**Испания *** España ***Spain**

  • 25 757
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 409
Здравеите!Мими много гадно мила  Sad,и аз се се6там като бях в Бг болницата лятото доиде едно сира4е муилото няма кои да го погледне Twisted Evil.Бе6е на година 6 кила Sad,и цял ден скимте6е и реве6е ужас ви казвам.Анет много гадно с автобуса аз никога не сам се ка4вала тук на автобус.Сега и аз сам болна и Хектор е болен Sad досега бяхме на лекар изписаха му един вагон работи ooooh!Целувки и лек ден  bouquet

# 271
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Пак съм аз, имам малко време и влизам да видя новините Mr. Green.

Мимки, лекарят ти не ти ли е казал нещо за схващането на краката?

Рози, Ектор оправи ли се? Мъчи ли се вече да казва някоя бебешка думичка?

Гери, а ти защо й говориш на руски? Пробвай малко по малко да говорите на испански. Първо с примесени испански думи в разговора, и после изцяло на испански.


За сирачетата, дано всичко, което се дава, отиде при тях. Така, когато има познат човек, работещ там, е по-добре. Защото всичко иначе отива при учителките и техните деца Twisted Evil, като че ли си нямат.

За количките и автобусите  newsm78, не съм виждала по нашия край такова нещо, поне не ми е направило впечатление, имало е в автобусите жени с колички и никой нищо не им е казвал. Тук, в Швейц пък още по-малко.  Thinking

# 272
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,
Понеже вчерашната работа се отложи за днес, не можах да отида до пазара за зеленчуци и изпуснах офертите малко ме хвана яд понеже винаги има някаква оферта, и сега трябваше да ходя до най близкия магазин на връщане от работа, на това отгоре без количка и въпреки че се ограничих в взимането на зеленчуци и плодове пак с две чанти се прибрах. И продължават да ми изтръпват краката отзад, и това ме притеснява много.
Саби този петък съм на консултация при гинеколожката, а следващия четвъртък съм на ехограф и тогава живот и здраве дано да може вече да се види какво ще е мойто диваче.
Гери момичетата са прави за испанския говори с рускинята на испански ако тя те подхване на руски ти и отговаряй на испански и така и тя ще се научи да ти отговаря на испански, а и така ще усъвършенстваш повече езика и няма да те гледат на кръв. Мъжът ми първоначално се записа в ИНЕМ и каза че има желание да изкара курс за компютри попълни необходимите документи и може би около месец чака да го извикат за курса, и го извикаха. Там е работата, че той като желание записа три или четири курса от които го извикаха за два и той ги записа наведнъж. Беше доста трудно и с двата да се справя, но успя и сега е доволен. А и друго нещо към единия от курсовете имаше борса, но така и не го приеха. Предимно по интернет си търсеше работа мога даже да ти кажа някои от фирмите- едната мисля че беше Лаборис, Техноемплео имаше и още много, но в момента не мога да се сетя за имената им. Тъй че опитай чрез интернет ако не си опитала още. Довечера ще го питам как им бяха адресите. И не обръщай внимание на хорските приказки че нямало смисъл и тем подобни глупости, даже напротив трябва да те стимулира да завършиш. То и на мен ми казваха защо учиш за више, та вашите нямат пари какво да ядат, а ти само за глупости си харчиш парите, е да ти кажа за мен не са глупости и завърших и сега съм доволна, ако мога да запиша някоя квалификация ще го направя. Те и на мъжът ми говореха защо записва курс като нямал да си намери работа, само испанци взимали, hahaha на куково лято само испанци взимали що виждам не само испанци да работят на хубави места. Не го взимай навътре гледай си своята черга както ми казва татко и прави това което е най добре за теб, да минава покрай ушите ти.
silrai тази кауза която си подела е наистина благородна и дано всичко което съберем (и аз се включвам) да отиде право при децата, та това е най малкото което можем да направим за тях. Няма да забравя думите на баща ми казвал ми го е когато бяхме малки, но съм го запаметила в съзнанието си и  няма изтриване. Та той ни каза един ден когато бяхме направили някаква беля не помня каква беше, за едно момиченце с руси къдрици мисля че има дом залепен за Родилното Весела в Пловдив там съм се родила, което го е попитало когато е идвал да ни види за пръв път" Ти ли си моя татко за мен ли идваш?" А баща ми е военен по професия и трудно може да се трогне, но тогава се е разплакал. Той винаги ни(ние сме три деца) е казвал радвайте се че имате родители, повечето деца нямат такива. Имало е и такъв момент когато лекарите са казали на баща ми да избира малкия ми брат да остане в дом да го отглеждат понеже е бил много хилав и недоносен, но той не се е съгласил.
ROZI24 оздравявайте по бързо!
Анет не се коси някои от шофьорите са много неучтиви за слъжаление.
Вес за сега нищо, на преглед съм този петък ще я попитам дано ми отговори.
Уф отнесох се отново ще ви оставям отивам да почина малко, че кръста ме заболя малко.  sleepuu

# 273
  • ES
  • Мнения: 2 172
Моми4ета, извинявайте за моята работа, май съм ви досадила, ама нали знаете, кой каквото го вълнува това си повтаря.

Мимки, сега про4етох, 4е ти се схваЩат краката. И моите се схваЩаха, но в последните месеци и предимно ве4ер като спя или сутрин като се протегна в леглото малееее, будила съм мъжо с такъв вой, не той мислеШе, 4е имам силни контракции  Laughing . Така и не си обясних заЩо ги полу4авам тия схваЩания, ама много е гадно усеЩането. Казват, 4е като плуваШ продължително време така ти се схваЩа крака. В такива слу4аи силно го разтягаШ, опъваШ го за да ти се отпусне мускулатурата. А ти се пази, недей да мъкнеШ много 4анти с покупки, макар, 4е и аз съм го правила, особено на пазар. Взимай със себе си коли4ка или някой да ти помага. По4на ли ве4е да ти ли4и? Моят много му се радваШе на топ4естото хълм4е. Може и скоро да го про4уеШ, както се казва по бабеШки, да усетиШ първите ритни4ета.

Анетт, не съм се ка4вала на автобус с коли4ка, но ми прави впе4атление, 4е никъде не ти отстъпват място ни с корем, ни с бебе. Въпреки, 4е много се радват на бременна жена и малки деца. А в Лидъл при нас офертите за бебета са от 22/10. Миналата година взех сако де дормир за 8 ? от Лидъл и останах много доволна. Другаде струваха поне двойно...за неЩо дето Ще го ползваШ една зима...

Ох, за тия домове като 4уя и видя и ми се къса сърцето и за това позаобикалям теми, филми, но Ще помогна. Силви, до кога трябва да имаШ парите събрани, кога Ще си ходиШ? Ти с двойно име ли си, до сега не съм 4увала такова съ4итание на две имена. А за тортата Ще ви я покажа като я направя, ако стане за показване, де.

Вал, а в автобуса не поискаха ли да ти помогнат за детето, поне да го държат. Веднъж една баба поиска да ми бута коли4ката за да съм носела детето да не пла4ел така. Щото ние може да сме вси4ко, но рева най го умееем.  Laughing

Моми4ета дайте съвет с какво да облек4авам Мите, никнат ни кътници и даже взе температура да вдига. А колко е кисел и 4е не спим по цели ноЩи не ми се говори  Confused. Давам апиретал (парацетамол), на капки. Повлиява се Т от него, а когато няма го успокоява и давам. Макар да не съм привържени4ка на даването на много лекарства.

Хайде, беситос а тодос

# 274
  • Мнения: 1 271
Пътувам на 9 януари.
Да, с две имена съм и като сложиш презиме и фамилия и ставааааа.....последния да затвори вратата  newsm44

А ето ви малко снимчици(обещах да постна в снимки някои техники)-заливка на торта с шоколадова глазура.
Глазурата се прави с разтопен шоколад разбъркан с малко прясно мляко, до постигане на средно течна глазура.
ето и снимките.
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0043.jpg
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0044.jpg
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0045.jpg
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0046.jpg
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0047-1.jpg
http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0048.jpg

# 275
  • Мнения: 350
Гери започна да ми личи имам си малко коремче вече, но бебо все още не съм го усетила, но пък все ми е неудобно да спя  #Crazy трябва да имам сумати възглавници около мен та да спя спокойно. Това за крака ще го опитам, но ще питам и лекарката ако благоволи да ми отговори де, но поне ще си направя устата. По принцип винаги ходя на пазар с количката, но тоя път понеже щяха да затворят магазина, а се връщах от работа и реших директно да мина от там. А и мъжо не ми позволява повече от 1 кг да нося понякога ми е свидно като го гледам че носи той чантите ама няма как.
silrai имай милост към бременлийките направо ми потекоха лигите, а и незнам дали ще успея да я докарам така както ти си я направила.   chef
Айде лека на всички и много много   love001на всички деца и бебчета и сладки сънища!  smile3524 newsm46

# 276
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Ох,Силрай,нямаше ли си друга работа,че да ни показваш тези вкуснотии  Grinning.Така ми се дояде шоколадова торта,а сега гледам да поизбягвам малко сладките неща,че нямат сваляне тези килограми...

Мимки,сега като четох как го описва Гери,се сетих,че и при мен се получаваше това със схващането на крака,най-вече през нощта и беше ужасно изживяване.Виела съм от болка,добре че бързо отшумява.Но и при мен се получи когато бях в по-напреднала бременност.
А това за количките в автобусите го даваха по телевизията,мисля че в España directo.Не си спомням за кой град точно говореха,но си е както го обяснява Анет.Наистина звучи невероятно при всички мерки,които се взимат за хората в инвалидни колички,как е допустимо това?Анет,ако ти се занимава не е лошо да пуснеш някоя денунсия,че току виж се стреснат малко Wink.
И аз вчера ходих до Лидъл и купих спално чувалче за Йоана за 7 ?.Но явно късно съм се сетила,че май вече ще е трудно да я науча да спи с него,то бяха писъци,то бе чудо.Докато не е и го свалих,не спря Grinning.Купих и един ескимос(не знам дали така точно се казва newsm78),а бодитата които продаваха вече са малки за нас.Следващият понеделник ще пуснат още някои неща.
Последно по колко пари ще събираме за децата?

# 277
  • Мнения: 1 271
mimky , то за бременните е простено, може да няма вид, обаче вътре да е готино и сладко.Ако искаш само кажи и давам веднага рецептата.  LaughingТази торта я направих точно за час и половина без стягането(около 6 часа) така, че няма да ти е проблем да си я спретнеш.
Ти гледай да почиваш повече сега, защото после тичане те чака и си поспивай когато можеш.Така ще отпочиват и краката и гърба.
Аз спях с една възглавница между коленете, на една страна-пробвай може да ти е удобно пък така.

Хайде лека и мека на всички, целувки по челцата за всички бебчета и дечица и утре да се събудят весели и здравички.  newsm05 newsm06 newsm07

А, saby , писали сме едновременно.Ами хайде де като ти се яде, хващай миксера и да почваме...Тъкмо ще има утре за закуска   newsm64

# 278
  • Мнения: 409
Здравеите от нас!мерси за пожеланията Hug оби4ам си ви вси4ките Hug.Вес малкия е голямо кре4атало някои пат Crazy от приказки(Бебе6ки).Казва ,,мама,, ,,Диди на ба6та си,, ,,кака,, ,,да ,,не,, ,,ела,,.Покава колко голям 6те стане и колко оби4а мама Wink,много са сладки сега.mimky това за сва6тането е ужасно и аз бях така Sick,такива боки през но6та.Ве4е големите месеци му хванах цаката(про4етох го някаде) като запо4не си свивам барзо крака и ми минава.silrai страхотна торта браво Peace ние испанските мами сме и красиви ,и добри готва4ки Laughing.ами тази банка я няма при нас newsm78!Може ли да внеса парите от друга банка на са6тата сметка?Малк0о тап вапрос,но досега сам внасяла само в една и са6та банка Embarassed.И аз имам много дре6ки за бебоците от моя сладур останали,бих ги дала на драго сарце,но 6те е скапи4ко колета до бг.ако стане това с мажо ти бих ти пратила колет с дре6ките и тои да ги прати по 6офора.Ами това е целувки на сладките де4ица  bouquet

# 279
  • Мнения: 1 271
ROZI24 , по принцип можеш, но ще платиш комисионна, мисля че беше до 100 евро 4 евро или нещо такова.По добре намери банка КАМ и внеси от там.А за дрешките мислим по въпроса.Ама не е лесно.Надявам се на чудо, защото от тук имам един чувал с бебешки . newsm78

# 280
  • Мнения: 259
Добро утро момичета, днес няма ранобудни мами.
Които е по наясно от мен да слага кафето, аз все още се уча за много неща и не съм стигнала до там
silrai много ще се радвам да се обадиш когато идваш към нашето село.
Относно паричките как ще се процедира всеки ще изпрати колкото може или ще определим някаква сума.
Аз мисля, че ще е най добре да се разберем за някакви парички и ако някои желае да даде повече до януари има 2 месеца и може да направи превод повече от един път, ако разбира се silrai е съгласна.
Това разбира се е мое мнение и ако вие имате други идеи можем да ги обсъдим

# 281
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
вклу4вам се само за малко
гери това е за теб
http://www.infojobs.net/ver_oferta.cfm?of_codigo=053457985358000 … mp;clickin=1&
не съм забравила да се обадя просто хората ги няма, другата седмица ЩЕ се свържа с тях
уф това беше май за ли4ни но ЩЕ ме извините

# 282
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Силрай,ако ти се занимава, може да пуснеш рецептата за тортата Wink.И коя е тази банка КАМ?И при нас няма такава,сигурно е някоя местна там.Ама как ти се играе да правиш торти по нощите Laughing!

# 283
  • Мнения: 1 271
Ще я пусна, но малко по късно.   bouquet

# 284
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
ЗДравейте и от мен,
Silrai,какви са тези неЩа ,които пускаШ ти Naughty,а аз за отслабване мисля Crazy.
Ей сега видях ,4е си си пуснала банковата сметка на ВИДНО място,недей така бе жена Naughty.
Както искаШ де.....но по добре я изпраЩай на ли4ни,все пак сме вьв кибер пространството Thinking.

А не можа ли да си направиШ сметката в някоя по из4ан4ена банка Laughing Crazy,при нас такива екстри няма........май вьв Мадрид сьм виждала такава банка Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт