В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 822
  • 328
  •   1
Отговори
# 180
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
До скоро и ние ядяхме по цял ден. Вече от около месец обаче имаме закуска, обяд и вечеря-следобедната закуска понякога я пропускаме.
Закусва около 9ч.-100-200гр. зависи кога е сукала за последно през нощта и зависи каква е закуската.
Обяда е към 14ч (200гр.),а понякога и по-късно. Опитвам се да не й давам да яде през това време за да огладнее хубаво.
Следобедната закуска е около 17ч - някакъв плод, едно данонино или 200гр. кисел.
Вечерята е към 20ч, но хапва малко 50-100гр.максимум и после към 22-23ч или когато най-после благоволи да спи Simple Smile - Цицка.
Когато откаже да яде, прибирам яденето и чак на следващо яде - вече освирепяла от глад Grinning.

# 181
  • Мнения: 1 081
Ани, чакаме те да ни залееш с предложения за манджи...Сега с новата кухня... Mr. Green

Менюто за днес:

Закуска: елда с круши
Обяд: хляб Бонус, кашкавал, варени картофи и грах от буркан(днес килерът и хладилникът готвиха Mr. Green )
Следобед: някоя бисквита с плод
Вечеря:  ей ся ша са развихря, че ще имаме гости:

Риба плакия
Продукти:
1-1.5 кг дребна риба, почистена от глави, опашки и вътрешности(става чудно с трицона, няма живак, еФФФФтинка е, и само прясна се продава)-може и солово замразена, или някаква друга дребна риба, но не таранка, че е с много кости-сафрид, миджит...
2 лимона
4-5 кисели краставички
1 голяма глава чесън
1 буркан домати консерва-белени и нарязани
4-5 с.л. зехтин

След като почистя рибата, я слагам в тава, заливам я с доматите и зехтина, и нареждам отгоре й лимона на шайби, краставичките на ивици, и чесъна-на разполовени скилидки. Пека на умерена, предварително загрята фурна, ама не знам колко време-докато покафенеят леко доматките и рибата хване лека кафеникава коричка. Страшно вкусно става:)

Мазна салата:)
Варени картофи, настръгани на едро
Лук
Твърдо сварени яйца-2,настъргани
Кисели краставички-на малки кубчета
Кисели моркови-на малки кубчета
Домашна майонеза с кисело мляко(1 : 1)-може да я пропуснете, но картофите трябва да нарежете на по-ситно, и да са по-разварени, и да сложите повечко зехтин. Обикновено сервирам соса отделно, предлагам и горчица към него, ама ние в нас хапваме без сос.
Нарязан 1 лимон без кората, на малки кубчета
2 настъргани ябълки
Магданоз по желание

Всичко обърквам в купа, и почваме питиетата:) Нарочно не упоменавам количества, защото колкото и да сложите-все става вкусно. Обикновено правя салата, когато трябва да разчиствам хладилника  Mr. Green

Вински свински пържолки:)

Свинско филе, нарязано на тънки пържоли(около 1 пръст)-начуквам ги през найлонова торбичка
Мариновам с :соев сос, домашна подправка за наденица(бабите по пазра продават, без глутамат е)
Преди печене заливам маринованите пържоли с вино, докато почти се покрият в тавата, покривам ги и с 1 ред лук на шайби, пека в загрята фурна, докато лука стане златисто-кафяв.

Десерт-крем карамел със сладолед и сладко от боровинки

Разбивам 8 яйца, 8 пълни супени лъжици захар и 1 литър мляко. В тавата(или купичките за печене) слагам карамелизираната захар-правя я от 10тина лъжици захар с 4-5 лъжици вода(ама много бързо трябва да се действа, че се втвърдява за секунди). Изсипвам сместа отгоре, пека на водна баня на 150-180 градуса, докато кремът хване кафява коричка отгоре.
Преди сервиране обръщам купичките в чинийка, слагам топка сладолед и сладко.

Ами добър апетит:)


# 182
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Каква хубава тема! А съм я пропуснала!
И ние да се запишем, тъй като сме все още кърмени и захранени педагогически!
Закуска: коричка хляб или бисквита и 1 Данино.
Обяд: за днес посен гювеч - патладжан, морков, картоф, домат.
Вечеря: плодве - круша, ябълка, банан, авокадо.

През целия ден пием бадемово мляко и сучем на поискване. Аз като пия вода давм и на нея от моята чаша!

Супер тема!   bouquet   bouquet   bouquet

# 183
  • Мнения: 700
 Деси,кво направи ти.... Crazy скри ни шапките Laughing
Някой,обаче ти помага с гледането на малкия през това време,признай си Flutter
То стъргане,то рязане,аз тва не мога да го постигна без бавач на дребния.Добре,че днес го сложих в слинг да успея да "измоделирам" няколко топчета за супата.

 Ама тази рибка си я бива много.Аз правя нещо подобно,наитина вкусотия.Важно е да прясна.Ех,това му е хубавото на моренцето! Grinning

# 184
  • Мнения: 2 652
Деси, признай си без бой, че имаш гледачка, чистачка, едната баба асистира, мъжа ти готви, а ти само слагаш розичките накрая!

А като каза риба, вкъщи пък готвихме миналата седмица прясна хрупкава пъстърва с кус-кус (по рецепта от бон апети)! Като казвам готвихме, имам предвид, че аз намерих рецептата, а жената я сготви Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 16:21 от Grace m

# 185
  • Мнения: 1 081
Съвсем, ама съвсем никой не ми помага, за съжаление...Просто откакто Мартин спи веднъж, откарва по 3 часа следобед. Пък и вижте ми петминутковите манджи:)-всичко е много бързо, много лесно, и не изисква никакви специални кулинарни умения. Туй то. Иначе таткото много активно се включва в абсолютно всякакви къщни и детски занимания, обаче често отсъства, и сме само двамата с дребното. Само не простирам и не гладя

# 186
  • Мнения: 700
 Макси напоследък ми изправя косата,докато готвя.Почва да скача по леглото,катери се по столовете,оттам на масата и скача на ръба и Crazy.Стъпва на страничните облегалки на дивана и ми показва,че не се държи за никъде доволно.Дърпа кабели,клати газовата бутилка...ужас.Ей сега спи,ама какво да готвя,като имам нужда да си почина и аз.

# 187
  • Мнения: 173
Записче, за да се учим и със захранването да сполучим! Wink

# 188
  • Мнения: 173
mimsat, би ли споделила как точно приготвяш царевичната питка?

Извинявам се, ако е коментирана вече рецептата.
 

# 189
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Закуска бебешка бисквита и Данино.
Обяд спаначена супа, застроена с яйце.
Вечеря банан и авокадо.

desiteam ти си герой!   bouquet А кой простира и глади?  newsm78

# 190
  • Мнения: 1 081
Таткото:) Аааа, и тераси не мия, и баня не мия, само 00, че е ежедневно, и боклук не хвърлям, откакто сме с големите цветни чували:)

Аз за днес с меню няма да се включвам, че Мартин е с Т, не е спрял да суче и да спи, пък аз използвам да се натъпча с гадни шоколади и готови спагети за микровълнова  Sick

# 191
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Джой, ами нищо особено не е. То, даже не знам дали може да се нарече питка. Аз направих така - в 200 мл вряща вода с малко сол сложих около 1 ч.ч. царевично брашно (абе да се сгъсти доста). Варих около 20-тина мин. с постоянно бъркане. После сместа я растлах върху хартия за печене и във фурната. Вече самото печене на око - исках да е по-твъртичко, за да не може да откъсва парченца.

Меню за утре:
закуска - пълнозърнести палачинки
предиобедна - ябълка
обяд - пълнена чушка с ориз и морков
следобяд - царевични бисквитки (още се чудя за рецептата)
вечеря - зеленчуци някакви (ще сме у нашите, че сестра ми се прибира от Перу, а тя е вегетарянка  Mr. Green )

# 192
  • Мнения: 1 947
   С тази царевична каша ми напомнихте за качамак - ядяхме го редовно,
когато бяхме в началото на захранването. После разбрах, че царевицата
идвала тежка за бебешкия стомах, но... късно. Simple Smile Сега съм взела фин
царевичен грис за полента - то е същото. Вари се във вода за кратко и
после слагам масло и овче сирене, БЪЛГАРСКО yes, което открих, че се продава
в един супермаркет и поръсвам с червен пипер.

   И ние с моята Маленка сме самички и когато готвя, тя сяда на столчето си и ме гледа. Heart Eyes

# 193
  • Мнения: 700
 анна в.,чак сега виждам дъщеричката ти GrinningМного е сладка!
А м/удругото и аз правя с царевичен грис качамака+масло и сирене,но добавям и пресни домати на кубчета.Макси много се кефи,че има за дъвкане.Обича домати,а и става по-свежо.

# 194
  • Мнения: 1 947
 Ами аз току що си я сложих на аватара. Simple Smile
Добра идея е за доматите - и тя ги обича. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт