Учителската стачка

  • 27 579
  • 880
  •   1
Отговори
# 870
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
..............
Обаче учехме и в събота нали?

Ами беше приета шестдневна учебна седмица, както сега е петдневна, но материалът и отсъствието от училище си отговарят. Не се е учило извънредно в събота.
Ами хайде да ги направим децата на шестдневна, че да наваксат материала загубен заради вашата стачка а?

# 871
  • София
  • Мнения: 1 172
Вълка и Ореха само ни мъглят с лустросани фрази - не може да им се отрече "професионализма на думи", още повече, че изпъкнаха на фона на тези недоразумения отсреща, заради които ме хвана яд на учителите и идеята на протеста, която подкрепям.
А за качеството  - да си вършиш добре работата, да правиш качествен продукт е въпрос на съвест и чест. Разбира се, едно заплащане повече може да те стимулира допълнително, но не споделям схемата: толкова ми плащат, толкова ще работя, тоест ако ми плащат малко, ще си върша работата зле. Макар, че пазарен принцип е по-добро заплащане, по-качествен продукт.  
  

# 872
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
..............
Обаче учехме и в събота нали?

Ами беше приета шестдневна учебна седмица, както сега е петдневна, но материалът и отсъствието от училище си отговарят. Не се е учило извънредно в събота.
Ами хайде да ги направим децата на шестдневна, че да наваксат материала загубен заради вашата стачка а?
Ти не разбираш ли или се правиш че не разбираш? Преди материала беше разпределен така ,че отговаря за шестдневна седмица, както и работната седмица беше шест дена. Сега е разпределен да отговаря на петдневната седмица - има по повече часове. И отсъствието по седмици сега си отговаря на тогава - броят часове е същият.

# 873
  • Мнения: 151
След този спор започнах да харесвам и Орешарски и Вълчев.
Изключителни професионалисти.

НДСВ, чийто министър е Д. Вълчев, управлява образованието през последните ШЕСТ години - четири в самостоятелен мандат и две в коалиция. Едва септември 2007г. се поставя ребром въпросът за реформа - дали за изминалото време не са можели да я направят? Още повече в условията на икономическа и политическа стабилност.

# 874
  • София
  • Мнения: 62 595
Вяра Лазова -  председател на Асоциация за родителска активност, завършила философия и психология, работи по проекти в системата на образованието.  Познавам я- интелигентно момиче, но допълнително с красиви думи разми спора за цифрите. Според мен подкрепя тезата първо оправете качеството, а после ще ви се оправят заплатите - доста родители я подкрепят. Според мен нещата са независими и различни - така или иначе заплатите следва да се оправят-въпрос на битие, а качеството да започне да се контролира на момента, от утре, липсата му да се санкционира и да се инвестира в повишаването му.  

Заподозрях я, че има нещо общо с психологията с тези кръгчета., защото психолозите много ги обичат. И точно с красивите думи.

# 875
  • Мнения: 212
След този спор започнах да харесвам и Орешарски и Вълчев.
Изключителни професионалисти.
Що се отнася до представителите на учителите -  Sick Sick
И на мен ми харесаха Орешарски и Вълчев. На фона на даскалите в студиото направо бяха върхът. А даскалите  Sick Sick Sick отврат... Срам и позор...
Все повече съм привърженик на идеята да се уволнят всички даскали вкупом ... все пак ние обикновенните хора сме им работодатели от нашите даници... безсрамници... искат заплати които много малко хора получават в държавата...

# 876
  • Мнения: 2 759
...И сега Станишев не може изведнъж да каже "да, станала е грешка". Това би поставило под съмнение неговата компенетност...
                  Радост, как може да повтаряш тази теза на всяка страница  newsm78... Няколко пъти я подминах, но ти явно наистина не си чула, че синдикатите се извиниха още вчера, вярно, само към 15-16 пъти. Казаха си хората, че са се объркали, засрамиха се... Стига с тоя уж гузен Станишев вече... Точно Станишев няма за какво да се притеснява в случая.

# 877
  • Мнения: 25 636
Все повече съм привърженик на идеята да се уволнят всички даскали вкупом ... все пак ние обикновенните хора сме им работодатели от нашите даници... безсрамници... искат заплати които много малко хора получават в държавата...

Борко, по-спокойно, рожбе! Не се пали толкова!  Peace
Ако не ме лъже паметта, и ти си от пиявиците, които цицат от бюджета, нес па?
Я ми кажи, ти, рожбо мамина, каква полезна я свърши днес? И на кило ли я мериш или на метри?
Най-страшното нещо, което може да се случи на детето ми, когато се сблъска с некадърен или безхаберен даскал е, че може да си излезе от недоразумението, наречено българско образование, неграмотен. Доколкото знам (а и в този форум примери колкото щеш!) - много неграмотни българи си живеят щастливи и доволни, даже презадоволени.
Но! Ако се сблъска с некадърността и безхаберието на един лекар например, може и да не оцелее. Примери - 50% от близките ми, които вече не са на този свят.
От сблъсъка с некадърността и безхаберието на твоите колеги, Борко, детето ми диша и пие цялата Менделеева таблица вече няколко години. Какво е твоето оправдание за това и какво мислиш да направиш - оставката ли ще си подадеш, друга работа ли ще си търсиш?  Thinking

# 878
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Ти не разбираш ли или се правиш че не разбираш? Преди материала беше разпределен така ,че отговаря за шестдневна седмица, както и работната седмица беше шест дена. Сега е разпределен да отговаря на петдневната седмица - има по повече часове. И отсъствието по седмици сега си отговаря на тогава - броят часове е същият.
Времето за което говоря е началото на 90-те. Тогава нямаше бригади, нямаше стачки, нямаше дори нужда да ходиш на уроци за да те приемат във ВУЗ ... Днес един колега ми каза че дава по 35 лв. за урок на дъщеря си, кандидат студентка, всяка седмица момичето ходи минимум по два пъте. Това прави 280 лв. на месец и нито лев от тези пари не се връща в държавата под формата на данъци.

# 879
  • Мнения: 6 167
След този спор започнах да харесвам и Орешарски и Вълчев.
Изключителни професионалисти.

НДСВ, чийто министър е Д. Вълчев, управлява образованието през последните ШЕСТ години - четири в самостоятелен мандат и две в коалиция. Едва септември 2007г. се поставя ребром въпросът за реформа - дали за изминалото време не са можели да я направят? Още повече в условията на икономическа и политическа стабилност.

ъ? отвори малко сайта на МОН и се информирай що е сторено.  Laughing

# 880
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Заключвам тази и пускам нова тема с анкета
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233126.0

Общи условия

Активация на акаунт