За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 692
  • 287
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 947
Ама изобщо не ти е късно, Мирчо! И Аила, и Яна и аз започнахме, когато децата бяха точно на тази възраст и ела ги виж сега. Simple Smile Хайде, почвайте. Simple Smile

# 166
  • Мнения: 129
Мирчо, дерзай!  Peace  И аз започнах на 4 и 1/2 - т.е. вече месец - и резултатите са много добри. Доста често човекът ми се кара, ако се забавя да го занеса да свърши "голямата работа", която е поне пет пъти на ден...

В тоя ред на мисли, да попитам ветераните Simple Smile - синът ми има позивни за аки и през нощта. Няма определен час, но за пример - тази нощ към 1:30 и 5ч. Това, което ме притеснява е, че при цялата процедура естествено се разсънва. После заспива наистина, но ме притеснява да не стане навик да се буди и никога да не стигнем до заветния непробуден нощен сън, за който си мечтая някога в бъдещето.
Всъщност този въпрос стои независимо дали практикувам ЕБХ или не - така или иначе при преобуването ще се събуди.

Вие имали ли сте подобни "проблеми"? Или може би като захраня след Нова година ще се разредят?...

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 18:42 от Dazzle

# 167
  • Мнения: 1 947
   Dazzle, нощните позиви за голяма работа би трябвало да си отидат заедно с промяната на храната.
Търпение. Wink Моята мома никога не я е вършила нощем, но сега номерът и е да я свърши рано-рано
сутринта, докато я държа над легена, уж да пишка. Полагам усилия да не я изпусна в легена. Grinning

# 168
  • Мнения: 762
Dazzle ,нашите чада май са на една възраст. Simple Smile
 Моята Калина ака от доста време предимно по веднъж дневно,но откакто и замириса акито започна да ака все по-малко (като количество).Чудя се дали ще и достига кърмата докато стане на годинка?
анна в. ,аз пък си мислех че като стане бебето на 8 месеца легенчето се замества с гърне...но май не съм права?

# 169
  • Мнения: 1 947
   Dimtriana, как дали ще и достига кърмата? Ака по-малко, защото усвоява все по-добре млякото -
храносмилателната система се развива. Simple Smile Белите парченца от неусвоено мялко в изпражненията
сигурно вече са много по-малко? А гърнето, ако искаш го замести, не е никак задължително. Simple Smile
Аз ползвам легенчето нощем, защото не ми се иска да я разбуждам, а и както е затопленичка да
я слагам на студеното гърне - по-удобно е за детето,  мисля.

# 170
  • Мнения: 762
Тоест слагаш легенчето в кревата под нея или и е топло,защото я гушкаш?
И още нещо-да се оплача-опитахме нощно опезпамперсяване,но тя ми дава фалшиви сигнали и тази нощ беше много трудна за мен...станах дигурно към 5-6 пъти и пак имаше 2 мокри пелени...
Ще опитам скоро пак.Наложи се тези дни да я оставя на баба и (с памперси) и сега като и слагам памперс се опитва да си повдигне дупето...

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 21:38 от dimitriana

# 171
  • Мнения: 1 947
  Не, легенът е на земята, аз сядам на ръба на леглото и я държа в
мен полулегнала и набързо свършваме и пак се пъхаме под одеалото.
Ще трябва да научиш и бабата. Wink Майка ми много добре се справяше
през лятото.:Simple Smile

# 172
  • София
  • Мнения: 12 279
  Определено нощем отдавна не акат моите, но не си спомням откога. Сега зависи колко често се будят от зъбки и сучат, но едно изпишкване посредата на нощта е напълно достатъчно, може и без него, но тогава има вероятност и да не издържат до сутринта.
   За кърмата не се притеснявай ще стига и за над годинката. АЗ много се притеснявах в началото с ПЗ от шестия месец, но сега ми е смешно. Та те все още на годинка и четири месеца и двете могат да издържат при зъбоникнене няколко дни почти само на кърма. Качват си нормално. Финни мадами са, но са се метнали на мама  Wink
    Аз почнах да ползвам гърне чак към годинка и нещо. Все още ползвам също легенчето нощем или направо над тоалетната чиния.

# 173
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Мирчо, започвай смело  Hug
Dazzle, Катерина също не ака нощем - най-много рано сутрин, към 6 часа, ама рядко. Иначе като пишка тя не се буди - в едно такова сънено състояние пишка, яде и продължава да спи.
dimitriana, да ти кажа, преди месец и половина почти нямаше напикан памперс през нощата - пишкаше си в 3, в 6 и после като се събуди. Но отскоро нещо до 6 остава суха, обаче после ... Уж веднага реагирам, ама или аз съм станала по-поспалива или тя си свършва работата и тогава ми показва. Но не се отказвам де. Всъщност на нощ напикава по 1 чифт пелени. Обаче до 11 имам чувството, че пишка през 10 мин. И там понякога отиват по 1-2 чифта.

Аз отдавна не съм писала, но то положението е същото. Продължава да ми е трудно сутрин да хващам всички пишита. Но и тя има вече толкова интересни занимания, че това и е последна грижа. Има и дни, в които сме направо шампиони - без фалове. Обачееее в събота реших ей така за проба, да видя как ще е без пелени, само с гащи. Лелеееееее - 5 чифта  ooooh! Нещо дето отдавна го няма при нас. Та отново сме си с пелените. Перем, сушим, гладим и така. Но съм доволна, че памперси почти не използваме - само за много дълги разходки. Така за 15 дни имаме 3 използвани памперса.  Mr. Green

# 174
  • Мнения: 306
Майчета искам да се включа тук с много въпроси. Така че помагайте с информация. Аз съм голям привърженик на ЕБХ и си падам голям природолюбител. Голямата ми дъщеря успях да я изгледам с доста малко памперси преди 11 год., когато в Б-я не се говореше за ЕБХ, но някак си следвах интуицията си и нещата се получиха. Но вечер си я оставях с памперс и не я разбуждах да пишка, докато към 8,9 месец тя сама спря да го мокри вечер и сутрин се изпишквахме без проблеми.
Сега обаче чакам близнаци и не ми е много ясно, как ще успея да организирам нещата. Четох из статиите, че докато бебето се кърми може да се държи над легенче, за да си свърши работата. Защото те май обикновено пишкат докато се хранят. Само че като кърмя близнаците и то едновременно както смятам да се пробвам, не знам с коя ръка кое по-напред да държа, че бебетата ли, че легенчето ли #Crazy
И да ви питам за нощното изхождане. Пишете, че изпишквате бебето без да го разбуждате. Само че не мога да разбера докато му смъкна всичките пелени и пижами по него, особено зимата, то не се ли събужда все пак. Нещо не мога да си го представя. Особено, ако са две и ми дават сигнали едновременно. Все някой трябва да пренебрегна, не мога да ги държа и двамата едновременно.
Видях, ако правилно съм разбрала, че ползвате не памучни гащички, а пелени нагънати по особен начин като гащички. Те как се закрепят. Или се слага пелената и върху нея се слагат гащички да я държат. Нещо не го разбрах това. И въпросът ми е, като събувам бебето да пишка, тая пелена не се ли ръзгъва и после докато я сгъна пак като пликче, то с голо дупе ли седи горкото. Ами ако това се случва вечер, додето го опаковам пак, то сто на сто вече се е събидило.
Извинявам се че стана объркано, но имам нужда от инструкции. Поздрави  bouquet

# 175
  • София
  • Мнения: 12 279
  Хей ама много мами на близнаци станахме. Скоро като изпишат малките и Естрела ще се включи, а засега да споделя аз моя опит.
  Въпреки че четох за вариант да изпишкаш едновременно близнаци, това ми изглежда в рамките на навъзможното и то само когато са съвсем малки. Само да споделя че все още въпреки че са на годинка и четири месеца не ми пречи да ги кърмя заедно  Wink Значи как решавах проблемите донякъде. Разбира се изпишквах ги една по една. Скоро след като пораснаха почнаха да пишкат веднага след кърмене, а не по време на самото кърмене. Преди това вариант беше да ги изпишкам просто преди кърмене или да дам на едната да захапе гърдата колкото да се изпишка, после другата и чак след това реално да си ги накърмя като хората.
   Да предупредя още веднъж че ще е хубаво да измислиш различни подканящи звуци. Често ми се случваше докато изпишкам едната, другата като чуе сигнала да свърши и тя работата. Основно доката бяха по малки ми беше трудно да изпишквам едната и да се опитвам леко да занимавам другата докато приключа за да не се изпишка и тя преди да и е дошъл реда. Вече отдавна си изчакват и дори бях забравила този проблем. Слава богу и пишкането след сън, често не беше проблем защото се будеха поне с пет минутки разлика, точно колкото да приключа с първата събудила се.
    За легенчето то стои на земята, така че няма нужда и него да държиш  Wink, другото е направо над тоалетната чиния.
    За през ноща, те всъщност за да пишкат трябва да се събудят, напълно заспало бебе няма как да се изпишка. Както винаги лесно се приспиват без да се разбудят съвсем, просто с изпитания метод - кърмене  Simple Smile

# 176
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
djini_selena, при нас няма проблем с разбуждането при нощното изхождане - малката се размърдва, аз ставам, свалям и пелените, изпишквам я, обличам я и я кърмя. През цялото време тя е със затворени очи, в полусънено състояние. Ако случайно се събуди, при кърменето си заспива без проблеми. Естествено всичко става с много нежни и внимателни движения. Понякога веднага започвам да я кърмя и я държа над легенчето. Колкото до памучните пелени - те са си нагънати предварително (във форма на памперс) и си остават така. Върху тях слагам непромокаеми гащи, които имат пак форма на памперс. По принцип би трябвало тези гащички да държат пелените, но лепките не са много добри. Затова отгоре закопчавам с бодито. А това, че седи голичко - лично мен не ме притеснява, тъкмо се калява.  Peace Все пак едва ли ще държите у вас 10 градуса. У нас през нощта е около 18-19.

# 177
  • Мнения: 1 081
Момичета, много назад дръпнахме с моя Мартин...пак спамперс през деня(през нощта няма проблем от 10 месечен насам...).  Освен, че пишка в гащите, ами почна и да ака без да ме предупреждава. Единственото обяснение е, че се опитва да си "отмъсти", че до тормозя да намаляме дневните кърмения с едни лепенки, а и кучешките зъби го подкараха-ужас...Иска постоянно да го нося, пищи и се тръшка постоянно, и това вече 2 седмици. И оттогава ЕБХ за нас е далечен мираж. Слагам го на гърнето-пищи, не ще да сяда, и след 10 тина минутки-айде, пълен памперса. А след сън става тихомълком,  и направо идва през 3 врати при мен в кухнята-дори бебефона не го хваща. Естествено някъде по пътя се е опикал до ушите, че понякога и на спалнята я свършва тая работа. Че и понеже последно памперси номер 4 купувах, сега имам в нас 2 излишни пакета-4 и 4+, то бая явно ми е пораснало момчето, чак за 5ца е вече... Направо не знам какво да правя. Ясно, ще изчакам, ама много голяма крачка назад...

# 178
  • София
  • Мнения: 12 279
  Вярвам че когато постигнете успех с намаляване на кърменията и се успокоите и ти и той всичко ще си дойде на мястото  Peace

# 179
  • Мнения: 2 829
А възможно ли е ти също да си се поизнервила покрай цялата работа? Или да си станала прекалено настойчива?
И аз мисля, че като посвикне с намалените кърмения ще се оправят нещата. Освен това, колкото повече настояваш да пишка и ака в гърнето-толкова повече ще се съпротивлява. Просто го остави с памперс и го пробвай от време на време, без да настояваш.
Приемай нещата по-леко-не сме на състезание, рано или късно ще се получат нещата. Сега без това ти е трудно да намалиш кърменията, не се хващай с много неща наведнъж Hug

Общи условия

Активация на акаунт