ВЪПРОСИ към хомеопати - САМО ТУК!

  • 176 117
  • 1 335
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 12
Здравейте, Александър! Понеже наближава сезонът на вирусните инфекции искам да знам какво хомеопатично лекарство мога да вземам профилактично против грип. Аз работя с деца и бих искала да се предпазя. Личната ми лекарка ме убеждава, че няма нищо по-добро от противогрипната ваксина, но аз не съм сигурна, че искам да се ваксинирам, а имам хронично-болен вкъщи и всяка година се притеснявам да не внеса зараза. Предварително благодаря за отговора!

# 1 291
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Извинявам се, че се набутвам във вашата тема. Може ли хомеопатията да пребори стафилококус ауреус? Дечицата ми от един месец насам само дрискат и съм се видяла в чудо. Баткото заслабна, а малката принцеса немога да я захраня още с нищо освен каша.
Благодаря предварително.

 Това е резистентен щам стафилококи, произхода е т.н. вътреболнична инфекция и поради това трудно се поддават на антибиотично лечение.
 Хомеопатията може да направи децата Ви невъзприемчиви към него и така ще се освободите от него.

# 1 292
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, Александър!
Моят случай е следният: детето ми е на 6 седмици. От 3тата си седмица страда от силни болки в корема....................
                         ........................
Моля, кажете какво мислите и да следвам ли съветите, или да се обърна към друг хомеопат?
Благодаря ви!
   
     Пробвайте с Ликоподиум, като може да го дадете само веднъж, и изчакайте поне едно денонощие за  резултат.
  На бебета не се дават директно гранулки, за да не се задавят а и за да не ги гълтат.

 2-3 гранулки се разтварят в чаша минерална вода Девин (или в чаша преварена вода) и на върха на чаена лъжичка му се капва веднъж в устата, най-добре под езика.

# 1 293
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, Александър! Понеже наближава сезонът на вирусните инфекции искам да знам какво хомеопатично лекарство мога да вземам профилактично против грип. Аз работя с деца и бих искала да се предпазя. Личната ми лекарка ме убеждава, че няма нищо по-добро от противогрипната ваксина, но аз не съм сигурна, че искам да се ваксинирам, а имам хронично-болен вкъщи и всяка година се притеснявам да не внеса зараза. Предварително благодаря за отговора!

  Най-доброто хо л-во, е вашето индивидуално Конституционално хо л-во, в съчетание с хомеопатичното Ви л-во при остър случай.
  Потърсете добър хомеопат, който след двучасово т.н. хомеопатично интервю и задълбочен анализ ще ви го предпише.

  А иначе поредната ваксинационна бизнес кампания, както виждаме вече започна със страховити заглавия във вестниците, като това на 1-ва страница в днешния в-к Експрес: "Иде грипна пандемия" и продържава: "...всеки момент се очаква нова пандемия от грип, който може да убие милиони хора..." ...?! Който го е писал няма много понятие от медицинска терминология, но затова пък знае как да вземе страха на хората, а после вече е лесно...
 Тук се сещам за най-новата книга на др. Атанас Гълъбов: "Технология на глобалния контрол"

# 1 294
  • Мнения: 2 642

   
     Пробвайте с Ликоподиум, като може да го дадете само веднъж, и изчакайте поне едно денонощие за  резултат.
  На бебета не се дават директно гранулки, за да не се задавят а и за да не ги гълтат.

 2-3 гранулки се разтварят в чаша минерална вода Девин (или в чаша преварена вода) и на върха на чаена лъжичка му се капва веднъж в устата, най-добре под езика.

ние на нашето бебе му слагаме гранулките в устата до като спи. така каза хомеопатката ни. грешно ли е/

# 1 295
  • Станимака
  • Мнения: 123
Здравейте, малката ми дъщеря кашля от близо два месеца, кашлицата и е дълбока и давеща, няма хрема, нито зачервено гърло, дробовете и са чисти. Лекарите казват, че била на алергична основа и ни изписват противоалергични лекарства, но аз съм против тяхното приемане.  Като отидохме на море, веднага спря да кашля, когато се върнахме всичко започна отначало, препоръчаха ми да сменя климата, но не може непрекъснато да сме някъде другаде.. Може би има задни секрети, но само аз така мисля, защото не кашля непрекъснато. Моля ви, препоръчайте ми някакво хомеопатично лекарство, което мога да и давам.

# 1 296
  • Мнения: 1 171
   


   Пробвайте с Ликоподиум, като може да го дадете само веднъж, и изчакайте поне едно
денонощие за  резултат.
 

 Shocked Shocked Shocked

Това идва от устата на класически хомеопат.Господ да пази пациентите .Как така да пробва?Тя да не си избира прах за пране-ако този не стане ,ми може и с другия.Само нерви ми се образуват като вляза в темата.Успешно лечение на всички.

На теб пък какъв ти е проблема?!  Close  Явно имаш повърхностни познания по хомеопатия. Мисля, че не осъзнааш основния принцип на хомеопатията! Не влизай в темата със злобни забележки!

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 23:31 от daindi

# 1 297
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
За седмица и половина 3 пъти детето ми вдига висока температура и реших да се допитам тук. 2 дена е с Т стигаща до 39,4, 2 без. В началото давах само клеева тинктура  и вит Ц. Като се качи Т до 39, 4 давах нурофен. Вторият път пак така, но добавих и инфлуцид по предписание на педиатърката. Оправи се, но след 3 дена почивка ето че днес пак сме с висока Т. Незнам на какво се дължи вече това. Гърлото беше доста зачервено. Некашля, а само сумти с нослето, но не е запушено. Възможно ли е да ни тормози вирус през 2-3 дена? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 1 298
  • Мнения: 2 176
И аз мисля, че излишно се заяждаш.
Какво значи, че Ликоподиума е силно лекарство?  Shocked

Ако добре покрива картината (напр. при реперторизация е излязло в еднаква степен с Хамомила), каква е причината да не се даде, щом тя няма нужния ефект?


Ликоподиум е много силно лекарство.Най-вероятно въпросният лекар няма и ни най-малка представа какво да предпише.Без да съм Александър, те съветвам хич и да не го даваш на бебето си.Как така даваш гранули на бебе?Кой е този "лекар" при когото ходиш?Това   наистина  е недопустимо.Не мога да повярвам,че съществуват такива "хомеопати".

# 1 299
  • Мнения: 178
Здравейте!Бебчето ми е на 5 и1/2м.От 1-месечна възраст по тялото му се появяват сухи петънца.Най-много са по ръчичките и по коремчето.След мазане с бебешки масла имаше период,в който бяха изчезнали.Появиха се отново след реакция към ваксина(с температура),но отново изчезнаха.Сега от седмица пак се появиха.Педиатърът ни всеки път казва,че просто детето ми е с по-суха кожа и да го мажа обилно с бебешко масло.Колебая се дали да поискам направление за кожен лекар или направо да го заведа при хомеопат(единствения в града ни с кабинет по хомеопатия).Може ли да се излекува само с хомеопатия(което е и желанието ми)?Благодаря предварително за отговора!

# 1 300
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

   
     Пробвайте с Ликоподиум, като може да го дадете само веднъж, и изчакайте поне едно денонощие за  резултат.
  На бебета не се дават директно гранулки, за да не се задавят а и за да не ги гълтат.

 2-3 гранулки се разтварят в чаша минерална вода Девин (или в чаша преварена вода) и на върха на чаена лъжичка му се капва веднъж в устата, най-добре под езика.

ние на нашето бебе му слагаме гранулките в устата до като спи. така каза хомеопатката ни. грешно ли е/

  Щом така са ви предписали Ликоподиума - послушайте хомеопатичката си, тя най-добре познава вашият случай! И пак повтарям, не бързайте да я сменяте, не и докато не видите ефекта от предписаният ви от нея Ликоподиум.
  Успех!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 14:08 от Aleksander

# 1 301
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, малката ми дъщеря кашля от близо два месеца, кашлицата и е дълбока и давеща, няма хрема, нито зачервено гърло, дробовете и са чисти. Лекарите казват, че била на алергична основа и ни изписват противоалергични лекарства, но аз съм против тяхното приемане.  Като отидохме на море, веднага спря да кашля, когато се върнахме всичко започна отначало, препоръчаха ми да сменя климата, но не може непрекъснато да сме някъде другаде.. Може би има задни секрети, но само аз така мисля, защото не кашля непрекъснато. Моля ви, препоръчайте ми някакво хомеопатично лекарство, което мога да и давам.

  Вашият случай е типичен за безсилието понякога на официалната медицина.

  Но пък е напълно разрешим само с помоща на точно предписано хомеопатично лечение!
  И това не е празна хвалба, а реалния живот и практика на хомеопатията.

# 1 302
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За седмица и половина 3 пъти детето ми вдига висока температура и реших да се допитам тук. 2 дена е с Т стигаща до 39,4, 2 без. В началото давах само клеева тинктура  и вит Ц. Като се качи Т до 39, 4 давах нурофен. Вторият път пак така, но добавих и инфлуцид по предписание на педиатърката. Оправи се, но след 3 дена почивка ето че днес пак сме с висока Т. Незнам на какво се дължи вече това. Гърлото беше доста зачервено. Некашля, а само сумти с нослето, но не е запушено. Възможно ли е да ни тормози вирус през 2-3 дена? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

 Една от възможностите е с "помоща"  на парацетамола, като температуропонижаващо, да се  е хронифицира болеста.
   Другата, лечебната опция е - да се вдигне висока Т. за 2-3 дни, през което време имунната му система да изработи специфичния спрямо дадения щам вирус или бактерия, имунен отговор, чрез който да се реши проблема.
 Един въпрос - колко време е кърмено детенце?

# 1 303
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!Бебчето ми е на 5 и1/2м.От 1-месечна възраст по тялото му се появяват сухи петънца...................
.Може ли да се излекува само с хомеопатия(което е и желанието ми)?Благодаря предварително за отговора!

 Да, защото има сериозна опасност чрез обилното мазане, да "вкарате" проблема, от периферията (кожата), където е изтласкан от Жизнената сила след поредната ваксина, навътре към по-важни органи и системи.

# 1 304
  • Мнения: 541
За седмица и половина 3 пъти детето ми вдига висока температура и реших да се допитам тук. 2 дена е с Т стигаща до 39,4, 2 без. В началото давах само клеева тинктура  и вит Ц. Като се качи Т до 39, 4 давах нурофен. Вторият път пак така, но добавих и инфлуцид по предписание на педиатърката. Оправи се, но след 3 дена почивка ето че днес пак сме с висока Т. Незнам на какво се дължи вече това. Гърлото беше доста зачервено. Некашля, а само сумти с нослето, но не е запушено. Възможно ли е да ни тормози вирус през 2-3 дена? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

 Една от възможностите е с "помоща"  на парацетамола, като температуропонижаващо, да се  е хронифицира болеста.
   Другата, лечебната опция е - да се вдигне висока Т. за 2-3 дни, през което време имунната му система да изработи специфичния спрямо дадения щам вирус или бактерия, имунен отговор, чрез който да се реши проблема.
 Един въпрос - колко време е кърмено детенце?

Aleksander нашия случай е подобен, но температурата вече трети ден е 37.5, незнам още колко време мога да издържа да гледам детенцето така- става въпрос за Борис който е на две и половина и е кърмен до една и половина година. Да изчакам ли или ако отида още веднъж на доктор знам какво ще ми изпишат? В нашия град няма хомеопат  Cry

Общи условия

Активация на акаунт