Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 105
  • 358
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да ти пратя u-торент.Аз тегля с него, че Биткомета е тежък.

# 16
  • Мнения: 985
Браво за идеята за уроци HugИ аз се включвам,макар че съм горе долу в час за какво иде реч,но пак има какво да науча.  bouquet

# 17
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Скъпа, Лекси, не се заблуждавай - рамките никак не са лесни за правене! Там, освен знания, трябва и усет - за комбиниране на цветовете, комбиниране на елементи, подходяща снимка! И най-важното май, трябва да си изтеглиш повечко елементи. Прегледай Всеобхватната фотошопска библиотека - там има разни сайтове за елементи!

Аз линк май не мога да предложа, съжалявам! Моя си е купен  Mr. Green

Лекси, деинсталирай си Биткомета, и си качи някоя друга торент програма...

# 18
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Аз съм с Фотошоп 7.

Мен лично най-най-много ме интересува обработката на снимки - в смисъл, когато снимката не е с много добро качество или с някакви биещи цветове(ама и аз определение дадох ooooh! ) какви са начините за корегирането й.
Но няма да откажа и рамки да мога да правя, и неща от типа на колажите да правя, общо-взето всичко, така да се каже Whistling

Мира, съгласна съм , че дебелото ръководство е полезно, но просто за момента нямам нужното време да седна, да отворя програмата и книгата и да почна да пробвам разни неща - малката просто е номер 1 в ревността си към компютъра и в това да ми намира по-интересни занимания.
Но то си седи тук до мен неотлъчно- само веднъж да почнем с уроците - сигурна съм, че ще мога, макар и на прибежки, да прочитам и да изпробвам разни неща.

# 19
  • Мнения: 11 607
Как да си направим полето в размери за снимка - напр. 10 на 15?

И как се слагаха там отделните фонове?

Моя фотошоп е CS3....

# 20
  • Мнения: 4 546
запис  Grinning

за полето си отварям нов документ с размери 10,2 / 15,2 и върху него започвам вече да наслагвам и нагласям размерите на другите работи. че иначе ми се получават размацани нещата, ако първо си направя всичко на един документ и тогава почна да променям размерите  Rolling Eyes може и да не е това най-лесния начин, ще ми е интересно, ако има друг

# 21
  • Мнения: 2 271
File>New . Width-15cm  Height-10cm Resolution-200(е добре,може и 300)- pixel/inch Color mode-RGB,8 bita,background contents-transparent

herelina  запиши се като новак.Можеш да объркаш някого!От поста ти ,който не е отварял шопа няма нищо да схване!

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 23:01 от petia47

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз не съм чак толкова напред с материала, че да съм учител по Фотошоп, но поназнайвам това-онова, така че в тази тема ще се подвизавам и като ученик и евентуално като помощник-учител, ако разбира се мога да помогна с нещо. Тъй като, аз се занимавам с Фотошоп от около 3-4 месеца по осезателно, мога да кажа аз от къде започнах. Да кажа само, че повтарянето на уроци от Фотошоп-бг няма да ви помогне ако не знаете какво правите.
Та като начало мисля, че е добре първо да се запознаете с работните инструменти - кой за какво служи.
Ето тук има подробно обяснени:
Инструменти на Фотошоп CS2

Другото най-важно, което трябва не само да се научи, а по-скоро да се разбере са Layers, а след тях Blending Options....

Поне аз така процедирах.....

Аз лично мога да предложа след това някои собствени уроци, евентуално за приложение на до тук споменатите основи на Фотошоп.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 23:55 от Никки

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ех, Мама Цоцоланка, успя да ме накараш да си отворя Шоп-а...
Така, размери се задават още в началото - File>New и там аз задавам на Wight 3.5 на Height 5 /тогава листът е на височина!/ инча... Resolution 200, Color Mode>RGB, Background Contents>White
Background Contents определя какъв да бъде цвета на листа, в случая съм задала бял. Ако отворите надолу падащото меню ще видите, че има още няколко опции - едната е за прозрачен лист, а другата е в цвят...

Ако искате да си завъртите листът по хоризонтал, отивате в Image>Rotate Canvas>90 CW /по посока на часовниковата стрелка!/

Фонът на вече зададения лист може да се смени с "кофата" - Paint Bucket Tool /намира се в постоянното меню с инструментите в ляво!/, а цвят може да си изберете от двете цветни квадратчета - обикновенно едното е бяло, а другото черно - като щракнете един път върху едно от двете и там си зададете желания цвят...

Гледам, че вече са отговорили на зададения въпрос! Обаче ще помоля разните наименования във ФШ да се изписват на латиница, защото и аз доста се обърквам, когато някой ми каже Блендинг Опшънс - е, трябваше ми време, за да се сетя за какво става дума...

# 24
  • Мнения: 2 271
Ха и аз да кажа на Лекси,че хубава рамка не е лесно да се направи!Първо правя ретуш на снимката,после от няколко фона един,избирам елементи от количество информация в гига байтове,сменям цветове,смесвам и ....

# 25
  • Мнения: 11 607
Пък аз да кажа,че моя фотошоп е на ...русский язык..... и ще се оправям по интуиция...(не се косете).....

Така размерите ги оправих...Сега напр. искам от 4 фона да направя основа за рамка...Как става това?

# 26
  • Мнения: 2 271
Цоци рано се хвърли на дълбокото с четирите фона. Mr. Green

Първо сложи един.Харесай си.Отвори го от File>Open.... Вземи си инструмент Move tool(стрелкичката) и го придърпай върху документа.После отиваш на Edit>Free transform захващаш един от ъглете,задържаш бутона шифта и смаляваш да необходимия размер.


# 27
  • Мнения: 11 607
цоци рано се хвърли на дълбокото с четирите фона. Mr. Green

Защо? Първото нещо,което попитах преди време Ани бе за готовите рамки и тя ми каза следното - Забрави за готови рамки! И след това не ми се видя трудно......Но забравих Embarassed как беше.....

Като това е дълбоки води....подскажете вие ред......

# 28
  • Мнения: 458
Поздравления, Маме, за темичката!

Записвам се и аз. Имам някаква бегла представа от ФШ и съм напред с рамкити, но от 50 рамки нямам кой знае какви успехи. Надявам се заедно с вас да се забавляваме и скоро да стигнем учителите  Laughing. Разбира се, ще помагам с каквото мога  Hug

# 29
  • Мнения: 2 271
Цоци,много бързаш да пишеш бре.Имах в предвид четирите фона.Аз обясних вече.
Не харесвам готовите рамки.

Общи условия

Активация на акаунт