Kuwait Airways или поглед над Кувейт!!!-5

  • 32 998
  • 309
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 76
А къде бяха заминали нашите щангисти???? В Кувейт ли беше или в Бахрейн???



В Бахрейн до колкото знам са стрелците. Laughing

Калина333, и ти ли стягаш куфари за Кувейт? В каква сфера би искала да се реализираш?

Аз ще сключвам брак с чужденец, работещ там на много добра позиция. Следва да започна и работа и аз сега трябва да се самопреценя какво е подходящо за мен като начало. Никога не съм предполагала, че ще работя в тази страна. Мисля, че заплатите за чужденци като нас са ниски с оглед на това, което човек трябва да понася там - като климата , културата и цената на живота.

# 121
  • Мнения: 3 461
Калина, може би на място ще е на-лесно и най-добре да прецениш, а и винаги могат да изникнат нови контакти и идеи. Добрите предложения за работа се разпространяват пак чрез контакти и връзки, а от там нататък сам се доказваш. Успех!

# 122
  • София
  • Мнения: 1 043
Ей, ще опапате тая тема за нула време, бе  smile3521

Добре дошли на новите попълнения  Hug

# 123
  • Мнения: 1 184
Добро утро, момичета  Hug.
Аз да взема да почерпя първо с по едно кафе, че като гледам скоростта ви на писане, сигурно ще изпишем темата до довечера  Mr. Green.


Ей, ще опапате тая тема за нула време, бе  smile3521
Така е Лила, аз и с дада и без дада не мога дори да ги следя  Confused, та камо ли да се разпиша  Joy. А вие с вашите разходки сигурно ти е още по-трудно  Mr. Green.

Следва да започна и работа и аз сега трябва да се самопреценя какво е подходящо за мен като начало. Никога не съм предполагала, че ще работя в тази страна. Мисля, че заплатите за чужденци като нас са ниски с оглед на това, което човек трябва да понася там - като климата , културата и цената на живота.
Калина, и аз съм съгласна с Ноя, че на място може да прецениш по-добре. Не е задължително чужденците да получават ниски заплати. Ти кои чужденци визираш - от Източна Европа ли??? А за това какво трябва да понася чужденеца, ще видиш, че ще свикнеш много бързо. Климата не е лош освен жегата, която ти няма да усетиш при положение, че навсякъде има климатици /забрави ли, че Креми е измръзнала първата вечер  Joy/, а културата е много интересна.

# 124
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Ей, ще опапате тая тема за нула време, бе  smile3521

Добре дошли на новите попълнения  Hug

Някой видя ли на разсъмване какви ги надробих в старата тема??!!  Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Embarassed

Добро утро и от мен!!!!! Hug

# 125
  • Мнения: 1 655
Добро утро и от мен!
Гледам Ели ме е изпреварила с кафето!!!
Калина пожелавам ти успех и верно на место ще се убедиш че е хубаво, има едно момиче което е там с близнаци и ученик,и нея я беше страх, но казва че и харесва въпреки че отидоха там юли месец! #Crazy
Да си кажем честно храната е по ефтина  от бг, и стандарта на живот не е по висок от българския, просто заплатите са по високи, при положение че храната е по ефтина, консумативи не се плащат, бензина е ефтин, заеми се отпускат лесно и са нисколихвенни, аз невиждам какви компромиси ще правиш!
Ако си подготвена няма да има сътресения и депресии!
И най важното условията за деца са страхотни, навсякъде има игрушки детски кътове, да не говорим че хадама/домашна помошничка/ можете да си вземета за 150 дол!!!

# 126
  • Мнения: 1 184
Някой видя ли на разсъмване какви ги надробих в старата тема??!!  Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Embarassed
Катюшка, видях, мила, но си помислих, че повредата е в моя телевизор  Joy  hahaha. Много ми е трудно отварянето на очите рано сутрин  Blush. Но не се притеснявай, де. И фрапенце ще си пийнем  Twisted Evil  Hug.

Да си кажем честно храната е по ефтина  от бг, и стандарта на живот не е по висок от българския, просто заплатите са по високи, при положение че храната е по ефтина, консумативи не се плащат, бензина е ефтин, заеми се отпускат лесно и са нисколихвенни, аз невиждам какви компромиси ще правиш!
Ако си подготвена няма да има сътресения и депресии!
И най важното условията за деца са страхотни, навсякъде има игрушки детски кътове, да не говорим че хадама/домашна помошничка/ можете да си вземета за 150 дол!!!
newsm10

# 127
  • Мнения: 3 461

Добро утро,

Ели, кафето ти има страхотен вкус , комбинация от хубава марка, машина и личния ти touch. Mr. Green Heart Eyes

Някой видя ли на разсъмване какви ги надробих в старата тема??!!  Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Embarassed
Катюшка, видях, мила, но си помислих, че повредата е в моя телевизор  Joy  hahaha. Много ми е трудно отварянето на очите рано сутрин  Blush. Но не се притеснявай, де. И фрапенце ще си пийнем  Twisted Evil  Hug.



Да разбирам ли, че Катето се е объркала да направи кафе? Laughing


Ако си подготвена няма да има сътресения и депресии!


Съгласна, макар че нищо не може да те подготви за приятните изненади  Grinning Едва ли има някой, на когото не е харесало, или да кажем единици са недоволните .

# 128
  • Мнения: 1 294
Някой видя ли на разсъмване какви ги надробих в старата тема??!!  Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Embarassed
Аз не видях, ама 6том си признава6 искам да видя...  Wink

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 18:30 от palachinka

# 129
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Някой видя ли на разсъмване какви ги надробих в старата тема??!!  Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green Embarassed
Катюшка, видях, мила, но си помислих, че повредата е в моя телевизор  Joy  hahaha. Много ми е трудно отварянето на очите рано сутрин  Blush. Но не се притеснявай, де. И фрапенце ще си пийнем  Twisted Evil  Hug.
[/quote]

Лелее голям съм шемет, но многооооо ми се спеше, направо.... голям съм майтап!!! Joy

Да разбирам ли, че Катето се е объркала да направи кафе? Laughing

Разбирай, разбирай, ама освен кафето бях написала и един дълъг пост.... абе много е сложно и си изпих кафето сама и си изтрих поста и така.... друг път ще ти разправям какво направих - ПИШИ МЕ В ГРАФА СГАФИЛИ ОТ НЕДОСПИВАНЕ!!!!

# 130
  • Мнения: 1 655
Kакво недоспиване бе Кате снощи се оттегли в покоите си рано рано, сега не си се наспала,, какви ги къдри цяла нощт а? newsm12
сега си четох първите постове и верно като ме хване музата ги плещя едни!
Ама така е весело! newsm47

# 131
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Kакво недоспиване бе Кате снощи се оттегли в покоите си рано рано, сега не си се наспала,, какви ги къдри цяла нощт а? newsm12
сега си четох първите постове и верно като ме хване музата ги плещя едни!
Ама така е весело! newsm47
Как какви - СПАХ!!!!!  smile3524  sleepuu Sleeping

# 132
  • Мнения: 1 655
ето един пост от друга тема но просто не ми се пише
ще ги копирам и ще ги постна тук!

Да ви разкажа сега за първите перипети!
Ще е интересно за тези който не са стъпвали в арабския свят!
Та както ви казах общежитието е в кофти квартал, където живее работническа класа чужденци, главно индийци и пакистанци!
общежитието е последната сграда на улизата, дива зинзибария! Sick smile3516
на първия етаж където е лобито всичко е с пердета, плътни та нищо да не се вижда вътре, забранено ни беше да се разхождаме по къси панталонки вътре, защото имаше по 2 бангалита
 чустачи дето се размотваха и сме  ги били предизвиквали! smile3533
и нали сме си нашенки кои ти е прочел всички правилници висящи по стените!Има 2 сгради от
 двете страни на улицата , едната е с апартаменти/2 спални ,хол и кухня и 2 бани!като това е
 около 100кв единия/ а другото общежите е с като студиа, по 1 човек!
все миришеше на филипинска и арабска манджа по коридорите а ние само кроасани ядяхме от
бакалата, ами то доматите пласмасови и това бе единственото което ни се стори нормално!
на следващата седмица "старите кучета", ни казаха на кой супермаркет да ходим да си пазарим!

но по принцип ходехме на интернет зала около общежитието на максимум 1 км и трябваше да
вървим по острова който е по средата на платното че тротоари няма!или са тука има тука няма
и където има , има и лайняни помпу, на всеки 200 м има такива помпи който миришат ужасно! smile3513

та по този път само катастрофи дето не станаха, 5 момичета  на свечеряване вървят пеша там, никой не ни каза че не е нормално да вървим пеш! колко кандидати минаха, имаше дори дядовци на по 70г който спираха и ни се хилеха многозначително!
или пък връткаха колите около нас и само душилка правеха! Two Hearts Two Hearts
Та манталите там е-всички са разбрали че има  нови стиордеси българки и всички се връткат с колите си около общежитието и белким им излезне късмета!отварят прозорец и почват да ти говорят, ако им кажеш да с емахат те се ентусиазират и са по настоятелни, ако им кажеш fuck off дори се кефят! ако не им обръщаш внимание и ви вървиш отминават, но това става за целия този 1 км те карат до теб докато ти вървиш!!!!което беше много дразнещо, докато единия се махне друг се е залепил, мама мия беше!имало е оферти пари да ти дадат, Имаше и момичета дето се качваха, не са им направили нищо слава богу!
не че и аз не съм де но бяхме 4 момичета и беше умишлено! #Crazy


Аз не можех да издържам на влажния климат на дубай , дори за няколко часа ми се стуваше ужасно!
 Sick
Да ви кажа ка протича един средно статистически месец, имаме задължителни 4 дни офф,получаваме в началото на всеки месец, ростър, това е графика за поюетите който ще имам, или пък стендбай,второто е или 4 ч висене на летището в пълна униформа и готова да заместиш в някой полет ако някой е рипортнал сик/това арабките го правеха най редовно като не им харесва полета/или 12 ч в къщи и може да ти звъннат за полет! smile3521
та така когато почиваме дори да имаме 4 дни почивни нямаме право да напускаме страната, за да напуснеш страната ти трябва exit permit  а такъв се дава ако имаш отпуска!и каква бумащина е !иначе  имаме право на неограничено количество 90% намаление на билетие!на нас и семействата ни! Money Money Money!и безплатен до нашата страна на всеки 2 години!

# 133
  • Мнения: 1 187
Привет момичета. Още не съм прочела цялата тема, но определено с първите две страници разкази на um_sami ме грабнаха.  Hug
Приемате ли странични наблюдатели  Grinning
В петък изпращам майка в Кувейт и това бе причината да надникна в темичката ви  Wink

# 134
  • София
  • Мнения: 3 099
um_sami , а как се излиза на среща с мъж? Имам предвид, ако сте се харесали и имате намерение да се опознаете... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт