Инфо за строителна фирма Тобо ?!

  • 16 162
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 794
Здравейте момичета,

знам, че в този форум човек винаги може да намери отговор на въпросите си Simple Smile
Писах във форумите за недвижими имоти, но там явно никой не влиза, не пише, не чете...

Дайте информация за строителна фирма Тобо. Искаме да си купим жилище на зелено от тях, но никъде нищо не намерих като коментар в интернет за тази фирма, освен това, което пише на сайта им.
Много ще се радвам ако някой купил вече жилище от тях даде мнение или ако имате познати купували от Тобо или въобще ако сте чували нещо за Тобо споделете! Коректни ли са, как строят, спазват ли срокове... ?
Всякакво инфо ще ми е полезно, защото покупката на зелено си е риск и трябва да сме сигурни в коректността на строителя.

Благодаря ви предварително, разчитам на вас! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 989
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%A2%D0%9E%D0%91%D0%9E … meta=lr%3Dlang_bg

Аз имам добри отзиви, строят обекти на фирмата в която работи мъжа ми, някои служители на фирмата се включиха в техни обекти на "зелено" и вече са на ниво довършителни работи. Като цяло са доволно. Ако искаш довечера ще разпитам и ще ти пиша!

# 2
  • София
  • Мнения: 794
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%A2%D0%9E%D0%91%D0%9E … meta=lr%3Dlang_bg

Аз имам добри отзиви, строят обекти на фирмата в която работи мъжа ми, някои служители на фирмата се включиха в техни обекти на "зелено" и вече са на ниво довършителни работи. Като цяло са доволно. Ако искаш довечера ще разпитам и ще ти пиша!


Да, в google излизат два постинга за Тобо, единият в novatasofia, другият в imoti.net и в двата съм писала, но отговори няма. В тях хора като мен, които искат да купуват задават въпроси за Тобо, но никой не е отговорил.

Ще съм ти много благодарна ако разпиташ и дадеш инфо.

Иначе това, което ме притеснява е договора им. Ако ти е удобно, попитай за тази клауза дали е фигурирала в техните договори:

"При доказана промяна в икономическата обстановка в страната и/ или инфлацията, при поскъпване на строителните материали или на вложения труд, Изпълнителят си запазва правото да увеличи едностранно цената на обекта съобразно на действителното увеличение цената на строително-монтажните работи"

Защото мен лично тази точка доста ме притесни. Ние имаме запазен апартамент за един от техните проекти и сме пред подписване на договор. Всичко много ми хареса - квартал, изложение, разпределение, квадратура... влюбих се в този апартамент, но като прочетох договора бях леко казано шокирана!

Та ние говорим за обект, който ще се строи 2 години. За 2 години промяна в икономическата обстановка в страната ще има със сигурност, поскъпване на строителните материали и на вложения труд също, нали сме в ES и тепърва ще се развиваме и ще догонваме останалите страни! Промяна в икономическата обстановка и поскъпване на материалите и труда винаги може да се докаже и какво?! Te не уточняват с какъв процент може да вдигнат цените, не са сложили таван! Mоже да ги вдигнат с 50% или със 100% !!!
И подписвайки този договор, един вид купуваш жилище, чиято цена всъщност незнаеш!!!

Това е , което ме притесни.

Много, много ще съм ти благодарна ако дадеш информация от хора, подписвали догорор с тях. Казваш, че хората, който познаваш са купили на зелено от Тобо и сега са на ниво довършителни работи, което значи, че са се включили най-малко преди година- година и половина. За това време и цените на имотите са скочили и доста други неща поскъпнаха. Интересува ме дали стойността на апартаментите им е била променена?!

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 10:53 от lo80

# 3
  • Мнения: 76
Аз за Тобо хубави неща не мога  Naughty да кажа, освен че съм влюбена в жилището което ми строят, НО още преди повече от година трябваше да имеме акт 16 е все още го чакаме,  постоянно нещо не са разбрали, не са направили както трябва, пример: вратите си ги поръчахме и доплатихме април 2006г. /защото искахме по хубави от тези, които слагат по принцип/ е врати още нямаме, доплатихме и за по - хубави прозорци, ама докато ги сложат цялата детска стая се беше наводнила и мухлясъла, а пък докато оправят мухала какво да ти кажа ходене по мъките, незнам защо, явно е имало някакъв проблем, но разбили плочките и на двете тераси и ги сложили наново ама едно ниво по-нагоре, че сега са на едно ниво с праговете на вратите, та пак стаите се пълнят с вода и понеже мъжо вече няма нерви ще си ги оправим сами. Примери имам още ама мисля, че тези са достатъчни. А и най - важното  ooooh! заради тях с мъжо живеем вече 1 г. разделени за да не плащаме наем / той живее при брат ми/  и  #2gunfire съседите ходили да се разправят с Пашов /шефа/ и той им казал, че като не ги устройва ще им върне парите и да се оправят??!!!
Относно тази клауза в договора "При доказана промяна в икономическата обстановка в страната и/ или инфлацията, при поскъпване на строителните материали или на вложения труд, Изпълнителят си запазва правото да увеличи едностранно цената на обекта съобразно на действителното увеличение цената на строително-монтажните работи", ние такава клауза нямаме и слава богу, но при всяка промяна със сигурност ще ви изнудват.
Незнам на Тобо, колко време им е нужно да простроят една кооперация от 5 етажа като нашата, но ние се включихме в строежа през 11.2004г. и кооперацията беше вече построена до 3ет., ще се повторя, но ми е болна тема акт 16 трябваше да имаме 05.2006г. е все още чакаме.
Имаме неустойки и ще си търсим правата, но след като ни прехвърлят жилището!!!
Надявам се да съм ти дала по - ясна представа за нещата!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 407
За клаузата в договора.
Изключително некоректно.
Ето така трябва да звучи:

"2.1. Общата цена на описаните в раздел 1, чл.1.1 недвижими имоти, във вид завършен съгласно клаузите на раздел 5, чл. 5.1 е ……… ……./ евро, като същата включва всички разходи за проектиране и строителство на обекта до вид и степен съгласно раздел 5, чл.5.1, без разноските по сключването на окончателен договор за покупко-продажба на недвижим имот в нотариална форма. Последните са за сметка на  КУПУВАЧА-ВЪЗЛОЖИТЕЛ. Цената на апартаментите е окончателна и не подлежи на промяна."

Няма инфлация, няма поскъпване. В момента на подписване на предварителния договор, цената става окончателна и не подлежи на промяна.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравей lo80,
много се радвам да те видя.  Hug И на мен тази клауза не ми харесва, гледахме поне 5-6 предварителни договора от различни фирми, такова нещо нямаше. А написаното от  DOBIRA  ме шокира, за съжаление 90% от фирмите са такива.
Ако те все пак държат да остате това, трябва да е строго фиксирано от какво ще се определя повишението - официалната инфлация, цена на цимент и ако въобще се съгласите с тази точка да доплатите след издаване на акт 16.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Azzy е напълно права!

Не съм юрист и в крайна сметка купих старо строителство, но четох доста договори на строителни фирми - в някои имаше леки импровизации на тема актуализация на определени цени за определени неща, "светла" и "застроена" площ и т.н., но такова чудо не съм срещала.

# 7
  • София
  • Мнения: 794
Здравей tigonew и аз се радвам да те видя Simple Smile

DOBIRA, всичко това, което си написала е много гадно и неприятно... като цяло това е риска при покупка на "зелено" и съм чувала за много фирми, че постъпват така - не спазват сроковете, но при теб просрочват повече от година!!! Това е прекалено!  Дано скоро да получите Акт 16 и да се нанесете в нов дом. Стискам палци!

А тази точка от договора им наистина е абсурдна и е толкова неясна, че думи нямам! Направо смешно звучи! Много ми е интересно дали има хора, които се навиват да подпишат такъв договор!

Аз не очаквах шамара да дойде от страна на договора! Мислех си, че намирането на апартамент, който да съчетае в себе си всичките ти критерии е най-трудната част... и когато си харесахме апартамента на Тобо бях адски щастлива, камък ми падна от сърцето, че вече спира обаждането по обяви, ходенето по огледи на разни дупки... разправянето с агенции - знайни и незнайни...  И като прочетох договора, бях като попарена! Поревах си хуваво един цял ден и пак се зарових в обявите... наново!

Остава ми последна надежда за Тобо да се съгласят да преразгледаме договора и да конкретизираме тази точка.
Много ще се радвам ако стане, защото наистина много си харесах този апартамент.

А да ви кажа колко са нелюбезни хората в офиса... държат се така, сякаш си отишъл да купуваш круши не недвижими имоти! Разбирам явно, че продават с лекота и им е все едно дали ще те спечелят за клиент или ще продадат на следващия от опашката... Нямат никакво отношение към клиентите!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 989
Значи, грешна ми е била информацията, въобще не се захващайте с тях! Постоянно са им извивали ръцете за още пари, чак сега с година и половина закъснение са достигнали до акт 15...Въобще съвета им е СТОЙТЕ ДАЛЕЧЕ!
Съжалявам за закъснението, чак сега мъжа ми е говорил с хората.....

# 9
  • Мнения: 209
Да не би да става въпрос за сградата, която "всеки момент" се чака да започнат да строят в Младост 1А???
Ако е за същата.... само късмет мога да ти пожелая! Мои роднини искаха да си купят жилище в тази сграда и им предложиха да подпишат някакъв предварителен договор  newsm78 още миналото лято и тези хубавци от Тобо твърдяха, че най-много до месец два почват да строят...дрън дрън....мина една година и помен от строителство на уреченото място няма...даже метални огради няма! За мен това е меко казано лъжа! От тогава до сега цените се вдигнаха доста и предвид написаното в техните договори.....  #Crazy  #Crazy  #Crazy не си е за рискуване!

# 10
  • Мнения: 84
Здравейте,
те строят в Мотописта, точно до нашия блок, зад Била се пада.
Единствените ми наблюдения са, че строят доста бавничко и то с Итонг.

# 11
  • София
  • Мнения: 794
Да не би да става въпрос за сградата, която "всеки момент" се чака да започнат да строят в Младост 1А???
Ако е за същата.... само късмет мога да ти пожелая! Мои роднини искаха да си купят жилище в тази сграда и им предложиха да подпишат някакъв предварителен договор  newsm78 още миналото лято и тези хубавци от Тобо твърдяха, че най-много до месец два почват да строят...дрън дрън....мина една година и помен от строителство на уреченото място няма...даже метални огради няма! За мен това е меко казано лъжа! От тогава до сега цените се вдигнаха доста и предвид написаното в техните договори.....  #Crazy  #Crazy  #Crazy не си е за рискуване!

: ))))) Това ме развесели много Simple Smile незнам да плача ли, да се смея ли...
За същият проект говоря. Аз научих за него през май месец. Тогава казваха, че до месец-два ще започнат строежа. Сега вече казват до месец. Не знаех, че от толкова време лъжат хората за него! Това вече е доста съмнително. Има и други мътни неща около  този проект, така като се поразрових насам-натам и разбрах. Това е комплекс от 5 блока. Проекта за най-големия блок от комплекса (3-ти) са го продали на гръцка инвеститорска фирма. Много странно ми се видя строител да си продаде част от парцела преди да е реализирал печалбите от него!!!! Та въпросният гръцки инвеститор е започнал вече да копае там от миналата седмица. Сложили са и заграждения вече, но само на мястото, където по проект се намира 3ти блок. Иначе изпълнител на 3ти блок ще е фирма Iner Sol ( www.inersolbg.com) А от Тобо ми казаха, че още не притежават собственост върху земята на 4-ти блок!
Иначе сега не подписват договори и не взимат капаро. Аз първоначално бях много ентусиазирана за този проект. Много харесах разпределенията на 3-стайните и исках да капарирам за да е сигурно, че ще ми го запазят, но те отказаха. Казаха, че още немогат да сключват договори за Младост.
Това е моето инфо за проекта на Тобо в Младост 1А - мътна и кървава!!!!

# 12
  • Мнения: 1 305
Малко късно се включвам в темата, но искам да попитам DOBIRA за кой точно блок на Тобо говори? Защото и ние сме клиенти на фирмата и мога мноооого да разказвам за тях. И нашият блок се предполагаше, че ще вземе акт16 през май 2006г  smile3515
А какви перипетии сме имали с тях!!!
Например идиотите първо бяха тръгнали да ни монтират газовите котлета насред хола!!!  #Crazy Добре, че мъжът ми ги хвана навреме и отклониха тръбите към банята. И тъй като не им са се махали вече положените тръби, взели че прекарали газта до банята през балкона. До тук се преживява. Но следващите още по-големи малоумници решили да следват заобиколния път на тръбите за газ и прекарали и тръбите за парното през балкона  Shocked Shocked. Вместо да ги пуснат директно от разпределителната кутия, която се намира в коридора към банята, бяха положили около 10 метра повече тръби. След което техническия, който е меко казано леке, почна да обяснява, че намало ама никакъв проблем, нямало да замръзват тръбите през зимата, нямало да има загуба на топлина и тем подобни!!!!!!  #Cussing out В крайна сметка обеща да ги облече с изолация. На следващия ден отиваме и що да видим - едно момче покрива терасата с някаква изолация, само че я слага отстрани на тръбите, а те естествено не са облечени! Трябваше да последва страшен скандал, за да се съгласи най-после оня тъпанар да извика хора да преместят тръбите вътре в апартамента. Караха се 20мин , а това преместване се извърши за няма и 10 мин.

Да не говорим, че нямаше нито една инсталация, която да не беше сбъркана. То не бяха тръби с обратен наклон, то не бяха тръби с по-малко фи от необходимото, то не бяха грешно поставени контакти, дори и датчиците за СОТа са изкарали на просто абсурдни места!!!  Няма да обяснявам какво къртене и какво чудо последва. Нови замаски, изправяне на стени....И всичко за наша сметка!   #2gunfire Имам чувството, че персонала го избират по тъпота и некомпетентност. Важното е да си вземат парите и нищо друго не ги интересува. Спестяват си материали, спестяват си и труд. А споменах ли, че са ни сложили някакви си там 20 ребра /от тези по-ниските радиатори/ на 42 м2 хол. Хайде и там разходи за глидери...

Спирам да пиша, че съвсем се ядосах...

Общи условия

Активация на акаунт