Кристали за коса-полза или вреда?

  • 15 967
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Здравейте момичета,дано не повтарям  тема.....но отдавна ме гложди този въпрос.Дали ползването на кристали вредят на косата ни ,когато ние си мислим,че помагат...................?Какво е мнението ви?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Кристалите за коса,са като декоративната козметика.Поставени в краищата на косата по 2-3 капки,и придават блясък,особено ако краищата са сухи и им придават по-жив вид.
Защо да вредят?Но определено не са маска и за да помагат за увредена коса.

# 2
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
И аз така мисля. Според мен по-скоро не вредят, отколкото да са полезни за косата. Просто й омекотяват краищата.

# 3
  • Мнения: 263
И аз не мисля, че вредят. По същата логика можем да се запитаме дали шампоаните, балсамите и разните други козметики ни вредят.

# 4
  • Мнения: 1 092

в никакъв случай не вредят на косата,напротив-подхранват сухата и изтощена коса  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 015
Аз, бих задала същия въпрос за пяната за коса. newsm78 От скоро ползвам и имам чувството, че коста ми почна драстично да капе!

# 6
  • Мнения: 5 317
според мен не вредят.

# 7
  • Мнения: 6 155
На мен ми помагат. Не ми вредят Wink

# 8
  • Мнения: 3 376
Аз, бих задала същия въпрос за пяната за коса. newsm78 От скоро ползвам и имам чувството, че коста ми почна драстично да капе!

Между пяната за коса и кристалите има огромна разлика.
Нищо чудно,че ти капе косата,на мен също не ми понася много пяната,още повече лака за коса.

По темата-според мен също не вредят кристалите,но при мен лично не съм забелязала особен ефект.

# 9
  • Мнения: 17 546
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.

# 10
  • Мнения: 2 229
Аз, бих задала същия въпрос за пяната за коса. newsm78 От скоро ползвам и имам чувството, че коста ми почна драстично да капе!

Моята не "капе", но много се заплита, особено краищата. Като се опитам да я среша, докато я мия, дори с 3 тона балсам, става много трудно и доста пада... Tired

Ако слагам кристали на краищата дали ще помогне? newsm78

# 11
  • Мнения: 1 149
Аз, бих задала същия въпрос за пяната за коса. newsm78 От скоро ползвам и имам чувството, че коста ми почна драстично да капе!

Моята не "капе", но много се заплита, особено краищата. Като се опитам да я среша, докато я мия, дори с 3 тона балсам, става много трудно и доста пада... Tired

Ако слагам кристали на краищата дали ще помогне? newsm78
И моята е такава миличка та за това попитах.Защото когато сложа кристали изглежда  определенопо-добре,но се притеснявах да  не ми навредят,защото имам страхотен косопад,който не мога да овладея.

# 12
  • Мнения: 5 362
До сега не съм забелязала да ми вредят.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 752
До сега не съм забелязала да ми вредят.
и аз така, повече от година ги ползвам, а може и две да са станали вече. Peace

# 14
  • Мнения: 2 414
Аз не забелязвам голям ефект от тях. newsm78

# 15
  • Мнения: 2 849

в никакъв случай не вредят на косата,напротив-подхранват сухата и изтощена коса  bouquet
Ползвам редовно имам много суха коса .Доволна съм .

# 16
  • Мнения: 27 524
Аз съм доволна от тах. Мой приятел, специалист в козметичната индустрия, твърди, че ако започнеш да ги ползваш, трябва да го правиш постоянно. Не знам дали е така.

# 17
  • Мнения: 893
Откакто ползвам кристали(няколко месеца) косата ми не е цъфтяла...А Преди тях...За две седмици  цъфва... Sick
Не бих спряла да ги ползвам...Те помагат на косата ми, не ми вредят Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 164
Едва ли ще навреди нещо, сложено в края, така и така на 2-3 месеца се изрязва.

# 19
  • Мнения: 6 910
Не съм сигурна, че е много по темата, но не мога да си обясня как може почти всички да са толкова доволни от тези кристали. Аз пробвах няколко пъти и не забелязах изобщо някакъв особен ефект, все същото си беше.
Дали вредят не знам, възможно е според мен. За полза се съмнявам, по-скоро както каза някой, имат декоративен ефект.

# 20
  • Мнения: 1 318
И при мен нямаше ефект... но не вярвам да вредят Rolling Eyes

# 21
  • Miami
  • Мнения: 412
Аз също съм много доволна от кристалите. Моята коса е руса и краищата й съответно са доста сухи. Слагам кристалите още докато косата е леко влажна и след сешоара се разресва много по-лесно и не пада толкова много.

# 22
  • Мнения: 2 381
Досега не са ми навредили Peace

# 23
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
При мен ефектът е, че мога да си разреша косата след като е измита. Иначе няма шанс.
Освен това хубаво мирише след това.

# 24
  • Мнения: 194
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.

Момичета смятате ли,че това е истина?Аз се бях навила да си купя и аз обаче след като прочетох това мисля да се въздържа....Вие на какво мнение сте? newsm78

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.

Момичета смятате ли,че това е истина?Аз се бях навила да си купя и аз обаче след като прочетох това мисля да се въздържа....Вие на какво мнение сте? newsm78

не вярвям
кристалите се нанасят в краищата , а не в корените

# 26
  • Мнения: 2 897
До сега не съм забелязала да ми вредят.

И аз.

# 27
  • Мнения: 6 164
Абе може и да е вярно, защото смятах да пускам тема, че косата ми почна да се чупи по много странен начин, даже ще приложа снимка. А при положение, че ми е съвършено прав и гладък косъма...

# 28
  • Мнения: 6 164
Ето снимка на няколко отрязани крайчета... Rolling Eyes Какво е това чудо, според вас? Никога не съм виждала такова. А в ляво на единия дори се е вързало възелче! Sad

# 29
  • Мнения: 375
При мен нямат особен ефект. И с тях и без тях - все тая Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 1 775
При мен нямат особен ефект. И с тях и без тях - все тая Rolling Eyes
При мен също Sad

# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Студеното къдрене и боядисването също увреждат трайно косъма, струва ми се повече от някакви кристали Rolling Eyes
Misty, моята се чупеше така от боядисване и дълго отлагане ходенето на фризьор за пострижка.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Абе може и да е вярно, защото смятах да пускам тема, че косата ми почна да се чупи по много странен начин, даже ще приложа снимка. А при положение, че ми е съвършено прав и гладък косъма...

И аз мисля(от личен опит), че кристалите причиняват двоен ефект:
1.  Изглаждат косъма и предпазват(зависи от марката и вида) от цъфтеж сухите краища на косата. Това е добрата страна от ползването.
2. Заплитането е неизбежно, косата става на възелчета, омазнява се по-бързо. При сресване заплетените косми се късат.

От тук натам всеки сам преценява каква коса притежава, какъв ефект иска да постигне и какво е готов да приложи върху нея, за да изглежда здрава.

Дали са полезни или не - това е като дали шампоана или лосиона са полезни.

# 33
  • Мнения: 1 163
Аз съм доволна.

# 34
  • Мнения: 5 140
На мен ми помагат. Не ми вредят Wink


И на мен ми помагат, не ми вредят. Доволна съм от тях.

# 35
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Чак пък да вредят  newsm78
съмнявам се,
все пак се поставят предимно в крайщата на косата, и не мога да си  представя, че ще "припълзят" до корена, че да трябва да си пострижа нула номер за да ги махна.
А и така да е, дори и да се вграждат, ако кодата е с видимо по- добър вид къде е проблема?

# 36
  • Мнения: 6 164
Студеното къдрене и боядисването също увреждат трайно косъма, струва ми се повече от някакви кристали Rolling Eyes
Misty, моята се чупеше така от боядисване и дълго отлагане ходенето на фризьор за пострижка.

Че отлагам подстрижката, отлагам, няма лъжа, никога не оставам без детето и няма как с него... Но се боядисвам с безамонячна Лореал, и то на 3 месеца, защото почти не ми расте косата. Confused

# 37
  • Мнения: 1 568
Понеже виждам разни препарати,за коса...аз например ползвам кристали,обаче виждам и разни спрейове за блясък...това едно и също ли е и ако не,какви са разликите и освен кристали може ли да се сложи и нещо друго,за по-добър ефект и има ли всъщност смисъл,защо,какъв?  bouquet

# 38
  • Мнения: 18 542
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.
Лореал имат кристали.

Аз съм много доволна от кристалите. Косата ми е по-"лигава" - реше се по-лесно и не се заплита, не е толкова суха в краищата. А че се омазнява по-бързо е факт, но само толкова.

# 39
  • Мнения: 4 390
Абе може и да е вярно, защото смятах да пускам тема, че косата ми почна да се чупи по много странен начин, даже ще приложа снимка. А при положение, че ми е съвършено прав и гладък косъма...

И при мен се получи нещо такова, заради което драстично я подкъсих.
Подозирам, че кристалите съсипаха косата ми, защото всеки месец ходя на фризьор, от доста време вече не боядисвам косата си, не ползвам сешоар.





# 40
  • Мнения: 1 174
Доколкото знам, кристалите пазят косата от външни влияния като сешоар, например. Wink
Ползвам ги вече от доста време и най-вечепрез лятото, когато се връщам от плаж, а се налага всекидневно третиране с шампоани при къпане.Купувам от тези с ленено семе.
Ако пропусна да си сложа, косата ми стои по-суха в краищата.

# 41
  • Мнения: 1 149
Доколкото знам, кристалите пазят косата от външни влияния като сешоар, например. Wink
Ползвам ги вече от доста време и най-вечепрез лятото, когато се връщам от плаж, а се налага всекидневно третиране с шампоани при къпане.Купувам от тези с ленено семе.
Ако пропусна да си сложа, косата ми стои по-суха в краищата.
И аз на този вид се спрях-с ленено семе. newsm78В синьо шишенце.Значи си доволна от тях?

# 42
  • Мнения: 1 149
Цитат
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.

Момичета смятате ли,че това е истина?Аз се бях навила да си купя и аз обаче след като прочетох това мисля да се въздържа....Вие на какво мнение сте? newsm78
Най-вероятно поредната лъжа на фирмата.Те и без това  свикнаха да ходят на съд........ Mr. Green
Нищо лично bowuu

# 43
  • Мнения: 1 174

И аз на този вид се спрях-с ленено семе. newsm78В синьо шишенце.Значи си доволна от тях?

Да, доволна съм, ама моето шише е стъклено и кристалите са оранжеви, на Роланд, Италия.Малко тежка сладникава миризма, ама свикнах.Слагам си в края на косите, последните 10 сантиметра, може би.Иначе са с UV-филтър.
Преди ползвах зелено пластмасово шише, на Жалид бяха.Самата консистенция беше по-радка, но с някакво цитрусово ухание и ми допадаше повече. Simple Smile

Най-вероятно поредната лъжа на фирмата.Те и без това  свикнаха да ходят на съд........ Mr. Green
Нищо лично bowuu
Peace
 

# 44
  • Мнения: 18 542

Да, доволна съм, ама моето шише е стъклено и кристалите са оранжеви, на Роланд, Италия.Малко тежка сладникава миризма, ама свикнах.Слагам си в края на косите, последните 10 сантиметра, може би.Иначе са с UV-филтър.
Преди ползвах зелено пластмасово шише, на Жалид бяха.Самата консистенция беше по-радка, но с някакво цитрусово ухание и ми допадаше повече. Simple Smile


 
Къде ги продават тези кристали? Попадала съм само на тези на Биофарма, а ми се ще да пробвам и други.

# 45
  • Мнения: 1 313
Не бях чувала до сега, че са вредни. На мен ми харесват и определено не са ми нарушили структурата на косъма, а точно обратното Peace

# 46
  • Мнения: 1 174

Да, доволна съм, ама моето шише е стъклено и кристалите са оранжеви, на Роланд, Италия.Малко тежка сладникава миризма, ама свикнах.Слагам си в края на косите, последните 10 сантиметра, може би.Иначе са с UV-филтър.
Преди ползвах зелено пластмасово шише, на Жалид бяха.Самата консистенция беше по-радка, но с някакво цитрусово ухание и ми допадаше повече. Simple Smile


 
Къде ги продават тези кристали? Попадала съм само на тези на Биофарма, а ми се ще да пробвам и други.

Кои по-точно? Simple Smile
Купувала съм ги от случайни магазини за козметика, в които се продава и боя за коса.Едните са на Жалид (зелените), а тези на Роланд са оранжеви и бяха май от едно магазинче на централния пазар във Варна.Първите като цена бяха около 15, а вторите около 18лв.Виждала съм ги на много места.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моите на Роланд са зелени UNA,имам и на Биофарма,но определно на Роланд са много по-добри  Peace

# 48
  • Мнения: 1 149
Моите са сини, в синьо  шишенце ,производител-Парисини-Италия
Тия на Роланд  някой може ли да ги "щракне",че да видим как изглеждат.Явно са доста добри.

# 49
  • Мнения: 1 174
Току-що ги снимах, защото неможах да ги намеря из нета...Simple Smile
Отпред на шишенцето пише Кристалли Ликуиди Ай Семи Ди Лино, производителят е вече ясен, внасят ги Крисчън Ъф Роума.
Дано ти помогна да ги намериш!



П.п:Съжалявам за огромната снимка

# 50
  • Мнения: 4 496
Моите също са Семи ди Лино,но са по-различни,с червен етикет,кристалите са прозрачни,иначе надписите са същите newsm78

Да не съм взела някакво менте? newsm78 smile3516

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 02:13 от красим

# 51
  • Мнения: 3 674
Запис... Peace

# 52
  • Мнения: 1 149
  love001На всички

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Това е сайтът на Кристиан оф Рома https://http://www.christianofroma.com/ Laughing

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моят продукт е "силкер" от моделиращата серия на Роланд
и верно е жълт  Thinking http://www.christianofroma.com/?p=rolland1

# 55
  • Мнения: 4 496
Моите също са Семи ди Лино,но са по-различни,с червен етикет,кристалите са прозрачни,иначе надписите са същите newsm78

Да не съм взела някакво менте? newsm78 smile3516
На моите пише  Парисини - Италия.А "Семи ди лино" да не означава "ленено семе",защото на моето шишенце пише,че са с ленено семе... newsm78

# 56
  • Мнения: 1 986
  Преди ползвах тези,на Биофарма,сега-слънцезащитен спрей на Керастаз;по въпроса съм на мнение,че с нищо не бива да се прекалява-получава се обратен /д/ефект Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 1 176
Предполагам различните кристали ще ми действат различно, аз в интерес на истината рядко използвам.

# 58
  • Мнения: 3 782
Не смятам,че вредят. Е аз не си слагам всеки път като се изкъпя, ама гледам поне веднъж в седмицата.Съгласна съм със Sophi,че с всяко прекаляване се получава обрате ефект.

# 59
  • Мнения: 1 174
...А "Семи ди лино" да не означава "ленено семе",защото на моето шишенце пише,че са с ленено семе... newsm78

Даа, точно това означава - със семе от лен. Simple Smile

# 60
  • Варна
  • Мнения: 563
Не бях чувала до сега, че са вредни. На мен ми харесват и определено не са ми нарушили структурата на косъма, а точно обратното Peace

да, и аз така  Peace  от сравнително скоро ги ползвам, но не съм забелязала с нещо да ми вредят,а напротив  Wink

# 61
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Да вредят ли?  Не съм останала с такова впечатление. Аз позлвам и съм доволна.

# 62
  • Мнения: 1 568
И за мен е абсурдно да вредят,но като се замисля ползвам ги от около 2 години... newsm78  точно от тогава имам страхотен цъфтеж ,от които по-никакъв начин не мога да се отърва!

# 63
  • Мнения: 18 542
И за мен е абсурдно да вредят,но като се замисля ползвам ги от около 2 години... newsm78  точно от тогава имам страхотен цъфтеж ,от които по-никакъв начин не мога да се отърва!
Toва не значи че кристалите са причината. Ползвам ги половин година редовно и косата ми изглежда доста по-добре. В никакъв случаи не мога да кажа че вредят.

# 64
  • Мнения: 91
Виждали ли сте нещо като кристали за коса на Elseve? Има ги в две разновидности- от жълтата серия и от розовата. Ползвал ли ги е някой и с какви впечатления сте ?

# 65
  • Мнения: 1 250
Ползвам кристали от няколко години, повече от 3. Косата ми става по-лесна за обработка с тях. Не се омазнява по-бързо, защото слагам само в краищата. Верно, че цъфти малко напоследък, но аз не го отдавам на кристалите. Като цяло съм доволна.

# 66
  • Мнения: 1 234
Аз също ползвам кристали, от около 2 години, и съм доволна. Не мисля, че косопада е предизвикан от тях. Други причини има за него.  Peace

# 67
  • Мнения: 1 120
Аз също ползвам кристали, от около 2 години, и съм доволна. Не мисля, че косопада е предизвикан от тях. Други причини има за него.  Peace

съгласна съм.от 2 години виждам само ползата от кристалите

# 68
  • Мнения: 1 568
Аууу да ви се оплача!
Ползвам кристалите на Био-фарма,мноооого съм доволна и хубаво влизат в косата и миришат сносно и после ми шумулкат космите ,едно такова готино,като коприна я чувствам косата си!
Вчера обаче решавам аз да пробвам и други и продавачката ме убеди,че по-горе от SERI нямало! Реших се да пробвам и ..изкъпвам се днес,слагам си новите кристали ,прави ми впечатление,че мирис почти няма и не е много приятен,та правя си прическа...така ,така и познайте в момента косата ми все едно не съм я мила един месец поне и на всичкото отгоре мазна и затлачена като че ли със мас и гас  #Crazy съм я намазала! #Cussing out Красота! Ще се изнасиля!!!  #Crazy

# 69
  • Мнения: 544
Моите кристали са на Био-фарма, ползвам ги от около 1-2 години(не помня точно), но добре че са те.Изрусявам си косата и е страшно изтощена, а след като сложа кристали на краищата, става...много по-различна

# 70
  • Мнения: 1 802
Едва ли вредят кристалите, но и не се забелязва някакъв кой знае какъв ефект (поне при мен е така)  Peace

# 71
Определено не вредят!Кристарите омекотяват косата,правят я еластична и по-здрава.

# 72
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе фризьорите ги препоръчват, а на тях това им е работата да знаят все пак.  newsm78 Не знам каква е истината, аз не съм видяла кой знае какъв положителен или отрицателен ефект, но ще ги използвам. Не мисля, чак пък да вредят и да трябва да се бръснем гола глава за да си оправим косите от тях.

# 73
  • Мнения: 1 568
При мен има огромен ефект,но слагам доста! Не само мъъъничко по-краищата,обичам да слагам обилно в цялата коса!!! После става перфектна и лъскава-не мазна Naughty

# 74
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Аууу да ви се оплача!
Ползвам кристалите на Био-фарма,мноооого съм доволна и хубаво влизат в косата и миришат сносно и после ми шумулкат космите ,едно такова готино,като коприна я чувствам косата си!
Вчера обаче решавам аз да пробвам и други и продавачката ме убеди,че по-горе от SERI нямало! Реших се да пробвам и ..изкъпвам се днес,слагам си новите кристали ,прави ми впечатление,че мирис почти няма и не е много приятен,та правя си прическа...така ,така и познайте в момента косата ми все едно не съм я мила един месец поне и на всичкото отгоре мазна и затлачена като че ли със мас и гас  #Crazy съм я намазала! #Cussing out Красота! Ще се изнасиля!!!  #Crazy


И аз ползвам на биофарма, такмо мислех да ги сменя с по-скъпи(за по-добър ефект), но след прочетеното не ми се рискува. Ще го оставя за по нататък.  Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 1 568
Биофармата са страхотни!!!  Peace

# 76
  • Мнения: 205
За първи път си купувам течни кристали с ленено семе на Парисини. Досега съм ползвала на Биофарма и на Ейвън(изненадващо добри за мен). Имаше два вида- бели и сини, след дълго чудене си взех белите. За вреда незнам, но ефекта от тях е да заглаждат и да улесняват разресването, което според мен успяват да постигнат. Peace

# 77
  • Мнения: 946
И аз ползвам кристали близо 1 год., не съм забелязала да ми вредят имат ефект за цъфтенето на краищата ми се струва

# 78
  • Мнения: 1 174
Аууу да ви се оплача!...
...в момента косата ми все едно не съм я мила един месец поне и на всичкото отгоре мазна и затлачена като че ли със мас и гас  #Crazy съм я намазала! #Cussing out Красота! Ще се изнасиля!!!  #Crazy


Ммм...мисля си, че вроятно не си им свикнала и не знаеш как точно да си ги слагаш - не се обиждай, не за лошо го казвам!И аз в началото често правех тази грешка и при мен ефектът беше същия - мазна коса.
След къпане изчаквам малко косата си да поизсъхне на въздуха в стаята или на терасата и докато все още е мокра в краищата, без обаче да капе вода, хващам шишето с кристалите и слагам няколко капки на едната си ръка.После ги разтривам в дланите си, а оттам вече и на косата, но не трябва да се мачка, а да се прекара между тях, като през преса за изправяне.Правя го в последните десетина сантиметра, а не по цялата дължина, пак за да избегна "мазния" ефект.
Дано съм се обяснила както трябва.

# 79
  • Мнения: 177
Аз също ги ползвам по този начин;вече 2 години и съм доволна от ефекта косата ми става по-лесна за разресване и по живи усещам крайщата и;защото се изрусявам и краишата ми без тях са сухи и изтощени и   не вярвам да вредят.

# 80
  • Мнения: 5 577
Не искам да пускам нова тема, затова ще попитам тук, дано някой прочете - а  Embarassed абре, колко се слага от тия кристали?

Аз си купих, понеже прочетох във форума и разбира се не може да остана по-назад от другите, но не ми е ясно, аз за 1 месец свърших едно шишенче, 50 мл.  Blush май прекалявам (мия си косата 3 пъти седмично) и мацам като за последно.

# 81
  • Мнения: 4 496
Няколко капки се капват на ръката,разтъркваш длани и слагаш по крайчетата на косата. Flutter

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 20:08 от красим

# 82
  • Мнения: 4 292
Аз съм страшно доволна от кристалите за коса. Ползвам такива вече повече от две години и забелязвам само положителен ефект. По-назад в темата гледах снимка на някакви кристали на Rolland - Italy и ми стана доста чудно, защото и аз ползвам кристали на същата фирма, но моите са съвсем различни. Не знам, аз се снабдявам с тях от фризьорката ми, до колкото съм чувала, няма ги по козметиките. Явно Rolland имат както професионални, така и за масово ползване, аз така си го обяснявам  Thinking
Иначе искам да похваля кристалите за коса на Wella, абсолютни са. Много удрят в джоба обаче, за 30мл. - 25 лв. Миналата година когато последно си купих от тях, бяха на 15 лева. Преди няколко дена, като видях колко са скочили, направо се втрещих  #Crazy Така че пак си взех на Rolland, доволна съм и от тях.  Peace

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 10:34 от Найели

# 83
  • Мнения: 3 576
Мойта коса е естествено къдрава и ужасно суха.
Винаги съм ползвала нещо омазняващо за коса, т.к иначе ми става ужасна и въобще не може да се приведе в някакъв вид.
Преди години, когато нямаше подобни продукти на пазара си мажех корени и дължини със зехтин, след това тогавашната ми фризьорка ми внасяше някакво омазняващо олио за негърски коси, а след като пуснаха кристали не спирам да се мажа с тях.
Слагам по една шепа след къпане и косата не ми изглежда мазна.
Не забелязвам вреди, в момента косата ми не е в особено добър вид, но за това е виновна смяната на боята, а не кристалите.

Последно си купих на Loreal Profesionel някакъв серум за блясък, не е зле, но не е много по-добър от кристалите, за сметка на разликата в цената....

# 84
  • Мнения: 4 435
Аз от тия на био фарма не съм доволна изобщо.От тези оранжевите с ленено семе ми се омазняваще косата.Та сега съм с UNA на Rolland (зелените) и съм безкрайно доволна.Но то си е до коса.

# 85
  • Мнения: 101
А тези на Rolland на какви пари са?

# 86
  • Мнения: 4 292
А тези на Rolland на какви пари са?
Зелените аз ги купувам за 15 лв. от моята фризьорка. За другите не знам.

# 87
  • Мнения: 4 435
Аз ги взимам на 16 в момента,последните ги взех преди няколко дни.250мл са .

# 88
  • София
  • Мнения: 4 752
Аз от тия на био фарма не съм доволна изобщо.От тези оранжевите с ленено семе ми се омазняваще косата.Та сега съм с UNA на Rolland (зелените) и съм безкрайно доволна.Но то си е до коса.
и аз не съм доволна от Биофарма  Crossing Arms Първата опаковка ми се струваха добри, но след като си купих някакви други и сравних ефекта .... Освен това от Биофарма колкото и да сложа не ми овлажняват достатъчно краищата, .. Само не мога да се сетя марката на новите ми кристали. Едни сини са  Crazy

# 89
  • Мнения: 558
Цитат
... само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговара им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.
Това прочетох в един друг форум. Аз ги харесвах в началото, но после като че ли ставаше по зле с косата ми, а моята е естествено къдрава и няма укротяване.

ами L'oreal elvital има едно нещо,приличащо на тея прословути кристали..като олио,но малко по-гъсто...в шишенце от 25ml за 5?

Общи условия

Активация на акаунт