Да украсим храната с храна

  • 183 141
  • 488
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 412
А може би рибите са : трицона (маринована) - цаца (ама риба  Joy) или шпроти  newsm78

# 241
  • Мнения: 1 032
Сафрид ще стане. Той е дребничък. Но като гледам как заемат тавичката рибите и ми се струва, че някаква доста голяма чушка трябва да е.

# 242
  • Мнения: 168
пилето преди да го изпека обезкостено е и кожата е напълнена с месото и подправки

# 243
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За мен това са шпроти. Тавичката не е толкова голяма, снимка а е правена от близо.

# 244
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Записвам се в темичката,а по-късно може да се включа Heart Eyes

# 245
  • София
  • Мнения: 1 163
Пробвала ли си да правиш ориза като пилаф, за да стане всяко зрънце поотделно?
Аз загрявам 20-30 гр масло в тенджерка, сипвам ориза суров и разбърквам, за да се омажат зрънцата. После заливам с вода - на 1 ч.ч. ориз 2 ч.ч. вода, слагам сол, покривам с капак да заври, намалявам котлона на 1 и оставям така 10-12 мин. Не се вдига капака изобщо - като минат 10-те минути, дърпаш от огъня и пак без да отваряш! покриваш с кърпа и оставяш още 20-30 минути да преседи. Така той си поема всичката вода и като го отвориш, е страхотен - разбъркваш внимателно с две вилици и стои пръхкав, неразварен и няма нужда нито да го отцеждаш, нито да го плакнеш или да правиш каквито и да е манипулации. И вече може да му добавяш каквото искаш вътре.

хиляди благодарности Hug, страхотен ориз, и аз се чудех как да го направя хем да е цял, хем топъл, ама вече знам Wink Докато чаках 20мин запържих яйце и зеленчуци и стана като ориза в китайските ресторанти.  bouquet

# 246
  • Мнения: 3 456
За мен това са шпроти. Тавичката не е толкова голяма, снимка а е правена от близо.
Добре де, шпроти не е ли цаца всъщност? Или аз нещо греша. newsm78

Tandori, такива големи чушки Shocked тук не съм виждала. Мисля, че нямам шанс да намеря, така че май по-скоро би било удачно да сменя вида на рибите.

# 247
  • Мнения: 1 032
За мен това са шпроти. Тавичката не е толкова голяма, снимка а е правена от близо.
Добре де, шпроти не е ли цаца всъщност? Или аз нещо греша. newsm78...


Тъкмо щях да попитам каква е разликата между цацата и шпротите, защото и според мен е едно и също  Thinking

# 248
  • Мнения: 1 283
 Топченца от сиренца  Grinning

# 249
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Много вкусни ми се виждат тези топченца ,моля за рецепта. Praynig
Прекрасно  ми изглеждат така натъркаляни  bouquet Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 3 456
Топченца от сиренца  Grinning


Kакво сирене си ползвала, че може да се оформя така на топче? Или го намачкваш с вилица и после оформяш? Отгоре освен червен пипер, какво друго си сложила? Маково семе ли е това?

# 251
  • Мнения: 1 283
lorka barborka , fiesta ползвах сирене Фета /Дунавия/, прибавих чесън на прах и масло размекнато. Сложих ги малко във фризера да стегнат. После си мокря ръцете правя топчета и ги овалвам в подправка по желание. В този случай използвах маково семе, чубрица и червен пипер. Лентичките са от кашкавал за сандвичи. Ефектно е и вкусно. PeaceСиренето го намачках с вилица.
незнам защо ми стана толкова голяма снимката, след като се отваря втория път newsm78

# 252
  • Мнения: 674



Не е нещо особено - комбинация с една по-малка палачинка! Laughing

# 253
# 254
  • Мнения: 168


http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=145&postdays=0&pos … asc&start=165
тук можете да откриете страхотни неща

Общи условия

Активация на акаунт