Как почиствате потъмнялото сребро?

  • 15 611
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 234
Със сода.Първо ги оставям да се накиснат във вода и сода,после търкам всяко бижу по отделно само със сода,след това измивам Peace


Злато чистя с изгоряла клечка кибрит.
Блонди как точно става чистенето на злато със клечка от кибрит?

# 16
  • USA
  • Мнения: 559
С паста за зъби

# 17
  • Мнения: 104

И аз така и съм много доволна - изобщо не се надраскват Simple Smile

# 18
  • Мнения: 185
Може и да го накиснеш в оцет и после да търкаш със содата.
Аз така ги чистя и стават като нови Peace

# 19
  • Мнения: 2 936
прах за пране...избелващ  Grinning
някога носех много сребро...и все нещо перях на ръка  Mr. Green ,гривните на ръката ми никога не са почернявали!!!

# 20
  • Мнения: 5 317
сода или паста за зъби.

# 21
  • Мнения: 274
Нося всичките си бижута периодично на почистване при бижутер. Всъщност не всичките, а само тези, които по-често нося. Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Последно като си купувах сребърни обеци и продавачката ми каза да ги чистя със сапун и топла вода...а със содата се драскали...
не съм пробвала номера със сапуна, но като дойде време за чистене ще опитам... Peace

# 23
  • Мнения: 56
С паста за зъби. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз със сода, но зависи от среброто...внимавай.
Съсипах си една старинна гривна, в която явно среброто е повече и се надра...просто е "по-мека".
С другите бижута не се е получавало и светват, като нови.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 231
Слагам ги да поврят в едно канче с вода и малко сода вътре и въобще няма нужда после от каквото и да било допълнително търкане на среброто.

# 26
  • Мнения: 27 524
ЛильОнФи, Jezabel, палите клечката, да годи съвсем малко и духвате. Изронвате горния слой барут и да остане твърдо и обгоряло дръвце. С него мушите по дупчиците на пръстени, обици, гривни, колиета... с черното. После то се измива. Като падне черното, палите нова клечка и така.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 111
Благодаря, Блонди!   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 234
Блонди  bouquet

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Имам специална паста за сребро. Продава се в бижутерските магарини, доста е икономична и невероятно ефективна.Моя роднина работи в магазин за сребро и там почистват само с това накитите.
А също има и специални кърпички - състоящи се от две части - за първично и финно почистване, но скоро не съм виждала от тях.

Общи условия

Активация на акаунт