Сливен 17 - Есенен полъх

  • 24 171
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 382
Що се отнася до нас - аз от вторник съм в болнични. Първо Дени кашляше. До сега винаги съм я оправяла без лекарства и лекари, но този път реших да не вземам отпуск както до сега, а като всички останали да си взема болничен и да си я гледам в къщи. Това породи у мен поредната доза отрицателни емоции по отношение на здравеопазването у нас.
В кратце:
1. Педиатърка на Дени е Пенкова (Частната болница), но то при тях си е игра на тото кога при кой лекар ще попаднеш. Не попаднахме на нея.
2. Пратиха ни на рентген. Отказах. Докторката ме попита дали съм на ясно, че лечнието на бронхит и плевмония е различно. Казах, че съм на ясно, а тя "за всеки случай" изписа силен антибиотик.
3. Нямаше сестра и лекарката ми каза да си оставя документите и да мина след 2-3 часа за болничния. След 2-3 часа болничния не беше готов, имаше опашка и чаках още половин час докато ми го напишат.
4. Когато занесох болничния се оказа, че са го объркали и са ми го написали върху стара бланка, каквато от около година изобщо не би трябвало да има при тях. Следваше половин час разправия по телефона с рецепцията, от която извода беше в стил: "Такъв ти бил късмета, ще дойдеш пак за нов болничен", при това след още 2 дни, защото сега нямало кой да ми го издаде. След два дни чаках около 40 минути пред вратата на лекарката. Нея я нямаше изобщо, а сестрата профуча за малко, каза че ще се върне "след минутка" и отиде да пие кафе и да хапне закуска в отсрещното заведение.

На края все пак получих заветния болничен и се зарекох, че каквото ще да става, през декември вече окончателно се махам от тази болница. Междувременно Деничка, за ден и половина, спря да кашля с моите бабешки лекове и слава Богу изобщо не прибегнахме до рецептата. Е, като резултат сега аз съм болна и всъшност ползвам нейния болничен за мен, а тя е на градина. 

За това, момичета, моля ви, помогнете!!! И преди съм питала, питам и сега, като наближи декември може да питам пак - търся си лекар "непукист", някой знае ли за такъв? Търся лекар, който не ми изписва антибиотик от вратата, за който температура 38.5 не означава "температуропонижаващо лекарство", който е склонен да ми препоръча гаргара с лайка при болно гърло или компот от дренки при разстройство. Знам, че подобно държание би подразнило много хора, но аз искам точно такъв лекар. Ало сте чули някой да се възмущава от подобен лекар, още по-добре - педиатър, ще съм ви много благодарна.
Пък и да не сте чули за такъв, кажете вашите педита как лекуват дечицата? Има ли някой който не пие антибиотици? Споделете, помогнете ми най-сетне да намеря лекар, на който да вярвам!

# 16
  • Мнения: 234
Здравей Кенга!Съжалявам за перипетиите през които е трябвало да минеш,но важното е,че детенце е добре.Аз също като теб съм имала такива проблеми,но от няколко години и трите ми дъщери са при док.Шишкова и съм много доволна.Естествено като ги записвах си поставих условията и така нещата вървят нормално.Ако те интересува нещо питай.

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 382
Здравей Кенга!Съжалявам за перипетиите през които е трябвало да минеш,но важното е,че детенце е добре.Аз също като теб съм имала такива проблеми,но от няколко години и трите ми дъщери са при док.Шишкова и съм много доволна.Естествено като ги записвах си поставих условията и така нещата вървят нормално.Ако те интересува нещо питай.

Бел, малко преди да родя обиколих с едно списъче всичките си колеги и колежки да разпитвам какви са им педиатрите и как ги лекуват. На края пак не можах да си избера лекар и на Пенкова попаднах по инерция, защото раждах в тяхната болница. Това което си спомням от "оня списък" за Шишкова е, че има твърде много пациенти и е трудно да се добереш до нея. Вярно ли е? Налага ли ви се да чакате с часове? (Всъшност за мен чакането е по-малко зло от безразсъдното изписване на лекарства, така че мога да го преживея.) А къде й е кабинета? Твоите условия какви бяха като ги записваше? И все пак наагало ли ви се да пиете антибиотик и при какви случаи?
За сега това се сещам. После може да питам и още.

# 18
  • Мнения: 234
Да вярно е че има доста пациенти,налагало ми се е и да чакам,но когато става въпрос за по-сериозно заболяване идва в къщи на визита.Поне веднъж месечно ми звъни за да се осведоми как са децата/нищо ,че не са болни/,винаги ме осведомява за необходимите ваксини.Условията ми бяха по-малко лекарства,добра профилактика ,при необходимост консултация със специалисти извън Сливен.Каките от малки не са пили антибиотици,но малката /5г./ веднъж годишно се налага.Макар че тази година не сме.Антибиотици се изписват след щателен преглед и поне три дни след началото на заболяването.Ако се сетиш друго питай

# 19
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Кенга много съжалявам за перипетиите. Да ти кажа аз попаднах на такъв лекар чак тук в София. Купих ти жълто и оранжево - само това имаше днес (и зелено, но ти нали имаш). Ако ходя пак нататък ще проверявам и за други цветове.

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 382
Благодаря много! За сега това е.   bouquet

М_е_г_и може ли да предложа обяснението на Bell, както и други, ако още някой отговори на въпросите ми, да ги прикрепиш към името на педиатъра с началната страница (както с моето обяснение за Пенкова). Всъшност ако Bell, няма нищо против, разбира се, но мисля че ще е полезно не само за мен, а и за останалите.

Изобщо отдавна предлагам всеки да се отчете с мнение за педиатъра си. Ще е полезно за всички ни. Ето, аз търся лекар, който за много хора би бил безотговорен. От друга страна това, което аз не харесвам на моята педиатърка може да е много добро за някой друг. Ако всеки се опита безпристрастно да опише лекаря, който посещава, и после съберем всички описания на едно място, ще ни е много по-лесно да намерим най-точния и най-подходящия за нас.
Предварително благодаря на всички, които се отзоват!

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 382
Кенга много съжалявам за перипетиите. Да ти кажа аз попаднах на такъв лекар чак тук в София.
Ммммдаааа... И все пак не губя надежда, че такива лекари има, защото "гаргарата с лайка" я научих от лекар в Студентска поликлиника в Пловдив. От една възрастна гинеколожка (пак в Пловдив) научих почти безотказен лек при бяло течение - промивки с отвара от невен... Изобщо има и такива лекари, които не лекуват само с химия, но изглежда трябва да ги търсим старателно.


Купих ти жълто и оранжево - само това имаше днес (и зелено, но ти нали имаш). Ако ходя пак нататък ще проверявам и за други цветове.
Благодаря! Чудесен повод най-сетне да се видим, когато си идвате насам. А и татковците да си побъбрят.  Wink

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 13:26 от Кенга

# 22
  • Мнения: 237
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ДИДУНЧО!!!
Много късмет и успехи!

# 23
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Няма проблем, ще направя линк към обяснението!
Моето мнение за лекар съвпада с твоето. Аз водя на лекар чак след 3 дни с температура. Сега ми се налага още първия ден, защото тук искат извинителни бележки както в училище, не са разрешени отсъствията от градина без медицинска бележка. Ако няма такава се плаща както присъствен ден.

# 24
  • Мнения: 1 040
Благодаря на всички за пожеланията!(да ви се връщат)
Заповядайте да се почерпите за мое здраве  Hug Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 525
Кенга аз имах същият проблем със същата лекарка,но преди 5-6 години.Явно нещата от тогава не са се променили.Бях записала момчетата при нея.Когато ми се налагаше обикновено ме препращаха при дежурния лекар в спешния кабинет(винаги  различен).Пенкова беше или в селските кабинети,или имаше консултации с бебета,или правеше имунизации.Имунизациите ги правеше винаги сутрин,а в Речица децата учат само първа смяна.Когато забременях(бях се записала и аз при нея) трябваше да си плащам консултациите,защото исках да ходя при Михайлова,а Пенкова  ми даваше направление само за специалисти от тяхната болница.Така си платих и всички изследвания.Прехвърлихме се всички при детската лекарка в Речица- Камекова.Доволна съм,защото никога не ми е отказала направление за какъвто и да е специалист.Даже,когато се касае за децата няма против да се консултирам и с друг педиатър.
Иска ми се да опитам хомеопатия,но не знам дали има добър специалист в Сливен.

# 26
  • Мнения: 49
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Дидунчо!
Много щастие и любов!
 newsm51 newsm59  bigdance2
и да си спретнете супер купон.
Цунки на всички!
Утре съм на грозде(систър няма да участва) Cry

# 27
  • Мнения: 119


ЧРД ДИДУНЧО!  ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И МНОГО, МНОГО УСМИВКИ!!!

# 28
  • Мнения: 237
Утре съм на грозде(систър няма да участва) Cry
Аз ще участвам в мачкането в неделя. Толкова - кой колкото може Crazy
Ей, систър, не пропусна да се оплачеш Naughty

# 29
  • Мнения: 119


ЧРД на патерици на малката Филипа. 

Общи условия

Активация на акаунт