Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 108
  • 358
  •   1
Отговори
# 90
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добре постнах я в снимките защо не сеотваря да не би да е много голяма или какво Thinking
чети ТУК

# 91
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
МНОГО БЛАГОДАРЯ предварително, и да не стане важното е че съм опитала.То не е за всеки мисленето.

Албумът ти е личен - дай паролата и ще сложа снимката, ако искаш. Или го направи да не е личен Peace

# 92
  • Мнения: 1 884
Момичета, опитах се да направя един урок нагледно за направата на рамка.

Ето го:

Отваряме нов документ - File->New. Правим го с подходящи размери - в моя случай 15 см. на 12 см. Резолюция 250pixels/inch - Background - Transparent /Прозрачен/.


По същият начин, отваряме фона, който си харесваме. Така вече имаме два отворени документа - единият който си създадохме сами и този с фона. С помоща на Move Tool-a, преместваме фона върху новосъздадения документ.



Очевидно, фона е твърде голям за нашият документ, защото виждаме само част от него.


За да го направим така, че да се вижда изцяло, използваме Free Transform - клавишна комбинация /Ctrl+T/. Това действие, ни дава възможност да намаляваме и увеличаваме даден обект. Когато искаме да става съразмерно, а не дасе сплеска, се държи натиснат клавиша Shift.


Ето резултата, след намесата на Free Transform.



Отваряме си снимката която ще използваме. С Crop Tool я изрязваме, ако е необходимо, или онази част която искаме да използваме.



Сега имаме два обекта - снимката и нашият направен фон. Отново с Move Tool наместваме снимката върху фона.



С Free Transform намаляваме снимката. Наместваме я върху фона. Може и да я завъртите ако така ви харесва.




Отваряме си нов елемент, който ще ползваме за рамката. Наместваме го. Първо, може малко да го намалите, за да ви е по-лесно после, като вмъкнете в рамката със снимката.


След като сме сложили новият елемент, той си отива върху снимката. Получава се своеобразно натрупване на отделните елементи. За да сложим под снимката, си избираме активния слой с елемента, и го дръпваме под снимката. В малкото меню, както виждате, има нарисувани отстрани оченце Когато то е "включено", елента на чиито слой е оченцето се вижда. Когато го "изключите" /чрез щтракане с мишката/, елемента вече не се вижда. Това е много удобно, когато имаме много елементи и нещо ни пречи .



Активният слой е затъмнен в сиво. Това означава, че работим с него. Дръпваме го, под слоя със снимката. Така вече елемента е под снимката.



Дублирането на елента /слоя/ става от Layer->Duplicate Layer - това действие ви копира същият слой /всичко което е на него/. В нашият случай - парчето кашон. Grinning Намествате го според вкуса си и както на вас си ви харесва.  Whistling Не забравяме да го сложим отново под снимката.


Добавям нови елементи, и ги подреждам така както ми харесва. Панделка и завъртулки.  Simple Smile



Слагайте толкова елементи, колкото считате че ви харесва, и каквито ви харесват. Ето резултата ми:




Надявам се, да съм била поне малко полезна.  Simple Smile

# 93
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Дяволке, на мен ми изглежда разбираемо и добре обяснено с онагледяването. Благодаря ти!  bouquet
По-късно ще изпробвам и ще кажа, ако нещо не ми е станало ясно.

# 94
  • Мнения: X
SheDevil, това се казва урок за начинаещи!



 newsm20 newsm20

# 95
  • Мнения: 2 270
дяволинке изпревари ме
Ето го и моя урок-за абсолютно начинаещи
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14452&AlbumId=106402
ето го и в Мултито
http://annaanastasova.multiply.com/photos/album/55

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 17:43 от ani69

# 96
  • Мнения: 557
Точно такъв фон исках да знам как се прави .Страхотни сте.Beче не е личен

# 97
  • Мнения: 1 884
Ани, мисля че всеки урок е от полза. Може пък да не обяснявам достатъчно добре или пък достатъчно разбираемо.   bouquet
Ти си написала и как се обръща снимка и документ, докато аз обясних съвсем елементарна рамчица как да си направи човек.  Grinning

# 98
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
МНОГО БЛАГОДАРЯ предварително, и да не стане важното е че съм опитала.То не е за всеки мисленето.



Снимката е на placholina

# 99
  • Мнения: 1 270
Цунки - гунки и от мен  Hug
страхотна тема и аз започвам с вас, че в редиците на фотошоп фенките се чувствам доста неловко, но се надявам след 3-4-5 месеца всичко да е ок  Peace

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
MadGirl, Petia47 Момичета съжалявам, че се намесих без разрешение.  Embarassed Разбрах забележката и изчезвам. Явно няма нужда от мен, пък аз не обичам да се натрапвам.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 10:38 от Никки

# 101
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
SheDevil, много добре си го направила. Ще пробвам всички дадени начини. Така всяка готова и желаеща мама може да си предлага варианта и ние начинаещите ще изберем най- удобният ни начин.  bouquet

# 102
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Явно няма нужда от мен, пък аз не обичам да се натрапвам.


Никки, недей така. Всеки си има начин, ще ни е интересно да знаем и за твоите, пък който са му трудни няма да ги ползва  Hug
Аз лично ще изпробвам всички, като имам повече време , и който на мен ми е удобен този ще ползвам. Peace

# 103
  • Мнения: 1 884
SheDevil, много добре си го направила. Ще пробвам всички дадени начини. Така всяка готова и желаеща мама може да си предлага варианта и ние начинаещите ще изберем най- удобният ни начин.  bouquet
Радвам се, това ми беше идеята, да правим нагледни уроци както го е направила и Ани, защото така е по-разбираемо. Мисля, че е по-лесно да го видиш нагледно. Поне при мен е така.  Laughing
Колкото повече уроци, толкова по-добре.

Междо другото, съм учудена колко много желаещи има да се научат, много е похвално!!!

# 104
  • Мнения: 557
Огромно благодаря на Бабъл затова че само тя се отзова. newsm20А,явно снимката е толкова зле че дори не се критикува.Ще отворя тема С група.

Общи условия

Активация на акаунт