В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 808
  • 328
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 616
desiteam,  и мен ме зариби с тия кексове.
И това, дето ти му викаш петмез, а го знамкато маджун и толкова много го обичам, а не знаех как се правиш. Ще взема да опитам да видя какво ще се получи.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 91
  • Мнения: 1 081
Айде пък сега...зарибила съм ви с кексовете...Аз какво да кажа за себе си, с цяло ПЗ ме зарибихте:) Ама вие каквито сте солети(Айла особено, щото съм я виждала по ТВ:) ), не ви пречи да ядете по 100 пъти на ден с дребните...Пък аз досега седях хем гладна, хем дебела, а от 3-4 дена, откакто ям с малкия, хм...не знам какво ще стане с формите ми...

Пък за мерките на око-давайте смело, аз много обичам да готвя, но от 4 почти години съжителство с мъжлето, чак наскоро почна да яде о тманджите ми...Смятайте за какви буламачи става въпрос  Mr. Green Така че , кураж!

И да питам нещо по същество-я кажете някоя манджа, дето може да се яде само с вилица, че се изчерпах(дребното настоява да яде сАмо и самО с вилицата...) Правих зеленчуци на кубчета с пилешко, на тиган, правих тиквички с картофи на кубчета пак, през дена попарвам броколи и карфиол...Проблемът е, че мога да му пробутам месо-плюе го. Хем от бутчето на пилето слагам в манджите. Май ще върна пюрето само от месо, щото не ща да става вегетарианец(давам едно на ХИПП, чисто месо са, и 5 лъжички в движение са му достатъчни)...И закуските ми отказа съвсем-преди омиташе по половин компотен буркан каша я от просо, я от елда, я от ядки някакви, ама тях не мога да му ги набуча на вилицата-съответно са ингнорирани от  менюто...И съответно суче като замаян-кърмата ми е като за 3 новородени...пък така се старах да я намаля...Ама к'во да се прави...щом е заради децата...

# 92
  • София
  • Мнения: 12 230
  Мусака, аз това мисля да правя утре. Пък и ако оставиш каймата на по-големи парчета, може да се излъже и някое от тях да набучи.
  Права си за кг, но аз не успявам дори и покрай ПЗ то да се нахраня моног добре, защото се занимавам с тях, а като им омръзне трябва да стана с тях. Аз по-скоро се притеснявам че вече съм наистина много слаба, не че съм била някога много. Преди да забременея бях 47, сега сигурно съм към 45 кг, и то не съм много сигурна.
  Туку що и моите ядоха с виличка, но парченца ябълка, може и това да пробваш  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 1 081
С плодовете проблем няма-яде всички, без банан, диня и пъпеш(будаленце:) ) Виж, за мусаката не бях се сетила...Само трябва да издиря свястно месо за кайма, че готова не купувам. Сега варя замразени зеленчуци-зелен боб, и картофки сложих малко, та да видим...А снощи туй мойто омете едно огромно парче свински бут, на шунка ми приличаше, ама без да е мляно...Но май в шунката слагат разни консерванти и Е-та...Вие какво месо давате на дребните?Колбаси, ясно, че не трябва поне до третата годинка, само готвено ли?

# 94
  • София
  • Мнения: 12 230
  Еми аз си имам села и фризера ми е яко зареден. Давала съм и филе да опитат, но определено дори и те са бъкани с разни пълнежи и тн, та и тях избягвам, за колбасите да не говорим. Иначе си хапват хубаво сварено или запечено, пилешко, заешко и свинско на кайма. Телешко варено също много обичат.

# 95
  • Мнения: 326
тази вечер пекох овесени сладки за Алекс. Получи се доста добре. Изопзвах рецептата за овесени сладки със сусамов тахан от тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172287.msg3415157#msg3415157, но с малко промени според наличните в момента продукти Blush.
значи сложих: 1/4 ч.ч сусам, 1 ч.ч овесени ядки, 1/4 ч.ч брашно грахам, 1 ч. ч типово брашно, 1 ч.л бакпулвер, 1 ч.л канела, натрошени орехи,2 с.л фруктоза, 1 ч.ч вода, олио ( 2-3 с.л). Объркват се добре първо сухите и после се прибават течните съставки. Пекох върху хартия за печене 15 мин на 200 градуса. Излезе една голяма тава.
Ето го резултата: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=115787&photo=46
Алекс им се нахвърли още топли. Накрая ги скрих Crazy

Друго, което си харесах е това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100007.msg1760368#msg1760368, но нямах в момента елда. Като направя ще пиша  chef

Другото, което готвя напоследък е нахут. Правя го на слалата с печени чушки, царевица, лук, зехтин. Също става готвен като фасул.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 20:39 от kony

# 96
  • Мнения: 1 947
   Ммм, нахут - кисна го 12 часа и после час и малко на пара.
Става и на салата, и на яхния - слагам му, каквото дойде. Simple Smile
Малена го яде с известно недоверие, а е и малко твърд.

# 97
  • Мнения: 326
аз го кисна една нощ, варя го в тенджера под налягане 1 час, водата е 1 към 3. Никога не е оставал твърд. Пробвай да го повариш повече време... ще омекне къде ще ходи Joy. На мен ми е много вкусен, а малкият много се радва на топчетата и си ги слага направо в устата.

# 98
  • Мнения: 1 691
И аз открих наскоро нахута, макар и в не чак толкова здравословен вариант: под формата на фалафели, а те все пак са пържени. Това обаче не спря дребното да оплюска цял фалафел (а наскоро беше ял друго и не му се надявах).

# 99
  • Мнения: 1 947
   На мен не ми е твърд, обаче Малена няма кътници и и е трудно -
търкаля и се из устата пустото му топче. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 081
Ей, тъкмо ги бях забравила тез фалафели...А така ги обичам-че и дюнерджийницата е точно да нас...с туй ПЗ скоро няма да слабвам май...А на Кони сладките как вкусно изглеждат, чак ми се струва, че ухаят от компа..

# 101
  • Мнения: 700
 Днес приготви следното яденце и мъника много го одобри.И на нас страшно ни хареса.
  Пълнозърнести макарони (ползвах фузили) се сваряват.Задуших малко спанак на пара.После го пасирах леко заедно със сметана и орехи.Полях фузилите с този сос и ги поръсих с кашкавал.
 Мммм... вкусотия!Още усещам този балансиран,деликатен и приятен вкус в устата си. Laughing

# 102
  • София
  • Мнения: 12 230
  На малките им хареса пилешко със спанак като яхния. Само дето таткото не спря да се мръщи на тази зеления и ми заяви че дори вкусът на месото съм развалила  Simple Smile
  Също скоро им хареса и аз си похапнах доста, запечени броколи, карфиол и морковчета със сос бешамел и настърган кашкавал отгоре - вкуснотия  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1 947
   Тези рецепти ми напомнят за една моя - бланширам броколи на розички,
сипват се в тавичка заедно със сварена паста - спирели например, пълнозърнести,
защото са по-вкусни, заливат се със сос от настърган кашкавал (гауда), сметана,
сух бульон (ако е био) и др. подправки. Може и малко мазнина да се сложи.
Запичат се до разтапяне на кашкавала и да ви е сладко!

# 104
  • Мнения: 700
 анна в.,днес направих твоята супа с тиква.Реших да експериментирам и останах много доволна.Интересен вкус-приятно сладичка супа и малкия много я хареса.За първи път ям подобна супа.Понеже тук не намерих суха супа без глутамат,импровизирах и сложих лук,куркума,целина,магданоз и индийското орехче.Ще си я правим и друг път Grinning

Общи условия

Активация на акаунт