Ceresit "Stop влага"?

  • 77 969
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 164
Сега го рекламират по ТВ - влагоабсорбатор, не бил хич скъп, прочетох в един друг форум, о/о 15 лв. Зарежда се с таблетка, по 2 мес. издържала една, до 20 кв.м. площ покрива.
Та въпросът ми е, някой вече сдобил ли се е с такова и действа ли?
Защото ние сме с вътрешна и външна изолация и въпреки това, като застудее, усещам влагата, по-скоро някакъв специфичен мирис на въздуха в стаята. Сутрин прозорците са вир-вода от конденза, а нощем ни се запушват носовете с малкия.  Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз имам същия проблем в спалнята и се чудех за този абсорбатор.Ще се радвам да чуя мнения

# 2
  • Мнения: 4 970
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155251.0
Тук  се коментира Peace .Иначе аз си купих преди няколко дни, но още не съм го изпробвала Rolling Eyes

# 3
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
А колко струва абсорбатора и консумативите за него?

# 4
  • Мнения: 4 970
А колко струва абсорбатора и консумативите за него?
19 или 20 лв беше newsm78.ПРодава се с една таблетка( или каквото там се води).НА кутията пише 4е стига за 2 месеца( ако не  бъркам).Отделно продават комплект от 2 пълнитела за 15-ина лева.

# 5
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Дали го има в Бриколаж?

# 6
  • Мнения: 4 970
Дали го има в Бриколаж?
Точно от там си го купих Peace

# 7
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Благодаря!

# 8
  • Мнения: 6 164
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155251.0
Тук  се коментира Peace .Иначе аз си купих преди няколко дни, но още не съм го изпробвала Rolling Eyes

Благодаря ти, не бях я видяла, а с търсачката търсих с "Ceresit" на латиница. Blush Затова не съм я видяла.

Моля те, пише като го пробваш! Hug

# 9
Аз имам тъкъв и помага и вобще не мерише #Crazy  такова нещо НЕ СЪМ ВИЖДАЛ Party newsm78

# 10
  • Мнения: 1 492
Ако влагата е голяма, няма да ти е много от полза, но пробвай.
Ако не си решиш проблема, по-добре си вземи от тези на ток. Количеството вода, която се събира за 24 часа е горе-долу толкова, колкото Ceresit събира за 1 седмица.

# 11
  • Мнения: 2 700
Нямам Ceresit, а Humidry, който действа на същия принцип. При нас влагата е в кухнята и го бях поставила миналата година върху кухненските шкафчета. Наистина се събра бая течност в контейнера, но усещането за влага не изчезна.
Иначе и двете се продават в Пикадили. Доколкото видях на Ceresit-a цената му беше около 21-22 лв.

# 12
Уважаемии събратя по съдба. Не правете грешката, която аз направих, а именно купих си CERESIT Стоп Влага с огромни надежди. Че не един, а цели 2 броя плюс резервни пълнители. Ефекта е нулев. За две седмици се събра един пръст течност на дъното на уреда, а реките от конденз по дограмата са изобилни, както и преди. Да не говорим за мухъла, който е по- процъфтяващ отвсякога.

# 13
  • Мнения: 9
Днес си го купих от Практикер за 16 лв. Пише, че резултат ще има поне след 24 часа. Утре вечер ще пиша дали има полза. А иначе днес се бях засилила за обезвлажнител на ток, но ... той пък е 180 лв.  ooooh! Ако този не помогне ще взема на ток.  Дано тва да помогне,че не ми се дават толкова много парици Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 152
Ние си купихме преди 3 месеца. За това време събра 1л. Tired
А по прозорците и стените се леят реки Sad
С две думи - ефект няма (поне при нас)

# 15
  • Мнения: 1 152
Нулев резултат. Поне при нас не действа. ooooh!

# 16
  • софия
  • Мнения: 25 459
За нищо не става. Никаква работа не върши. До момента не съм чула някой да е доволен от него - да си е изпълнил предназначението. За да има ефект трябва да си купим влагоуловител, но все не стигаме до него. За парите дадени за церезит-а по-добре да си бях взела омирисители за въздух ароматни сапуни или др. подобни.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 079
С уреда "Стоп влага" се разделих още на първата седмица, след закупуването му.
Но ние опитахме и имаме страхотен успех в борбата с влагата с две простички устройства:
 - в кухнята сложихме два пъти по-мощен от необходимото абсорбатор "Faber", който пускаме при абсолютно всяко готвене и топлене на храната, а понякога и просто така, без нужда;
- сложихме вентилатори на всички възможни комини и ги включваме по няколко пъти на ден.
Това е достатъчно ча изсмукването на влагата.  Освен това по два-три пъти на ден отварям широко прозорците, за по 5-10 минути, а понякога и за по-малко (когато е по-студено). Разпределила съм цветята, като гледам не само да не са в една стая, а и да не са струпани на едно място в самата стая и съм ги разхвърляла навсякъде из апартамента, включително и на стълбището.
Опитайте и вие и дано даде резултат и при вас.   bouquet

# 18

do tuk samo lo6i raboti 4uh  Cry , a misleh da si go kupq
nqkoi probval li e tozi na tok? dali ima efekt?????
molq pi6ete na eli_pisipisi@abv.bg ako ima novini plssss  Laughing  bouquet Hug Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Никаква файда! Даже намерих мухъл в дрешника, а там има обезвлажнител поне от два месеца вече Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 4 052
И аз си купих от Пикадили за 19.90 лв., Вече е може би втора седмица, но не виждам особен ефект, като се има в пред вид, че нямах мнооого влага, но ми се мокреше дограмата. Събрала се е 2 пръста вода, но дограмата ми пак е мокра. Дано поне устиска да не тръгне и по стената. инка62 е написала най-точното спасение от този проблем Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета, не искам да ви отчайвам, но ако имате проблеми с влагата това няма да ви свърши с работа. След като купихме електрически влагоуловител за една нощ събра около 3 литра вода. В началото доста интензивно събираше вода, сега може би събираме 3 литра за един-два дена, за да се поддържа поддържа влажност към 50-60%. Пък като чета, че церезитът събирал един литър за 3 месеца.  #Crazy

Не искам да ви агитирам точно за електрически влагоуловител, има и други начини. (например инка62 е написала). Моите родители са решили проблема с качествена дограма и топлоизолация. Няма и капчица конденз!  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Моите родители са решили проблема с качествена дограма и топлоизолация. Няма и капчица конденз!  Peace

Е, и аз съм с качествена уж 5-камерна дограма и пълна външна изолация - и пак имам конденз Confused

# 23
Ние го имаме и сме много доволни .стигнало е до е почти до половинатапрепоръчвам го на всички  които имат проблем с влагата newsm10 smile3501 newsm74  newsm18 txtloves

# 24
  • Мнения: 2 167
Май везните клонят към въздържане от купуване.  Stop Благодаря ви, че ми спестихте 20 лв.

# 25
  • Мнения: 140
Наистина няма смисъл да се купува,по-добре в електрически да инвестирате.

# 26
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Аз купих Церезит-а още миналата година, с надеждата да реши проблема в един килер, прекалено малък за уред на ток. Но ефектът беше нулев, точно над него се появи голямо петно мухъл #Crazy
Някой може ли да ме ориентира какви са размерите на ел. устройствата, моля Praynig

# 27
  • Мнения: 266
Миналата година си купих такова чудо и е пълен боклук. Електрически влагоабсорбатор имах като живях в чужбина (Малта е с много по- голяма влажност от тук) и бях много доволна. Моят беше малко по-малък от газовите печки за отопление и на денонощие събираше около 5 литра вода. Има ефект от него.

# 28
  • Мнения: 11
При мен проблема с конденза си го реших с допълнително проветряване на банята и тоалетната. Покрай тях минават комини, които не се ползват и пробих по един отвор, сложих им декоративна решетка и вече няма конденз. Кухнята я проветряваме често - там е "пушалнята", така че се съчетават нещата.
Конденза зависи и от отоплението - ако сте на ел. печки или парно - те сушт въздуха, ако сте на газ - тя овлажнява (изгаря до СО2 и Н2О).
Също така изолациите пречат на стените да "дишат", т.е. да пропускат влагата през тях и от там също идва конденз.

# 29
  • софия
  • Мнения: 2 140
Не съм очарована! NaughtyДори бих казала,че не виждам никакъв резултат от него.

# 30
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз го ползвам от миналата година.В метро ги имаше началото с подарък 2-ра таблетка за 16 лв.Там продават и таблетки.
Времетраенето на табл.зависи от степента на влажност в помещението.Разтвора който се получава е солена вода.Ваничката е за 1,5-2 л.
За парите си върши работа.А таблетните ги продават свободно на 8 лв. за бр.

# 31
  • Мнения: 126
Ако имаш много влага няма да ти свърши работа.

# 32
  • Мнения: 475
Само мога да кажа че това са едни от най-безцелно пропилените ми 20 лв. Миналата зима купихме и поставихме в кухнята , по прозорците водата си тече , а "влагоуловителя" едва събрал две-три капчици. Още лятото изхвърлих уредчето, втора таблетка не купих. В момента проучваме възможностите и цените на електрическите.Ако някой има како да сподели ще бъда благодарна.

# 33
  • Мнения: 4 204
Ориентирах се към елекрически уред.Според кубатурата  се ориентирам към тези с капацитет около 10 л/денонощие. В момента активно проверявам марки и цени, общо взето разликите в параметрите не са големи, цените варират около 300-340 лв. При равни условия бих предпочела с по-ниско ниво на шум в работен режим, но за половината марки това не е отбелязано в техническите характеристики. Някой може ли да посочи числа, или да сподели впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт