В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 801
  • 328
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 216
Тези мързеливки са велики, много ги харесаха момчетата!!!!

# 301
  • Мнения: 2 652
Честита Баба Марта на всички!
Бели, червени и винаги засмени!

Момичета, вече има био краставици в Пикадили. Заедно с био кисело мляко стана един чуден пролетен био таратор Simple Smile Последван от една не толкова био мусака.
За вечеря - салата домати с авокадо, пилешки крилца в соев сос, манатарки в масло.

# 302
  • София
  • Мнения: 2 249
Ive, върви ми да ти отговарям:). По-добре не давай Слабин, понеже не е просто пълнозърнест, но с добавени трици, което хич не се препоръчва за малки деца. Отделно те, като източник на фитини, могат да блокират усвояването на разни микроелементи,докато минават през хран. тракт.
Тиквените семки са супер, ако може да ги яде. На мен притесненията ми около всички семена и ядки са свързани със съхранението им и микотоксините, но няма да ти дудна за тях:). Гледай да излеждат добре и да са с добър вкус.
За нахута - богат е на цинк, фолиева и протин, но не съм ползвала.

Grace m, според мен за нищо не става. За хляб също не:)

benitta, амарант е много богат на минерали (калций и желязо), фолиева кис. и протеини. Пусни един сърч на amaranth recipes пробвай:).

# 303
  • София
  • Мнения: 12 229
  Вечеря - печено барамунди, салата картофи и много им харесаха соеви кълнове. Барамунди за пръв път купувам, но ми хареса, няма мирис на риба и е крехко, на малките също им хареса.
  Аз купувам сурови ядки, но точно за тиквените семки нещо не ми харесаха на мен лично на вкус. На какво може да се дължи? Не се ли очаква като купувам от т.нар диетичен щанд сурови ядки, да  са си ок. Друг е въпроса, че повечето неща от диетичния щанд са вместо със захар с аспартам, та още по-зле...

# 304
  • Мнения: 2 616
Ive, върви ми да ти отговарям:). По-добре не давай Слабин, понеже не е просто пълнозърнест, но с добавени трици, което хич не се препоръчва за малки деца. Отделно те, като източник на фитини, могат да блокират усвояването на разни микроелементи,докато минават през хран. тракт.
Тиквените семки са супер, ако може да ги яде. На мен притесненията ми около всички семена и ядки са свързани със съхранението им и микотоксините, но няма да ти дудна за тях:). Гледай да излеждат добре и да са с добър вкус.
За нахута - богат е на цинк, фолиева и протин, но не съм ползвала.

Grace m, според мен за нищо не става. За хляб също не:)

benitta, амарант е много богат на минерали (калций и желязо), фолиева кис. и протеини. Пусни един сърч на amaranth recipes пробвай:).

Иве, Иве, от къде ги знаеш всичките тези неща не знам, ама си като енциклопедия  Heart Eyes Слабина се хареса на дребосъка, но щом казваш няма да го купувам. Малкия си хареса и едни царевични пръчици, без сол, пак от диетичния, не са лоши, никак. Краставичките и моркова ми ги отказа категорично. Ще се пробвам с тиквените семки. Тях всъщност ги взех за добавка към една "немска" тиквена супа май на Анна беше, която се получава много вкусна и всички много я обичат у дома, но не пречи и по улиците да си ги хапваме ако му допаднат.

Правих "мързеливки" онзи ден, но им сложих ръжено брашно и зехтин-аз ги харесах, дребосъка-не  Cry Малко му бяха твърдички за гризане ме усъмнява, защото ако му дадях малки парченца си ги хапваше с удоволствие.

Айла, най сетне намерих сурово кашу и купих, ама дребосъка не го хареса нещо. Та да питам. Не е ли алергизиращо това чудо първо, нали е ядка, как така твоите принцеси го ядат и не се ли давят с него? Как им го даваш? Пробвах да му дам, то се почна едно плюене, едно кашляне, опитах пак-същата история. А никак не е лошо, на мен повече ми допадна от печеното кашу даже.

Да споделя. Няколко пъти вече му забърквам сварена круша на пара, днес сложих и банан с брашно от елда, царевично брашно и оризово брашно, предварително сварени, става много приятен десерт. Другият път смятам и малко просо, смляно на брашно да сложа, да видим какво ще се случи Simple Smile

Аз ще пробвам да го купя това брашно от нахут и ще ви кажа става ли за нещо и какво е на вкус.

# 305
  • Мнения: 2 652
Айла, какво е туй нещо барамунди? Ако му кажа на мъжа ми, че ще му готвя барамунди, най-много да си хване пътя Simple Smile
Ядките не може ли мляни и в манджата?

# 306
  • Мнения: 1 216
Аз имам брашно от нахут. Вкусът му е като на леблебия на прах. Още се чудя какво да спретна с него....Фалафели съм си заплюла, но все още търся изпитана рецепта

# 307
  • Мнения: 1 947
   Да споделя един много хубав десерт. Разбърках извара с мус от ябълки. 
Малена много обича извара, а аз - мус от ябълки, а така и на двете ни хареса.
Простичко и вкусно, за ядене с лъжичка.

   Тиквената супа май на всички ви хареса? Simple Smile

   Аз кашуто го давам цяло, Малена го гризка с четирите си зъбчета, няма проблем,
то е меко.

# 308
  • София
  • Мнения: 2 249
Aila, лошият вкус се дължи обикновено на гранясване на мазнините в семките. Като се обелени, по-лесно гранясват. Гледах едни в био щанда на Фантастико, които изглеждаха добре, но и на тях трябва да се гледа кога са произведени.

Ive, след 6г стаж и ти ще ги знаеш;)

Шоши, нахутът е точно леблебия:)

Анна, мус какво е - сварен и пасиран плод ли? Непременно ще потърся рецептата ти за тиквената супа:).

# 309
  • Мнения: 1 947
   Мусът го купувам готов, но у дома съм правила така - на пара се сварява
много кратко и само се намачква, не се пасира. Може и круша да се направи
така. Захар не се добавя. Хареса ми за това, че може детето да го яде самó с
лъжичка, без да тече по блузката. Laughing

# 310
  • Мнения: 1 216
...Шоши, нахутът е точно леблебия:)

така е!

Мус с извара мммммммм, ще се пробвам.
Днес дадох на беб сиренце, че батко му хапваше кус-кус. Много му се услади. Знам, че е малко раничко...

# 311
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Аз малко се поизгубих, така че сега ще дам 3 менюта.
1 меню:
обяд: Агнешко с ориз - за първи път опитва агнешко и много и хареса.
вечеря: Праз с яйце (по принцип го пържа, но сега сложих малко водичка и стана нешто като задушен.)

2 меню: (вчера)
Закуска: кис.мляко с бисквити, банан и ябълка.
Обяд: Спанак с ориз
Вечеря: Баница с айрян(баба ни я прати  Simple Smile)

3 меню: (днес)
Закуска: препечени филийки със сирене и кашкавал и 1 портокал
Обяд: мусака
Вечера: мисля да спретна една зеленчукова супа

IvelinaAtanasova Не мисля че "мързеливките" са станали твърди защото си използвала ръжено брашно и зехтин. Аз като ги извадя от фурната, още горещи ги напръсквам с вода и ги покривам с хартия и кърпа (с всички тестени работи правя така).Стават много мекички.

# 312
  • Мнения: 326
кекс без яйца
(това е рецептата за сладкиш Негърче, но без какао)
(1 ч.ч - 200 мл.)
1 кофичка кисело мляко+ 1,5 ч.л. сода, 1,5ч.ч захар (може да се замени с малко по-малко от 1ч. чаша фруктоза) , 1/2 ч.ч. олио, 3ч.ч. брашно, канела . Печене в ел.тенджера с чашка в средата. Може и във форма за кекс. Аз сложих 50% пълнозърнесто брашно. Содата се слага в кис. мляко + олиото. Сместта се прибавя към добре разбърканото брашно, захар и канела. Бърка се с вилица. Пече се на 200 градуса около 40 минути.
Много вкусно кексче стана   chef

# 313
  • Мнения: 1 947
    Kony, а една кофичка мляко колко мл е - 450 или 500?
(тук са по 500, а знам, че в България ги направиха и по 400 дори)

# 314
  • Мнения: 326
400 гр.  Simple Smile
тестото става малко по-гъсто от кексово, по-скоро като тесто за мъфини.

Общи условия

Активация на акаунт