АГ - клиника Селена гр. Пловдив - 2 част.

  • 69 582
  • 568
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 506
   Някой може ли да ми каже или даде линк към кметство запад,от където раждалите в "Селена" получават акта за раждане на детето?
Актът за раждане се получава по местоживеене, т.е. по твоята адресна регистрация, не на болницата  Peace
Аз когато раждах в окръжна,акта за раждане трябваше да си го взема от кметсво "Север",към което се води Окръжна болница....
Адресната ми регистрация е в Карлово,но ми казаха,че акта се взима по месторождение на детето ,не на майката!

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 551
   Някой може ли да ми каже или даде линк към кметство запад,от където раждалите в "Селена" получават акта за раждане на детето?
Актът за раждане се получава по местоживеене, т.е. по твоята адресна регистрация, не на болницата  Peace
Аз когато раждах в окръжна,акта за раждане трябваше да си го взема от кметсво "Север",към което се води Окръжна болница....
Адресната ми регистрация е в Карлово,но ми казаха,че акта се взима по месторождение на детето ,не на майката!
Това е може би защото сте от друг град - тогава явно важи адреса на болницата. Първото ми дете е родено в Окръжна болница, второто в "Селена". И двата акта съм си получила от р-н "Централен", където е моята адресна регистрация  Peace

# 377
  • Варна
  • Мнения: 187
И аз не съм от Пловдив, но сега като раждах в Селена ,ми казаха акта за раждане след 15 дни в р-н Север, до у-ще Вапцаров и къде е това незная,някой ако може да ми обесни

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 551
И аз не съм от Пловдив, но сега като раждах в Селена ,ми казаха акта за раждане след 15 дни в р-н Север, до у-ще Вапцаров и къде е това незная,някой ако може да ми обесни
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=335b62b42a9919826ab4969a3414e7 … mp;Map30_34.y=183
Ориентировъчно се намира там, където е кръгчето. Адресът се води на бул"Цар Борис ІІІ Обединител", но не се сещам за номера. Както виждаш се пада точно по диагонал на Панаира зад високия блок, който е на булевард "България" Дано успях да ти обясня разбираемо  Peace

# 379
  • Варна
  • Мнения: 187
БЛАГОДАРЯ

# 380
  • Мнения: 519
На 28.02 родих малка принцеса в "Селена".  Heart Eyes Всички там са големи професионалисти. Страхът ми от болката след секциото се оказа напълно неоправдан. Чак като се замисля ми е плашещо, че след операция се чувствам толко добре (да чукна на дърво), а е първата в живота ми. Rolling Eyes
Искам да благодаря от сърце на д-р Матев за положените грижи!  bouquet Благодарности и на анестезиолога д-р Кючуков, както и на целият екип!

# 381
  • Мнения: 96
Честито бебче, миличка!!! Права си - страхът от болката след секцио е абсолютно излишен. Аз след моето секцио/преди 5 месеца/, още в реанимацията, звънях на всички познати и роднии и им обяснявах, че се чувствам неочаквано добре за току-що оперирана. И на мен ми беше първата в живота операция и цяла вечер преди нея не можах да спя, бях вдигнала кръвно и ужасно се бях притеснила. Но сега имам само прекрасни спомени за всичко, което се случи около раждането ми /макар че бях с пълна упойка и съм 'пропуснала' най-важния момент/. 
Желая ви от сърце да растете здрави и хубави с твоята малка принцеса!

# 382
  • Мнения: 78
Здравейте,
искам да ви попитам при раждане секцио в Селена с пълна упойка , слагат ли интубационна тръба и катетър? Също да питам и колко време преди операцията трябваше да сте в Селена ? ох май много въпроси станаха Embarassed !

# 383
  • Мнения: 519
Здравей Роси!
Доколкото знам при пълна упойка слагат тръба и катетър за урината, а също мисля и епидурален катетър. На мен ми казаха да съм там в 07:00 най-късно там, а в 08:57 вече бях родила, но мен нямаше какво да ме подготвят. Иначе ти правят клизма и тоалет.
Надявам се, че съм помогнала. Peace

# 384
  • Мнения: 96
Здравейте,
искам да ви попитам при раждане секцио в Селена с пълна упойка , слагат ли интубационна тръба и катетър? Също да питам и колко време преди операцията трябваше да сте в Селена ? ох май много въпроси станаха Embarassed !
При пълна упойка,  ти слагат катетър за урината минути преди да ти сложат упойката, махат го на следващия ден. Епидурален катетър няма щом си с пълна упойка.  Интубационната тръба изобщо не я видях, сложили са я след упойката, което е идеално, защото занм, че не е приятно усещането. Единственото по което разбрах, че са ми слагали тръба беше дрезгавия глас след събуждането ми. Катетърът не е приятен, но...няма начин.  Приемането за планирано секцио е рано сутринта - приеха ме в 7:00 и раждането е регистрирано в 8:43. Аз се събудих около 10 часа и още неотворила очи започнах да звъня по телефона. И ако си твърдо решена за пълна упойка  - не се страхувай,  всичко ще бъде ок, ще видиш!!!

# 385
  • Мнения: 78
Благодаря за отговорите момичета и имам още един въпрос  newsm78 посещението при анестезиолог преди секциото плаща ли се допълнително? Предварително ви благодаря  Simple Smile !

# 386
  • Мнения: 96
Благодаря за отговорите момичета и имам още един въпрос  newsm78 посещението при анестезиолог преди секциото плаща ли се допълнително? Предварително ви благодаря  Simple Smile !
Не се заплаща консултацията с анестезиолог, изрично питах на регистратурата. Да не збравя  да ти кажа само да си носиш всички налични изследвания, които си правила по време на бременността, защото анестезиолога ги разглежда подробно и това е важна информация за него. Аз моите не ги носих със себе си и ми се наложи да се връщам вкъщи да си ги взема. Консултира ме д-р Кючуков и ми обеща, че всичко ще бъде наред  и с упойката и с операцията и си спази обещанието!!! Много съм доволна.

# 387
  • Мнения: 78
Благодаря ти много за отговора и аз се надявам всичко да е на ред при мен !  Grinning

# 388
  • Мнения: 33
Здравейте на всички  Grinning,вече си насрочих дата за секцио в клиниката,и докторката ми каза да отида на среща с анестезиолога,та исках да знам какво ще обсъждаме  на срещата newsm78.Благодаря ви предварително  bouquet

# 389
  • Мнения: 519
За срещата с анестезиолога си носи всички изследвания правени по време на бременността. За него е важно да ги види. Ще говорите каква упойка искаш, какво ще се случи и т.н.  Ще ти каже какво се иска от теб да направиш в деня преди секциото и май това беше всичко.newsm78
Ти с кой лекар имаш уговорка за секциото?
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане! Peace

Общи условия

Активация на акаунт