НашиТЕ пРЕКраСНИ КухНИ, проЕкти за ТЯх и пРЕПоръКИ - треТА часТ

  • 77 533
  • 589
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 085
някоя от вас има ли плот от технически камък?

# 121
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
някоя от вас има ли плот от технически камък?

Тя цената му излиза като тази на цяла кухня.

# 122
  • Мнения: 2 085
 Shocked Стига бе!Колко му е квадрата?

# 123
  • Мнения: 1 341
Shocked Стига бе!Колко му е квадрата?
много, но и там варира. За кухня от 1,5м е около 1500лв., но ако не се лъжа това е цена на по-евтиния вариант

# 124
  • София
  • Мнения: 430
Не зная какво е това технически камък, но бях на гости на оглед в богато семейство, което си беше направило плота на кухнята от..момент какво беше..гранит ли камък ли някакъв. Та хората си мислеха, че са направили кухня за чудо и приказ - ефекта беше все едно плота е направен от паметници на гробищата  Sad съжалявам за изказването. А само се хвалеха колко пари са дали..верно беше колкото самата кухня, но за мен - пълен провал. Така че, внимавайте с тези странни и нестандартни идеи..
Моят плот е сив титан, по-голямата дебелина, мисля 4см. Термо и ударо устойчив, изглежда много стилно..поне така си мисля аз  Laughing

# 125
  • Мнения: 2 085
виж тук технически камък http://www.kirovandson.com/serlist.php?cat=3
Има много красиви цветове Peace

# 126
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ето един плот от технически камък. Много е красиво и както чувам практично, обаче цената е... Crazy

# 127
  • Мнения: 2 085
чух за цени от 80 до 400 лв за кв.м newsm78 Някой има ли актуална информация?

# 128
  • Мнения: 8 999
Преди няколко месеца, когато правихме кухнята, много се бях замислила за такъв плот от технически камък - той се прави по размер на кухнята, лее се и се оформят предварително отвори за котлони, мивка и т.н. Ходих в един магазин до Сточна гара и цената беше около 60 лв. за линеен метър стандартна ширина на плот от 60 см. Имаше невероятни десени - красота неземна. Но, за жалост, тъй като правехме един супер тежък и подробен ремонт, се налагаше да пестя от всичко. Затова се лиших от тази екстра, но хубавата новина е, че винаги можеш да смениш термоустойчивия плот с такъв от технически камък. Като ми се позахаби сегашният, смятам да си поръчам от това чудо на чудесата. Така че, който може да си го позволи, да не се колебае.

# 129
  • Мнения: 2 085
 smile3508
Мерси baibibi!

# 130
  • София
  • Мнения: 980




Техническият камък е много здраво нещо и се реже във всякакви форми, на кв.м. е към 150 лв. за 1 см дебелина тожа на tehnistone, има го във всякакви цветове. За разлика от естественият камък не попива мазнина и няма шанс да се петноса
http://www.grapol.com.tr/grapol_colors.html

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 21:13 от х_diabet_mama

# 131
  • Мнения: 5 178
Преди няколко месеца, когато правихме кухнята, много се бях замислила за такъв плот от технически камък - той се прави по размер на кухнята, лее се и се оформят предварително отвори за котлони, мивка и т.н. Ходих в един магазин до Сточна гара и цената беше около 60 лв. за линеен метър стандартна ширина на плот от 60 см. Имаше невероятни десени - красота неземна. Но, за жалост, тъй като правехме един супер тежък и подробен ремонт, се налагаше да пестя от всичко. Затова се лиших от тази екстра, но хубавата новина е, че винаги можеш да смениш термоустойчивия плот с такъв от технически камък. Като ми се позахаби сегашният, смятам да си поръчам от това чудо на чудесата. Така че, който може да си го позволи, да не се колебае.
Toва не е технически камък, а полимер мраморни отливки. Аз във Варна не успях да намеря фирма, която ги прави, а е по-добър вариант от протовете ПДЧ

# 132
  • Мнения: 8 999
Не, Коте, не е полимермрамор. Той е синтетичен. А техническият камък, така ми обясниха в магазина, се формира от еднородна смес на естествен камък /на ситни частици/ с някаква си спойка. Произвежда се и в България и, естествено, българският е много по-евтин от вносния. Хубавото му е, че, за разлика от естествения камък, не попива мазнини и гланцът му не се поврежда, както например при полиран гранит или, още по-лошо, мрамор.

# 133
  • Мнения: 5 178
Защото на тази цена само полимер мрамор съм виждала, другите и българските доколкото знам започват от 150м2

# 134
  • София
  • Мнения: 1 511
Кога изписахте толкоз страници?!  Crazy

Нямам търпение да завършат напълно кухнята ми и да ви я покажа.
Само дето не съм спазила реда на хладилник,фурна,мивка .... за който бяхте писали преди ... но ще се справя някакси в бъркотията!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт