Относно генетика и телегония

  • 463
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте , надявам се да има и генетици тук. 😁
Няма да изпадам в подробности ,но ситуацията е следната.  Не се знае датата на ову , имало е сношение с 2ма мъже в рамките на 48ч.,без предпазни средства. ДНК тест е отказан от предполагаемия баща, а този който е припознал детето незнае за случилото се и е желателно да не разбира.
Възможно ли е все пак припозналия го да бъде биологичния баща?
Телегонията до колкото разбрах е предаване на външни белези от предишни партньори  върху бъдещото поколение, но детето върви изцяло на рода на мъжа отказал ДНК тест.
Носа  е на майка му, очите са на сестра му, овала на лцето и телосложението, които са един и същ и при майка му и при сестра му.
Тук вече за чиста генетика ли говорим т.е. става ясно кой е бащата или за телегония ?

# 1
  • Мнения: 25 887
За себе си ли питаш, или за една приятелка?

Скрит текст:
Какво стана с дядото, с когото ходеше миналия месец? Тогава ти деца нямаше, той чакаше внуче май...

# 2
  • София
  • Мнения: 13 745
Сигурно внучето се е родило и сега се пита дали прилича на сина или е от някой комшия.
И така да е, но авторката пак не може да наследи дядото.

# 3
  • Мнения: 22
Не става въпрос за мен! Тук явно много обичате да се заяждате .
Тъй като и двамата родители имат профил в бг мама , майката на 16-годишното момиче ме помоли да пусна темата .

# 4
  • София
  • Мнения: 13 745
То не било бебе, а 16-годишно момиче, чиято майка е решила да прави тест за бащинство след толкова време и да обърка живота на дъщеря си, защото за нея е изключително важно да го разбере.
Интересно. Това с телегонията ми харесва като оправдание за кръшкащи жени.

# 5
  • Мнения: 25 887
Ахам, 16-годишна анонимна родилка, с профил тук, както и рогоносецът, че и майка ѝ...
А цялата маала четете и ревете. Добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 745
Каке, не внимаваш. Детето е на 16, а майката и "бащата" са регистрирани тук.

# 7
  • Мнения: 25 887
Ами то толкова двусмислено е написано... Спокойно може да се разбере, че 16-годишната се чуди от кого е детето, а майка ѝ си праща приятелката да се допита тук до кристалните топки на съфорумките...
Аз залагам на трети кандидат-татко – похотливия дядо преподавател, любовник на авторката. Така де, явно го влекат по-младичките, що да не свали възрастта?

# 8
  • Мнения: 22
ДНК тест е искан когато детето е било на 2. Сега е голяма и външната прилика е ясна от там идва и запитването.
Не разбирам на кого му е нужно да го обръщате на заяждане заради информация която не ви се понравила за мен.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 885
Трудно може да се каже. Външните белези не са достатъчни. Някои рецесивни гени могат да прескочат цели поколения преди да се проявят. Един Господ знае кой е бащата в така представената ситуация.
Освен това човешкият мозък има свойството да се самозалъгва и да търси прилики там където ги няма или са минимални, за да създаде причинно -следствени връзки и да свърже постъпилата информация логически.
Например моята дъщеря е от първият ми брак, но хора които не знаят това винаги казват колко прилича на сегашният ми мъж. В действителност си приличат по веждите, форма на лицето, (веждите й са по-дебели от моите, следователно дебелите вежди на мъжа ми са по-близо като форма и размер), но аз с вторият ми мъж съм се запознала, когато дъщеря ми беше 7-8 годишна. Приликата идва от генотипа на населението и тези белези са широко разпространени по нашите географски ширини.
Момичето може да прилича по нещо на предполагаемия баща, но това не значи, че със сигурност е негова дъщеря. Всъщност тя може да прилича много и на отдавна починалата баба или прадядо на мъжа, който се води нейн баща.

# 10
  • Мнения: 13 990
В уикипедия е указано че телегонията е псевдонаучна теория, което означава че не съществуват научни доказателства за съществуването й сред хората.
Аргументът описан там е, че според редица изследания проведени през 20 век, това явление при животните се обяснява с факта , че спермата се запазва в тръбите с месеци. Това е нещо съвсем различно. Все пак всички сме учили анатомия. Бащата е или единия или другия и без ДНК тест няма как да стане ясно по веждите или носа. Търсете достоверни източници,  когато строите своите теории , Няма как да се случи фантастиката за която питате.

# 11
  • Мнения: 331
Здравейте , надявам се да има и генетици тук. 😁
Няма да изпадам в подробности ,но ситуацията е следната.  Не се знае датата на ову , имало е сношение с 2ма мъже в рамките на 48ч.,без предпазни средства. ДНК тест е отказан от предполагаемия баща, а този който е припознал детето незнае за случилото се и е желателно да не разбира.
Възможно ли е все пак припозналия го да бъде биологичния баща?
Телегонията до колкото разбрах е предаване на външни белези от предишни партньори  върху бъдещото поколение, но детето върви изцяло на рода на мъжа отказал ДНК тест.
Носа  е на майка му, очите са на сестра му, овала на лцето и телосложението, които са един и същ и при майка му и при сестра му.
Тук вече за чиста генетика ли говорим т.е. става ясно кой е бащата или за телегония ?
За чиста генетика говорим.
Мога точно да ти кажа кой е бащата.
Първия 50%
Втория 50%
С точност до 1%

Не е ясно дали не е имало 3 мъж.
ако има трети мъж формулата е подобна
33 % първи
33% втори
33% трети

Ако е имало повече мъже продължавай по схемата

# 12
  • Мнения: 1 341
Само и единствено тест за бащинство ще покаже. Другото са съчинения по картинка.

Общи условия

Активация на акаунт