Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 2

  • 18 254
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 675
   И за рибка му е ранко, мисля.
Откога се дава риба според вас, че вчера се изкушавах да й дам парче риба, но се удържах точно от страх, че е рано още? newsm78

# 256
  • Мнения: 1 081
Олив, поне след годинка изчакай, да не говорим, че в детските кухни я включват 3та група, което ще рече след година и 3-4 месеца, мисля. А и подбери внимателно рибата(заради живака)-трябва да е дребна, по възможност не-хищна.

# 257
  • Мнения: 54
Кажете мами, ако бебока проявява голям интерес към храната, редно ли е да увеличим дозата. Само да знаете как тъжно следи лъжицата или вилицата когато си я поднасям към устата, ...и си отваря неговата.  Grinning. Как мислите, дали да не си го нахраня човека newsm78.
Всъщност, с ръка или с вилица/лъжица му подавате микродозите?
Извинявайте че не коментирам написаното от вас но съм абсолютно невежа в тази област и не желая да подвеждам никого или да ви губя времето  bouquet

# 258
  • София
  • Мнения: 12 229
   Мисля че вече сте достатъчно големи за да пробваш с повече от няколко микродози. Моите когато реших да пробвам в действителност хапнаха още няколко микродози и дотам им беше ентусиазма  Wink

# 259
  • Мнения: 2 829
Кристина, и аз мисля, че може постепенно да увеличиш бройката и размера на микродозите.
Манна ми и Олив, относно рибата и колбасите-мисля, че проблема е по-скоро количеството-в началото не бива да се дава повече от 2-3 трохички, ако се дава по малко, както се препоръчва в статиите за ПЗ мисля че няма проблем да се даде и риба, и колбас (аз по принцип не препоръчвам колбасите, смятам че са също толкова неподходяща храна за възрастни, колкото и за бебета). Аз лично съм от смелите и си давам всичко от самото начало, само се стараех да започвам с малко и да увеличавам количествата мнооого бавно!

# 260
  • София
  • Мнения: 6 675
Ами аз междувременно днес на обяд й дадох няколко трошички сьомга  Embarassed, много й хареса, нищо не й стана, но ще поотложа за по-късно повторно даване, щом казвате, че е рано.

# 261
  • Мнения: 2 829
Олив, нали с теб се запознахме в центъра на Банско Grinning
Непременно пиши като решите да дойдете пак!
Целувки на двете сладурани! Hug

# 262
  • София
  • Мнения: 6 675
Олив, нали с теб се запознахме в центъра на Банско Grinning
Непременно пиши като решите да дойдете пак!
Целувки на двете сладурани! Hug
Да!  Simple Smile Другата седмица пак сме там, ще се пробваме да караме ски и май ще качим Анна с нас на пистите, ако е хубаво времето. Ще ти звънна, може да се видим, ако искаш, прати ми тел. на лични, аз ти пращам моя също. Целувки и на вас! Hug

# 263
  • София
  • Мнения: 12 229
  Искам и аз в Банскоооооооо  Simple Smile
  Еми аз сега за Никулден купувах за приятелчета на моите девойки, почерпка пюрета на Семпер, бяха със съомга и пишеше от осми месец. Така че не е толко рано все пак, стига да не се прекалява. За колбасите подкрепям, че не стават и за възрастни  Peace

# 264
  • Мнения: 54
yanast, част от нашата рода също са банскалии и ги посещаваме доста често. Ще се радвам да се видим защото, аз може да не пиша често, но ви чета във всяка свободна минута (които не са ми много) и ви познавам доста добре. Извинявайте че съм извън темата Heart Eyes

# 265
  • Мнения: 174
запис за темата и аз

# 266
  • Мнения: 762
Мислех да го карам по-лекичко със захранването докато стане на 6 месеца,въпреки че имаме от доста време всички симптоми.Давах уж по дозичка-две на хранене, през ден,но дъщеря ми става все по-хищна.Лека-полека стигнахме до 2-3 типа храни по 2-3 микродози,а тя е готова за още...Вече знае какво предпочита,дърпа чинията ми докато не получи дозата си,умее да отхапва,да дъвче,а моркови и подобни залъгалки биват захвърляни далеч...
Притеснявам се не толкова защото още няма 6 месеца,а че загубва интерес към кърменето.Мисля че суче повечко време предимно вечер...
Прибързах ли със захранването?
Забравих да кажа,че я взимам с мен на масата веднъж дневно.

# 267
  • Мнения: 339
Димитрина, не мисля че интереса й към кърменето има общо с ПЗ още повече като чета и как я захранваш не мисля че си прекалила,че е рано за Пз според статиите - рано е , но ти най добре можеш да прецениш. По принцип много деца на тази възраст имат нещо против дневните кърмения и при Стоян беше така а знам и за още две дечица около нас които са по същия начин, пробваи да се кърмите на тъмно, при нас стана в спалнята че имаме плътни завеси, но една от мамите тук каза че на тях им се налага да го правят в банята Laughing но не се притеснявай със сигурност е период който отминава. Стоян след това започна да се  насуква за по 3 мин но и зачестиха кърменията въобще.

забравих да кажа за рибата, моята педи ми беше казала с рибата да почнем след осмия деветия месец, но аз вече му давам по колокото иска,ние доста ядем риба в къщи а ако реша че му стига и не му давам се започват писъци ревове чак почва да се тръшка така че давам докато сам се откаже на никулден изяде незнаино количество шаран (въпреки че еот забранените риби) нямаше видими реакции надявам се да е нямало и невидими Whistling

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 01:05 от Roroana

# 268
  • Мнения: 2 616
yanast, част от нашата рода също са банскалии и ги посещаваме доста често. Ще се радвам да се видим защото, аз може да не пиша често, но ви чета във всяка свободна минута (които не са ми много) и ви познавам доста добре. Извинявайте че съм извън темата Heart Eyes

Ааааааааа, и аз щях да искам координати на yanast, защото ще ходим на почивка след месе-два в Семково, дано не ни мине котка път, което си е на 30 км от Банско  Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 762
Честито Рождество Христово и край на постите:
Wink

Общи условия

Активация на акаунт