Цедяхте ли се след кърмене?

  • 7 534
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да отговоря, защото нямаше опция като за мен.
Моето кърмене се дели на кърмене преди форума и кърмене след форума..

Първото дете - цедих се като замаяна...защото лекарката в родилното ми каза че след кърмене гърдите се доизцедат хубаво, за да няма буци. И аз нали съм съвестна и примерна млада майка действах по препоръка - докарах си хиперлактация. Извърлях на кърмене по около 200 мл. Нямах място във фризера а и с такъв дебит не ми трбваха запаси. Та така цедих се близо 6 месеца.

Кърмене след форума - не се цедих. Само първите няколко дни от препълване на гърдите докато се регулира млякото. Но цедих когато не можех да търпя и по малко, за д апочуствам леко облекчение Peace

# 136
  • София
  • Мнения: 1 235
През първия месец се изцеждах след кърмене, защото така ми бяха казали, да не се получава запушване и мастит. Изцеждах много малко 10-15 гр. и се отказах, не последваха проблеми, за което съм много щастлива.

# 137
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Не съм се цедяла, само в болницата, после нещата се нормализираха от сами!

# 138
  • София
  • Мнения: 618
Цедих първите два месеца.
Спрях, защото ми омръзна на всеки 2-3 часа да цедя, мия помпа, приставки и т.н., а и след доста четене във форума се оказа, че и без това е ненужно. Напълних един фризер с кърма и сега ще се наложи да хвърлям  ooooh! , това отчитам като минус. Спирането на тази процедура по никакъв начин не се отрази на количеството кърма.
Правех го, защото ми бяха казали лекарките в родилното и бабите вкъщи.

# 139
  • Мнения: 68
2 месеца се цедях,когато усещах напрежение в гърдите.голяма мъка ми беше.мама все ми повтаряше,че ако не се цедя след всяко хранене на бебето щяла да ми спре кърмата.още я кърмя и денем и нощем.твърдението й се оказа невярно.за следващото ще си знам.

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Не съм се цедила след кърмене. Никой не ми е казвал, но от някои реплики по-късно разбирам, че хората си мислят, че се цедя  newsm78 . Цедила съм се преди кърмене, когато имах много предно мляко и бебето се наяждаше единствено с него. До сега не съм имала проблеми с бучки и запушени каналчета/да чукам на дърво/

# 141
  • София
  • Мнения: 4 966
Цедях се около 4,5 месеца.
Цел-трупане на запаси.Като препълних фризера,спрях да цедя:)
Понамаля кърмата ,но точно за нуждите на бебо си беше Wink

# 142
  • Мнения: 56
ами аз всъщност се опитах, но рекорда ми беше 10мл след 6 часова пауза  Embarassed явно не ме бива в цеденето

# 143
  • Мнения: 1 117
Цедях се като луда първите 4 месеца.Беше кошмар Mr. GreenНа цедене вечер съм изцеждала и по 200-250 мл. - това след сукане и от двете гърди.Добре , че четох из форума и спрях с това безумие. Доста кърма изхвърлих от фризера . Боби продължава да си суче и това ,че не се цедя не пречи на млеконадоя на ден Wink

# 144
  • Мнения: 400
Ако се цедя всеки път направо ще ми паднат гърдите от препълване. Цедила съм се само с цел облекчаване на препълване в началото и от време на време да замразя за да има за рееедките случаи, когато оставям бебока да го гледат / а той вече и не иска от шише хич/, така че ще ползвам за разреждане на пюрета след месец.

# 145
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ами 1-2 дена след като ни изписаха, ама ми беше толкоз досадно и времегубещо, а и всичко което бях изчела по темата хич не ме вдъхнови да се цедя, та се цедях само когато са ми напрегнати гърдите преди кърмене за да може да захапе по лесно бебо и да не се дави

# 146
  • Мнения: 9 481
Имах доста кърма и изцеждах след кърмене. Напълних 3 чекмеджета от фризера Mr. Green
Сега ако не кърмя през нощта /а реално само тогава суче бандита/ пак "протичам" Crazy, макар и да не е така както първите месеци.

Общи условия

Активация на акаунт