Мами в НОРВЕГИЯ - 8

  • 16 246
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 674
Охх голям хилеж с тези  тяхни диалекти... Sunglasses

Лека и от мен   Hug

# 301
  • Мнения: 3 674
Момичета, Лавендер /от ДБМ/ ми писа като ме уведми  че евентуално може да вземем  дома в с Доганово/ Софийска област/ и че скоро до няколко дена ще ни прати имената на децата на които можем да пратим картичките,бонбонките и икейските играчки  Grinning 
Само трябва да решим колко деца да поемем. Те са 75 деца на възраст от 7 до 18. Мисля че тези играчки като че ли са подходящи за по-малките?  newsm78 Какво мислите вие? newsm78 

А  парите които ще им пратим  вероятно ще отидат за някой  дом за деца с увреждания... което е  много хубаво!   Hug

Възхищавам се на тези жени от ДБМ. Heart Eyes Бог да ги пази и да им помага!  bouquet

ркб
...може ли да  се чуем с теб на скайпа утре по обяд...?  newsm78 Аз съм на работа от 15.30... Sunglasses
 

# 302
  • Мнения: 1 062
Ще чета и пиша довечера. Розе на работа до 15 часа, прибирам се обикновено около 16. Лек ден на всички  bouquet

# 303
  • Мнения: 1 294
6том са толкова големи децата няма да са подходя6ти наистина. А те дом за сираци ли са или за изоставени?

# 304
  • Мнения: 3 674
Ще чета и пиша довечера. Розе на работа до 15 часа, прибирам се обикновено около 16. Лек ден на всички  bouquet
Аха, е тогава в неделя евентуално ще се чуем.. Hug

# 305
  • Мнения: 3 674
палачинке...дома е ДОВДЛРГ     ......Тоест  Дом за отглеждане и възпитание на деца лишени от родителска грижа .
Но ние можем да поемем най-малките...7-8 годишните.Играчките-напръстничета не са ли ок за такава възраст? Какво мислиш? newsm78

# 306
  • Мнения: 1 294
Роза май не са, за по_малки деца са. Даже и Марин има такива, пи6е за над 3г. ама над над не много над според мен.

# 307
  • Мнения: 3 674
Ок,мога да намеря нещо друго за децата между 7-10 годишни.  Нещо което не тежи в колетче ако се прати... newsm78  Ще разгледам тези дни какво имаме в ИКЕА в детския авделинг...и ще пиша.

# 308
  • Мнения: 3 674
Момичета от ДБМ  има предложение за друг дом...там са около 30 деца. И те са мънинки...на възраст от 3-7 годинки.  Simple Smile
Тогава играчките напръстничета ще паснат за тези дечица... Hug Да го вземем ли? newsm78  Какво мислите?

Ще имам повече инфо до довечера. След малко се изстрелвам за работа.

До скоро ...  bouquet

# 309
  • Мнения: 1 062
Ето ме и мен, оживяла след един отвратителен работен ден. Розе, аз работя този уикенд, така че в неделя мога вечерта. Ако изберем по големите деца, можем да купим някакви набори Направи си сам, от хоби магазините, както palachinka предложи. Аз утре съм свободна, на обяд имам ангажимент ( последвах съвета ти), така че следобяда мисля да направя една разузнавателна разходка по определени магазини и да се отчета после с идеи и цени Laughing
Иначе за езика вече сте писали достатъчно Joy

# 310
  • Мнения: 875
здравейте и от мен  Hug
тези дни съм много заета в университета и чак сега намирам малко време. какво ще решим - кой дом ще вземем? за сега разбирам, че сме 5 - палачинка, бобченка, роза и ркб. мисля, че всяка може да поеме по 5-6 дечица - ако вземем малките. не знам, вие какво мислите?  аз съм съгласна и за двата дома, няма никакво значение. не разбрах само как точно ще процедираме - освен подаръчетата и картичките, които ще адресираме лично, какво става с по-голямото парично дарение. всяка поотделно ли да превежда по сметката, или и тук ще има някаква синхронизация?

хайде, отивам да оправям след малкия, че сега заспа, а в стаята е бомба  Mr. Green

# 311
  • Мнения: 515
Момичета и аз искам да се включа! Аз съм за дома с по-малки деца, но каквото и да решите- с вас съм!
Иначе аз емигрирам от Осло в Ставангер веднагически! Ще си разхождаме "младите" със сватята, ще разменяме рецепти за запек и хемороиди, а вечер ще си пийваме ракийка! Ех, мечти!

# 312
  • Мнения: 3 674
Момичета...ако вземем големия дом,то ще трябва да вземем всичките 75 деца. Така поне  каза една от майките на ДБМ.  Но ако вземем малките са 30 деца. И аз не знам вече кои да вземеме..искам всичките да  вземем ако има как/// ама не сме толкова много... Rolling Eyes Иначе ставаме вече 6 с Марийо... Peace

И аз мисля като Марйо ... че ли малките 30 деца са  по силите ни тък като не сем много тук в Норвегия....та  децата са 30 , 30 картички,бонбонки ще им вземем и аз ще купя 30  играчки от Икеата.Това е моето предложение..ако сте съгласни..действаме. Ще взема имената на децата и палачинка да почва да изработва картичките.
Ако не сте съгласни..то кажете тогава други идеи...

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 23:57 от roza66

Общи условия

Активация на акаунт