Photo Session

  • 22 334
  • 642
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 167
моби, не си досадна  Hug
огледално какво е, трансформ на 180 градуса ли?

хапке,
аз в тази програма владея сигурно към 10 команди, колкото да мога да направя рамка и да пипна нещо по снимката. уча бавно, защото от мързел не ми остава време.



( утре мисля да пия в др. чаша , тая леко ми писна).

# 631
  • Мнения: 2 109
лени, огледално е флип

# 632
  • Мнения: 1 630
Фрида и аз съм за 2рата, но предишната с бялото лице много повече ми харева

Моби, много приятно   bouquet

За това приемам всякакви предложения как да му замажа още шума???? Голяма съм патка, снимах го на 1600

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png


Следващите пейзажи цвета им е ужасно различен от това, което виждам във ФШ. Може ли де е защото просто ги записах в jpg без safe for web???

Нещо ми се губи в картинката
И safe for web Нато му кажа оранжевия залез с мъгла са променя във сив залез с мъгла още на моя компютър???
Някой да се сеща какво може да бъркам??????

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 20:23 от raly

# 633
  • Мнения: 6 472
Лени, определено е по- добре така!

Рали, дай го това в малко по- голям размер. В ибщи линии в такъв размер не дава вид да има нужда от кой знае колко повече замазване на шума. Всъщност ти как изчисти шума? Имай предвид, че всяка сериозна интервенция върху шума води до загуба на детаил.

Хапке виж сега, така не става! Искам рецептата Mr. Green
Като за ръчни настройки си се справила отлично Peace

# 634
  • Мнения: 1 909
Фрида, много са красиви снимките! Първата е особено добра (има ли такъв израз изобщо? newsm78)   bouquet
Aко я имаш снимана и отпред... супер!

Моби, крачката може целите да ги покажеш. Ако са боси - още по-хубаво  Simple Smile

Лени, на кафето вдясно му липсва светлина. Чашата оцветява течността и не си личи какво е, ако само гледаме.
Оптимално би било с друга чаша, по-светла отвътре, за да изпъкне течността.
Освен ако не искаш да наблегнеш на чашата, де. Тогава let it be light! Simple Smile
Моите фонове са просто покривка / черен.

Isa, втората ми харесва много Simple Smile Перчемът над лявото оче малко се е изпречило на пътя, но това не е кусур!  Hug

# 635
  • Мнения: 1 630
Лулу, ето го тук голямо http://images.ralypictures.multiply.com/image/3/photos/24/600x60 … 3KlIf1AKIBsyrhMow

Има върху него neat image + remove noise ot PShopa
май просто много искам  Confused

Дайте, моля идея за цветовете и променянето им при запис
Ето скриин шот

# 636
  • Мнения: 11 315


Вечи, фокуса го виждам на едно малко листенце зад горния ляв край на слънчогледа  Laughing Но като композиция и колорит ми допада.

Фокусът го търсех на тичинките, не на венчелистчетата. Исках те да са като ореол по-скоро.
Да не оставя Хапката самичка да ви дразни с разни вкуснотии, ви представям първия си опит за снимане на храни -кюфтета с панировка от овесени ядки

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 21:39 от Вечерница

# 637
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Вечи, браво за кюфтетата, малко тъмни, но все пак апетитни. Wink

Хапке, мисля, че много добре си се справила с днешните cinamon rolls (как можах вчера да не се сетя, че така се казват Blush), и на мен храстът ми идва малко в повече можеш да го кропнеш отгоре, за да не заема толкова голяма част от снимката.

Лени, кафетата ми харесват и мноого ми допада рамката.

Фрида, майстор си ти! Най-много като че ли ми хареса снимката с бялото лице, контрастира с воала и затова въздейства. Също и непринудената снимка. Абе, всичките май. Laughing

Иса, втората от твоите снимки е много красива, има в нея много топлота!

Моби, хубави крачета!

Рали, за съжаление не съм толкова в час с ФШ и не мога да помогна... Tired

# 638
  • Мнения: 6 472
рали с какви настройки във фотошопа си. Ако отвориш снимката с друга програма в кой от двата варианта го виждаш? Ако го виждаш като във варианта сейв фор уеб си оправи цветовите настройки във фотошопа. Първо виж в edit - coclr settings - more options. Долу трябва да отметнеш опцията desaturate monitor colors by. При мен тук еоколо 20%. В офиса е 10. Другото за което се сещам е от меню view - proof setup. Трябва да чекнеш monitor RGB. Това при положение че работиш изображения за уеб. Ако ще ги печаташ трябва да си зададеш настройки за CMYK. 

# 639
  • София
  • Мнения: 6 999
Направих си регистрация и качих няколко снимки на дъщеря ми тук: http://isanoy.multiply.com/photos/album/1/Daria

Тази не бях сигурна какво да я правя и за това я изразях - както се вижда: http://isanoy.multiply.com/photos/photo/1/4

Има и снимката с колата - без колата и малко шарпната.

# 640
  • Мнения: 1 052
Мерси момичета, и за добрите думи и за критиката, м/у другото чакам още да ме критикувате. Казвайте всяко нещо, което ви е подразнило.

Няколко думи-идеята за първата, която пуснах бе да е воал и лицето и да излиза от воала както и ръката. Имам го и цветно с червено червило, не знам какво ще излезе.
Снимките са леко преекспонирани-казаха ми да снимам на 8/8.5 аз така и исках, да е по-затворена блендата за да имам по-голям детайл.
Само че не съм чула че ако я въртя в сянка трябва да е 8 иначе трябва да е на 8.5.
Тя моделката по принцип си е много бяла и това е един от чаровете и, идеята бе с този фон на орхидеи да има и една бяла орхидея забучена в косите и да се повтаря графичния модел, естествено че ще повторя, когато пак стане сезона на орхидеите (разбирайте поради липса на такова цвете купих лилиум), та идеята ми бе черни силуети на орхидеи на бял фон с/у бели орхидеи в черни коси.

Може би цветното ще е по-добре.

Друго нещо е, че пуснах воала от къщи, а пък црт-о се е разбъзикало и на тфт-ита излиза прегоряло, а то не е. Сканът също не е без значение.
Имам и други но от този филм линията горе долу е тази.

Хапке, след успеха с пицата нещо си се запуснала, недей!

Вечи-тъмни са.

Имаше едни крака на някого..... готино но ми идва в повече въздуха.

Лени пробвай за погледа от горе с друга чаша, от тази ти идват цветни червени сенки и отражения и кафето вече не ми ичглежда като нещо свежо и желано.

Рали-тази ти снимка е много одухотворена.

Лулуто-к'во стана със снимките от срещата и новият ти аватар. Аз разбирам, че няма да ти лесно да се разделиш с мен на заден план.... но изкуството изисква жертви. М/удругото искаш ли утре да минеш да видиш терасата, аз съм със Сара но то не пречи Simple Smile

# 641
  • Мнения: 1 052
Пуснете нова тема, плийз  bouquet

# 642

Общи условия

Активация на акаунт