Релактация на по-голямото дете

  • 2 320
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Зъхи

...Съставът на кърмата се променя съобразно нуждите и възрастта на детето (това предполагам го знаеш, просто го припомням), така че все още не виждам как това, което е добро за малкото ти бебе, върши същата работа и при 2-3 годишно дете?!  Thinking  
...
Имунитета - също съмнителен аргумент за тази възраст, иначе като сме болни, всички щяхме да се наливаме с кърма. А относно подсмърчащите около бебето, може това да е таткото или свекървата - и тях ли ще ги гощаваш с кърма?!  Laughing


По-големите деца не сучат за наяждане, предимно за емоционален комфорт и имунна защита. Съставът на кърмата наистина се променя според нуждите и възрастта на детето, същото е в сила и за майки, кърмещи в тандем - организмът знае колко и какво да произведе.

Имунните свойства на кърмата са изключително ценни и в помощ на детето докато се изгражда собствената му имунна система - до около 5-7 годинки. Имунната система на възрастните си е достатъчно силна, за да се справя с повечето нашественици и те нямат нужда от кърма, както правилно си отбелязала.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Абсолютно подкрепям Деметра по въпроса. Напоследък тук изглежда цари едно объркване, че форум Кърмене е 'Клюкарник' и е открито бойно поле. Уверявам ви, че това не е така, това е място за взаимопомощ, обменяне на мнения (не скандали!) и опит. Затова - уважавайте повече другите и бъдете по-толерантни една към друга.

Деметра, ето още два линка, които момичетата превеждат вече, така че скоро ще ги има и на български.
http://www.lalecheleague.org/NB/NBNovDec00p208.html
http://www.lalecheleague.org/NB/NBMarApr94p43.html

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: boo
обменяне на мнения (не скандали!) и опит. Затова - уважавайте повече другите и бъдете по-толерантни една към друга.


Явно е насочено към мен, затова искам да попитам какво ако не мнение съм изказала в темата?! И нима съм нетолерантна затова, че искам да ми се обясни нещо, което главата ми не може и не ще да схване?! И какво лошо има в спора?! Нима по презумпция всичко свързано с кърменето трябва да предизвиква отговор - "ура" и "браво"?!
Бу, не прави този форум закрит за "други вероизповедания"!  Laughing Най-малкото не е демократично!  Wink
За себе си лично смятам, че никога не съм излизала извън границите на добрия тон!

И конкретно по темата - независимо от желанието на майката да "релактира" (нов глагол за мен, простете ако го употребявам неправилно!), ако детето й няма желание е тъпо и безсмислено да го кара. От друга страна ако и то, и тя искат, не виждам къде им е проблема!

# 18
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Зъхи
искам да попитам какво ако не мнение съм изказала в темата?! И нима съм нетолерантна затова, че искам да ми се обясни нещо, което главата ми не може и не ще да схване!


Много те моля, Зъхи, със специално обръщение, те моля!
Не ми разводнявай темата!!! Специално повторих същината й. Не виждам никъде да си изказала личен опит как се релактира или да си дала линк с инфо по въпроса. Разбирам, че имаш неясноти, защо някои деца и майки искат да релактират, но още веднъж ти каза, това не е темата. Пусни нова "Релактацията - за и против" или "Да релактираме ли", за да ти се изясни този въпрос. Аз с удовоствие ще се включа и ще ти обясня какви са моите мотиви.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
offtopic  offtopic  offtopic
Зъхи, това се отнася за всички! По повод на миналите седмици е, мисля, че всички знаят за какво говоря. Спор е едно, скандал е друго. Не, не трябва по презумпция да предизвиква Ура! и Браво!, но и не трябват коментари "това е нелепо!" и "това е смешно!" - за други това съвсем не е така, и дори се засягат много от подобни коментари.
Форумът е отворен за всички, и именно затова призовавам за повече внимание и зачитане на чуждото мнение.

Demetra, извинявай, че ти разводнявам темата. Ето още линкове:
Как да се справим с новородено и кърмаче - http://www.kellymom.com/babyconcerns/newborn-toddler.html
Кърмене в тандем и хигиена - http://www.kellymom.com/tandem/faq/15germworries.html
Как се променя млякото ми - http://www.kellymom.com/tandem/faq/16milkchanges.html

# 20
# 21
  • Мнения: 1 278
Страхотно, Бу! Благодаря! Запретвам ръкави и започвам да чета.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Laughing Само свиркай, ще изкарам още...намерих 2-3 тона по въпроса Wink
За съжаление повечето са за adoptive nursing и релактация в ранна възраст на бебето, но вероятно ще намериш интересни неща въпреки това.

# 23
  • Мнения: 3 506
Деметра, извинявай, че ти разводнявам темата, но искам да те помоля нещо. Предполагам повечето статии съм ги чела преди 4-5 месеца, но ако откриеш някоя хитринка, която мислиш, че ще подейства при нас, моля те да я споделиш. В момента наистина нямам време да ги прегледам всичките отново...

# 24
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: boo
Laughing Само свиркай, ще изкарам още...намерих 2-3 тона по въпроса Wink
За съжаление повечето са за adoptive nursing и релактация в ранна възраст на бебето, но вероятно ще намериш интересни неща въпреки това.


Бу какво е adoptive nursing- дали е това което си мисля, че нещо ме яде на последък една мисъл.
Извинявяй Деметра че питам тук за това.
Майка героиня! Честно, възхищавам ти се на хъса и желанието да кърмиш по- големия. Има един "синдром на средното дете"- не може да си намери мястото- Баткото е най- големия, малкия е най- малкия, а той? Най - средния? Затова мисля че кърменето е добър вариант детето да се приласкае и успокои, защото за него ще е голям стрес новия член нта семейството. Прави опити и не се отказвай:) За съжаление не мога да ти помогна с опит- само с подкрепа:)

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Деметра, това че си решила да релактираш е наистина чудесно и съжалявам, че ти се налага да укротяваш нечии страсти...
С удоволствие ще разкажа своя опит, но съм абсолютна съгласна с горните менения, че за всяко дете е строго индивидуално -  и желанието да суче, и вкуса на млякото.
Искрено се надявам, че твоето голямо дете ще прояви интерес и нама да имаш проблеми с това, пожелявам ти го от все сърце Grinning
Аз отбих баткото, когато беше на 7 месеца, по скоро той сам се отказа, току ще му бяха излезли и горните резци и започна да ме хапе на всяко кърмене...В продължение на три дни той не засука нито веднъж (карахме само на Frisolac), въпреки усилията ми да го накарам - гледаше ме с една весела усмивка, приближаваше се към зърното и гриз Shocked До там бяхме с кърменето му.

Когато се роди бебето той беше на година и 10 месеца и бях абсолютно сигурна, че няма да иска да суче, пък камо ли и да успее...
За мое голямо учудване още първият път когато видя какво правим ние с бебка дойде при нас с думите: "Мамо, искам и аз", не му отказах и веднага му предложих другата гърда, а той засука, така сякаш го беше правил цял живот без прекъсване...нито съм му обяснявала, нито съм му показвала Simple Smile
Посука няколко минути, пусна зърното, усмихна се доволно и каза: "Мм, на мама млякото - сладко" Трудно ми е да ти опиша какво изпитах в този момент, надявам се да се получи и при теб за да го разбереш напълно.
Но това не се случва постоянно, както е било и при Деби. Най-често си иска докато кърмя бебка Simple Smile, но понякога е много залисан в игрите си и не проявява желание. Никога обаче не съм му отказала  това удоволствие, просто той определя кога и колко.

Съгласна съм с това, че кърмата едва ли му е от голяма полза на тази възраст, но определено има нужда от самия акт на кърмене и не знам дали това е причината, но ревност досега не съм видяла към бебето под никаква форма, даже напротив много я обича и не излиза от къщи без да я е целунал, прави го дори сутрин в 7ч. преди да тръгнат към яслата с баба си.

При вас нещата би трябвало да станат дори по-лесно, все пак разликата на дечицата ти ще е по-малка, а и едно дете на годинка смятам, че би се справило дори по-добре.
Пожелавам ти успех, леко раждане и едно здраво бебе Grinning
Ще чакам да пуснеш тема: "Моят успех в релактацията" Wink

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Оф:
Adoptive nursing е кърмене на осиновено дете. Доста майки (предимно в чужбина) решават да кърмят осиновеното си дете. За целта предизвикват лактация чрез изцеждане дни и седмици, преди да се роди бебето им (ако знаят кога се очаква) и когато стане - го кърмят. Понякога комбинират дохранване с кърмене, докато количеството кърма се увеличи достатъчно. Друг начин е, ако имат по-голямо дете, което да суче и да поддържа лактацията за осиновеното бебе.

# 27
  • Мнения: 1 278
Мария, с удоволствие ще се опитам да ти помогна с интересна информация като изчета всичко  Heart Eyes

Капитане, благодаря ти много за подкрепата  Heart Eyes . И моля ти се, не очаквам да пуснеш специална тема, за да получиш една дефиниция на adoptive nursing. Посто не искам темата да се превръща в "мерене на несъществуващи у нас органи", както напоследък се случва с почти всяка тема тук и накъдето беше тръгнала и тази. Просто нямам време за губене да чета безумни спорове и искам да е образователна тази страница. А ето, че и аз се образовах що е то adoptive nursing  Wink
А това със синдрома на средното дете наистина е нещо, за което човек трябва много да внимава. Благодаря ти че ми обърна внимание. Не, че не го знам теоретичо (пък и нагледно - баща ми са трима братя  Grinning ), но имам толкова много неща, за които да се грижа и да мисля, че такива NB са ми добре дошли  Simple Smile

Джейд, историята ти много ме развълнува. Аз всъщност много се страхувам да не ме ухапе Иван, защото не знам дали ще мога да реагирам правилно в този момент. Предполагам, че страхът ми е свързан повече с бременността и, когато млякото потече, ще изчезне от самосебе си. Така си мисля, но все пак...
Живот и здраве, скоро ще мога да разкажа, как са протекли нещата наистина  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 435
Ще ми разкажете ли какво е станало ?
Деметра , моля те , дай ми информация от всички тези страници на английски , че почти нищо не разбрах Embarassed  Praynig

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не се казвам Деметра, но ще ти кажа, че опитът не беше успешен. Но за сметка на това Малкия юнак е вече на девет месеца и до скоро беше само и изключително кърмено, щастливо и спокойно бебе без проблеми. Деметра ще разкаже подробности. Grinning
Ето тука малко отговори:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66242.msg1199577#msg1199577

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 01:54 от yosarian

Общи условия

Активация на акаунт