Информативно за хомеопатията

  • 419 219
  • 666
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 440
Здравейте!Кажете за добър хомеопат в Русе - зле съм с нервите и искам да започна лечение

# 91
  • Мнения: 390
Има и лекари, завършили  класическа хомеопатия http://www.homeopathybulgaria.org/[/ur

Аз не съм все още много запозната с хомеопатията, от съвсем скоро се интересувам за децата си, но мога ли да ви попитам - има класическа и боаронска хомеопатия, така ли? Защо тогава д-р Кирил Стоянов, който е в горния регистър на класическите ми изписа боаронски гранулки, от тези дребничките? Въпросът ми е с информативна насоченост, нямам представа каква е разликата, макар че май класическите се водят по "истински"... Бихте ли ме прояснили, изчетох в тази тема информациятя в началото, но не ми стана ясно нещо.

# 92
  • София
  • Мнения: 372
Записвам се и аз да следя темата.
Реших да заведа сина ми на хомеопат. Водих го при д-р Михайлов. Нямаше интервю  newsm78
Притеснено ми е, защото не разбирам нищо по темата и тепърва ще почвам да се просвещавам. С досегашните лекарства знаех къде да направя справка за всяко едно и така, а сега изписали са му нещо - няма листовки ... нищо  newsm78
Ще се връщам да ви чета и назад, и мателиалите, които сте дали  Hug

# 93
# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Замислих се относно кафето и хомеопатията. Смята се за антидот поради съдържащия се в него кофеин. Обаче в черния и зеления чай кофеинът е повече, а те не се смятат за антидоти. Защо така?

# 95
  • Мнения: 1 168
Замислих се относно кафето и хомеопатията. Смята се за антидот поради съдържащия се в него кофеин. Обаче в черния и зеления чай кофеинът е повече, а те не се смятат за антидоти. Защо така?

Напротив, смятат се! Дори повече от кафето...но това е само до определено време, което може да определи само личният ти класически хомеопат!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Благодаря за отговора.
Нищо не ми бе казано за чая, кафето го спрях, но чай си пиех и все още пия. Резултат от лечението има, значи не се антидотира при мен.
Странна работа.

# 97
  • Мнения: 1 168
Мисля, че не е задължително да антидотира, но е възможно. При всеки е различно.

# 98
  • Мнения: 13 512
Благодаря за отговора.
Нищо не ми бе казано за чая, кафето го спрях, но чай си пиех и все още пия. Резултат от лечението има, значи не се антидотира при мен.
Странна работа.
При мен антидотира всеки път. Дори и безкофеиновото кафе се оказва,че има някакъв кофеин и ми спира действието. Но аз по принцип съм много чувствителна на кофеин и след 14 часА кафе не пия.

# 99
  • Мнения: 730
Да, Daindi, защото не си знаела, сугестията има голямо влияние, дори и в хомеопатията. Ако знаеш,че нещо може да антидотира, то вече ще е факт.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И какво се оказва, че всичко е въпрос на внушение?
Аз имам много добра 'поносимост' към кофеин - дори ми е трудно без него, а след като в зеления чай го има повече, отколкото в кафето, и въпреки всичко лечението ми дава резултат, означава ли това, че мога да пия и кафе, и хомеопатични препарати?
Което би било най-добрия вариант за мен, де:)

В Семейния наръчник по хомеопатия на д-р Ален Орвийор като антидоти са дадени само камфорът, лайката и ментата. В главата за кафето се говори, че е по-добре да се пие арабика, отколко инстантно, което всички си знаем така или иначе, но нищо за антидотиращите му свойства.

# 101
  • Мнения: 13 512
и различните хомеопати имат различно мнение по въпроса.
Аз на себе си съм го изпитала в остро състояние и болката се възобновяваше след кафе. (след шоколад-не), колкото и да се навивах,че не м влияе кафет, защото е е антидот.
Както и да е, за едни е, за други- не е.

# 102
  • Мнения: 2 176
По въпроса с кафето - не е типичното антидотиране.

Самия Ханеман е писал доста за него - то провокира събуждането на псорични симптоми, а както се знае, псората е в основата на всички хронични болести.
Затова се смята, че възпрепятства хомеопатичното лечение.

# 103
  • Мнения: 1 168
Днес хомеопата ми каза, че не трябва да се ограничавам от абсолютно нищо, след поредната висока потенция Wink. Лекувам се от 5 години и мисля, че това е от значение  Rolling Eyes.

# 104
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
monda
Цитат
...Аз на себе си съм го изпитала в остро състояние и болката се възобновяваше след кафе...

  Ето още един пример, че кафе, мента и др. под. не антидотират, а всъщност, независимо дали приемаме хомеопатично л-во или не, влошават по един или друг начин.
  Така те влияят в посока обратна на излекуването, но пак повтарям, не влизат в каквато и да е пряка или косвена антидотираща реакция с хомеопатичното л-во.
  Аз например не спирам кафето на пациентки, които са с ниско кръвно и от много години пият по едно - две кафета на ден. Препоръчвам само кафе "арабика" вместо "индонезийска робуста"

Общи условия

Активация на акаунт