В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 823
  • 328
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 652
без бебето, разбира се

ооо, горкичкото

# 166
  • Мнения: 1 947
   Добре дее, няма да зарибявам, обаче кленов сироп има!  smile3534
В краен случай и най-обикновена нерафинирана захар върши работа.
А ако мога да ви имам вяра, то ще започвам да запознавам Малена с меда,
защото аз ям всеки ден и го намирам за чудесна храна. Тя е яла веднъж в
Коледна меденка, без да се усетя.
   А поточна линия може да направим, стига да има кой да купува. Mr. Green

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
IvelinaAtanasova, още като бременна се бях абонирала тук http://www.parentingweekly.com/baby/index.asp
и ми пращаха какво ме очаква всяка седмица. Като родих, май искаха потвърждение и започнаха да ми изпращат за развитието на бебето по седмици. ПОнякога инфото е полезно.

# 168
  • Мнения: 1 081
Шоши, радвам се, че са ви харесали:) Ама стафидките малко правят тестото лепкаво, и сякаш не се изпичат добре, ама виж, семките, мммм, вкусно ще да стане:)

Ани, аз сериозно съм се замислила за един истински диетичен магазин тук, щото в нашите само глупости продават. В София си имат и Елемаг, и Слънце Луна и още бая, ама ние тука...Ама пусто като не ми се занимава с продавалници...

# 169
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Ще взема и аз да ги пробвам тез меденки  Mr. Green
Аз пък вчера взех да експериментирам и забърках НЕЩО  hahaha Направих царевична каша от брашно, вода и малко сол. Поварих я малко, после я растлах върху хартия за печене и я запекох. Нарязах на парчета и Катерина им се нахвърли  Mr. Green То мляскане, то дъвчене. Обаче нещо много тънко я бях разтлала, та другия път малко по-дебелко, че то така много жилаво. Иначе и на мен ми се услади, особено с масалце и чубричка отгоре  Crazy Но наистина е перфектно за джвакане. Сигурно и от оризово брашно ще стане  Thinking Нещо като заместител на тез, купешките. Обаче подозирам, че още трябва да поекспериментирам. А да, трябва да е прясно, че нещо като изстине много и не е особено добро. Бе изобщо, експеримент  Joy
Ето така изглежда това НЕЩО, а така изглежда Катерина, докато го яде  Mr. Green

shoshi84, ама си лоша. Защо лишаваш Камъчето от меденки  Sunglasses Иначе и ние сме така - лъжицата е по-интересна. Ама отваря уста като и предложа. А иначе аз се нахвърлих да правя някакви уж подходящи неща, ама нещо са ми безвкусни, та реших да си готвя аз, както си трябва. Нали в края на краищата трябва да вижда, че ядем с апетит  Mr. Green

Меню за днес:
закуска - царевично НЕЩО  Mr. Green
предиобедна - банан
обяд - гювеч на баба (картофче и морков)
следобед - пшеница с ябълка
вечеряnewsm78 ще видим какво е сготвила бабата във Велинград, че ще ходим на там.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 14:16 от mimsat

# 170
  • Мнения: 1 947
   Споделям днешното ни меню, защото и аз сама си се учудих как ми се готвеше толкова много. Simple Smile
   закуска - макарони със сирене и масло
   обяд - пилешко с ориз, моркови и зелении; сиренце
   следобяд - банан и кисело мляко
   вечеря - риба със спанак и картофи на фурна плюс шарена салата

# 171
  • Мнения: 1 216
Ние меню нямаме освен за вечеря спанак с моркови и ориз

Аз да си питам, всеки ден ли трябва да давам храна, различна от цица или може да пасувам?

# 172
  • Мнения: 1 081
Ани, ти направо ми разби представите за домакинстване...добре, че мъжа ми не чете тука, че инак няма как да се оправдавам за готвенето "по телефона" Embarassed

Mimsat, тоооолкова много ти е красива щерката...пу-пу-пу...Като ви ги гледам сладураните, направо ми иде да събера смелост, та дано излезе девойка...че с туй мойто диване съвсем се разкандардисах за второ...

Ето и менюто за днес:

Закуска: просо със зеленчуци и кашкавал
Преди обяд:сладки бисквити  Embarassed
Обяд: свинско със зеленчуци, ама от бурканче  Embarassed  Embarassed  Embarassed (ми много се застояхме в зоопарка...)
След обяд: кисело мляко с ябълки
Вечеря: Талятели с броколи и сметанов сос

# 173
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
анна в., браво, супер разнообразно меню.
desiteam, благодаря. Е, имаш време и за госпожица  Party
shoshi84 и аз това се питах онзи ден. Но то нали се дава само, ако проявява интерес. Пък и нали са микродози, тъй че може от всичко да се дава, май.

Ние нали сме във Велинград и ни развалиха режима .... та днес общо взето само на обяд и на вечеря беше на масата, то и аз де. За това и не давам менюто, че ми е неизвестно.

# 174
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Менюто вчера:
Закуска: Почти нищо-малко сухар, малко кис.мляко, малко портокал абе общо има-няма 50-60гр.
Обяд:Пиле с грах
Следобедна закускаКисел с бисквити
Вечеря: Омлет с кашкавал, домати и сирене.(но не пържен, а печен в микровелето-разбивам всичко много хубаво и пека.

Менюто днес:
Закуска: Сварено яйце, сирене и масло-намачквам с вилицата и става нещо като лъжлив пастет и го мажа на филийка
Обяд: тиквички с ориз
следващите яденета още не съм ги измислила

# 175
  • Мнения: 1 947
   Аз ви благодаря за идеите, че доста се бях изчерпала, а и нямахме
кухня около две седмици и беше ужасно да ядем само готови храни -
моят стомах не е е свикнал и го болеше, а Малена общо взето караше
на кисело мляко и кърма естествено. Сега ми е кеф да готвя в новата
кухня и Малена лапа с апетит.
   Вчера направих талиатели с домашен сос болонезе (мерси, Деси),
обаче тях освен да ги дърпа и накъсва на малки парченца, друго не се
сети да ги прави. Иначе спаначената супа с макарони я уважи. Simple Smile

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Гледам всеки ден системно си имате и закуска и предиобед и обяд и закуска после и вечеря....
При нас от толкова хранения + кърмата става едно дъглго хранене - цял ден  #Crazy
Я, кажете как са разположени във времето при вас и по какви количества да се ориентирам.

При нас закуските са кус-кус, грис, елда или овесени ядки с масло и сирене, попарка или филийки с масло и сирене, кашлавал или пастет. Сигурно хапва стотина грама като е на кеф. Това е към 9
Към 12-13 се пробвам с буламачите от кухнята  Rolling Eyes ама те не са пригодени за педагогически захранени и не и е интересно да ги яде. Давам и хлябче да дъвче с тях. Ако е хапнала малко завършваме с бисквита. Тези опити за обяд продължават до 3, та не знам кога ни е закуската точно.
Към 7 ако не ми е готова вечерята хапва към 100 гр каша, домашна с плодове  или готова. И към 9 опитва и от нашата вечеря, освен ако не е готвил баща й, че той не се съобразява много  Mr. Green

анна в., честита кухня   chef

# 177
  • Мнения: 1 947
   Benitta, мерси.Simple Smile Друго си е да си имам удобна кухня.
   Да ти кажа за храненето по цял ден - и при нас е горе-долу така,
защото недоизядената закуска я оставям на масата и при желание
от страна на Малена, тя отива, сяда си на стола и я дояжда. Simple Smile
Помежду хапва ябълки или бисквити или кашу (пробвах с бадеми,
но се задавя, защото няма кътници за стриване), тъй че може да
счетем , че по цял ден нещо похапва и съвсем сериозно запона да
намалява сукането. А доскоро въобще не желаеше да яде...
   
   Лесна рецепта: пастет от твърдо сварени жълтъци, обезсолено
сирене и сирене-крема (вместо сол)
- намазан на филийка или просто
така за похапване. Много вкусен стана и беше подобаващо уважен. Simple Smile

# 178
  • Мнения: 700
 анна в.,и аз правя такъв пастет и много се тачи.Слагам и масло,самардала и чубрица.Мажа го на препечени филийки.Макси скоро ги откри и се справя с хрупането.
 Ето какво хапнахме днес,т.е. вчера Crazy
Закуска:елда с пюре от круши.
Обед:пиле с ориз,зелен фасул,салата от домати и краставици и портокал
Сл.обедна закуска:сурово кашу,бадеми и един десерт на Bauer с ябълков штрудел
Вечеря:Пълнозърнеста юфка с масло и сирене,ябълки

 Мама и тати ядоха,Макси клъвна оттук,оттам по малко.Днес беше малко кисел и все се вреше в мен,почти нищо не яде,но сучеше около 20 пъти.

# 179
  • София
  • Мнения: 6 680
Гледам всеки ден системно си имате и закуска и предиобед и обяд и закуска после и вечеря....
При нас от толкова хранения + кърмата става едно дъглго хранене - цял ден  #Crazy
Я, кажете как са разположени във времето при вас и по какви количества да се ориентирам.

Уф, и при нас е така, цял ден пробвам нещо да й дам, и като се има предвид, че почти не яде, май ще й махна закуската и ще я оставя пак само на кърма, че така никога не огладнява за обяд, а пък следобедната закуска направо отива за вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт