Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 836
  • 293
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Mомичета, отново страхотни торти видяха очите ми  bouquet  bouquet
Аз имам да правя фирмена торта за сряда и една за домашни условия.
Дано се справя подобаващо. Най вече ме е страх за фирмената торта, да не се изложа Embarassed Embarassed

# 181
  • Мнения: 119
Момичета,имам един въпрос-има ли някоя от вас,която да е от Пловдив или поне да е пазарувала сладкарски неща от там и ако "да"-от къде мога да си намеря разнообразни по цвят и качествени сладкарски бои?Благодаря предварително. Simple Smile

# 182
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Гледайте филмчето - много добре е показано за ефекта. Става с всякакви цветове. Аз ще гледам днес да пусна още рецепти за фондан от професионални книги, че този с брашното и на мен не винаги ми се получава.

# 183
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
КорНиШонка, направи с бяло и синьо марбъл ефект с фондана за водата, иначе фигурките отгоре могат да се разтекат.
[...
Ама съм и аз  Blush. Днеска гледах филмчето и така се възхищавах на ефекта на смесване на двата цвята, ама кой да му дойде наум да направя така езерото  ooooh!. Идеята страшно ми допада и май така ще направя водата. Щеше ми се някак да сложа и желатина, че ми допада страшно идеята за прозрачно езерце, но май ме е бъзе да пробвам точно за тя торта. Но мисля все пак да пробвам и с желатин в един следващ опит, че ми е любопитно как ще стане  Mr. Green Благодаря ти за страхотната идея Аталанта. И Меги благодаря ти за линкчетата за тия филмчета.  Hug    Страхотни сте момичета!
Rumya страхотно откриване на хелоуин  Wink ...  и като пробвам да направя вода с желатин непременно ще докладвам за резултата  Hug

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 21:26 от КорНиШонка

# 184
  • Мнения: 243
sugar_geri, поствам ти мой цитат от 30 май 2007. Може да се комбинираш с някой и да си разделите боитея, защото 100 гр прахообразна боя е малко повече от 1/2 бурканче детско пюре.

"Сега си купих сухи сладкарски бои с 85% оцветител от склада на фирма Аркомерс. Боите са австрийски - Esarom. Имат и течни. Годността им е 36 месеца. Минималната разфасовка е 100 гр. Аз си купих по 100 гр от жълтата, зелената, ягодово червена и оранжева. Обаче, ми се вижда много. Ако някой от Пловдив иска може да си разделим половината /по 50гр от боя/
Склада и офиса на фирма Аркомерс се намират на бул. "В. Априлов" 20 /срещу Копчето/, тел. 641296,640309. Ще ви пусна цените, които са за кг и без ДДС и са различни за различните цветове. Само да спомена, че до края на седмицата ще получат и кафяв цвят, който беше около 45 лв /100 гр - 4,50/
Ягодово червено - 30 лв/кг/без ДДС /100гр-3лв/
Оранж - 25 лв  - 100гр-2,50
Зелена - 51 лв - 100 гр-5,10
жълта - 25,50-100 гр-2,55"

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 16:07 от Porsha

# 185
# 186
  • Мнения: 1 271
КорНиШонка , до колкото разбрахот поста ти искаш да сложиш върху фондана желатин.Това може да стане  по следния начин-тъй като ти искаш да правиш езерце-направи си формата на езерцето  върху фондана(натисни за да заеме формата), след това намажи вдлъбнатото място обилно с разтопен, но студен мармалад или конфитюр, май е по добре с конфитюр и изчакай да засъхне.През  това време си правиш желатина и когато  го полагаш върху тортата, той трябва вече да се е желирал леко(да не е напълно течен).Слагаш в хладилника, ако искаш си правиш вълничките в ножче и така.Надявам се да се получи добре-този вариянт  не съм го пробвала лично, но го четох някъде(вече не помня къде-беше много отдавна) .Успех

# 187
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз пак по нощите торти правя...много ми беше малко кайсиевото сладко и дано не се разтече до утре. Ето я -

Първите ми рози.

# 188
  • Мнения: 35
Много ти е хубава тортата.  bouquetА розите са като истински Peace,от какво ги направи?

# 189
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Дами някой да знае дали има и други сладкарски борси във Варна освен на Илчовски и Новаджел ?  newsm78

# 190
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Всичко правих от един изостанал марципан Варна, но не съм доволна. Много е мек и бавно съхне, та ги подпирах с какво ли не, за да имат вид.

# 191
  • Мнения: 7 107
Atalanta  , много нежна и красива тортичка   bouquet!


Rumya, а твоите тикви ме изкефиха максимално, особено втората, суперска е! С какво и направи "гънките"?
Съвсем в тон със сезона  Grinning!

А кога е Хелоуин, да се напъна и аз да направя нещо, ако дребното ме остави на спокойствие?

# 192
  • Мнения: 119
Porsha,благодаря ти за отговора. Simple Smile

# 193
  • Мнения: 119
Зори,потърсих в интернет и информацията,която намерих беше,че Хелоуин се празнува на 31 октомври срещу 1 ноември.Дано съм ти помогнала.(а това е сайта,от който намерих информацията- http://oceansoul.truden.com/halloween.htm ) Simple Smile

# 194
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Пускам 2 рецепти от много голям майстор! Тази жена дава рецепти и за балони от захар, но това си е висш пилотаж.
Някои неща не бях сигурна как да преведа, моля някой да помогне. vegetable shortening сигурно може да се замести с по-бял маргарин.

Chocholate buttercream – невероятно вкусен

2 ч (1 паунд, 454гр) масло
½ ч (115гр) vegetable shortening
3 паунда(1.36кг) пудра захар
1 ч (110гр) горчиво какао
3 с л meringue powder
1 ч л сол
5 унции(150мл) шоколадов ликьор
2 с л мляко
1 ч л ванилия
2 ч (1 паунд, 454) ганаче

1.   Направете ганачето – 360мл течна сметана и 454 гр горчив шоколад
2.   Разбивате маслото с shortening-а за 2 мин. Оберете по стените и бийте още 60 сек.
3.   Пресявате какаото със захарта и добавяте по малко. Добавяте meringue powder и солта, биете още 1 мин. Ще изглежда малко сухо.
4.   Добавяте млякото, ликьора, ванилията.
5.   Добавяте ганачето по малко.

Остатъка се затваря добре и може да се замрази за 2 месеца.


Класически фондан

1 с л желатин
¼ ч (60 мл) вода
1 ч л лимонов екстракт, или бадемов, или портокалов
½ ч (6 унции, 168 гр) царевичен сироп (light corn syrup)
1 с л глицерин – по избор
До 2 паунда (908 гр) пудра захар
½ ч л vegetable shortening

1.   Слагате желатина във водата за 2 мин да набъбне. Загрейте, за да се разтвори, без да завира. Добавете аромат.
2.   Добавете сиропа и глицерина и разбъркайте. Ако трябва загрейте отново или за 15 сек в микровълнова.
3.   Пресейте 1 ½ паунда (680 гр) захар в голяма купа. Направете кладенче, излейте течноста и бъркайте с дървена лъжица. Ще бъде лепкаво.
4.   Пресейте останалата захар на маса и замесете. Да не е нито много меко, нито много твърдо. Намажете си ръцете с vegetable shortening и месете, за да не е лепкаво.
5.   Увийте във фолио и сложете в хладилник. Най-добре е да престои 24 ч

В хладилник издържа до 1 месец, а в камера – до три.

Общи условия

Активация на акаунт