за мамите от Пловдив 9

  • 13 025
  • 335
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 82
И аз си мислех за неравнопоставеността и евентуално да се определи сума от-до за подаръците, за да са на близка стойност ако ще се взимат за 1-2 деца на човек. При другия вариант и аз си мислех за парфюмче /дездорант/, другата идея ми беше за калкулатори за училище, мисля че има евтини  newsm78, те например може да са за по-малките, дето не се парфюмират още   Simple Smile ще им е готино като отидат в училище да изкарат един на бюрото мисля  Wink

# 151
  • Мнения: 511

Това е много хубаво, но нека каже директорката дали сертификат е задължителен.
Защото ако ги правиш ти, няма как да си издадеш сертификат. Не помня дом, в който съм ходила да не са ми искали сертификат... Или може би ще се приготвят готови?


О, не  далеч съм от идеята да ги приготвям собственоръчно  Crazy
Ще ги поръчам, ти предполагам имаш най- много инфо от къде може да се поръчат, да са весели, красиви и вкусни. Чакам предложения.

# 152
  • Мнения: 606
Здравейте момичета и от мен!!!

Първо да кажа - задвижих бельото и чорапите  от Калофер- дадох бройката и чакам сега моята приятелка да ми се обади като ги сметне- и да преценим по колко ще вземем - по 2 ил 3 комплекта- по 1 със сигурност е малко!!!!

Второ- относно Асеновград- въпросителните станаха много, така, че мисля, че на срещата ще вкараме в ред на нещата  и ще изработим правилната стратегия! Така, че най-добре всеки, който иска да участва в обсъждането да намери време да дойде на срещата- да си каже мнението и да се вземе най- правилното и умно решение!!!!!!!!!!!

Това е засега от мен!!!!

# 153
  • Мнения: 606

относно ТОРТАТА за дома в Асеновград

Снощи се сращнах с blue_flower /Даниела/ която е от Асеновград и е наша нова симпатизантка.
Тя каза че ще провери сладкарските цехове в Асеновград - и на срещата ще има предложение. Мисля, че е добра идея тортата да е поръчаме от Асеноград, а да не я носим от Пловдив!!!!


# 154
  • Мнения: 3 504
Здравейте мамчета,

Идеята за тортите от Асеновград е добре, така ще е по-лесно  за доставка!

Възрастта на децата е различна и ако всеки вземи деца наистина може да се получи разлика  в подаръците Confused за по-малките ще се измисли нещо, дори да са еднакви, но при тинейджърите там ми се струва ще е по-сложно.

 newsm78

# 155
  • Мнения: 6 207
Тортите може да минат през мен - първо ще ги вземем на цени на едро - цена, където другаде няма.
После ще бъдат млечен крем - вкусни, а не наблъскано сметана докато ти се повдигне.

# 156
  • Мнения: 3 504
В краен случай е важно да са вкусни и хубави, все ще се пренесат.

Не знам, не налагам мнение, тази инициатива си е започната преди моето появяване, ако мога да помогна с нещо, ще се радвам.
В Пловдив правят хубави торти и на сносни цени - сладкарница "Васиана" - в Кючук париж, след завоя на Камела в дясно, направо по буливарда срещу новата кооперация.

Червената Шапцича също, но е важно все пак сигурно да имаш и познат относно и цената...

И на сладкарницата "Стената" правили торти. Моята логопедка е поръчвала там за тържествата в спец. градината. Има познати.

# 157
  • Мнения: 511
Тортите може да минат през мен - първо ще ги вземем на цени на едро - цена, където другаде няма.
После ще бъдат млечен крем - вкусни, а не наблъскано сметана докато ти се повдигне.


Този вариант мен лично ме устройва. Само трябва да ги изберем.

# 158
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте!
Извенете ме ,че нямам време да чета цялата тема.
Искам да попитам, кой дом за сираци се намира в Кичук Париж?
За кой дом говорите ,че няма достатъчно спално бельо?
Искам малко повече информация,защото мамите живеещи в немско бихме могли да съберем малко пари за Коледа,като предварително бихме искали информация за дома ,децата и определена  цел,за която бихме могли да ги вложим!
Поздрави!

Момичета, намерих адреса,който търсех!Пловдив 4004      ПУ "Стефан Караджа"         ул."Д. Талев" 102      тел. 032/692523,6951
Някой бил ли е в този дом? Знае ли нуждите на децата от дома?

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 12:56 от Шехи

# 159
Здравейте!
 Искам да изразя благодарността си от Движение на Българските майки, които периодично правят акции и събират за Домовете дарения.Ние от Дом за деца Калофер в понеделник получихме много неща и децата са много щастливи от новите си раници, чорапки,дрехи,ученически пособия и др.неща.Благодаря на Милена и Вяра, които лично ни ги докараха.Много прегръдки и целувки за вас от нашите деца.
Бъдете здрави!
Людмила Шекерева-Директор ДДЛРГ Калофер.Винаги сте добре дошли при нас!
Laughing

# 160
  • Мнения: 3 504
Шехи, това е помощно училище за деца с увреждания. Не съм чула хубави работи за там.

# 161
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
В смисъл? Не разбрах!
Питането ми е провокирано от това ,че живеех в същия квартал.
Преди години ,колата ми беше на ремонт и ходих на работа ,няколко дни с автобус.Качваха се деца,много мизерно облечени,посред зима с тънички якета, никое от тях нямаше ботуши или обувки, а бяха обути с гуменки...Може сега нещата да са се променили,но не вярвам..като видях каква скъпотия е станала в БГ,много се съмнявам.
Може ли някоя мама да ми съдейства? И с нея да си разменим ЛС?

# 162
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Преди години разбрах ,че в такива домове не попадат само деца с увреждания/умствено изостанали/.
В моя роден град има такова училище, то спечели крупен проект и сега нивото на сградата и условията на живот са значително подобрени.
Мъсълта ми е, че съм контактувала с такива деца...и се изумих ,че те не са умствено изостанали ,а пращани по принуда в такива домове, защото са останали без родителски грижи/бащата убил майката и е в затвора,майката починала, а бащата се отказва от родителски грижи, деца на алкохолици...и т.н./

# 163
  • Мнения: 606
Шехи, за бельото, което писах, че съм задвижила - става въпрос за долно бельо за децата- потници, камизолки, бикини и слипове + чорапи. От това децата в дома в Калофер има нужда най-много!!!!

Много ще се радваме и вие от Немско да се присъедините към нас... Дупките, които трябват да се запълват в домовете са много. Ние лично в нашия регион контактуваме с 4 дома:
1. Зелениково -  деца от 3год до 7 год
2.Наречен - деца от 3год до 7 год
3.Асеновград - деца от 7год до 18 год
4.Калофер - деца от 7 год. до 18 год.

Децата имат нужда от дрехи!!!
Домовете имат нужда и от ремонти- в окаяно състояние са... за съжаление!!!

Така, че Вие можете и малко да ни помогнете на каква сума пари може да се разчита и ние да направим контакт с Директорите на домовете какво е най- належащо да се направи...

Ние ще поемем контрола върху финансите и ви гарантираме, че ще се използват за това за което са предназначени!!!!

Здравейте!
Извенете ме ,че нямам време да чета цялата тема.
Искам да попитам, кой дом за сираци се намира в Кичук Париж?
За кой дом говорите ,че няма достатъчно спално бельо?
Искам малко повече информация,защото мамите живеещи в немско бихме могли да съберем малко пари за Коледа,като предварително бихме искали информация за дома ,децата и определена  цел,за която бихме могли да ги вложим!
Поздрави!

Момичета, намерих адреса,който търсех!Пловдив 4004      ПУ "Стефан Караджа"         ул."Д. Талев" 102      тел. 032/692523,6951
Някой бил ли е в този дом? Знае ли нуждите на децата от дома?

# 164
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Благодаря ти Нора, ще подържаме връзка!

Общи условия

Активация на акаунт