Декупаж (салфетна техника)- 4

  • 45 406
  • 354
  •   1
Отговори
# 15
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Ето ме най-сетне, момичета! Милата ми мама имаше юбилей тази вечер и не можах да пиша по-рано. Обяснявам за цветята - за някои от тях използвах като основа бутилка от мин. вода и още по-точно "Михалково". Уточнявам нарочно, защото пластмасите на бутилките са различни, тази е гладка и лъскава, като на Кока-Кола например. Лепих направо върху бутилката грубо изрязаният мотив (върху салфетката също се слага медиум) и след като изсъхне се изрязва точно. От пусти мерак повечето цветя ги лепих направо, само за две се сетих първо да мина с бяла акрилна боя пластмасата и цветовете станаха по-наситени наистина, но създателката на тази техника ги лепи направо, без боя за основа и нейните стояха много феерични и нежни, прозрачни, направо като стъклени. На мен лично така повече ми харесват. Фината част става на пламъка на чаена свещичка - такава, защото пламъкът е по-слаб и температурата не е толкова висока. Нагрява се цветето над пламъка на височина около 10 см, като внимавате да не прегори или да не почернее, което става много лесно, ако се разсее човек Simple Smile. В един момент пластмасата започва да се огъва надолу - тогава веднага слагам цветето с пластмасата нагоре върху меко парче плат, сгънато няколко пъти и с нещо твърдо и изпъкнало (в моя случай с края на пинсетката) натискам листенцето и се опитвам да го извия. Пластмасата доста бързо изстива, затова работих листенце по листенце. Накрая може да се направи същото от обратната страна, за да потъне средната част на цветето с тичинките. Изобщо оформяте цветчето по ваш вкус. Накрая някои детайли могат да се подчертаят с боя - тичинките например. Опитах да работя и върху филм - каквито  ползват експонаторите (на тях се принтират формите за печатните плаки), дано да ви стана ясно за какъв филм говоря. Опитах и върху прозрачните листове за ламиниране - там обаче  нямах голям резултат, защото топлината почти не им действа. Смятам да пробвам и други материали от този вид, които имам под ръка. Ще се радвам да видя и ваши произведения и дано някоя от вас открие по-подходящ материал, защото съм сигурна, че има такъв.
http://www.sospesotrasparente.it/default.asp - това е сайтът на създателката на тази техника, която я е патентовала и е разработила специален материал, с който твърди, че се постигат най-добри резултати. При липсата на такъв, аз се образовам по въпросите на различните видове пластмаса, достъпни мен! Twisted Evil Разгледайте сайта, ако нещо ви интересува, мога да превеждам. Хайде, чакам някой да покаже нещо свое! Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
wel, страхотни са smile3501

Лимонке, благодаря за обяснението, а с какъв медиум лепиш? Аз пробвах върху опаковките на стековете с минерална вода, лепих и с Ц-200 и с универсален медиум и с такъв за стъкло, но не би - разлепя се салфетката, иначе леко се огъваха, но резултата е на светлинни години от италианката, пък и от Лимонка

# 17
  • под тепетата
  • Мнения: 149
radinna, аз лепих с универсален медиум и нямах никакви проблеми. А ти за какви опаковки говориш - тези, които приличат на плътен найлон ли? Може те да са виновни, защото топлината много ги деформира newsm78. Аз от известно време все се оглеждам за всевъзможни тънки прозрачни пластмаси Laughing, които биха ми влезли в употреба.

# 18
  • Мнения: 972
Момичета благодаря   bouquet
Розите са салфатки - за моя позната, която много обича рози  Simple Smile Сега мисля да направя и няколко подставки от СД (по идея на Caprari)
Лимонка много са хубави цветята, чудно какво не ти харесва  newsm78

# 19
  • под тепетата
  • Мнения: 149
wel, и аз да те поздравя за стъклените творения - много свежи са станали! Как успяваш да залепиш толкова голям мотив гладко? За шишето ми е думата... Пък за моите цветенца - пак ги харесвам, но разгледа ли на г-жа италианката нещата? Нейните са невероятни, но и материалът й е друг, моите стават жилави, трудно се обработват, ама като за аматьори - става.
  Искам да пробвам и един начин за обемен декупаж, за който четох при рускините - с тънък алуминиев лист, който се обработва подобно на тези цветя. Дайте идея какво мога да ползвам - веднага си помислих за домакинското алуминиево фолио, но то ми се струва прекалено тънко. Някой да се сеща за такъв материал, но по-плътен и все пак достъпен? На тази страница http://forum.newmelissa.ru/viewtopic.php?t=1348&postdays=0&a … =asc&start=75 е показано подробно как се прави, но материалът ми липсва. Вдъхновете се, ако не сте го виждали!

# 20
  • Мнения: X
За тази техника наистина може да се изпозва алуминиево домакинско фолио, но от по-плътното.От сорта на онова, от което се правят формички за сладки.Мисля ,че с по-тънкото няма да се получи, защото то се огъва много лесно и при запълването отзад със силикон има голяма вероятност да се изкриви в най-неподходящият момент.

# 21
  • Мнения: 972
Лимонко има едно алуминиево фолио, което е по-дебело от това домакинското. Мисля, че то ще стане за целта. Ама от къде се взима - може би железарията  newsm78
А за големия мотив - много просто  Hug нарязвам го на парчета

# 22
  • Мнения: 1 403
лимонка, в най-старата тема някой беше писал, че може върху джоб-папки да се лепи, но не знам дали ще е по-добре отколкото върху пластмасово шише...

# 23
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Благодаря ви за идеите! Май свекърва ми има такова фолио, сега се сетих , тя го ползва многократно - ще я преслушам в най-скоро време!
Fancy N, имам такива папки - ще бъдат изпробвани! Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 983
Лелее, човек един ден да не влезе във форума и вие вече нова тема сте заформили  Laughing
Записвам се и отивам да наваксвам с четенето и гледането  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 854
Купих си туй-онуй, Опитах някои неща... манияааа  Mr. Green

Мислех да подхвана хладилника - добре, че не го направих. ПОиграх си с някои малки неща, за да схвана как стават нещата.

Ето една кутия за кафе. Поради най=различни причини капака й стана по-светъл. Остава ми само да налепя и салфетката с кафе на самата кутия, както съм направила на капака.
(моля, не бъдете много критични, това е първи опит; кутията е метална)



Опитах нещо, не не успях, за това да питам.
Когато ще лепите салфетка на тъмен фон, пишеше, че може да се боядиса салфетката отдолу с бяло, за да не се губи мотива. Еми ... не става, толкова е тънка, че боята избива на лицевата страна - върху мотива. А ако става дума за (например) цвете с много тънки листенца, е почти невъзможно да се очертае с бяло мотива на самата повърхност, върху която ще лепя.
Как се прави тогава?

# 26
  • Мнения: 1 065
bushkata, наскоро в някой от руските сайтове четох как една мацка лепи върху тъмен фон. първо изрязва мотива, после разделя салфетката и залепя най- долния слой. Така има точните контури на мотива и вероятно с по- тънка четка го боядисва с бяло. Отгоре лепи мотива в цвят, така да се каже. Виж, за тънки листенца наистина не си представям как ще стане. Пък капака ти е много хубав.
Като видях линка с фолиото, се сетих как на времето се опитвах да правя релефни картички, но от изгладени капачки от кисело мляко. С карфичка с пластмасова глава се правеха разни цветенца, ама нещо не се сещам как ставаше.

# 27
  • Мнения: 662
Момичета,в едно магазинче до нас продават алуминиеви форми за печене-има доста размери и са на прилични цени.Може да пробвате с нещо такова за 3Д декупажа,мисля,че ще е устойчиво.
Чета ви от самото начало и много ви се кефя,ама само си купувам салфетки и си ги събирам........Единствените ми опити за декупаж са върху яйца.
И да споделя с вас за едно много забутано магазинче на пазара в Красно село(ако не го знаете де) има доста салфетки на бройка по 0.25 лв.Ако има интерес ще обеснявам къде е Laughing
Еййййййй много сте добри  bouquet

# 28
  • Мнения: 972
Chiges много добре си се сетила за капачката от кисело мляко  Hug

# 29
  • Мнения: 725
http://forum.newmelissa.ru/viewtopic.php?t=1348&postdays=0&a … =asc&start=75
тук рускинята го е показала ,ама дали го има в сльнчогледа?
по прилича да е  някаква тьнка ламаринка,много финна

Общи условия

Активация на акаунт