Инвестиране

  • 7 526
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
Не съм много сигурна, че темата е за тук, но дано не греша.  Praynig

Искам да попитам нещо, ако може да ме просветлите...
Първо: Инвестирате ли и къде?
Второ: Има ли някой опит с Capman- G Finance?
Какво ви е мнението?
Става въпрос за това, че ако да речем инвестираш 1000 лв. в един от договорните фондове, може да ти бъде отпуснато допълнително финансиране, което също да се инвестира в размер на 50 % от вече инвестираната сума (т.е. 500 лв) Така за инвестиране паричките са вече 1500 лв. За което се плаща разбира се съответната лихва... Laughing

Естествено, инвестирането е свързано с риск и е възможно да се загубят вложените пари. Това е риск, който всеки си преценява, но какво мислите за това допълнително финансиране?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Най-добрата инвестиция за мен е в недвижим имот. Това е продукт, който не се обезценява, а напротив. Друг тип инвестиция ми се струва твърде рискова и не я одобрявам.

ПП: Може и аз да съм задръстена, но ми звучи като възродили се едновремешни пирамиди, заради които изпихме толкова студена вода, че още ни държи  newsm78

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 18:33 от ikoseva

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не инвестирам и не съм наясно с инвестициите. А бих искала да се просветля. Само съм чувала за инвестиционни фондове.
Това влагане в неджвижимо имущество май само в България го има. Като източник на доходи не е много добра идея- при отдаване под наем, за да се изплати жилището, трябва да минат повече от 10 год. А какви пари отиват по ремонти след наематели...

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 19:33 от Рени

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
Струва си възможността за допълнително финансиране, понеже лихвата е в пъти по-малка от доходността на фонда. Примерно, фонд Капман макс е постигнал доходност от над 100 % за миналата година, а лихвата е доста по-малка. Провери, фондовете на Бенчмарк май дават допълнително 75% финансиране. Сигурно се чудиш дали има уловка - как така ще ти дават пари, а и ще ти плащат лихва върху тях....? Ами няма, понеже те инвестират парите ти в ценни книжа, които ползват също и за обезпечение за кредит (допълнителното финансиране). Трябва да знаеш, обаче, че винаги има риск да загубиш част или всичките си спестявания, но според мен не е много голям. Просто трябва да си наясно, че го има! Общо взето това е!

# 4
  • Мнения: 4 965
Най-добрата инвестиция за мен е в недвижим имот. Това е продукт, който не се обезценява, а напротив. Друг тип инвестиция ми се струва твърде рискова и не я одобрявам.
...

И аз така - ние инвестирам в имоти и в апартаменти.

# 5
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
записвам се в темата

# 6
  • София
  • Мнения: 971
Инвестираме, да
В договорни фондове, в застраховки с елемент на влогове.

Относно инвестицията в имот - аз лично не съм привържаник.
Не съм тотално обсебена от идеите на Кийосаки, но специално мнението му за този вид инвестиции е, че това не е инвестиция, а "те вкарва" с едни пари (ако вземаш заем за покупка на жилище, както е в огромен брой от случаите). Ако говорим за жилище в което не живеете вие, а е купено само с цел инвестиция, има къде-къде по-добри варианти за влагане, но българите си знаят едно - имоти, и това е.

Аз самата скоро ще тегля кредит за ново жилище, но това не го смята за инвестиция, а за необходимо зло, така да се каже. Инвестицията ще ми е насочена в договорни фондове, АДСИЦ и други варианти. Потърсете повече информация, поогледайте се и изберете вашия вариант. Успех!

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
ikoseva,инвестиранете в тези фондове няма нищо общо с пирамидите. тези фондове играят на борсата и печесят стотици пъти над това ,което дават на инвеститорите.заслужава си разбира се Peace

# 8
  • до канала
  • Мнения: 518
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
за да играеш директно на борсата трябват доста познания в икономиката и виждания в/у компаниите.по-добре е чрез фонд,ако няма кой да й каже в кои акции да си вложи парите.

# 10
  • Мнения: 2 401
Не съм много сигурна, че темата е за тук, но дано не греша.  Praynig

Искам да попитам нещо, ако може да ме просветлите...
Първо: Инвестирате ли и къде?
Второ: Има ли някой опит с Capman- G Finance?
Какво ви е мнението?
Става въпрос за това, че ако да речем инвестираш 1000 лв. в един от договорните фондове, може да ти бъде отпуснато допълнително финансиране, което също да се инвестира в размер на 50 % от вече инвестираната сума (т.е. 500 лв) Така за инвестиране паричките са вече 1500 лв. За което се плаща разбира се съответната лихва... Laughing

Естествено, инвестирането е свързано с риск и е възможно да се загубят вложените пари. Това е риск, който всеки си преценява, но какво мислите за това допълнително финансиране?


Емси дай малко повече инфо или линк.

# 11
  • Мнения: 729
Ей, благодаря ви момичета!  bouquet
Честно, не очаквах такова раздвижване, а мисля че темата е важна и се струва човек да се пообразова.

Аз самата едва сега започвам. Инвестираме едва от няколко месеца в ДФ и търся начини за увеличаване на доходността. Така попаднах на Capman- G Finance!
http://capman.bg/?Action=57&RecordID=31

Определено нямам опит и познания да играя на борсата, за сега не виждам да се справя там, но пък не се знае... Wink

Ако искате да продължим темата и да се учим заедно!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
ikoseva,инвестиранете в тези фондове няма нищо общо с пирамидите. тези фондове играят на борсата и печесят стотици пъти над това ,което дават на инвеститорите.заслужава си разбира се Peace
. Не съм сигурна че нямат нищо общо с пирамидите. Според мен имат общо и то е 1 най-важното - губене на пари - много пари. Трябва да си доста запознат с пазарите и с това къде да инвестираш и къде не. Не мисля че човек, който никога не се е занимавал с подобна дейност ще спечели много. Просто това е моето виждане.

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 23:48 от ikoseva

# 13
  • Мнения: 4 156
Предполагам, че някои от фондовете са стабилни. Но винаги, когато се играе на борсата има риск. Така че по-добре инвестирайте само пари, които може да загубите.
Особено ако лихвите, които предлагат са много примамливи.
В началото на годината попаднах на една фирма. Беше регистрирана в Лондон. Имаше офиси в 4 или 5 страни. Имаше представители в над 15 страни.
За нея работеха лицензирани брокери. Мисля, че бяха на борсите в Ню Йорк и Индонезия.
Просъществува 9 или 10 месеца. Един ден всички изчезнаха.
Познавах един българин, който работеше за тях. Даже не платиха последните заплати на служителите си.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
 И аз нямам особено доверие на такива фондове.
Фенка съм на Робърт  КиЙосаки  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 300
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
Форест търговията да не е сечене на дърва от гората и продаването им Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Инвестирането във взаимни фондове е чудесна идея, конкретно с допълнителното финансиране не съм запозната. Но и доста банки предлагат подобни услуги, като има и такива, които ти гарантират главницата срещу по малка доходност разбира се ( не знам Капман дали гарантират?). Има и депозити, оформени като участия във взаимни фондове, които дори за защитени по Закона за гарантиране на влоговете ( с най малка доходност са разбира се).
В последните няколко години доходността от повечето такива продукти е доста над наемите, а и все пак наемът се облага с ДОД, а приходите от лихви- не. Не храня илюзии че всички си плащат ДОД на наемите де, но все пак е аргумент.

# 16
  • Мнения: 647
Тези които биха искали да инвестират в различни фондове ,могат да хвърлят по един поглед на ето този линк.
http://forum.investor.bg/viewforum.php?f=23&sid=9201ea4b71c2 … 7b929b621787c35ff
Това е не лош форум за инвестиции.
Аз самата не съм инвестирала във фондове , защото имаме семеен бизнес в които ежедневно инвестирам , но съм се замислила и за други инвестииции . Ако имах свободни пари бих си купила недвижим имот , но с кредит не мисля , че е удачно  .Затова се оглеждам за други варианти изискващи по-малко средства. Mr. Green

# 17
  • до канала
  • Мнения: 518

Форест търговията да не е сечене на дърва от гората и продаването им Mr. Green Mr. Green Mr. Green
r0ksi извинявай но знаеш ли какво е демо сметка  Mr. Green Mr. Green Mr. Green май не защото ако знаеше едвали щеше да я сравняваш със сечене на дърва-НЕУМЕСТНО изказване Naughty

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 09:36 от desi0956

# 18
  • до канала
  • Мнения: 518
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
за да играеш директно на борсата трябват доста познания в икономиката и виждания в/у компаниите.по-добре е чрез фонд,ако няма кой да й каже в кои акции да си вложи парите.
не става въпрос за директно игране на борсата а както посъретвах ДЕМО СМЕТКА ОТНАЧАЛО както съветват и всички български трейдър портали

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
за да играеш директно на борсата трябват доста познания в икономиката и виждания в/у компаниите.по-добре е чрез фонд,ако няма кой да й каже в кои акции да си вложи парите.
не става въпрос за директно игране на борсата а както посъретвах ДЕМО СМЕТКА ОТНАЧАЛО както съветват и всички български трейдър портали
аз се съмнявам,че тя иска да бъде спекулант и всеки ден да търгува .ня нея й трябва да си вложи парите някъде и да си чака прилично доходче. и бъдете сигурни,че капман няма да дадат над 100% тази година пак.  Peace който не разбира от борса,да си вложи парите във фонд. вече има доста добри

# 20
  • Мнения: 1 277
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
Не се ли казва фореКс, а не фореСт търговия  newsm78 Но това всъщност не е инвестиране, поне така смятам аз. В момента в България инвестициите в недвижими имоти наистина са доста обещаващи, пък са и почти безрискови.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... В момента в България инвестициите в недвижими имоти наистина са доста обещаващи...
Мислиш ли? newsm78 Не съм в този бранш, но ми се струва, че пазарат е пренаситен, а цените са достигнали своя връх и са се изравнили с европейските.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
... В момента в България инвестициите в недвижими имоти наистина са доста обещаващи...
Мислиш ли? newsm78 Не съм в този бранш, но ми се струва, че пазарат е пренаситен, а цените са достигнали своя връх и са се изравнили с европейските.
На новото строителство изобщо не са стигнали върха си. добра инвестиция е и имотът

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
Не се ли казва фореКс, а не фореСт търговия  newsm78 Но това всъщност не е инвестиране, поне така смятам аз. В момента в България инвестициите в недвижими имоти наистина са доста обещаващи, пък са и почти безрискови.
на който както му е дошло да го прочете Simple Smile http://209.85.135.104/search?q=cache:PyckwSm_D4wJ:markets.varche … mp;cd=5&gl=bg това сигурно е имала предвид desi0956.  едно е демо сметка, друго е със истинските ти пари,доста притеснително е тогава Peace

# 24
  • до канала
  • Мнения: 518
Защо не опиташ във форест търговията.Там първо можеш да си откриеш демо сметка и така да играеш на фондовата борса т.е. без реални средства докато се "обиграеш".След това си откриваш реална сметка когато прецениш че си готова.Аз се бях запалила доста четох но нямам време достатъчно заради малкия но когато поотрасне ще продължа.
Не се ли казва фореКс, а не фореСт търговия  newsm78 Но това всъщност не е инвестиране, поне така смятам аз. В момента в България инвестициите в недвижими имоти наистина са доста обещаващи, пък са и почти безрискови.
на който както му е дошло да го прочете Simple Smile http://209.85.135.104/search?q=cache:PyckwSm_D4wJ:markets.varche … mp;cd=5&gl=bg това сигурно е имала предвид desi0956.  едно е демо сметка, друго е със истинските ти пари,доста притеснително е тогава Peace
ами то демо сметка е да играеш с виртуална сума докато влезеш в нещата и се ориентираш в обстанавката повечето трейдъри дават 10 000 виртуални лева.Чрез тази сметка играеш с виртуални пари но платформата на която играеш ти  предлага истинска и реална информация за кутировките

# 25
  • до канала
  • Мнения: 518
Не се ли казва фореКс, а не фореСт търговия  newsm78
айде щом ще ставаме дребнави-FOREX-ей това е точното название
Ето това имам в предвид: www.trader.bg

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не се ли казва фореКс, а не фореСт търговия  newsm78
айде щом ще ставаме дребнави-FOREX-ей това е точното название
Ето това имам в предвид: www.trader.bg
разбрахме те какво имаш предвид, но трябва да си доста смел да играеш с валутни двойки например. ти би ли участвала с лични пари, а не с виртуални ? може,ако става дума за много малка сума. Държа да кажа ,че не се заяждам,но май нямаш никаква представа от това за което пишеш. борсата не е игра  чрез демо версия,а реални милиарди в каквато валута си избереш. А кОтировките какво като са реални? с твои пари е съвсем друго,няма да имаш 1 час сън,бъди сигурна. Все пак ,ако си толкова смела ти желая успех Peace и един съвет прочети някои неща по въпроса и научи термините поне,ако това не знаеш е все едно да отидеш да те лекува някой,който е на кандидат- студентски изпит по медицина.

# 27
  • до канала
  • Мнения: 518
Не се ли казва фореКс, а не фореСт търговия  newsm78
айде щом ще ставаме дребнави-FOREX-ей това е точното название
Ето това имам в предвид: www.trader.bg
разбрахме те какво имаш предвид, но трябва да си доста смел да играеш с валутни двойки например. ти би ли участвала с лични пари, а не с виртуални ? може,ако става дума за много малка сума. Държа да кажа ,че не се заяждам,но май нямаш никаква представа от това за което пишеш. борсата не е игра  чрез демо версия,а реални милиарди в каквато валута си избереш. А кОтировките какво като са реални? с твои пари е съвсем друго,няма да имаш 1 час сън,бъди сигурна. Все пак ,ако си толкова смела ти желая успех Peace и един съвет прочети някои неща по въпроса и научи термините поне,ако това не знаеш е все едно да отидеш да те лекува някой,който е на кандидат- студентски изпит по медицина.
1 да играла съм
2 мога да си го позволя
3 парите които  инвестирам не са ми проблем
4 ти разводни темата
5 запази си хумора за тези които ще се смеят на него а не го насочвай кам хора които го намират за тъп
6 авторката на темата имаше конкретни въпроси и аз отговорих
7 завиждам на твоята представа за това което пишеш
8 не се заяждам  bouquet

# 28
  • Мнения: 4 300
Деси,
Форест означава гора, а форекс е съвсем друго нещо. Аз знам какво е демо сметка. Но грешката между форекс и форест е меко казано смешна.
Освен това форекс търговия означава валутна търговия най общо казано. Тя не се осъществява на фондовата борса, никога и никъде по света. На фондовата борса се търгуват дългови и капиталови инструменти- акции, облигации, деривативи върху тях и др.
Не е коректно да се пишат глупости, особено облечени във формата на съвети към други.
Остани си със здраве, а аз ще потъргувам малко с горски масиви Mr. Green
Иначе е хубаво да има и "играчи" като теб- от вас и вашите пари се формира печалбата на професионалните инвеститори. Естествено не от демо сметките ви.

# 29
  • Мнения: 2 556
Имаме познат, който точно с такива инвестиции се занимава, но така и не можем да се навием да инвестираме във фонд. Аз предпочитам нещо готово и построено вече, а мъжът ми се вълнува само и единствено от земя от всякакъв вид. Поне един ден ако го закъсаме, можем да станем земеделци или строители и това е.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Аз съм се решила на една единствена инвестиция в Граве-България.Внасям си годишна премия от ....евро,като по този начин си спестявам своите пари за своето бъдеще.Едновременно с това имам и застрахователна защита в случай на злополука или смърт.Като порастна с още 25 год ще имам спестени пари плюс капитализираната лихва върху тях.Така ще си добавям всеки месец към пенсията.Стана ли ясно или да обяснявам още?

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Деси,
Форест означава гора, а форекс е съвсем друго нещо. Аз знам какво е демо сметка. Но грешката между форекс и форест е меко казано смешна.
Освен това форекс търговия означава валутна търговия най общо казано. Тя не се осъществява на фондовата борса, никога и никъде по света. На фондовата борса се търгуват дългови и капиталови инструменти- акции, облигации, деривативи върху тях и др.
Не е коректно да се пишат глупости, особено облечени във формата на съвети към други.
Остани си със здраве, а аз ще потъргувам малко с горски масиви Mr. Green
Иначе е хубаво да има и "играчи" като теб- от вас и вашите пари се формира печалбата на професионалните инвеститори. Естествено не от демо сметките ви.
Радвам се,че се появи и някой друг да й каже да спре, че не е приятно да се четат такива неща. все пак да си много вещ, а да пишеш кУтировка е много кофти.

# 32
  • Мнения: 2 556
Е не е чак толкова фатално, ако човек иначе разбира от самата търговия. Аз пък съм филолог и едва ли някога ще допусна правописна грешка, за сметка на това нямам опит на борсата.

# 33
  • до канала
  • Мнения: 518
r0ksi както ти казваш най-общо се занимава с това но други инструменти с които работи FOREX това са акции облигации и фючърси( надявам се правилно да съм я написала).Поне така съм чела в няколко статии (ако там са писали глупости значи и аз съм ги написала за което се извинявам).Но търговията с тях е на по-заден план т.к. основно печалбата е от валута .Така че връзката с борсата я има.Относно форест и форекс малко преди да ми направиш забележка се бях поправила .Не се смятам за "играч" защото в момента изучавам FOREX търговията  ."Играта"ми основно е свързана с продажба на акции и все още никой не е спечелил толкова много от мен за което мога само да се радвам.
nadi _mishi-теб въобще няма да те коментирам а относно грешката която съм допуснала има друга тема за това

# 34
  • София
  • Мнения: 971
Аз съм се решила на една единствена инвестиция в Граве-България.Внасям си годишна премия от ....евро,като по този начин си спестявам своите пари за своето бъдеще.Едновременно с това имам и застрахователна защита в случай на злополука или смърт.Като порастна с още 25 год ще имам спестени пари плюс капитализираната лихва върху тях.Така ще си добавям всеки месец към пенсията.Стана ли ясно или да обяснявам още?

Всичко е добре, и аз съм инвестирала в нещо подобно, но ще ти кажа нещо което не го казват като те зарибяват и ще ти е ценно - като дойде дреме да си получиш парите, ще им плащаш данък.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Може, наистина не са ми го казали.Но нали през периода, в който внасям ми приспадат суата от анъците. Става нещо като в приказката-дал Кольо, взел Кольо. LaughingНо принипа ми хареса-да се осигуря аз, а да не съм зависима от държавата на стари години.И ако ми се случи най-лошото децата ми ще вземат сумата, за която съм се застраховала. Пак е някакво успокоение, нали?

# 36
  • Мнения: 121
В апартамент не бих инвестирала, освен за лично ползване. Не вярвам цените им да се вдигат с досегашните темпове, а печалбата от наем в БГ не си струва. Приблизителна печалба би имала от лихвения процент, който банките дават за депозит. Да инвестираш в земя си струва, но трябва много да се внимава с местоположението. Търсенето на подходящо място е свързано и с мнооогоооо обикаляне. Ако човек има време-става. Ако имах пари, виждам два пътя пред мен. Или бих започнала някакъв бизнес или бих останала на работното си място и тогава ще вкарам парите си в някакви фондове. Играта с акции е много опасна за мен. Бих поиграла с 1000-2000?, но повече-не. Бих сключила и допълнителна пенсионна застраховка. И то пари не останаха Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 401
Мацки, има ли някой достъп до Апис регистър да погледнем какво е положението при Капман Джи?

# 38
  • София
  • Мнения: 971
В апартамент не бих инвестирала, освен за лично ползване. Не вярвам цените им да се вдигат с досегашните темпове, а печалбата от наем в БГ не си струва. Приблизителна печалба би имала от лихвения процент, който банките дават за депозит. Да инвестираш в земя си струва, но трябва много да се внимава с местоположението. Търсенето на подходящо място е свързано и с мнооогоооо обикаляне. Ако човек има време-става. Ако имах пари, виждам два пътя пред мен. Или бих започнала някакъв бизнес или бих останала на работното си място и тогава ще вкарам парите си в някакви фондове. Играта с акции е много опасна за мен. Бих поиграла с 1000-2000€, но повече-не. Бих сключила и допълнителна пенсионна застраховка. И то пари не останаха Simple Smile


Ето тези две неща правя аз, мислим много еднакво!
момичета, за да се запознаете повече с начините за инвестиране не е мястото тук, има огромна база с информация в investor.bg - той ще ви бъде много полезен  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 971
Може, наистина не са ми го казали.Но нали през периода, в който внасям ми приспадат суата от анъците. Става нещо като в приказката-дал Кольо, взел Кольо. LaughingНо принипа ми хареса-да се осигуря аз, а да не съм зависима от държавата на стари години.И ако ми се случи най-лошото децата ми ще вземат сумата, за която съм се застраховала. Пак е някакво успокоение, нали?

Лошо няма наистина, и аз мисля така и имам такава застраховка. Само ти го казвам за да знаеш, че като ти казват - в края на периода ще имате еди корко си - не са толкова, а по-малко  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 14
Закупуването на дялове от договорни фондове са много добра инвестиция /поне за мен/. Имам дялове от Юг Маркет Максимум и съм много доволна.
www.fund.ugmarket.com
Все пак това е най-подходящият начин за инвестиране на средства, ако човек е решил да играе на фондовата борса, тъй като средствата се управляват от специалисти. Подобни фондове въобще не трябва да се сравняват с пирамидите, защото дейността им се контролира от Комисията за финансов надзор /която осъществява надзор и върху пенсионно осигурителните и застрахователните дружества/

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Закупуването на дялове от договорни фондове са много добра инвестиция /поне за мен/. Имам дялове от Юг Маркет Максимум и съм много доволна.
www.fund.ugmarket.com
Все пак това е най-подходящият начин за инвестиране на средства, ако човек е решил да играе на фондовата борса, тъй като средствата се управляват от специалисти. Подобни фондове въобще не трябва да се сравняват с пирамидите, защото дейността им се контролира от Комисията за финансов надзор /която осъществява надзор и върху пенсионно осигурителните и застрахователните дружества/
newsm10

# 42
  • Мнения: 686
Записвам се да следя темата

# 43
  • София
  • Мнения: 971
Аз имам дялове от Капман Макс

# 44
  • София
  • Мнения: 383
Нашето семейство има следните инвестиции:
И двамата имаме доброволни пенсионни осигуровки, които всеки месец отделяме от заплатите си.
Мъжът ми има застраховка Живот със спестовен елемент, която също е на ежемесечни вноски.
Аз имам едни парици в два доверени  фонда, като единият е по-агресивен, а другият малко по-консервативен. И в тези фондове си включих, след като париците седяха в Пощенска в депозит "активни пари" цяла година и аз чак след това се светнах, че тая лихва дето я дават, не е оная лихва, дето я рекламират /а работим и двамата във финансовия, макар и не-банков, сектор, но това си е мой срам/.
Имаме и инвестиция в недвижим имот, но може би за сега няма да спекулираме на пазара и да го продадем като стане готов, въпреки че ще изкараме солидна печалба, а ще остане за нас.
Изобщо портфейла сме го диверсифицирали максимално за нашите възможности.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 412
Много интересна тема, записвам се да я следя.
Според вас колко време е добре да стоят парите във фондовете? Вътрешното ми усещане е, че следващите 2+ години ще бъдат хит и после ще има спад. Т.е ако сега се инвестира, трябва да се избере най-подходящия момент за продажба. Струва ми се, че тези фондове използват пари с ясен произход и ги съчетават с по-спорни източници и за това дават такива дивиденти.

Какво мислите за покупка на акции от първично предлагане и продажбата им след време. На мен класическото да се чака дивидент от акция ми се струва много рисково, по скоро ще се печели от ръст в цените.

Извинявам се, ако въпросите ми звучат много наивни, но съм новак.

# 46
  • Мнения: 729
Много интересна тема, записвам се да я следя.
Според вас колко време е добре да стоят парите във фондовете? Вътрешното ми усещане е, че следващите 2+ години ще бъдат хит и после ще има спад. Т.е ако сега се инвестира, трябва да се избере най-подходящия момент за продажба. Струва ми се, че тези фондове използват пари с ясен произход и ги съчетават с по-спорни източници и за това дават такива дивиденти.

Какво мислите за покупка на акции от първично предлагане и продажбата им след време. На мен класическото да се чака дивидент от акция ми се струва много рисково, по скоро ще се печели от ръст в цените.

Извинявам се, ако въпросите ми звучат много наивни, но съм новак.

Точно за същото се бях замислила и аз... Времевия хоризонт! И аз мисля, че изгода ще има следващите 1-2-3 години максимум. А после, накъде?

За втората част от поста още никак не съм наясно. От голямото ми ровене в тази тематика, разбирам, че е много трудно на новаците да започнат. "Старите кучета" не дават ясни насоки и всеки си пази информация за себе си. А полза от нови играчи на борсата има за всички. Не мога да се ориентирам къде да следя как се движат определени акции, какво точно да гледам, как да се науча да правя прогнози за пазара. Ясно, че става с опит, но все пак. Литература много, но ясни стъпки като за начало - никъде.

# 47
  • Мнения: 2 401
Потърсете книгата на Ботьо Тачков - Пари на борсата.  Там има отговори на много въпроси.

# 48
  • Мнения: 729
Потърсете книгата на Ботьо Тачков - Пари на борсата.  Там има отговори на много въпроси.

Благодаря за препоръката! Непременно ще я потърся!

# 49
  • Мнения: 4 300
Няма защо да се притеснявате от времето при инвестирането във взаимни фондове. Именно това е разликата между тях и инвестирането само на определен пазар. НАпример на БФБ имаше периоди с ръст над 100 % . Ще има и такива с отрицателен знак. Но при взаимните фондове се инвестира в т. нар. кошници- например Азиатски пазари, която съдържа ценни книжа от няколко различни пазара, така че ако на единия има спад, то другите ще "закрепят" образно казано доходността  на цялата кошница. Горе долу това е идеята, да се намали риска.
А иначе и това си е занаят като другите- ако искате да печелите трябва много време, много труд и вложения.

# 50
  • Мнения: 729
Така е, за вложения във фондове, хубавото е че някой друг ги управлява, а на теб ти остава да се молиш, това да е по най-добрия начин.

Аз съм вложила част от спестяванията ни в Адванс Инвест, а техния пазар е с бъгарски и румънски акции. Да се надяваме, че ако тръгнат на зле нещата и при нас и при съседите, ще се насочат към нови и печеливши пазари! Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 3 408
Инвестирала съм в източни пазари на Пионер фондовете и на Бенчмарк- по лични причини, всичко това дългосрочно.
Краткосрочно инвестирам в недвижимо имущество, но последния имот, който купих не смятам и аз да продавам, а да го задържа.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз благодаря за препоръката за книгата, утре ще я потърся.

А какво разбирате под дългосрочно инвестиране във фонд. За колко години? На мен ми се струва, че следващите 2-3 години ще дават добри лихви и после не знам...

На мен ми се върти такава схема - покупка на бизнес имот на зелено, борсата за 2-3-5 години, за да увелича обема на личните пари, които ще трябва да даваме по вноските. И после отдаване под наем. Това дали е възможно?

# 53
  • София
  • Мнения: 971
Аз бих те посъветвала за начало да прегледаш другите варианти за инвестиране, защото:

1. Българската фондова борса ще върви много бързо напред още 2-3 години, после ще влезе в русло, адекватно на това в ЕС. Тоест, взаимните фондове и високорисковите портфейле в следващите 2-3 години ще правят много, много по-високи доходности от каквото и да било друго.- Използвай този ръст сега, после едва ли ще го има.

2. Инвестицията в имот носи огромна вноска пари, докато взаимните фондове позволяват да вложиш каквато сума прецениш.

# 54
защо по - малко , а не договореното

# 55
  • Мнения: 463
Защо ли ми напомнят тези фондове на пирамиди?...и защо хората продължават да се лъжат?Ако искаш да инвестираш ,инвестирай в имот ,във дялово участие в бизнес ,а не във фондове.А тези агенти от фондoвете са доста нахални ...За какво служи този фонд ?Бели пари ,за черни дни ли?Ако толкова нямаш пари да платиш нещо -всички банки ще се счупят да ти отпуснат кредит ,щом ти остават излишни пари...Ще ти кажа за нашия фонд -почивка в чужбина...смятам да обиколим колкото може повече места с мъжа ми.Това е най -добрия фонд според мен.Събирането на пари във фонд за задгробен живот не ми се нрави нещо.
Имота може да се даде под наем,дяловото участие носи дивиденти...

# 56
  • Мнения: 4 300
Айде поредния титан на икономическата мисъл в тая горска тема...

Монка, би ли споделила каква доходност носи инвестицията в имот в момента в БГ? И колко дружества разпределят дивиденти?

Освен това при повечето хора преди задгробния живот има живот на 50, живот на 60...и за да не разнасят торбичка с едно кисело мляко вътре си има начини. Инвестициите във взаимни фондове не са пирамиди, малко информация трябва.

Иначе екскурзията е хубаво нещо, но ти пожелавам да не ти се налага никога да прибягваш до "бели пари".

# 57
  • Мнения: 463
Еми зависи от имота и зависи от фирмата.Информацията ми е конфиденциална ,защото давам пример за нашата фирма и за нашите имоти.Мисля ,че съм се погрижила за пенсията си вече.Няма да споменавам имена на фондове ,но има една застрахователна компания ,от която всички се оплакват и сега същите агенти са се преселили в тези фондове и ме овещават да си направя и аз такъв.Предпочитам да си инвестирам парите в недвижимо имущество и в бизнес ,не бих дала нито лев във фонд.Не ,че е невъзможно да ти носи доходност.Идеята аз да си стоя и някой да ми плаща просто ми се струва нереална.А за рисковете никой нищо не казва.Не съм се интересувала подробно ,но и не желая.Насочвам идеите и парите в друга насока и нямам време да се занимавам.
Всеки си има право сам да си решава -аз лично не бих.

# 58
  • Мнения: 4 300
Не питах нито за имот, нито за фирма. КАжи един процент само- например за миналата година си реализирала 5% доходност от недвижими имоти.
Ей това ми е интересно- а и едва ли е конфиденциално точно това.

# 59
  • Мнения: 2 556
А защо почти винаги под инвестиция в недвижим имот се има предивд купуване на апартаменти. Недвижимите имоти са много видове, а инвестициите  в тях още повече.

# 60
  • Мнения: 729
Защо ли ми напомнят тези фондове на пирамиди?...и защо хората продължават да се лъжат?Ако искаш да инвестираш ,инвестирай в имот ,във дялово участие в бизнес ,а не във фондове.А тези агенти от фондoвете са доста нахални ...За какво служи този фонд ?Бели пари ,за черни дни ли?Ако толкова нямаш пари да платиш нещо -всички банки ще се счупят да ти отпуснат кредит ,щом ти остават излишни пари...Ще ти кажа за нашия фонд -почивка в чужбина...смятам да обиколим колкото може повече места с мъжа ми.Това е най -добрия фонд според мен.Събирането на пари във фонд за задгробен живот не ми се нрави нещо.
Имота може да се даде под наем,дяловото участие носи дивиденти...

Дали можеш да си представиш, че има семейства с брутен месечен доход 600 лв, на квартира и с малко дете? И въпреки всичко са успели да заделят 2000 лв и имат желание тази скромна сума да им носи по-голям доход от депозит в банка?
За съжаление тази сума е твърде недостатъчна за инвестиции в имот или за почивка в чужбина, имайки предвид гореописаното положение на семейството!

# 61
  • Мнения: 463
r0ksi  останала съм с впечатление ,че работиш в сферата на недвижимите имоти...от някой твой пост ,но явно греша.Аз обаче се занимавам и досега не съм чула някой имот -овощна градина,апартамент,офис и пр . да е поевтинял с времето...напротив рязко поскъпва и ще продължава да е така.Аз сега не жъна от имотите ,засега ги устройвам само.Не ми и трябват просто малко по малко се движа към тяхното завършване и със сигурност ще успея.АААА има един момент в които много хора се бъркат.Инвестират в нещо ,взимайки пари от банката и искат за една година да си вдигнат стандарта многократно,което е невъзможно.За да започне един имот или бизнес да работи за теб трябва време и упорство,много дълго време може да се наложи да преживяваш ,а не да печелиш .Имота винаги мога да си върна парите от него и то с печалба ,отделно докато реша лично да го експлоатирам може да се даде под наем-не говорая за лично жилище -там имам други виждания по въпроса.Познавам един агент от фонд ,който ми сподели ,че има хора които си вкарват първоначална вноска 3000 лв???????Те не са лоши тези пари по принцип да ги имаш във фонд и да ги ползваш за нещо което ти е необходимо след 1,3,5г ,но за пенсонирането малко ми е съмнително дали ще си ги получа ако са там...
emsy за колко време се заделят 2000лв?С тези пари може да стигне за Мармарис или Акапулко,зависи колко човека сте?Ако не тя би стигнала за почивка някъде в страната ?За какво депозирате?За децата си ли?
Сетих се за депозита ,които са ми правили баба ми и дядо ми на времето и ми го да дадоха на абитуриентския бал .Купих си едната обувка от чифта с тях...

# 62
  • Мнения: 4 300
Хайде, Емси, не й се връзвай... в първия си пост пише че фонда й е почивка- нищо лошо, за един почивка, за друг готварска печка, за трети нови обувки- това са си текущи разходи, не вложения. В следващия се споменава вече за фирми, недвижими имоти, конфиденциалност...
Честно да си призная дразня се когато уж полезна и сериозна тема се изроди заради нечии голословни претенции. Малък ли им е Клюкарника не мога да разбера newsm78

Монка, не работя в сферата на НИ, изобщо. Даже нищо общо нямам. Само че ..погледни какво написах по горе.
Не може да кажеш че нещо е изгодно без да го съпоставиш с алтернативите му. И тъй като съвсем отговорно и не за пръв път казвам че съм си играла да смятам доходност от вложения в недвижими имоти ( не само апартаменти!) през последните 1-2-3 години си позволям да се съмнявам в твърденията ти. Рядко се случва такава инвестиция да носи по голяма доходност от вложения във взаимен фонд, а понякога за съжаление е и по ниска от традиционния, класически банков депозит. Затова те помолих просто да споделиш процент- та да знам моите сметки ли са криви или нещо друго.

# 63
  • Мнения: 2 401
За мен инвестирането в имоти е загробване на огромни капитали, които могат да донесат  доста голяма печалба, ако са инвестирани умно, и най-вече другаде.  Мисля, че критикуваш нещо, което не разбираш.  Но пък е напълно разбираемо да мислиш така, имайки предвид това, че работиш в тази сфера...

# 64
  • София
  • Мнения: 3 841
Те не са лоши тези пари по принцип да ги имаш във фонд и да ги ползваш за нещо което ти е необходимо след 1,3,5г ,но за пенсонирането малко ми е съмнително дали ще си ги получа ако са там...
emsy за колко време се заделят 2000лв?С тези пари може да стигне за Мармарис или Акапулко,зависи колко човека сте?Ако не тя би стигнала за почивка някъде в страната ?За какво депозирате?За децата си ли?
Сетих се за депозита ,които са ми правили баба ми и дядо ми на времето и ми го да дадоха на абитуриентския бал .Купих си едната обувка от чифта с тях...

По същата причина и аз съм против подобни дългосрочни спестявания, просто инфлацията си казва думата. Разбирам да събирам пари за нещо няколко месеца, година, и след това да ги вложа, а ако ми трябват повече пари, които със сигурност знам, че не бих могла да събера, просто предпочитам да взема кредит. Малко ли бяха онези хора, които възползвайки се от нестабилната икономическа обстановка преди немного години, успяха с една-две заплати да си изплатят апартаментите, за сметка на онези, които бяха спестявали, трупали, и накрая тези пари не им стигнаха дори за обувки, камо ли за апартамент.

# 65
  • Мнения: 463
r0ksi не искам да давам никакви лични примери,за това ще си замълча.Печката и хладилника не са ми фонд -те са от графата "Първа необходимост"Почивката са заделени пари от дохода-спестени които се оползотворяват когато достигнат стойността на почивката.Не искам да се превръщам в работохолик ,който на края на живота си не е видял нищо от прекрасните забележителности които съществуват и нямат нищо общо когато ги видиш на картичка или на живо.
Моята пенсия смятам да бъде от рентиерство ,не разчитам на държавата или на фонд.
P.S.Аз съм от тези които оперират с кредити ,а не с депозити.

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 17:54 от Monka

# 66
  • Мнения: 121
Защо приемате, че фондовете са само пенсионни... Можеш да си вкараш парите във фонд и за 3 месеца, ако искаш. И за тези 3 месеца ще имаш по-голяма доходност от държане парите в банка или даване на апартамент в София под наем. В момента има много строящи се апартаменти и много, които се дават под наем.  За Германия знам, че не си струва да влагаш на тоя етап парите си Колегите ми влагат парите си във фондове, а някои и в акции, но това си е занимавка.

# 67
  • Мнения: 463
Точно заради занимавката.Могат да се изкарат доста пари ,но трябва да се занимаваш предимно с това.Не на всеки му е в компетенцията и не всеки би се насочил към това.

# 68
  • Мнения: 121
Смятам, че с отдаването под наем на един апартамент занимавката е много по-голяма от това за 2 минути да видиш в нета как върви фонда ти. Под занимавка имах предвид акциите. Хем по-рисковано, хем трябва да имаш информация за различните фирми.

# 69
  • Мнения: 1 209
имоти, наеми, граве-българия. с фондове мисля да се позанимавам в бъдеще.сега  за жалост не ми стигат пари и кураж за бързооборотна и по-високорискова инвестиция Simple Smile

# 70
  • NY
  • Мнения: 209
моето скромно мнение  и заключение по въпроса е .....инвестиране в злато , в знание и в умение Peace.....тези неща историята е доказала, че не се обезценяват и са приносими  Simple Smile

борси,фондове, дори недвижимо имущество....you never know
бях свидетел как се срути  сток маркета тук през 2000 ....доста хора  бяха в Shocked

приятен ден.....и умната   Wink  Simple Smile




 

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 07:44 от Eklere

# 71
  • NY
  • Мнения: 209
постнах го два пъти   Simple Smile




 

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 07:43 от Eklere

# 72
  • Мнения: 463
Каква е занимавката когато ти ги внасят по сметка и пак в нета можеш да си видиш извлечение?Парите в имот намиращ се до морето никога няма да ти се загубят.От миналата година цената на един такъв имот се е покачила двойно,от преди две години четворно.Кое е заграбването тук?Става въпрос за сериозна инвестиция тук,не за хиляда лева.Но аз не си представям да лиша семейството ми от елементарни текущи нужди като хубава и пълноценна храна,от електричество и облекло и накрая да спечеля ...колко?играта на фондовата борса не така лесна.Не искам да убеждавам коя инвестиция е по добрата,но и двете искат да се потрудиш за да спечелиш нещо.А ако просто депозираш ...не знам какъв е смисъла?Примерно ако аз искам печка,хладилник ,пералня и т.н елементарни потребности аз отивам ,изтеглям си кредит и си го плащам,не събирам пари за такива неща.
Всеки сам си решава в какво да си влага парите ,аз само изразявам мнение за фондовете и давам аналогия за инвестиране.Един имот закупен с инвестиционна цел и експлоатация може да носи годишно печалба за едно малко жилище..и винаги можеш да го продадеш когато искаш или да го отдадеш под наем..

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 12:57 от Monka

# 73
  • Мнения: 647
Смятам, че с отдаването под наем на един апартамент занимавката е много по-голяма от това за 2 минути да видиш в нета как върви фонда ти. Под занимавка имах предвид акциите. Хем по-рисковано, хем трябва да имаш информация за различните фирми.
Нека уточним и още нещо - мили дами , каквото и да захванете лесно няма.Пари никъде не текат просто ей така!Дали ще преследваш наематели , защото не са си платили парното или ще четеш в нета информация относно състоянието на определен фонд няма разлика !

# 74
  • Мнения: 2 556
Да не говорим, че първо трябва да изкараш средствата, които ще инвестираш  Simple Smile Поне за мен това е по-трудната част от пътя. Стигнеш ли до инвестициите, общо взето си е доста по-леко.

Общи условия

Активация на акаунт