ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 477
  • 818
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 591
Да ви кажа какво стана  - неможахме да направим аудиограмата, защото маймуната нещеше да съдества  Close
Дофторицата реши, че теста въобще не е надежден, той налучкваше кога да слага блокчетата.... понякога без звук, даже накрая тя като се отказа той продължи през долу-горе равни интервали да слага блокчетата ... А преди да почнем сигурно 20 минути го убеждавахме да сложи слушалките  ooooh!
Обаче каза,че със сигурност имаме намален слух на дясното ухо. Мери го с разните му електронни апаратчета, той трябваше да стои мирен /с което нямаше никакъв проблем, той почти заспа  Joy/, някакви графики изпопечата уреда - така и не разбрах какво му правят.
Това което каза беше, че има някаква течност в ухото, която причинява временно отслабване на слуха  и ни праща на доктор уши нос гърло и ще му факснела резултатите. 15 минути ми повтаря колко било важно това да се отстраняло веднага, аз се почувствах направо като идиот. Каза и че това нещо можело да му е в ушите месеци наред... И преди да се обвинявам, че не съм разбрала, че детето ми е с болни уши да съм го погледнела и видела кръговете под очите му - това било 100% алергично дете (а той е, има и астма и АБКМ) и подобна течност се събирала и при алергичните деца...
Абе съвсем се забърках. То не бяха поведенчески проблеми, проблеми със сетивността, със социализацията, с астмата, с кравето мляко....  Само на ушите досега нищо му нямаше.... ooooh! ooooh! ooooh! И продължавам да се чудя, това нещо или се е появило наскоро, или някак са го пропуснали преди. Айде , за аудиограмата днес се убедих, че може и да ги е подвел. Обаче за тая течност не ми се вярва да са я пропуснали. Освен ако тя не се появява и после да изчезва и пак да се появява...
Ох, айде наревах се, отивам да си гледам диването преди да разруши всичко наоколо.

# 151
  • Мнения: 2 531
Това което са му правили е тимпанометрия. То показва проблем в средното ухо. Ако е само на едното ухо, то другото компенсира и не би трябвало да е  фатално.А въпросната течност , по точно се казва серозен отит който може и сам да отзвучи. Тъй като при малките деца протичат безсимптомно а всеки такъв процес води до опасност от сраствания на слуховите костици се слагат едни дренажни тръбички. Сина ми има такива от 3 г. Обаче трабвя да настояваш за някакво друго иследване на слуха под упойка! Говори с УНГ-то. Успех!

# 152
  • Мнения: 121
Момичета, незнам дали сте разбрали вече, но ще има обучение по системата PECS, на 27 и 28 октомври в София. За повече инфо пишете лс на Мая Стоицева.

# 153
  • Мнения: 4 585

Гледайте филма по канал 1 в момента. Осъзнавам, че е само филм, но е красиво.

# 154
  • Мнения: 2 563

Гледайте филма по канал 1 в момента. Осъзнавам, че е само филм, но е красиво.

Кажи де, какъв филм?!

# 155
  • Мнения: 4 585

Една глуха жена, започна работа в полицията.
Разбираше какво говорят хората по устните им.

# 156
  • Мнения: 121
Момичета ще ходили някой на този  семинар за PECS. Ние с таткото мислим да участваме. Тъй като и други майки, които не са от София може да дойдат, може да използваме възможността да си организираме среща и да се запознаем на живо.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 21:16 от RumiA

# 157
  • Мнения: 2 543
Рафи, само да добавя към всичко, което Петя е изписала като съвети, още една игра. Трябват ти различни музикални инструменти (барабан, дайре, свирка, някаква дрънкалка - бе, каквото намериш), но да са по два броя от вид. Взимаш, да кажем, барабанче и даваш едно на Рафи. Започваш с един инструмент, за да разбере какво искаш от нея. Заставаш зад гърба й и удряш с барабана, след което й хвани ръчичката и я накарай тя да удря по своя барабан. И така, докато сама започне при наличието на звук от барабан да удря сама по своето барабанче. След това й даваш барабан и дайре да кажем. Целта е да започне да разпознава различните звуци и като чуде дайрето да започне да издава звуци с това, което й е дадено на нея. Така може да го усложняваш докато започне безпогрешно да познава различните инструменти. Друга игра с барабан е тихо или силно (според това дали ти удряш тихо или силно, тя да имитира), а също така и един или много удари. Simple Smile
Деси, какво става сега? Какво каза УНГ-то?
Руми, аз едва ли ще дойда на обучението, а и вече два пъти съм ходила, пък и у дома ползваме системата, но ще се радвам да се видим в другото време, дано ти имаш възможност.

# 158
  • Мнения: 3 591
На УНГ сме вторник. Понеделник пък ще вадим зъб  Sick и сега пие антибиотик.... Каквото и да кажат да правим - настроила съм се всичко да правим и само да се решава по-бързо....
От последната ни оценка от логопеда е със установени трудности в преработката на слухови стимули - просто за да минем през това трябва да съм 100% сигурна, че ушетата са оправени...

Накой знае ли на тимпанометрията какво означава тип С? Има 2 графики - едната със крива, която е изместена (върха и) доста на ляво от нулата, на другата е права линия, почти върху хоризонталната линия на графиката.


# 159
  • Мнения: 2 543
Деси, за съжаление нищо не разбирам от това изследване, но ето нещо, което намерих, не знам доколко ще ти е полезно: http://www.aafp.org/afp/20041101/1713.html

# 160
  • Мнения: 29
На всички ученици и разбира се на мамите успешна учебна година !
Нова тема -нови проблеми !Нещо зациклихме на този проект,не мислите ли?Ставаше въпрос за липсата на споделяне , за липсата на комуникация ,за липсата на гласност   newsm78
здравеи те на всички моиат син е на 1 и половина имплантиран е на 1 г в в академиа  ако може да ми пишете маики с деца на таэи въэрас Ален чува но не говори все още много трудно протичат рехабилитациите ако може ниакои да ми даде савет и да ми помогне   

# 161
  • Мнения: 29
На всички ученици и разбира се на мамите успешна учебна година !
Нова тема -нови проблеми !Нещо зациклихме на този проект,не мислите ли?Ставаше въпрос за липсата на споделяне , за липсата на комуникация ,за липсата на гласност   newsm78
здравеи те на всички моиат син е на 1 и половина имплантиран е на 1 г в в академиа  ако може да ми пишете маики с деца на таэи въэрас Ален чува но не говори все още много трудно протичат рехабилитациите ако може ниакои да ми даде савет и да ми помогне   
ако иска те пишете ми по скаипа с каквото мога и аэ ще помагам

# 162
  • Мнения: 950
Здравей hristina 78 , много е трудно в началото ,мозъка на малките човечета се натоварва страшно ,иска се време и постоянство , важно е да имате качествена рехабилитация и ти като майка да участваш в това активно и постоянно  , не бързай за резултатите ,     при инплантираните  деца  се иска време , много хора си мислят че като мине операцията и се сложи и процесора децата моментално прочуват и проговарят ( скоро научих за дете което е инплантирано ,а родителите не бяха наясно какво слагат в главата му и какво следва , дори нещо от сорта -че детето ще чува и говори веднага след първото включване , направо се изумих ), това е доста бавен и сложен процес - детето се учи да чува да разпознава звуци и т.н.
От къде си ,  това също е важно ?

# 163
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей, Христина 78.
Детенцето е още мъничко, затова му е трудно при рехабилитацията, на тази възраст трудно могат да се съсредоточат за по-дълго време върху едно нещо, но се научават мъничетата, трябва много търпение и упоритост. За говора ще трябва да почакате, при всяко дете е индивидуално. Първо трябва мозъкът на детето да се адаптира към импланта и начина на чуване, да започне да разбира, ще натрупа пасивен речник и чак тогава лека-полека ще започне да говори.
Важно е да се провежда слухово-говорна рехабилитация постоянно и дори и да не виждаш бърз резултат от нея, ефект си има, знанията се натрупват и резултатите идват в един момент. Хубавите неща стават бавно, за съжаление...
Ако имаш въпроси, насреща сме  Hug

# 164
  • Мнения: 2 531
Накой знае ли на тимпанометрията какво означава тип С? Има 2 графики - едната със крива, която е изместена (върха и) доста на ляво от нулата, на другата е права линия, почти върху хоризонталната линия на графиката.

Незнам какво точно значи тип С , но знам че не трябва да е права линия а да има връх! Най вероятно има някакво натрупване на течност в ухото с права линия! Какво ти казаха докт.?Имай в предвд че тимпанометрията отчита някакъв проблем но не показава намалението на слуха. Да ако в ухото има течност то е един вид заглъхнало и има леко намаление ,но не повече от 20 - 30 Дб, което е в границите на социално-адаптивен слух. Отделно може да има други проблеми които не се отчитат с тимпанометрия и затова трабва да се изследва слуха!

Общи условия

Активация на акаунт