Тайната на перфектната кожа.

  • 193 441
  • 831
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 018
    Имах петна и белези не от пъпки ,а от огромни кисти по лицето,които са били следствие на акне! Tired
    Онзи пилинг беше завършек на едно много интензивно лекуване.След него аз успях да си върна нормален вид на лицето и да се върна към професията си,в която външността играе една от водещите роли! Peace

Аз съм привърженичка на алфа-хидрокси киселините /плодови/ и не съм против химичния пилинг изобщо, а против използването на трихлороцетна киселина. Но явно не е измислено нещо по-добро от нея за по-дълбочинно третиране на кожата.

# 406
  • Мнения: 7 418
Но явно не е измислено нещо по-добро от нея за по-дълбочинно третиране на кожата.
    Честно казано,не знам...
    Явно моята дерматоложка  беше преценила тогава,че това е най-ефикасното....
    Сега вече ми предлага бадемовия пилинг.Сега,5 години по-късно.....

# 407
  • Мнения: 2 018
    Сега вече ми предлага бадемовия пилинг.Сега,5 години по-късно.....

Бадемовия пилинг е доста по-щадящ. Не е токсичен и е близък по действие с АНА /Алфа хидроксите/.
Но, както казах по-горе, те не действат на тази дълбочина, на която действа трихлороцетната киселина. Може би, единственото оправдание за използването И, е сериозни случаи като твоя. Радвам се, че си се преборила с този проблем.  Hug

# 408
  • Мнения: 12
kiora, привет  Simple Smile
...
ЕДИТ: В момента "пренастройвам" режима си на грижи за тази моя капризна кожа за студовете, при първи впечатления ще споделя опит  Hug

Обещах и изпълнявам - ето го "зимния" ми ритуал за поддържане на кожата:

1. Вътрешно: бирена мая, ефектът продължава да ме изумява  Crazy
2. Външно:
    2.1. за почистване:
           - смених почистващия гел от серията Sebium на Bioderma с ексфолиращия хидратиращ крем Hydrabio, пак на същата марка.     Оставя кожата мека и не изсушава толкова, предвид честото ми миене.
           - чиста розова вода (под формата на спрей) за освежаване и вместо тоник
           - 2 пъти в седмицата тоник Effaclar на La Roche за стягане на порите (не са ми проблем, само профилактично го ползвам)
       
    2.2. за дълбока ексфолиация - най-сетне успях да се сдобия с ръкавицата от естествена коприна (чак от Варна) и я ползвам от десетина дни, 3 пъти седмично. Безкрайно доволна съм, ефектът от нея не може да се сравни с който и да е друг ексфолиант. Подходяща за чувствителна кожа, дори нямам зачервявания. Ексфолирам вечер, а след това нанасям за през нощта заздравяващия Ciсalfate на Avene и на сутринта кожата е в отлично състояние.

   2.3. дневен крем - Hydranorme на La Roche, водно-маслена емулсия за суха и дехидратирана кожа, която много омекотява кожата и я защитава в студа (няма го чувството на "мръзнене" както с предишни кремове). Доволна съм, ползвам го също сравнително отскоро(10ина дни).

  2.4. околоочен - още не съм намерила идеалната грижа, трябва ми нещо хидратиращо и срещу фини линийки. Продължавам да търся  Flutter

  2.5. маски - 1 - 2 пъти седмично маслена баня с чисто масло от карите, основно почиства и омекотява.

  2.6. серуми - не ползвам, мисля, че ми е рано още.

Та това е в пълен и изчерпателен вид как прекарвам общо около половин час на ден  ooooh! С нетърпение чакам момента, когато ще мога да съкратя цялата тази хамалогия до десетина минутки  Flutter
 
А вашият режим за зимата какъв е? С какво го променяте? Споделете   bouquet
 

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 14:38 от Myriad Canaan

# 409
  • Мнения: 3 050
  2.5. маски - 1 - 2 пъти седмично маслена баня с чисто масло от карите, основно почиства и омекотява.
Как по -точно правиш тази баня, аз съм почитателка на това масло.

# 410
  • Мнения: 12
Ами добре е да се прави след напарване на кожата (аз лично я правя след баня, защото ефектът е същия - отваряне на порите).
Нанасям обилно количество масло между дланите си и го стопявам (маслото от карите е твърдо на стайна температура) и след това с плавни масажни движения го нанасям по цялото лице, като се концентрирам върху проблемите зони. Масажът ми е много приятен и го правя поне 5-6 минути непрекъснато, като е хубаво през това време в помещението да е топло, за да не се втвърди отново маслото върху лицето. Почстването на лицето с масло е много стар метод и е подходящ и за хора с мазна/смесена/проблемна кожа, които са попаднали в порочния кръг на излишно омазняване - силни измиващи средства - още по-силно компенсиращо омазняване на кожата.  Peace Ефективността му се дължи на закона от химията, че "подобни разтварят подобни" - т.е. излишният себум се разтваря с помощта именно на масло. След като масажа обикновено постоявам няколко минути, като през това време потопявам много мека къпра (не хавлиена) в гореща вода. Изтисквам кърпата и поставям да покрие цялото лице, без търкане и разтриване Naughty  След като изстине кърпата се изплака обилно и повторно се накисва в гореща вода и се поставя върху лицето. Това се прави с цел Отваряне на порите и изсмукване на всичко отвътре. Обикновено слагането на топлата кърпа два пъти на мен ми е напълно достатъчно(защото кожата ми е суха напоследък), но при необходимост може да се направи и трети път - в зависимост как си чувстваш кожата  Peace

След като се направи три-четири пъти тази маслена баня/маска черните точки обикновено са напълно почистени и след това се ползва само с поддържащ/профилактичен ефект. Аз я правя отдавна (няколко месеца вече) и съм разредила до 5-6 пъти месечно и ми е абсолютно достатъчно. В интернет има много информация за този метод за грижа за кожата и най-често се препоръчват други масла (зехтин например), но чрез метода опит-грешка съм избрала за себе си като оптимално маслото от карите  Peace

Надявам се да съм била полезна, ако има други въпроси - насреща съм   bouquet

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 15:35 от Myriad Canaan

# 411
  • Мнения: 321
много ти благодаря за инфото за маслото от карите-ти на локситан ли ползваш. и още от бирената мая не дебелееш ли Mr. Green

# 412
  • Мнения: 12
Ползвам най-обикновено масло от карите, на Икаров, от аптеката Simple Smile

Ето го : http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … mp;products_id=72

Иначе за бирената мая - споделяла съм вече, че отваря апетита (дори имам познати, които са я пили именно заради този й ефект). Пия я вече грубо 2 месеца, в почти максимално допустимите дневни дози, и нямам промяна в теглото  Peace Така че бих казала, че увеличеният апетит не е задължително да доведе до увеличение на теглото - а се държа любезно със себе си и не си отказвам абсолютно нищо  Flutter

# 413
  • Мнения: 321
много ти благодаря.това на икаров е значително по евтино от локситан. блазя ти за това ,че си похапваш спокойно. за съжаленеи всяко любезничене от моя страна с организма ми ,ми се отразява ужасно. значи- бирена мая- не

# 414
  • Мнения: 630
Myriad Canaan , това с масажчето звучи страхотно и ще го пробвам още днес. Мислиш ли, че е подходящо бадемово масло, мисля, че имам само такова в момента...и може би от гроздови семки. Имам от свекърва ми един ел.уред от соц.време, за масаж на лицето, мисля, че за целта ще е перфектен.
А по въпроса за ръкавицата, къде точно във Варна я намери Hug

# 415
  • Мнения: 12
много ти благодаря.това на икаров е значително по евтино от локситан. блазя ти за това ,че си похапваш спокойно. за съжаленеи всяко любезничене от моя страна с организма ми ,ми се отразява ужасно. значи- бирена мая- не

И при мен не винаги е било така - но от опит мога да кажа, че диетите и ограничаването стресират организма, забавят метаболизма и после всяка хапка се усвоява по-бавно или се "складира". Докато ако се яде редовно, често и разнообразно, метаболизмът се активира, нивото на кръвната захар  се стабилизира (рязкото й спадане е виновно за повечето пристъпи на глад), а организмът не "трупа запаси", защото редовно получава енергия (калории). В никакъв случай не бих искала да звуча поучително, защото никак не откривам топлата вода bouquet

kremi_s   Hug

Доколкото знам от листовката на продукта, маслото от гроздови семена е специално за регулиране на секрецията на себум  Peace Бадемовото пък стимулира растежа на косъма (в темата за косите го ползват за маски долкото съм чела). Едва ли от един път ще ти стане нещо, но пък при продължителна употреба ... знам ли, аз не бих рискувала преди да получа повече информация.

Ръкавицата закупих от Първа Частна Аптека (на Червения площад, под магазина за бални и булчински рокли). Купува се се много, но пък ме увериха, че до ден-два максимум зареждат редовно. Цената беше 15лв - както пише в сайта.  Peace

# 416
  • Мнения: 630
Благодаря  bouquet Ще взема и аз да си я купя тази ръкавица.
 Пък за бадемовото масло...и аз съм ги чела из форума тези работи за растежа на косъма, но то се използва от толкова време в козметиката за лице. Представете си как бихме изглеждали, ако беше наистина така. Пък на повечето от нас вероятно като бебета дупетата са ни мазани с бадемово масло. Едва ли на времето е имало Бюбхени-. мюбхени Joy Представете си вероятния резултат Mr. Green...Не знам. Не претендирам мнението ми да е меродавно. Не знам какъв специалист може да даде по- компетентно мнение по въпроса, но би било чудесно да разберем в крайна сметка истината за връзката между бадемовото масло и окосмението

# 417
  • Мнения: 12
Ами сигурно концентрацията на съставките има значение  Simple Smile Обаче откъдето и да го погледнем сме в патова ситуация - ако няма ефект - значи залудо си клепаме косите с маски, а ако има ефект върху засилването на окосмяването - ще ходим като същи върколаци  Joy

CI, помагай  Heart Eyes

# 418
  • Мнения: 630
Ами сигурно концентрацията на съставките има значение  Simple Smile Обаче откъдето и да го погледнем сме в патова ситуация - ако няма ефект - значи залудо си клепаме косите с маски, а ако има ефект върху засилването на окосмяването - ще ходим като същи върколаци  Joy
  Joy Joy Joy

Цитат
CI, помагай  Heart Eyes
И аз за него си мисля. Дали наднича насам Rolling Eyes Или Софи  bouquet

# 419
  • Мнения: 277
Слагала съм си бадемово масло по лицето няколко пъти и нищо ми няма  Mr. Green По принцип това масло специално го дават за растеж,но не мисля,че влияе на миниатюрни мъхове по лицето,те си имат точно заложена дължина,дебелина и т.н.Окосмяването не се засилва и от прием на таблетки за коса,кожа и нокти.Моето мнение е,че няма причина за притеснения.Разбира се то си е мое и не задължавам никого с него  Peace

Общи условия

Активация на акаунт