Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 104
  • 358
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 196
Ани, Ани хиляди благодарности за двата урока!

Момичета....ако имам следобед време ще пусна нова тема с всички уроци на първа страница...И си мисля малко (евентуално)да спрем с уроците за да имаме време да тренираме и да усвоим всичко,което уважаемите ни учителки така щедро предоставиха, и да проведем евентуално някое контролно???Какво ще кажете????
Аз съм за. Peace
Че се натрупа доста материал за учене и упражнения.

# 331
  • Мнения: 1 466
А когато работя с дадена снимка трябва ли да й задам размери /резолюция/, какви и кога - в началото или може и след като съм я "оклепала"?
koral4e, мерси, ще ми е полезно /не съм опитвала със скрапове/  bouquet Обаче иска юзер и парола - преди да дадеш линка, трябва да излезеш от профила си, иначе не се вижда.
Размерите и резолюцията е добре да ги уточниш в началото, за да не си създадеш прекалено много допълнително работа после. Размерите и резолюцията се определят в зависимост от това, за какво ще служи снимката. Може да е тапет на монитора, изображение за web, снимка за отпечатване, картичка, плакат и т.н.
Width е широчината
Height е височината
Стандартен размер за 17' монитор е 1024 на 768
Резолюцията (брой пиксели на инч) се избира в зависимост от това дали изображението ще е за web или ще се разпечатва. Стандарт за web е 72 dpi. Тези изображения са с много по-ниско качество от печатните, но на екран изглеждат добре и не тежат много, т.е. трябва им малко време за зареждане. При печат се използва между 150 и 300 dpi в зависимост от качеството, което искаме да постигнем. За снимка около 200 dpi е добре, но ако е списание, трябва да е 300. Във всички случаи, ако е по-малко от 150 най-вероятно цветовете няма да са същите, като тези на екрана, а изображението ще е размазано.
Важен е също и цветовия режим. За web се работи с RGB, а за печат с CMYK

Бианка, снимката ти се е размазала, защото е уголемена прекалено много. При растерните изображения при уголемяване се разместват местата на пикселите и много пиксели се губят. Има начини да се увеличи, като се допълнят пиксели по подразбиране, но начините са сложни и не дават кой-знае колко добър резултат, затова по-добре работи с оригиналните размери на снимката, като правиш рамката по нея.

# 332
  • Мнения: 1 466
Ето и един урок за лесна и ефектна рамка:

1. Отворете снимката.
2. Изберете Rectangluar Marquee Tool и направете селекция подобна на показаната:

3. Натиснете клавишната комбинация Ctrl+Shift+I (по този начин ще обърнете селекцията) и след това отидете на Filter>>Blur>>Gaussian Blur и използвайте тези настройки (можете да промените радиуса в зависимост от това колко искате да е размазана рамката):

4. Сега натиснете отново Ctrl+Shift+I (това ще ви върне към предишната селекция). После Ctrl+J, за да копирате слоя. Сега като е селектиран новия слой отидете на Layer>>Layer Style (или с десен бутон върху слоя избирате Blending options) и приложете Stroke и Drop Shadow със следните настройки:


5. Вече сте готови Simple Smile

# 333
  • Мнения: 557
Момичета ето и моя опит за нещо по-различно.Установих че като е черно бяла снимката и се избират по-лесно елементите.

# 334
  • в стаята
  • Мнения: 469
 Днес се мъча да изрежа човек. Търсих урок, но нищо не видях, ще помогне ли някой.

# 335
  • Мнения: 1 466
Днес се мъча да изрежа човек. Търсих урок, но нищо не видях, ще помогне ли някой.

Има доста начини за изрязване. Ако искаш да изрешеш човека, заедно с фона, най-лесния начин е да селектираш човека (с Rectangular Marquee Tool за правоъгълна селекция или Elliptical Marquee Tool за кръгла или елипсовидна селекция) и да издърпаш селекцията на мястото, където искаш да е (ако искаш да изтриеш човека просто натисни клавиша delete).
Ако обаче искаш да изрежеш човек по контурите му, трябва да използваш Lasso Tool и внимателно да оградиш човека.
Третия начин е да изтриеш фона с гумичката и при натискане на слоя със задържан клавиш Ctrl ще се маркира само човека. Simple Smile

# 336
  • Мнения: 2 035
Ура, ура, ура  newsm44
То имало тема и като за мен в която мога спокойно да се запиша и аз  Grinning


Много съм боса в нещата, дори според мъжа ми /който е супер вещ в тая област/ нямам още виждания от към цветове, съчетанията и работите ми нямат завършен вид/ или обобщено - далеко съм от истината  Tired

Така че съм готова да попивам вашите уроци и да се старая да правя наистина красиви неща  Heart Eyes

Ето ги последните неща:
/това е единственото колажче, което му допада и няма много забележки  Crazy/


останалите са тук:
http://valstef.multiply.com/photos/album/8

Повечето елементи съм си ги вземала от "ВСЕОБХВАТНА Фотошопска БИБЛИОТЕКА", за което благодаря на всички момичета   bouquet А колажчето с думичките съм го качила, но не е завършено още  Rolling Eyes

# 337
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
val_stef  smile3501

Ти май не си за тая тема Wink

# 338
  • Мнения: 502
За разлика от Вас аз не мога да направя нищо , защото нещо ми убягва.
Правя си фон, след това си отварям снимка и изрязвам обекта.
Кажете ми как да сложа снимката върху фона?Нещо със слоевете не мога да разбера  newsm78

# 339
  • Мнения: 1 466
За разлика от Вас аз не мога да направя нищо , защото нещо ми убягва.
Правя си фон, след това си отварям снимка и изрязвам обекта.
Кажете ми как да сложа снимката върху фона?Нещо със слоевете не мога да разбера  newsm78
Направо издърпай изрязания елемент с Move Tool върху фона. Другия начин е да го копираш (Ctrl+C) и да го поставиш (Ctrl+V) върху фона.

# 340
  • Мнения: 2 035
val_stef  smile3501

Ти май не си за тая тема Wink

Ех много благодаря, трогната съм  Blush Но мисля, че ми е ранко за другата тема, там има толкова красиви неща на които не мога да се нагледам  bouquet

# 341
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
rori, слоевете са си слоеве.
Има два начина да преместиш изрязаната снимка, елемент или някакъв детайл върху нов фон - едното е с КОПИ-ПЕЙСТ върху желания фон.
Другият е с инструментът за движение Move tool от панелът с инструментите. "Издърпваш" елемента върху фона.
Всеки добавен елемент върху желания от теб фон си се прави автоматично на нов слой. Дори, когато пишеш нещо, думите си идват на нов слой!

Дано ти разясних нещата! Ако не си разбрала, питай пак! Peace

# 342
  • Мнения: 502
За разлика от Вас аз не мога да направя нищо , защото нещо ми убягва.
Правя си фон, след това си отварям снимка и изрязвам обекта.
Кажете ми как да сложа снимката върху фона?Нещо със слоевете не мога да разбера  newsm78
А как вадя фона, за да сложа там снимката?

Направо издърпай изрязания елемент с Move Tool върху фона. Другия начин е да го копираш (Ctrl+C) и да го поставиш (Ctrl+V) върху фона.

# 343
  • Мнения: 502
А как вадя фона, за да сложа там снимката?

# 344
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
rori, фонът ти трябва да е активен, т.е. да бъде оцветен в наситено синьо /там отгоре, където е изписано името на файла, в случая фона/, за да можеш да работиш върху него!!!

Общи условия

Активация на акаунт