Кои кухни разнасят по домовете?

  • 4 244
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мамице , я разкажи за частната кухня де. Колко е като количество, вкусно ли е - изобщо доволна ли си?

# 31
  • Мнения: 4 176
Кухнята не е частна.
В ст. град е към 69 ясла. Била най-добрата в околията....бла бла
Храната е отвратна. Ама гадост.
Всички много се хвалят и прехласват, но аз не съм доволна. Гола вода. Месо не се забелязва дори за кадем:)
Иначе фирмата която ги разнася е посредник(частна)- не си ме разбрала мила.
Взима 1 лв. за доставката, което е супер. www.pumpal.net . Основната им дейност да носят всякакви бебешки храни, памперси и др...по домовете. През ден пазарувам от там. Цените им са магазински ( пюрета и памперси) а доставката безплатна.
Имало частна кухня, но незнам каква е хигиената. Също си позволяват да дават за десерт ябълка. Шега.
Одеве ги върнах и им казах че храната е ОТВРАТ и че не желая да си храня детето с помия с която са измили съдовете.
Не им стана приятно, но боли ме....

# 32
  • Мнения: 277
Този път с Мамица сме на едно мнение, храната е просто ГОЛА ВОДА. Само десертите им горе долу ги бива, но другото е такава рядка и не калорична храна, че моето хлапе от както е на тази кухня почна да яде по 8 пъти на ден. Аз започнах да взимам преди две седмици, но мисля да се отказвам хич не ми излиза по-евтино и удобно. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 4 176
Цитат на: jen
Този път с Мамица сме на едно мнение, х
. Mr. Green

Дали САМО този път? #Shocked

# 34
  • Мнения: 2 529
Mamica, следях темата ти с голямо любопитство, че нали си споделяхме за храната на бебетата, пък и сме стари познати във форума Grinning
Сега да те успокоя.  Wink Реших да не записвам дребоса на детска кухня, а аз да му готвя и сега пък ще споделя с теб, а и с който още иска малко хитринки за пестене на време от готвене Sunglasses
- месото (заешко, пуешко, телешко или каквото и да е там) го разпределям на порции, ако е повече и ги замразявам в отделни пакетчета във фризера
- готвя двойна порция, като едната я давам на деня, а втората я замразявам (ако няма продукти, които са били замразявани преди това) или я прибирам в хладилника и я давам на другия ден
- понякога готвя вечер за обяда на следващия ден
- зеленчуковите супи са много лесни, могат да се слагат най-различни зеленчуци + месо става месна манджа, + фиде, + някакви макарони, + ориз, + овесени ядки
- ползвам понякога готови замразени зеленчукови смеси, които се задушават или направо варят
- правя разни манджички по рецепти от списание "Моето бебе и аз"
- следобедната закуска често е готов плодов дует на Хип например, а иначе грис с плод, плодово пюре с нещо, рядко кисел
- вечерята за щастие е само от мляко (вече сме на Аптамил 3, защото се наложи да спра да кърмя)
- за закуска редувам каши от различни зърна и попари, кускус и бисквити с мляко (все лесни и ставащи максимум за 30 мин неща с изключение на някои зърна, които накисвам от вечерта например) Grinning

Ами за това се сещам сега

# 35
  • Мнения: 2 575
еее, добре че Мамица сподели впечатленията си, та да не се пробвам въобще в тази студентската детска кухня!
Благодаря!Ще си останем на Хер Бебе явно

# 36
  • Мнения: 277
Цитат на: Mamica
Цитат на: jen
Този път с Мамица сме на едно мнение, х
. Mr. Green

Дали САМО този път? #Shocked

 Надявам се Не

# 37
  • Мнения: 4 176
пиша с една ръка, така че ще е с малки букви всичко.
чудя се на акъла си с тая кухня....
в къщи си имам всички удобства- миялна, кухненски робот, с който рендосвам моркови, картофи...ако пък е нужжно понякога меля.
искам да кажа че заготовката/подготовката ми отнема 5 мин.
аз пък готвя по 3-4 бурканчета и ги редя плътно на хладилника за ЗАДНАТА СТЕна и давам по 3-4 дена една и съща храна. по-добре еднообразна, но качествена и хранителна.
аз също разпределям всичко на порции и замразявам продуктите.
имам селски тиквички на кубчета, тиква, печени и белени чушки, праз, грах, зелен боб, царевица.
ако понякога яденето е прекалено рядко го сгъстявам с царевично нишесте и желтък. желтъка оставям да ври на затворен капак поне 10 мин.
в храните слагам малко пшеничен зародиш, кълнове от люцерна, жито и просо.

ето сега какво  готвя: настъргах 3 картофа, малко праз, морков и малко зехтин- ври. като се разври хубАВО щЕ СЛОЖА СИРЕНЦЕ и копър,а при сервиране и по 1-2 л. кис. мляко.
ще има за 3-4 дена.
половината ще сипя в бурканчета а другата половина ще доваря с желтък.
това е.

# 38
  • Мнения: 2 529
Е, много съм загубена Blush Mamica е по-голям специалист от мен, аз акъл чак давам Embarassed Извини ме  Mamica, ама аз от приятелски чувства...Ще си готвим ние с тебе и ще чакаме медал явно Wink Мен мързелът също ме тласкаше към детската кухня, но съумях някак си да се организирам Laughing

# 39
  • Мнения: 4 176
Ти пък. Винаги има какво да се научи, а и форума не е само за нас двете:)
Мдаааа - тиквен медал.

# 40
  • София
  • Мнения: 708
aми пак е гърч това с готвенето, поне за мен..защо не смените кухнята, не всички са такъв отврат..пък готвенето пак го има, събота, неделя и тн. на мен каката пак спря да я яде кухнята, сега я пробутвам само на малкия..и то става малък ужас, една манджа за нас-дъртите, една за малките..

Общи условия

Активация на акаунт