Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 100
  • 358
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 884
Ани, съгласна съм, но нали все отнякъде трябва да се започне. Преведох урока за работа с инструментите за селекция, после във втората тема да речем, може да се пусне линк към урока.
Едва ли всички имат време да се занимават с правене на уроци. Всичко което си посочила като точки /уроците/ са важни, но как ще намериш или направиш подходящ урок...
Искам да кажа, че не уточнихме - става въпрос за ползването с Фотошоп, колкото да си направиш рамка, или нещо по-всеобхватно, защото ти знаеш, че Фотошопа е програма с неограничени възможности... така че, по-този начин ще подбираме подходящи уроци - само за рамки, или за какво още може да се ползва даденият инструмент.
Не знам дали го написах ясно, нали ме няма по обесненията.  ooooh! Grinning

# 196
  • Мнения: 1 466
Тези маски са за PSP, а не за Photoshop. На Photoshop маските имат по-различна функция Wink
Браво, на учителите, но не мога да разбера защо ограничавате Photoshop само до обработка на снимки и създаване на рамки. Photoshop  е най-мощната и най-добра програма за растерна графика.

# 197
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 Rolling Eyes аз не знам какво е PSP  Embarassed  може ли да обясниш

# 198
  • Мнения: 1 270
Плачолина ти направо ще ни разплачеш
Приеми и моите поздравления   bouquet страхотни идеи  Peace

# 199
  • Мнения: 480
Браво,Плачолина!Сигурна съм,че имаш още за показване-даваи да гледаме и да ни радваш окото,а ако имаме въпроси-ще питаме.Така ще даваш стимул на нас начинаещите да дерзаем.Аз за сега само чета и се уча и попивам информация. newsm10

# 200
  • Мнения: 1 466
Rolling Eyes аз не знам какво е PSP  Embarassed  може ли да обясниш

Както може би вече знаете, основните програми на Adobe са:
Photoshop - за растерна графика
Illustrator - за векторна графика

Corel обаче също си имат такива програми и те са:
Paint Shop Pro (PSP) - за растерна графика
Corel Draw - за векторна графика

т.е. PSP е конкурент на photoshop Simple Smile

Та тези маски могат да се използват и във photoshop, защото и двете са програми за растерна графика, но по принцип предназначението им не е за това.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 10:39 от Stillness

# 201
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 smile3555 кажи още малко не се стискай  smile3506

# 202
  • Мнения: 1 466
За маските и Photoshop Simple Smile
Виж http://www.photoshop-bg.com/forum/index.php?s=&showtopic=228 … dpost&p=16851
Ники Михайлов го е обяснил много добре Wink

А тук http://www.cuyamaca.net/WebDevFAQs/photoshop7/masks/default.htm има видеоурок

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък като гледам какви неща твори Плачолина и си мисля, че може би трябва да съм в тази тема...., а не в другата.....
Но това най-добре ще кажат момичетата-учителки.
Ето за това ще пусна последната си рамка и тук, а пък вие споделете мнението си:


http://martichka.multiply.com/photos/hi-res/1/23?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F1%2F23


Май ще взема да се прехвърля при вас  newsm78

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 11:52 от Никки

# 204
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 newsm51 Благодаря

# 205
  • Мнения: 1 267
преди да се включа, имам въпрос. каква памет заема фотошопа?  в спор съм с мъжа ми и той твърди, че тежи много, особенно за windows vista, на която сме.
мерси!

# 206
  • Мнения: 502
Здравейте,
 И аз се записвам при вас.Реших да се пробвам и ми изчезна лентата вдясно. Какво да натисна за да се появи отново?

# 207
  • Мнения: X
Ане, мисля, че ще ти е  трудно да намериш версия на Фотошоп за Виста.

# 208
  • Мнения: 1 267
Кампари, мерси! Ще трябва да се преинсталира значи.

# 209
  • Мнения: X
Ане, не бързай да преинсталираш, макар че за мен Вистата е... айде няма да се се изказвам...
Преди време и аз търсих версия за Виста и във Фотошопската тема ми казаха, че CS3 върви добре на Виста.Но при мен нещо се  сбози в момента, в който инсталирах Фотошопа.

Общи условия

Активация на акаунт