ВЪПРОСИ към хомеопати - САМО ТУК!

  • 175 981
  • 1 335
  •   1
Отговори
# 1 305
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте,имам въпрос към вас...чрез хомеопатия лекува ли се цистит?Предварително благодаря!

# 1 306
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте,имам въпрос към вас...чрез хомеопатия лекува ли се цистит?Предварително благодаря!

  Да, лекува се. Особено пък цистит, който се влошава след поредния антибиотик, когато след продължително и безрезултатно прилагане на все по-силни антибиотици, всеки следващ антибиотик причинява  криза, влошава цистита и пациента е в безизходица.
  Ето и в този случай  хомеопатията е назаменимия спасител.

# 1 307
  • Мнения: 2 176

Лично аз съм давала Ликоподиум на моето дете по препоръка на "хомеопат".Така,че ако искаш да ти обясня какво значи силно лекарство ,което покрива симптомите.Винаги ще го направя за да отворя очите на някой,който иска да да похруска хомеопатични гранулки.

Бих се радвала да го направиш, защото не виждам  логика в думите ти.
Ако на твоето дете лекарството не е било показано, не значи нито че е така за всички останали, нито че лекарството е силно, нито че хомеопата е като твоя..

# 1 308
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
........  Aleksander
 Една от възможностите е с "помоща"  на парацетамола, като температуропонижаващо, да се  е хронифицира болеста.
   Другата, лечебната опция е - да се вдигне висока Т. за 2-3 дни, през което време имунната му система да изработи специфичния спрямо дадения щам вирус или бактерия, имунен отговор, чрез който да се реши проблема.
 .............

Публикувана от: estrella
Цитат
Aleksander нашия случай е подобен, но температурата вече трети ден е 37.5, незнам още колко време мога да издържа да гледам детенцето така- става въпрос за Борис който е на две и половина и е кърмен до една и половина година. Да изчакам ли или ако отида още веднъж на доктор знам какво ще ми изпишат? В нашия град няма хомеопат  Cry


  estrella, за да не се повтарям, прочети тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309631.0

  Трябва да се знае, че децата се раждат с неизградена имунна система, която е както самообучаващ се софтуер. Затова е важно да бъдат кърмени, тъй като с кърмата получават готови антитела от майката, а за останалото самообучение е много важно да се срещат с .... бактерии,  вируси и детските шарки.
  Това самообучение завършва в началото на пуберитета и е тъй нареченото в медицината "израстване"
  Високата Т. е тъй необходимата защитна реакция на организма, докато дойде специфия имунен отговор, а при бебета и деца често е нужно много повече, отколкото при възрастен човек, понякога и до 1 - 2 седмици.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 10:17 от Aleksander

# 1 309
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, Alexander,
Дъщеря ми - на 1 година и 7 месеца, беше с абцес на лимфен възел преди три месеца, третираха го оперативно в Пирогов, след което пихме 3 вида Антибиотик. От какво се е получил, така и не казаха. Накараха ме да направим Квантиферонов тест за туберкулоза, който за щастие, даде отрицателен резултат. Накрая от ранев секрет,  изолираха при направената микробиология Стафилокок Ауреус. Очаквах това да остане само лош спомен, но раничката отново се отвори, с фистула(която, сега не секретира). Хирурзите в Пирогов твърдят, че трябва да се "отвори и почисти" ПАК под обща упойка, вероятно след това ПАК ще и вливат антибиотик.. Иска ми се да го избегна. Мислите ли, че хомеопатията ще помогне в нашия случай? Моля, пратете ми координати на класически хомеопат. Благодаря Ви! 

# 1 310
  • Мнения: 455
Здравейте, Alexander,
какво Ви е мнението за продуктите на АкваСорс?

# 1 311
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
За седмица и половина 3 пъти детето ми вдига висока температура и реших да се допитам тук. 2 дена е с Т стигаща до 39,4, 2 без. В началото давах само клеева тинктура  и вит Ц. Като се качи Т до 39, 4 давах нурофен. Вторият път пак така, но добавих и инфлуцид по предписание на педиатърката. Оправи се, но след 3 дена почивка ето че днес пак сме с висока Т. Незнам на какво се дължи вече това. Гърлото беше доста зачервено. Некашля, а само сумти с нослето, но не е запушено. Възможно ли е да ни тормози вирус през 2-3 дена? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

 Една от възможностите е с "помоща"  на парацетамола, като температуропонижаващо, да се  е хронифицира болеста.
   Другата, лечебната опция е - да се вдигне висока Т. за 2-3 дни, през което време имунната му система да изработи специфичния спрямо дадения щам вирус или бактерия, имунен отговор, чрез който да се реши проблема.
 Един въпрос - колко време е кърмено детенце?
Все още се кърмим по няколко пъти на ден. Сега като ми е болничка е меко казано залепена за мен. Суче непрекъснато. В момента е с 40,2 температура. Сутринта бяхме при хомеопат и приготви разтвор на беладонна. Давам от сутринта през час, но спада до 39 и пак се качва на 40,2. Не ръба съм да се предам. Sad Детето ми плаче непрекъснато ако я отделя от мен в този момент. Правя и топли компреси на челцето и отвреме навреме пие топла вода. Кога ще спадне тази температура?
Панадол съм дала само един прием в самото начало, т.е. преди седмица и половина.

# 1 312
  • Мнения: 2 674

Лично аз съм давала Ликоподиум на моето дете по препоръка на "хомеопат".Така,че ако искаш да ти обясня какво значи силно лекарство ,което покрива симптомите.Винаги ще го направя за да отворя очите на някой,който иска да да похруска хомеопатични гранулки.

Бих се радвала да го направиш, защото не виждам  логика в думите ти.
Ако на твоето дете лекарството не е било показано, не значи нито че е така за всички останали, нито че лекарството е силно, нито че хомеопата е като твоя..


Не знам как да го обясня по-просто,за да не стават недоразумения в разбирането.Лекарството си излизаше като подходящо за моето дете,а като допълнение се получи едноседмичен гърч-разбирай болки в областта на корема,които не минаваха.Разбира се, потърсих адекватна помощ и всичко си дойде на мястото.Да не навлизам в излишни подробности,ще спомена само,че първоначният проблем,който имахме леко се разреши,но пък получихме допълнителни усложнения.


Хомеопатът на тази жена,честно не знам как не разбираш само от две думи,че не е много в час с класическата хомеопатия.А това са думите му"4 гранулки" ShockedДаже ,ако си затворим очите са наименованията на лекарствата ,които предписва-това би трябвало да те наведе на мисълта ,че той не знае да предписва ПРАВИЛНО хомеопатични лекарства на пациентите си.А защо не 5, ами не е ли по-добре 3,или може би 6.Има ли някакъв закон или определение от където може да се разбере точно каква бройка да се дадат на пациента.А ако искам да изпия цяло флаконче-това ще ми навреди ли,по-добре ли ще ми стане?.......

За потенциите даже и да не питам,че и там е тъмна Индия.Като си изясниш тези важни неща,ела пак да ми обясниш за силните лекарства и за предписания от типа "Ами вземете 2-3 зрънца,пийте,а ако не помогне с удовлоствие ще поразсъждаваме по въпроса."Или вземе 4 ,разтворете ги във вода и гълтайте до подобряване на ситуация.


Ако не те мързи да се поразровиш в интернет на две места ги има много хубаво обяснени тези основни постановки в класическата хомеопатия,като разбира се са дадени и цитати от дебелите книги ,където това се казва.И всичко това безплатно. Wink

# 1 313
  • Мнения: 4 414
zonka , разбирам, че сте имали неприятности с ликоподиум, но не си права. просто при вас не е било точното лекарство. не знам как си разбрала, че покрива симптомите най-добре.
за да не излезе, че говоря наизуст, ще кажа, че и двете ми деца са пили ликоподиум - дъщеря ми на 2 год., синът ми на 1 месец. дъщеря ми го пи в потенция 200 и доста дълго време това сибеше нейното лекарство. синът ми го пи в по-ниска потенция и лекарството свърши чудесна работа. и при двамата не е имало страшни ефекти. просто защото това е било необходимото лекарство. Peace

# 1 314
  • Мнения: 132
конкретен въпрос: защо има контитуционални типове и на какво е базирано тяхното съществуване. утвърждението че просто има такива не ми е задоволително (не поставям под съмнение хомеопатията:)

# 1 315
  • Мнения: 2 176
конкретен въпрос: защо има контитуционални типове и на какво е базирано тяхното съществуване. утвърждението че просто има такива не ми е задоволително (не поставям под съмнение хомеопатията:)

Може би заради относително продължителното състояние на човешкия организъм (като система) за определен период от време. Това обаче не може да се приема за неизменно. Винаги се гледа тоталността от симптоми.
 

# 1 316
  • Мнения: 2 674

zonka , разбирам, че сте имали неприятности с ликоподиум, но не си права. просто при вас не е било точното лекарство. не знам как си разбрала, че покрива симптомите най-добре.


Разбрах,че ги покрива ,като отидох при " класически хомеопат" WinkРазбира се ,и аз си поиграх на една програма и излезна нещо друго,но явно сме ползвали различни програми с него,ма викам човекът по ги разбира нещата от мен,а в последствие се оказа съвсем,съвсем друго.


Добре,даже  и да не беше Ликоподиум,а да речем съвсем хипотетично Бриония,а пак бих казала на жената да не го дава.И мисля,че посочих сигнала за моето възмущение.И за да не наричам хомеопата на тази жена с лоши думи,които ми идват на акъла ,просто ще кажа,че не разбира.Не си е чел уроците!!!!! -все едно да решава квадратни уравнения,без да знае да събира и изважда.

Всеки да пие каквото му душа иска.  bouquetНе мисля ,че е по силите на някой да го спре това нещо.............

Честно да ти кажа,май и не ми се занимава да копи-пействам да доказвам и оборвам и твоите думи.Защото и моят случай е разгледан.Но това касае само мен Wink

# 1 317
  • Мнения: 2 176


И за да не наричам хомеопата на тази жена с лоши думи,които ми идват на акъла ,просто ще кажа,че не разбира.Не си е чел уроците!!!!! -все едно да решава квадратни уравнения,без да знае да събира и изважда.

И как си направи този извод, без да познаваш случая на питащата, само по 2-3 думи постинг..? Shocked
Нито потенция е написала, нито начин на прием на глобулите. Не е ли възможно да е ниска потенция с опр. брой повторения?

# 1 318
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, Alexander,
Дъщеря ми - на 1 година и 7 месеца, беше с абцес на лимфен възел преди три месеца, третираха го оперативно в Пирогов, след което пихме 3 вида Антибиотик. От какво се е получил, така и не казаха. Накараха ме да направим Квантиферонов тест за туберкулоза, който за щастие, даде отрицателен резултат. Накрая от ранев секрет,  изолираха при направената микробиология Стафилокок Ауреус. Очаквах това да остане само лош спомен, но раничката отново се отвори, с фистула(която, сега не секретира). Хирурзите в Пирогов твърдят, че трябва да се "отвори и почисти" ПАК под обща упойка, вероятно след това ПАК ще и вливат антибиотик.. Иска ми се да го избегна. Мислите ли, че хомеопатията ще помогне в нашия случай? Моля, пратете ми координати на класически хомеопат. Благодаря Ви! 

  Да, определено ще помогне.

# 1 319
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
конкретен въпрос: защо има контитуционални типове и на какво е базирано тяхното съществуване. утвърждението че просто има такива не ми е задоволително (не поставям под съмнение хомеопатията:)


    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274433.0

 

 

Общи условия

Активация на акаунт