Нощно събуждане с рев

  • 13 959
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И при моите се случва, при голямата по-често.

# 31
  • Мнения: 2 078
прочетете за първо ориентиране в проблема ето това - Confusional Arousals - http://www.drhull.com/EncyMaster/C/confusional_arousals.html
съжалявам, че е на английски, не знам дали вече има инфо и на български, просто търсех информация за същото преди около 4 години. синът ми беше така бая дълго време, година и повече, като започна малко след първата му година. почти всяка нощ с много редки изключения.
навремето много пишех в дир-а по въпроса, но относително малко майки споделяха за същото, сега тук очевидно има много повече потребители, което е добре - поне да се успокоите, че не му се случва на детенцето нещо невероятно неприятно и изключително. наистина на фона на повечето деца, тези събуждания са редки, но пък доста травмиращи за родителите [подчертавам - за децата не са Simple Smile]

уви, нямам никакво време да пиша за това сега, но поне някаква отправна точка за търсене да имате. все пак - за успокоение, преминава и се забравя. ето сега аз едва успях да се сетя за точния термин Simple Smile

# 32
Имам   дъщеря Рая на 1 година и 2 месеца,наложи се да и правят манипулации в Пирогов след които всяка вечер се буди с плач.Става и иска да я гушна.След няколко минутки е вече спокойна и заспива плътно до мен.Мисля ,че тя преживява по някакъв свой начин това което се случи в болницата.Въоръжавам се с търпение и въпреки умората си налагам да стана и да я успокоя.Сигурна съм че деца преживели някакви сътресения в ежедневието реагират по този начин.Дано с времето да забравят и се успокоят.  Party

# 33
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Ох, и моя син го преживя това. Слава богу вече не се случва, че вече щях да се гръмна.
Започна още на 10 месечна възраст и продължи до 2,6 годишна възраст. В началото по-рядко го правеше, но после сигурно повече от половин година нон стоп всяка вечер. Всяка вечер между 12 и 2ч. през нощта започваше да реве истерично, без да можем да го успокоим по никакъв начин и това продължаваше по1-2ч. На сутринта не си спомняше нищо,тъй като съм го питала(на по-голяма възраст) защо плака снощи, а той казваше, че не е плакал.
Ние с баща му направо бяхме пощуряли, само като си мислех, че идва нощ и откачах. Най-накря го заведохме на невролог, правиха му ЕЕГ, сложиха му диагноза "нощтнии страхове" и му предписаха Теордазин 1/2 таблетка преди лягане. Пи ги почти 2м. без ефект. После тръгна на детска градина и му мина - дали му беше време да започне да спи спокойно или ДГ му повлия положително - не знам.
И до сега се случва да бълнува и понякога да хленчи, но много рядко и бързо се успокоява.

# 34
  • Мнения: 50
Vailets, и дъщеря ми не ми дава да я успокоя. Вика ме, но същевременно не ми дава да я взема или да я гушкам. Чак като минат няколко минути полека лека ляга до мен и заспиваме. Задължително трябва да съм там, иначе е по-лошо. Абе много е объркано......трудно ми е да го обясня. И аз като другите мами мисля, че е период, който ще отмине, но все пак е доста травмиращо. Мен ми е болно повече за това, че спря да казва кога й се пишка, при положение че от раз махнах памперса през юни и казваше отначалото още. Като тръгна на ясла и..........нещо се обърка. Стресирала се е сигурно...........не знам. Непрекъснато се напикава, а от памперса веднага се появяват пъпки.

# 35
  • Мнения: 50
Мирта, да точно така, и при нас е между 12 и 2.

Благодаря на всички мами за споделения опит и информация по въпроса Hug

# 36
  • Мнения: 50
Mishelle, случва се по същия начин както си го описала. Писах за това в другата тема, посветена на това. И аз мислех, че е от зъби, но явно не е от тях. Павла е на 1г. и 10 мес. сме, а това се случва от лятото - няколко месеца вече. Спи при нас. Съпроводено е с напикаване през деня, след като от юни нямахме памперс и не се е напикавала изобщо досега, казваше, че й се пишка. Сега слагам памперс периодично през деня. Пуснах я на ясла - това също е причина за всичко това предполагам. Много съм притеснена.......

# 37
  • Мнения: 7 821
Слях темите, избрах по-подходящото заглавие.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 802
От понеделник моя дечко е на ясла и от понеделник не спи спокойно, буди се многократно, от 2 нощи с такива истерични пристъпи - пищи, крещи, мята се, бута, бие, ако го оставя може да си счупи главата. Много трудно го събуждам, когато най накрая успея се успокоява и сравнително бързо заспива. Ето тази нощ тези истерии бяха няколко пъти, сега разчитам, че идват почивни дни и ще се понаспи и, надявам се, поуспокои.

antea Благодаря!   bouquet Дано имаш време да се включиш отново!

# 39
  • Мнения: 2 078
може би вече сте прочели в линка на какво се дължи това състояние. в общи линии причината е в прехода между дълбок и лек сън (като фази на съня, които се редуват). когато възрастен човек (както и повечето деца) преминават от едната фаза в другата, най-често просто се обръщат на другата страна и продължават да спят. другият, малък процент от децата, както са нашите, не успяват и се оказват в състояние, което не е нито сън, нито будно съзнание. нервната система реагира с онзи истеричен рев и писъци, които карат детето да изглежда буквално като *обсебено*, и невъзможността да бъде успокоено. за втори път повтарям, но няма да ми се сърдите  Laughing - важното е, че за детето това не е травмиращо, то няма абсолютно никакви спомени какво се е случило, защо е плакало, и изобщо че сънят му е бил прекъсван.

сега за моя опит - след година и повече такива нощи, разни хомеопати, лаборатории по съня и други места, които сякаш изобщо не знаеха за какво говоря, реших сама да си свърша работата и изрових де що имаше инфо за confusional arousals. веднъж като ми се изясни, че причината е в прехода от тежък към лек сън, стигнах до абсолютно логичния извод, че просто не трябва да му позволяваме да заспива дълбоко, за да не извършва никакъв подобен преход  Sunglasses понеже си хванахме, че истериите настъпват точно между 40-60 мин от заспиването (случвало се е да се повтарят и по няколко пъти на нощ), установих, че явно това е неговата първа фаза, и създадохме нужните условия да спи предимно *леко*. до онзи момент някакси се стараехме да му пазим тишина при съня, обаче се оказа, че точно това е проблемът. отново, и с голям кеф, се върнахме към нормалното състояние на семейството - слушаме непрекъснато музика, и то доста силно, така че просто спряхме да намаляваме звука, когато заспиваше. влизахме по няколко пъти в стаята му, погалване, обръщане на друга страна, леееекичко разбуждане малко преди критичното преминаване, и изобщо всякакъв лек *тормоз* само и само да не се унесе дълбоко  Grinning и да ви кажа ли - още на втората вечер ни се размина без тоя рев! постепенно толкова започна да намалява, че започнах да броя дните, в които се случва, вместо дните, в които не се случва. такова облекчение рядко може да бъде забравено - признавам си, аз също съм ревала с детето, от безпомощност да го успокоя

и друго се сетих - в месеците, когато се случваше непрекъснато, единствените нощи с изключение и плътен сън без никакво събуждане, бяха тези при пълнолуние. отне ми няколко месеца докато засека тази закономерност. наблюдавайте и вие как седят нещата, ще ми е интересно дали наистина има някаква връзка с лунния цикъл Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 211
откакто се е родила Габи спи неспокойно, до 3 годишна възраст се будеше всяка нощ по 2-3 пъти с писъци, викове, ревове
забелязах, че положението е много по-страшно, ако вечер съм й се карала нещо, дори и сега на почти 5год. се буди. На сутринта ми се хвали: тази нощ спах много хубаво, въобще не се събуждах, нали? а пък аз съм ставала 2-3 пъти Tired
по-чувствителните деца са така. няма да им се карате, ще ги обичате и глезите!
Мен ми е болно повече за това, че спря да казва кога й се пишка, при положение че от раз махнах памперса през юни и казваше отначалото още. Като тръгна на ясла и..........нещо се обърка. Стресирала се е сигурно...........не знам. Непрекъснато се напикава, а от памперса веднага се появяват пъпки.
детето ти е много малко, за да се притесняваш за памперса, слагай памперс, когато е готова, ще й го махнеш, нормално е да е след 2годишна възраст.
на Габи й го махнаха на яслата на 1г.и пол., но дълго време след това се изпускаше, явно физически не е била готова.
а от 1 год. почна да се напикава и нощно време. така, че по-добре по-късно да се махне, когато детето е готово

# 41
  • Мнения: 50
Antea, Very Nice, благодаря много, както и на всички, които ни успокояват.

Antea, ще се опитам да проследя това с цикъла на луната и ще пиша.

Very Nice, чудя се защо преди това не се напикаваше, а изведнъж започна. Може и наистина да не е била готова за това. Всъщност се чудя дали като го върна - сега сме някакво средно положение - няма ли да стане по-зле, да се обърка повече. Май времето ще покаже...Ако някой има опит в това, ще се радвам да го сподели.

# 42
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Моят син се държи по същия начин, когато му никнат зъби. Стене на сън, а понякога се разплаква... какво ти плачене - разпищява се насън. Като по-малък, трябваше да го разбудя, за да се успокои, а сега вече стига да го погушкам или помилвам, за да се успокои и продължи да спи, без да се буди. Идванията в нашето легло също са чести, заради зъбоникненето.
Ако изключваш зъби, значи нещо го е превъзбудило, както вече са ти казали другите мами.

Едно към едно.....само дето зъбите вече поникнаха, но нощем пак идва при мен, ама този път е заради брат му.

# 43
  • Мнения: 22
 Аз благодаря на всички споделили своя опит с  нощното събуждане, но бих искала да знам някой пробвал ли е Успокояващия чай  на HIPP, при такива случай на превъзбуда през деня.

# 44
  • Мнения: 3 211
Аз благодаря на всички споделили своя опит с  нощното събуждане, но бих искала да знам някой пробвал ли е Успокояващия чай  на HIPP, при такива случай на превъзбуда през деня.
пробвала съм всичко съществуващо за успокояване, вкл. и фенобарбитал Tired
успокояващият чай е Хип е майтап работа, може да се дава чай от лайка при зъбобол, действа много добре, също и маточина с жълт кантарион.
най-много помага спокойствие преди заспиване, детето трябва да се чувства спокойно и комфортно в дома си с близките си
Very Nice, чудя се защо преди това не се напикаваше, а изведнъж започна. Може и наистина да не е била готова за това. Всъщност се чудя дали като го върна - сега сме някакво средно положение - няма ли да стане по-зле, да се обърка повече. Май времето ще покаже...Ако някой има опит в това, ще се радвам да го сподели.
сигурно не е била готова, по-добре й върни памперса, детето само ще ти покаже

Общи условия

Активация на акаунт