Италианска кухня - 2

  • 48 012
  • 173
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 475
  Wink Тази рецепта я гледах в събота по ТВ -то и веднага я спретнах.
Много е  свежа. Peace
Готвача казваше,че като се сложи лимоновия сок в орехите и стават по-леки,наистина са супер. Wink
  Давай Феаиамче. Hug
И аз пиша ,когато имам време.  Rolling Eyes

 Пина,доколкото гледах различни рецепти ,в повечето случаи рецептата е без каперси и маслини (може би са по-скоро за декорация Rolling Eyes ).
    newsm78  На някой места пише да се слага ерба чиполина (която не знам как е на бг  Embarassed)

# 106
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
сноЩи на празен хладилник правих моццарелла ин карроцца, гледам, 4е не сме давали рецептата, а е бърза и лесна, перфектна за оби4аЩите пържени филийки  Wink.
та зна4и : разбиват се 2/3 яйца (според коли4еството нали4ен хляб и моццарелла  Laughing) с малко прясно мляко, сол и 4ер пипер (който желае, може и малко концентриран доматен сос да прибави)
хлябът се нарязва на филийки, не големи, да ре4ем каквито биха излезли от френските багети, моццареллата съЩо. между 2 филийки се слага пар4е моццарелла. може предварително да се намокри с вода по краиЩАта, за да се слепнат, аз не я правя тази операция. потапя се така направеният снадви4 в сместа с яйцето и млякото от вси4ки страни и се пържи в гореЩо олио/зехтин от двете страни.
със зелена салата е бомба.
Това звучи адски интригуващо! PeaceЛошото е,че моцарелата се продава далече от нас и е скъпа! ConfusedВчера купих и правих салата Капрезе - много я харесвам!Според вас оригиналната рецепта с каперси ли е или без??И маслини слагат ли се??Аз сложих домати,моцарела,босилек и зехтин - толкова! Thinking

рецептата, доколкото знам е домати,моцарела, риган и зехтин. но не виждам огромно наруШение на вкуса, ако сложиШ каперси и маслини.

# 107
сепии с грах

сепиите се по4истват и нарязват на ленти4ки
в един тиган се запържва скилидка 4есън, маха се, слагат се сепиите, след 5 мин се полива с малко бяло вино, след като се поизпари се добавя пасата ди помодоро и се оставя на слаб огън с похлупак, след 20 ина мин се добавя и граха, накрая се посолява и се посипва с магданоз на ситно
обЩо се събират към 40 мин   chef

# 108
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
сепии с грах

сепиите се по4истват и нарязват на ленти4ки
в един тиган се запържва скилидка 4есън, маха се, слагат се сепиите, след 5 мин се полива с малко бяло вино, след като се поизпари се добавя пасата ди помодоро и се оставя на слаб огън с похлупак, след 20 ина мин се добавя и граха, накрая се посолява и се посипва с магданоз на ситно
обЩо се събират към 40 мин   chef

става и с калмари, ако са малки, може и цели  Laughing
обожавам ги. ние с теб не трябва да се виждаме на маса  Mr. Green

# 109
сепии с грах

сепиите се по4истват и нарязват на ленти4ки
в един тиган се запържва скилидка 4есън, маха се, слагат се сепиите, след 5 мин се полива с малко бяло вино, след като се поизпари се добавя пасата ди помодоро и се оставя на слаб огън с похлупак, след 20 ина мин се добавя и граха, накрая се посолява и се посипва с магданоз на ситно
обЩо се събират към 40 мин   chef

става и с калмари, ако са малки, може и цели  Laughing
обожавам ги. ние с теб не трябва да се виждаме на маса  Mr. Green

а ти пълнени калмари правиШ ли  newsm78

# 110
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Салса ди но4и (орехов сос)
за 4 4овека:

4/5 ореха, средата на 2 филии хляб, скелидка 4есън, мляко, зехтин, сол, масло, пармиджано.
хляба се слага в млякото да омекне, след което се прибавя изстискан към орехите, 4есънът и лъжи4ка две зехтин и се сма4ква (не с4уква) в хаван4е, докато се полу4и хомогенна смес. (аз си я правя мързеливо в робота  Laughing)

вариант 1. прибавят се и пиноли (кедрови семки ли се казваШе на бг?  newsm78), магданоз, извара (100грама).

орехите може да се обелят, или покиснат във вода, ако нагар4ат леко, ли4но на мен си ми харесват така.
млякото, ако може да се използва ов4е или козе, оЩе по_добре.

Салсата е подходяЩа за разни видове равиоли и панцеротти със зелен4укова плънка, но е добра и с ньоки.
правя я и с талятелле, прибавяйки бонтадзола (горгондзола и маскарпоне). предупреждавам, 4е калориите, в този слу4ай са бая, та не става за диета  Mr. Green


Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 18:28 от feiam

# 111
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
сепии с грах

сепиите се по4истват и нарязват на ленти4ки
в един тиган се запържва скилидка 4есън, маха се, слагат се сепиите, след 5 мин се полива с малко бяло вино, след като се поизпари се добавя пасата ди помодоро и се оставя на слаб огън с похлупак, след 20 ина мин се добавя и граха, накрая се посолява и се посипва с магданоз на ситно
обЩо се събират към 40 мин   chef

става и с калмари, ако са малки, може и цели  Laughing
обожавам ги. ние с теб не трябва да се виждаме на маса  Mr. Green

а ти пълнени калмари правиШ ли  newsm78

правя, ама ми е малко бг рецептата, Щото ги пълня със смес за баница : сирене и яйца  newsm78

# 112
 Joy Щом ти харесват ... ама аз не си падам много по сиренето

# 113
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Joy Щом ти харесват ... ама аз не си падам много по сиренето


 Embarassed Embarassed

не съм ги правила от години. сега може и на мен да не ми харесат  Rolling Eyes

# 114
Joy Щом ти харесват ... ама аз не си падам много по сиренето


 Embarassed Embarassed

не съм ги правила от години. сега може и на мен да не ми харесат  Rolling Eyes


не е казано, сигурно са вкусни, ама ми стана смеШно, 4е ги сравняваШ с баница

# 115
  • Мнения: 4 380
Ксениа, написах ти рецептата подробно и се изтри. ПиШа ти я набързо като за 4овек с опит, ако неЩо  искаШ по_подробно, кажи.

Зна4и, редат се в една тава пратладжани от дългите на филиики на скара, доматен сос, моцарела на пар4енца, настъргано пармиджано, накъсан босилек ... така на редове докато свърШи ... слагаШ го във фурната за около половин 4ас
опигиналанта рецепта е с пържени паладжани, но е тежко така   

мидите Сен Жак тук са капесантите

Направих ги тези патладжани най-сетне. Grinning Толкова обичам прясна моцарела, повече от всички видове сирена взети заедно. И все ми беше жал да я използвам в ядене- налапвам я обикновенно просто така без нищо с голям кеф. Laughing Но никак не е лошо де. Хапвам си сега патладжаните с удоволствие и се опитвам да не мисля колко моцарела отиде по тях. Laughing

Да, видоизмених рецептата малко на мой вкус.

# 116
Ксениа, написах ти рецептата подробно и се изтри. ПиШа ти я набързо като за 4овек с опит, ако неЩо  искаШ по_подробно, кажи.

Зна4и, редат се в една тава пратладжани от дългите на филиики на скара, доматен сос, моцарела на пар4енца, настъргано пармиджано, накъсан босилек ... така на редове докато свърШи ... слагаШ го във фурната за около половин 4ас
опигиналанта рецепта е с пържени паладжани, но е тежко така   

мидите Сен Жак тук са капесантите

Направих ги тези патладжани най-сетне. Grinning Толкова обичам прясна моцарела, повече от всички видове сирена взети заедно. И все ми беше жал да я използвам в ядене- налапвам я обикновенно просто така без нищо с голям кеф. Laughing Но никак не е лошо де. Хапвам си сега патладжаните с удоволствие и се опитвам да не мисля колко моцарела отиде по тях. Laughing

Да, видоизмених рецептата малко на мой вкус.

 Hug
ти взимай от най_евтината от краве мляко (тя всъЩност не е моцарела а фиор ди лате), истинската е от биволско мляко
в4ера в стола пробвах съЩата рецепта, но с тикви4ки, пак става, но е по_безвкусна (тук като е безвкусна, казват, 4е е по_деликатна Grinning).
я кажи видоизмененията, може да пробвам  Wink

# 117
  • Мнения: 4 380
О, ти да не мислиш, че имам голям избор? Confused Има един вид на голяма топка (другия път ще погледна от какво е) и останалото -дребни бокончини. newsm78 Хич не е евтина мамка и...Една топка малко по-малка от юмрук -към 3,50 дол. пък то за едно хапване. ooooh!

Аз това ако го повторя, няма да слагам вече доматено пюре. Ще го заменя с пресни домати. Малко съм разочарована от прекалената "доматеност". newsm78

А какви изменения направих...Доматеното пюре овкусих с чесън, малко зехтин, провански треви и босилек. Не слагах пресен на листа защото нямах. Сложих песто в доматеното пюре. И прованските ми треви и те са във вид на песто. Това ми бяха измененията. А, да, патладжана нарязан на кръгчета пуснах за малко във вряща вода да поомекне. Не съм пържила нищо.

Редувах между редовете патладжан, овкусеното пюре и смес от кашкавал, пармезан и още някакво италианско твърдо сирене (пармезана се икономисва hahaha), а моцарелата само на най-горния ред директно над патладжаните. Полях отгоре моцарелата с малко зехтин с провански треви.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 23:12 от xenia

# 118
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте, специалистки по италианската кухня. Отдавна не бях влизала в Готварския и не знаех, че има теми с национални ястия - супер полезно!

Има ли някоя от вас рецепта за ефектно ризото, препоръчително с мръвка в него? Аз цяла оризова книга имам, но ризота-та са все постни. Съпруг - месояден. Правя едно ризотто с пилешки флейки и гъби, но му е писнало.

Благодаря за всякакви идеи!

# 119
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте, специалистки по италианската кухня. Отдавна не бях влизала в Готварския и не знаех, че има теми с национални ястия - супер полезно!

Има ли някоя от вас рецепта за ефектно ризото, препоръчително с мръвка в него? Аз цяла оризова книга имам, но ризота-та са все постни. Съпруг - месояден. Правя едно ризотто с пилешки флейки и гъби, но му е писнало.

Благодаря за всякакви идеи!

бързо и лесно : запържваШ лук, настърган морков, целина и каквото си си свикнала за запръжка. прибавяШ наденица, нарязана на пар4енца, задуШаваШ малко (аз не слагам вода, за да не изглежда сварена). прибавяШ ориза, запържваШ оЩе до "осветляване". прибавяШ на етапи топлия булъон. ако искаШ, някаква готова подправка, внимавай, ако самата наденица е солена да не пресолиШ. давам ти 3 варианта за оккон4ателния вид на ризотто_то : можеШ да го оставиШ така, бяло, накрая прибавяШ малко масло и настъргано пармиджано. можеШ да го направиШ с Шафран, в този слу54ай, прибави Шафрана с бульона. с доматен сос, прибавяйки го или с бульона, или, ако използваШ концентрат, накрая, само за цвят. във вси4ки слу4аи, маслото и пармиджаното са задължителни.
съЩата рецепта можеШ да направиШ с наденица и гъби (с пе4урки става превъзходно), в този слу4ай, не препоръ4вам Шафрана, а другите 2 на4ина, ли4но предпо4итам "4истия".
за магданоз и други подправки, не ти споменавам, естествено, можеШ да сложиШ  Laughing
някои прибавят сметана на края, за да стане по_кремообразно ризотто_то, аз не съм по4итател.

пп. не знам дали оби4ате риба, но по съЩия на4ин, можеШ да приготвиШ с морски дарове, като внимаваШ да слагаШ първо по_трудно сваримите, или евентуално, можеШ да ги приготвиШ отделно и прибавиШ на края. (естествено, в този слу4ай, вкусът се променя малко).

класи4еска миланска рецепта е ризотто джалло кон оссо буко. мисля, 4е Джоя е дала рецептата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт