В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 813
  • 328
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 924
Благодаря за отговорите! Grinning

# 76
  • Мнения: 700
 Аз давах яйца,но само жълтъци(и застройвам с жълтъци).От 11 месеца почнах и малко цели яйца да давам.Използвам яйца от кокошките на баба ми,които са доказано пресни.Сега баба е далеч и купувах от една съседка,носкоро купих и от Пикадили,бяха добри.Познават се по това,че като ги счупеш,жълтъка не се разпуква и белтика не е като водичка.
 По-добре е да свикнете да готвите без запръжки от сега,докато са микродозите,защото те няма да са дълго.Нали знаеш.че при запръжването се отделят канцерогенни вещества.Аз задушавам в малко водичка и малко мазнина.

# 77
  • Мнения: 1 691
1. Спокойно давай зрънца ориз.
2. Давала съм яйце в застройка, миш-маш и т.н. (в микродози).
3. Задушавай с мазнината и мъничко вода, вместо да запържваш само с мазнина.
4. Наистина няма защо да се втелясваш Simple Smile Единственото, от което не съм се осмелила да дам микродоза досега, са гъбите, но просто защото не ги ядем вкъщи.

# 78
  • Мнения: 134
Ей, благодаря за страхотните рецепти! Записах си ги всичките и ще експериментирам, та да видим детенце какво ще му хареса. Ние сме още на варени картофки, морковчета и плодове, ама нали по-нататък ще трябва да се разнообразяваме.
Най-доволен от нашето педагогическо захранване май е таткото, откога се опитва да намери начин да ме откаже от големите количества сол Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 652
Записвам се и аз да следя и да ви попитам какви плодове и зеленчуци купувате? Ползвате ли органични храни и от къде?

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 19:37 от Gracem

# 80
  • София
  • Мнения: 12 231
   От село  Simple Smile
   Иначе съм чела за някъде в София че продават уж био-продукти но не си спомням къде...
   Допълнителната полза от ПЗ е че почнах просто да говя по-здравословни нещица и за нес. Варени, печени с по-малко сол и мазнини.
   Малките се оказа че обичат например много риба - пастърва. Картофи под всякаква форма и задушени зеленчуци. Пилешка супа и телешко варено. Скоро хапнаха дори свинско печено с праз  Simple Smile Но ние вече сме големи. В началото предлагах по ограничен асортимент.

# 81
  • Мнения: 1 924
Органична храна може да се поръча и от интернет с доставка до дома.Аз още не съм пробвала.
Иначе-от баба на село,макар че и тя пръска с някакви инсектициди Rolling EyesЗа следващата реколта ще я предупредя изрично Mr. Green

Още не сме започнали захранване,засега сме на етап дребния да е с анс на масата.Интересно му е , но като му дадох оризче,на лицето му се изписа такова изражение,сякаш отрова му бутнах.Така че му е рано...

# 82
  • Мнения: 2 652
...Интересно му е , но като му дадох оризче,на лицето му се изписа такова изражение,сякаш отрова му бутнах.Така че му е рано...

хахах, и аз пробвах с оризче и малката си го залепи на носа  Joy

# 83
  • Мнения: 319
Много полезна тема!  bouquet
Ще приложа някои от рецептите.

# 84
  • Мнения: 2 652
Органична храна може да се поръча и от интернет с доставка до дома.Аз още не съм пробвала.

Има само един сайт (доколкото аз знам) и исках да поръчам миналата седмица, но понеже бил краят на сезона имало само зеле, чушки и праз.

# 85
  • Мнения: 326
desiteam  , в друга тема видях, че пишеш, че правиш петмез и кексове без набухватели. Може ли да споделиш малко рецепти  bouquet

# 86
  • Мнения: 1 081
Ами петмез-а го знам от баба ми...Не знам дали е здравословен, ама на село всички го ядат, пък няма един дебел...Рецептата е много лесна-запича се брашно(може и пълнозърнесто, ръжено) на тиган с краве масло, след което се залива с разреден с топла вода тръстиков мед, или разредено желе от дюли или диня например(в нашия край го правят туй нещо-с. Въбел:) ). И после се вари до получаване на гъста каша. Сервира се в купички, може да се поръси с ядки например. Количеството на продуктите-на око  Wink
Пък кексовете-измислям си ги всеки път:) Например онзи ден купих овесено и ръжено брашно, забърках го на сухо с една захар на Демерара-кафява, специално за кексове, сложих останалите из къщи в пакетите ядки микс-ръжени, пшенични, цели овесени ядки, малко орехи, дето ги бях начупила за таратор, пък артисаха, пченичен зародиш ми беше останал някакъв...(сухата смес стана около 3-4 чаени чаши). После добавих 3/4 кафеена чашка зехтин, почти цяла кофичка БИО кисело мляко, дето не успях да го пробутам на дребния, 2 яйца, и една кафяна лъжичка сода бикарбонат(само туй ми е набухвателя). Разбърках го, сложих го във фурната в голяма тава(че не обичам дебели блатове), не знам колко време се пече-проверявах с клечка...И се получи вкусно Simple Smile Сори, че не мога да споделя точна рецепта, ама наистина винаги готвя на око...Пък и с мерките хич ме няма...

А тия дни, ако успея де, обещавам да ви споделя най-най-най- хубавата рецепта за най-най-най-вкусната торта...от хляб БОНУС  Mr. Green Сервират я в много известна верига италиански ресторанти, но там е с алкохол, който успешно може да бъде елиминиран от рецептата.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 231
  Ох аз тъкмо си мечтая тези дни за кекс, но каквота съм готвачка, око се опитам да направя така нещо на око, после и кучето пред блока няма да иска да го яде  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 924
И мен никак ме няма в готвенето.Само аз си харесвам буламачите.Та затова ми е леко трепетно как Ясен ще приеме моите гозби.Май в крайна сметка тати ще ни готви,горкият Blush

# 89
  • София
  • Мнения: 12 231
  Накупих продукти, отивам да правя кекс  Wink, стискайте палци да стане нещо  Simple Smile Утре ще докладвам, също дали  и на малките им е харесало.
  Скоро ядоха и им хареса прясно зеле с пуешко  Simple Smile Вчера за пръв път им дадох и да опитат миш-маш. По принцип пържено освен картофки да пробват досега не им бях давала. Е гледах основно чушките да предлагам, че с тези яйца и сирене малко ме беше страх за Ники, но засега няма реакция  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт