В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 805
  • 328
  •   1
Отговори
# 210
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
desiteam На "Трохото" пише, че съдържа: Царевичен грис, Оризов грис и профилактична сол(каквото и да значи).
Според мен Данониното не е много сладко. А и то си е извара а не кис. мляко. Не знам колко е качествено, но на малката и харесва. А аз и давам рядко и то по една кофичка, задояждане или когато не иска да хапне нищо друго.
Че та то в България нищо не е качествено. Според мен по-важно е поне до някаква степен да се храним здравословно, а не чак пък толкова да издребняваме.
Все пак децата ще порастнат и ще се сблъскат с тези "Лоши " храни.
За мен най-важното е да се яде разнообразна храна, всичко да е в умерени количества(сол, захар, подправки) и да се избягва пърженето. Simple Smile Hug

# 211
  • Мнения: 1 081
desiteam На "Трохото" пише, че съдържа: Царевичен грис, Оризов грис и профилактична сол(каквото и да значи).


Стефче, сори, че съм те подвела. Ама гледам тука една опаковка пред мен, точно Трохо, пише, че има оцветител(куркума е мисля по номера), "Царевин"-а също. Може да са друга партида, че тия опаковки ми се въргалят отдаван у нас, ама много шумят, затуй са в коша с играчките:)  Hug

# 212
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Ами био е кус-кус-а, поне се доверявам на сертифициращия орган, а кайсиите са от пюре на Хипп-тия био манджи ги гледам първо в горичката, после купувам.Е, правя и грешки, като например соевия био кашкавал, ама рядко:)
За Турция се доверявам на този орган, но не и за България!  Peace Ако си купувам органична храна тук, знам със сигурност, че е органична, но за България, не мога да кажа същото! И в предния пост съм сложила линк с няколко БИО продукта, за доказателство! Да останем със здраве дай Боже за нас и децата ни, пък другото е лесно!       bouquet
stefka_todorova с две ръце подкрепям това, което казваш!

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 20:00 от drize

# 213
  • Мнения: 700
 Куркумата е подправка.Аз я използвам,мисля,че е безвреден оцветител.

# 214
  • Мнения: 326
тази вечер правих това : индийски плосък хляб Роти
http://www.receptite.com/recepta.php?r=4191
сложих 1 ч. бяло и 1 чаша пълнозърнесто брашно, стана добре. Хубавото е, че даже е без мая и става много лесно.

# 215
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Закуска лучник 1 бисквита и Данино.
Обед спаначена супа и коичка биологичен хляб.
Вечеря бьорек, картофено чудо, шопска салата и сладкиш с кайсии.
 
Весели празници!
1dating  txtloves  cheers

# 216
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Ха, наздраве!

Аз вчера правих бисквиткиии и споделям рецептата: Бисквитки Анзак, само че с малко модификации:
използвах царевично брашно,
не сложих кокосови стърготини,
вместо масло - зехтин,
вместо кафява захар и мед - фруктова захар и то на половина

Станаха чудни и Катерина ги хареса, само че малко ги изгорих  Blush Другия път няма.  Mr. Green
А ето и една друга рецепта, която ще правя по-натам: Царевични кексчета - ще сложа само жълтъка на яйцето и вместо прясно мляко, вода или кърма  Mr. Green Ама това да кажем другата седмица, като си дойде татито от Гърция.

Менюто за днес:
закуска - овесено-царевични бисквитки
предиобед - ябълка
обед - мусака с картофи, тиквичка и морков
следобед - оризовка (купешка, ама нещо не ме кефи)
вечеря - картофи, моркови и броколи на пара.

Менюто за утре:
закуска - варени овесени ядки с ябълка
предиобед - банан
обед - ориз със спанак
следобед - печени ябълки
вечеря - картофено-спаначени кюфтенца на пара

Малиии, сега като прочетох менютата си - ама какви буламачи мисля само  hahaha

# 217
  • Мнения: 65
Desi, ти си нашата гордост! Браво! Вече съм пробвала няколко твои рецепти! Вкусно!
Сега като ви чета пак ме се прияжда, ужас!

Наздраве!

# 218
  • Мнения: 700
 Мимсат,кажи как ги правиш картофено-спаначените кюфтенца на пара.

# 219
  • Мнения: 2 652
Харесах си бисквитките на Мимсат, защото малката е фен на хляба (засега й давам ръжен). Така че, утре ще творя.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 758
Ivelina моята мома и на 1,5 г. понякога ядеше по толкова, и то само краставици, белтъци, салам, бисквити, солети, хляб, плодови млека и тук таме по някое пюре. Какво ли не пробвах. Всички обвиняваха кърменето, но според мен някои деца просто са си злояди. Накрая, като съвсем ми писна, започнах да и давам по повече "боклуци", за да схване, че наяждането не става само с "ам-ам", като постепенно покрай боклуците и отварянето на апетита й прокарвах полезни храни. Намирам подобна тактика за погрешна, но всече не издържах и друго не можах да измисля и така...

# 221
  • Мнения: 2 616
Лелееееееее, ако ви нямаше вас щях да се чудя има ли му н ещо на детето или не. Явно е нормално. Днес смятам му правя овесени ядки с козе сирене.
Да питам още нещо. Знам, че ролцата от раци всъщност са риба и че тя се дава след годинка, ама снощи толкова му се усладиха. Хапна си от салатата с ролца от раци и царевица. Разбърквам ги с цедено кисело мляко и майонеза (.........на бебе  Embarassed), малко копър, морска сол и бял пипер. Реши, че това е най-вкусната манджа на света. Не можахме да го спрем. Grinning

# 222
  • Мнения: 1 081
Иве, не се шашкай толкова...само ако може майонезата са я правиш домашна, щото купешката е  Sick  , пък вкусна я докарват с Е-тата...Иначе ролцата са си пълен боклук, ама пък и те вкусни. Нищо няма да му стане на детето, като си опитало, нали не му даваш всеки ден:)

# 223
  • Мнения: 700
  Домашна майонеза,обаче не трябва да се дава на деца под 3 год.,заради опасност от салмонелоза (яйцата са сурови в нея).Купешката се прави от преработен яйчен прах,но пък има наистина Е-та).Има някакъв метод за приготвяне на домашна майонеза точно за малки деца с предварително сварен жълтък,но аз не можаш да я направя,не се сгъсти.

# 224
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Бунгичка, ами щях да ги мисля някак - примерно настъргвам картофите, омешвам ги със спанака, със ситно нарязан лук. Евентуално с малко царевично брашно оваляни. А за да стегне може да се сложи и яйце, но аз още не мисля да слагам. Ако се добави и извара, ще станат перфектни.

Обаче аз май ще пропусна спанака, че от спанака с ориз на обяд, Катерина се обрина по челото. Поне мисля, че е от това де - няма и 30 мин след като ядохме, забелязах ситните пъпчици. Дала съм и 3 микро дози. Може ли да е от това?

Общи условия

Активация на акаунт