Календар 2008

  • 32 303
  • 231
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте бг-мамми!
Наближава Коледа и към подаръците искам да добавя и един календар за бабите. Направих нещо
http://images20.snimka.bg/004453626.jpg
Използвах
http://cp.c-ij.com/english/calendar/2008/index.html
Бих желала обаче, ако може месеците и дните да са на български.
Помагайте моля! newsm12

# 1
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
А ще обясниш ли на моя милост - мадам Невежество Blush как направи твоя календар? Много е хубав Peace

# 2
  • Мнения: 187
RS, направих го с готов календар от сайта, който съм посочила. Изтегляш си готовия календар и във Фотошоп добавяш към него твоята снимка. Работи се, както с готовите рамки за снимки.
Намерих и програма за генериране на календари (месеците и дните), която можеш да използваш за създаване на собствени календари.
http://www.download.bg/index.php?cls=programs&mtd=List&q … amp;g=&order=
Успехи!!! Simple Smile

# 3
а с програмата за календари справи ли се и как?

# 4
  • Мнения: 187
Не е трудно. Програмата е на български и лесно се ориентираш. Копирам месеците и ги слагам върху снимка във Фотошопа. Има малък проблем с шрифта, защото ако не е същия като в програмата дните малко се разместват и трябва да ги пооправиш. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 182
Ето този календар направих за една приятелка.Пуснах го и във Фотошопската тема ,но видях че има и друга тема за календари.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
А може ли да се направи нещо подобно ако не се ползва фотошоп, че хич не го умея Blush

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лати календара ми харесва  Peace
Можеш ли да кажеш къде генерира камия календар на български, че аз все на латиница намирам.

# 8
  • Мнения: 274
ще следя темата, и аз това съм замислила да майсторя
 Peace

# 9
  • Мнения: 1 182
Ето календарите-има два варианта.Най-долу са.
http://latimitko.multiply.com/photos/album/66

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Тази програмка за генерирането я дръпнах, но ми излиза, че има някаква грешка
Някой ще може ли да ми ги прати вариантите за 2008  Praynig

# 11
  • Банкя
  • Мнения: 1 291


това е моя първи опит

# 12
  • Мнения: 274
препоръчаха ми този сайт http://www.forum.fotowedding.ru/viewtopic.php?t=3397 като първо трябва да се регистрираш. Аз вече пети ден от както съм попълнила формуляра и чакам да ми пратят активиране на акаунта. Да ама не. И тук го отписвам като вариант явно ще трябва да намеря време да опитам нещо сама, колкото и бегли да са ми знанията в тази област.

# 13
  • Мнения: 187
Разглеждайки съседна тема попаднах на линк, където открих и готови за печат календари. Има интересни, на различни езици, но за съжаление без български. Grinning

Извинете пропуснах линка!
http://www.dltk-cards.com/calendar/

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 16:25 от emm

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ето какво направих

# 15
  • Мнения: 2 336
такъв съм шемет сега ви видях, ето какво съм сътворила
http://tedkamar.multiply.com/photos/album/9

# 16
  • Мнения: 2 336
Момичета какво става с вашите календари я да ги видим Thinking

# 17
# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ето аз до къде съм стигнала
http://benitka.multiply.com/photos/album/28

# 19
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз ги правя по два месеца на лист за настолен календар. За сега ми останаха само последните два месеца

http://minivta.multiply.com/photos/album/13

За септември и октомври още се колебая между двата варианта.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
tatyana_77, много е хубав Grinning А какви размери и резолюция задаваш?

# 21
  • Мнения: 2 336
Ето от мен още един, аз пък ги правя за цялата година настолните няма да са удобни за бабите Laughing
http://tedkamar.multiply.com/photos/photo/9/7

# 22
  • на село
  • Мнения: 1 028
tatyana_77, много е хубав Grinning А какви размери и резолюция задаваш?

Ох, много ми е голяма резолюцията - 1500/1000рх  Crazy. Направо се чудя с какъв акъл го започнах толкова голям!

# 23
  • Мнения: 210
Ето го и моя календар. Още не съм намерила подходящи снимки за всички месеци,но останалото е готово Wink

http://magynik.multiply.com/photos/album/3/Kalendar_2008

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Маги, браво  Peace
много ми храсаха твоите творения
Уж и аз исках да са по-изчистени, ама все е залисва в многото мацане Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 336
това е леко поизменен вариант не знам кой е по-удачен
http://tedkamar.multiply.com/photos/photo/9/8

# 26
  • на село
  • Мнения: 1 028
това е леко поизменен вариант не знам кой е по-удачен
http://tedkamar.multiply.com/photos/photo/9/8

Мен ако питаш - месеците от първия/за да могат по- лесно даги четат бабите/ и надписа от втория.

# 27
  • Мнения: 2 336
tatyana_77 благодаря ще имам предвид твоето мнение все пак друго е да ти даде акъл човек имащ повече опит Wink

# 28
  • Мнения: 502
На мен програмата ми дава грешка и не може да се отвори .Вие имахте ли такъв проблем и как се справихте?

# 29
  • Мнения: 187
На мен програмата ми дава грешка и не може да се отвори .Вие имахте ли такъв проблем и как се справихте?
Нямах проблеми. Програмата е малка и мога да я пратя по е-маил? Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 182
Ето го календара с моите дечица:
 Hug

# 31
  • на село
  • Мнения: 1 028
Страхотен е! Много ми харесва!

# 32
# 33
  • Мнения: 502
На мен програмата ми дава грешка и не може да се отвори .Вие имахте ли такъв проблем и как се справихте?
Нямах проблеми. Програмата е малка и мога да я пратя по е-маил? Simple Smile

Ще съм ти много благодарна ,ако ми я пратиш.

# 34
  • Мнения: 2 336
На мен програмата ми дава грешка и не може да се отвори .Вие имахте ли такъв проблем и как се справихте?
Нямах проблеми. Програмата е малка и мога да я пратя по е-маил? Simple Smile

Ще съм ти много благодарна ,ако ми я пратиш.
и аз я искам ако не е много нахално Embarassed

# 35
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
MaGi,Моля те да ми разрешиш да си копирам някои т твоите рамки , че аз съм много зле с фотошопа .Така ще мога и аз да си направя календар за бабите.

# 36
  • Мнения: 2 242
ауу ама то дошло календарно време  ooooh! добре че ме подсетихте
ще взема тез дни да спретна нещо

а къде ги разпечатвате и какви размери?

# 37
  • Мнения: 638
Emmи аз съм на таква вълна,оба4е нямам много време!
И на мен ми дава гре6ка за програмата от сайта на download.bg
ted_,оправих календара оба4е е размазано,6те се поровя когато имам пове4е време да го оправя.
Lati,календара е станал ок  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 336
Sesiliq да покажеш какво си направила, дори и в работен вариант Peace

# 39
# 40
  • Мнения: 187
ted_,  rori,
Нямам адрес, на който да изпратя програмата. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 210
MaGi,Моля те да ми разрешиш да си копирам някои т твоите рамки , че аз съм много зле с фотошопа .Така ще мога и аз да си направя календар за бабите.

Ами да, няма проблем. Заповядай! Виждам,че вече си се обслужила:)

# 42
  • Мнения: 2 015
Аз измайсторих това
.
Какво ще кажете?

# 43
  • Мнения: 638
Михаела Ив.,сладурско е ,оба4е цифрите са размазани!
Как го направи с Фото6оп-а ли?Искам и аз-з-з!Кога 6те се захвана сериозно......сега отиваме на пазар....
emm,прати и на мен програмата,много 6те се радвам! Simple Smileдадох майл-а си на ли4ни.

# 44
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
БЛагодаря МаGi  bouquet

# 45
  • Мнения: 2 336
ето още един от мен

# 46
  • Мнения: 2 015
Аз съм забравила и годината да напиша newsm78.Ама и цифрите наистина са размазани, но ще го оправя и пак ще искам мнение Hug.

# 47
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Момичета, а дали някоя от вас ще ми изпрати на мейла само датите за 2008 Praynig

# 48
  • София
  • Мнения: 310
Момичета, а дали някоя от вас ще ми изпрати на мейла само датите за 2008 Praynig
http://pesheck.multiply.com/photos/album/1
виж тук

# 49
  • Мнения: 6 442
Записвам се тук,за да се поизуча малко,че съм много боса в тези неща,а така ми се иска да сътворя нещо.... Wink

# 50
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Момичета, а дали някоя от вас ще ми изпрати на мейла само датите за 2008 Praynig
http://pesheck.multiply.com/photos/album/1
виж тук
много, много благодаря  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 336
това е моето недовършено произведение от снощи какво ще кажета дали има мисъл да се довършва newsm78

# 52
  • на село
  • Мнения: 1 028
Хубав е! Само ми се струва че фона доста се слива с някои от фигурките  Thinking.

# 53
  • Мнения: 2 336
Хубав е! Само ми се струва че фона доста се слива с някои от фигурките  Thinking.
имаш право ще го поогледам и ще подменя тук там някоя, благодаря за критиката приемам още и не само за този

# 54
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Ето го и моят недовършен календар:

# 55
  • на село
  • Мнения: 1 028
Страхотен е  Peace! Много ми харесва!

# 56
  • Мнения: 3 971
Къде си разпечатвате настолните календари  Thinking

# 57
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
И аз от това се интересувам

# 58
  • Мнения: 6 442
Ето го и моят недовършен календар:

Ауууу,това много ми харесва!!!Страхотно е ,поздравления!!Може ли да  споделиш как точно го направи?? newsm78

# 59
  • Мнения: 1 163
записвам се,ще се пробвам и аз тези дни Simple Smile

# 60
  • Мнения: 2 433
А не сте ли се сещали за готов календар на които да направите глава???  Wink
дали ще е трисекционен или с една тетрадка е без значение - става удобно лесто и с големи цифри за бабите Mr. Green Да не говорим че навсякъде ще можете да направите разпечатка А/4 което всъщност е главата на календара! Hug

слагам снимки за да се сетите за какво точно говоря -  не е кой знае каков дизайна но го спретнах на бързо за демонстрация -
и

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 23:35 от JuliS

# 61
  • Мнения: 3 971
А не сте ли се сещали за готов календар на които да направите глава???  Wink

Такива бяха миналата година , сега ми се иска нещо по така Rolling Eyes Затова питах за настолните Wink

# 62
  • Мнения: 2 433
Настолните - пирамидките - по принцип са само конхекция - незнам дали някой ще се навие да ти сглоби единични бройки - ако това стане - то цената им няма да е хич приемлива.. Но пък и тук може да се намери приемливо решение - като например да се оразмерят снимките по снимката на листа и да се разпечатат на самозалепваща хартия- така просто ще препокриеш стандартните снимки!

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз моите елементи мисля да ги сглобя и на голям стенен (плосък) и на настолен.
И мисля, че ако се печатат на обикновена хартия няма да е много скъпо
От картон се сглобява триъгълната основа, като преди това се перфорира. После всеки месец (лист) като се изреже се перфорира и мисля сама да си ги нанизвам после

# 64
  • Мнения: 2 336
ето от мен вече готов знаете приемам критики

# 65
  • Мнения: 3 971
Малко ми стой незавършен newsm78 фона  е  изцяло изчистен.Пробвай с някоя текстура или четка Thinking

# 66
  • Мнения: 2 751
Записвам се. Днес започвам и аз с календарите.
Мисля да ги правя от 4 страници с по 3 месеца - както са сезоните.  Hug
Ще ги правя на Фотошоп, може да използвам някой и друг готов елемент.
Сега почвам да си търся подходяща програма за дните и месеците.
скоро ще се похваля с работен вариант  Grinning

# 67
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
В Corel Draw се правят супер лесно Peace
А това с 4етирите сезона е супер идея Hug

# 68
  • Мнения: 2 751
В Corel Draw се правят супер лесно Peace
А как? има спец. приложение към корел за календари или?
Давай идеи   bouquet

# 69
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Да Peace

Tools>Visual basic>Play

Избираш Calendar Wizard>Run

Появява ти се прозорец, в който правиш календара. Можеш да променяш абсолютно всичко! Особеното е, че няма въведен български език, трябва да избереш руски и да го редактираш (Language: New, избираш руски, поправяш думичките и натискаш Add/Modify, Close). Като приключиш натискаш Generate и след това Close. Календарът не е запазен! Трябва да го направиш по каналния ред.
Успех!

# 70
  • Мнения: 2 751
Ти си златооо   bouquet Hug
Ще пробвам след малко.
Ако ударя на камък, пак ще питам  Hug Grinning
Точно това исках-да си направя датите на прозрачен фон, да може после да си ги ползвам във Фотошоп и досега не открих такава програма.
В корел е супер  Grinning Mr. Green

# 71
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Ауууу,това много ми харесва!!!Страхотно е ,поздравления!!Може ли да  споделиш как точно го направи?? newsm78

Благодаря Embarassed

Ами как, самите дати - в корел дроу, както описах в предния пост, всичко дуго във фотошоп.  Ако те интересува нещо конкретно, питай Peace

# 72
  • Мнения: 515
Къде ги разпечатвате тези календари?

# 73
  • Мнения: 2 015
На мен нещо не ми идва муза и ги шляпам ей така и за това не стават хубави

# 74
  • Мнения: 2 336
Михаела Ив защо са ти толкова размазани месеците?

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Момичета и аз правя календар на моя бебок. Преглеждах назад, но така и не разбрах, в какъв формат правите календарите А3, А4, какъв ??? И каква резолюция? И след това къде ги отпечатвате и върху какво? В смисъл като ида на печатницата какво да искам. Ще съм благодарана ако ми помогнете.

# 76
  • Мнения: 2 751
Момичета и аз правя календар на моя бебок. Преглеждах назад, но така и не разбрах, в какъв формат правите календарите А3, А4, какъв ??? И каква резолюция? И след това къде ги отпечатвате и върху какво? В смисъл като ида на печатницата какво да искам. Ще съм благодарана ако ми помогнете.
Не съм печатала досега календари, аи не знам къде ще ги печатам.
Обаче формата си го избираш ти. Аз ще си ги правя в А4. Ще ги правя на резолюция 300 и CMYK.

# 77
  • Мнения: 2 433
момичета, разпечатки можете да направите във всеки копирен център или рекламно ателие - разбира се ако той разполага с цветна дигитална машина.
Цените в Севлиево са 1,20 на А/4 и 2,00лв на А/3 но това предполагам е ориентировъчна цена, защото в София и горемите градове цената може да варира с 0,50лв+-.

# 78
  • Мнения: 2 751
момичета, разпечатки можете да направите във всеки копирен център или рекламно ателие - разбира се ако той разполага с цветна дигитална машина.
Цените в Севлиево са 1,20 на А/4 и 2,00лв на А/3 но това предполагам е ориентировъчна цена, защото в София и горемите градове цената може да варира с 0,50лв+-.
Тези цени за картон ли става въпрос?

# 79
  • Мнения: 2 433
при нас - да
но е много относително съпоставянето...

# 80
  • Мнения: 119
 Здравейте  Hugи аз да се запиша в темата.Аз също бих искала да направя календар за бабите и за други роднини ,ама нещо изобщо не мога да се оправя с тези програми! newsm78 ooooh!Изчетох всичко което сте писали ама пак не схванах нищо,ще ви бъда много благодарна ако някой от вас има желание и време да ми обясни стъпка по стъпка как се прави календар.  bouquet
Направили сте много красиви календари. newsm10

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 23:08 от Tina82

# 81
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
julis , разгледах албумти .Браво страхтни са нещата ти.
А от къде взимаш бели чиники или каквото и да е друго за декупаж?

тина имаш ли фотошоп?

# 82
  • Мнения: 119
Не нямам но ако трябва ще си го изтегля.

# 83
  • Мнения: 6 442
Здравейте  Hugи аз да се запиша в темата.Аз също бих искала да направя календар за бабите и за други роднини ,ама нещо изобщо не мога да се оправя с тези програми! newsm78 ooooh!Изчетох всичко което сте писали ама пак не схванах нищо,ще ви бъда много благодарна ако някой от вас има желание и време да ми обясни стъпка по стъпка как се прави календар.  bouquet
Направили много красиви календари. newsm10
И аз се присъединявам към тази молба Praynig

# 84
  • Мнения: 39
здравейте аз съм нова тук и също се интересувам от този календар и бих искала да ми обясните как става

# 85
  • Мнения: 2 015
Михаела Ив защо са ти толкова размазани месеците?
Мисля, че е защото го качих в snimka.bg.Ама не знам newsm78.

# 86
  • Мнения: 2 336
Михаела Ив харесва ми анимацията ти от къде я сваляш?

# 87
  • Мнения: 6 442
Не нямам но ако трябва ще си го изтегля.
Аз от четири дена се боря да го изтегля,но от никъде не успявам-и замунда,и арена иоще един сайт ooooh! Дали може да се прати на майла и дали някоя мама ще се навие да го направи?? Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 119
Не нямам но ако трябва ще си го изтегля.
Аз от четири дена се боря да го изтегля,но от никъде не успявам-и замунда,и арена иоще един сайт ooooh! Дали може да се прати на майла и дали някоя мама ще се навие да го направи?? Rolling Eyes
Аз си го изтеглих от замундата ако искаш ще ти дам линк,но нещо не мога да се оправя с него. newsm78

# 89
  • Мнения: 6 442
Не нямам но ако трябва ще си го изтегля.
Аз от четири дена се боря да го изтегля,но от никъде не успявам-и замунда,и арена иоще един сайт ooooh! Дали може да се прати на майла и дали някоя мама ще се навие да го направи?? Rolling Eyes
Аз си го изтеглих от замундата ако искаш ще ти дам линк,но нещо не мога да се оправя с него. newsm78
Дай линк.Нали със Save target as се тегли.Или пак нещо съм се объркала? newsm78

# 90
  • Мнения: 119
Не нямам но ако трябва ще си го изтегля.
Аз от четири дена се боря да го изтегля,но от никъде не успявам-и замунда,и арена иоще един сайт ooooh! Дали може да се прати на майла и дали някоя мама ще се навие да го направи?? Rolling Eyes
Аз си го изтеглих от замундата ако искаш ще ти дам линк,но нещо не мога да се оправя с него. newsm78
Дай линк.Нали със Save target as се тегли.Или пак нещо съм се объркала? newsm78
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=102228
Аз тегля с FlashGet.

# 91
  • София
  • Мнения: 310
little^cuttie   ПЪРВО СИ ПРАВИШ РЕГИСТРАЦИЯ примерно в замунда и после си теглиш торента с фотошопа, не чрез save, а чрез програма за сваляне на торенти - bitcomet или  utorrent
след това виж втемите за начинаещите фотошопки, там ще добиеш представя какво да правиш  Peace
и аз миналата седмица бях на същото дередже, но вече имам няколко рамки за снимки с бебката ми и даже вече имам работни варианти на януари и февруари от календара   Hug Crazy

# 92
  • София
  • Мнения: 310
kalaza  календара е много хубав, ако не те затруднява кажи от къде взе месеците, че аз ги имам но са много скучно написани, а твоите много ми харесаха  Crazy  Peace

# 93
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Направих си ги с Корел Дроу, както съм описала по-нагоре Peace

# 94
  • Мнения: 1 426
Ето няколко календара и от мен - правени с най-обикновен excel:





# 95
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Записвам се и ще ви следя с интерес Party Скоро започвам и аз един календар, та да видим до къде ще го докарам Whistling Мисля да е с по 2 месеца на лист.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Здравейте! И на мен ми се иска да направя календар за подарък, но познанията ми във Фотошопа са елементарни  Blush Някой може ли да шерне psd файла, пък да се помъча?

Как го направихте това в ексела?

# 97
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз приключих  и с последните два месеца http://minivta.multiply.com/photos/photo/13/18

Как ви се струва?

# 98
  • Мнения: 6 442
Момичета,някой може ли да ми прати bitcomet,защото и него не мога да сваля.... Praynig

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Момичета,някой може ли да ми прати bitcomet,защото и него не мога да сваля.... Praynig
Имам го, но е 12.9 MB
От тук не можеш ли да го дръпнеш
http://www.download.bg/index.php?cls=program&id=27405

# 100
  • Мнения: 119
Момичета,някой може ли да ми прати bitcomet,защото и него не мога да сваля.... Praynig
Аз имам 2 версии писах ти на ЛС ако искаш ще ти ги пратя.

# 101
  • Мнения: 2 015
Михаела Ив харесва ми анимацията ти от къде я сваляш?
http://forum.materinstvo.ru/index.php?s=0d66778204b3dfa54470dc44 … ic=87391&st=0
Има много и наистина са хубави елементите Peace

# 102
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Вече три години правя календари за родата и за мен.
Правя ги като колажи от снимки през годината под обща идея - за първата година беше "Аз и родата", втора - смешни снимки, третата - Знам къде беше тази година, но за тази още нищо не ми идва наум.
Тук един работен стар вариант на смешни снимки

Досега правех "главата" и после ги давах да ми я отпечатат и сложат на т.н. работни календари. Но ми се искаше да се заиграя с темата за сезоните или нещо друго, но как и по какъв начин се отпечатва

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не е трудно. Програмата е на български и лесно се ориентираш. Копирам месеците и ги слагам върху снимка във Фотошопа. Има малък проблем с шрифта, защото ако не е същия като в програмата дните малко се разместват и трябва да ги пооправиш. Simple Smile

emm аз изтеглих програмата, работи чудесно, но нещо не мога да прехвърля месеците във фотошоп, ще ме светнеш ли как става?

# 104
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Къде си разпечатвате настолните календари  Thinking

Туй и аз се питам, ако нямаш информация, има един копирен център на Битоля, срещу Пикадили там мисля да проверя

# 105
  • Мнения: 1 426
Как го направихте това в ексела?
Отваряш нов ексел документ.
Маркираш колоните от A до AG, щракваш с дясна мишка, избираш Column Width, пишеш 3 и натискаш ОК. Мрежата става на малки квадратчета. От 4-ти ред, 2-ра колона си въвеждаш календара, като си избираш шрифт, дебелина на буквите и т.н.:



После с Insert Picture From File (в различните версии на ексела това изглежда по различен начин, но горе-долу навсякъде е така) си вкарваш картинка или снимка, която ти харесва. Наместваш я горният й ляв ъгъл да е в началото на 2-ри ред 2-ра колона и я разширяваш така, че долният й десен ъгъл да стигне края на последната колона с цифрите.
После хващаш втория ред и го разширяваш така, че да ти се покаже началото на календара долу под снимката. Ако снимката ти е по-широка от максималната ширина на реда, използваш и третия ред.
С Insert WordArt си изписваш годината (2008) и я провлачваш върху картинката - там, където ти харесва.
Избираш Gridlines да не се виждат (при мене е на Page Layout).
Маркираш с Shift табличката от първи ред първа колона до долния край на календара (при мене е 27-ми ред колона AG и избираш copy)
После отваряш един най-обикновен Paint и натискаш paste - и календара ти е вътре, остава само да го запомниш с разширение jpg.

И се получава нещо като това:

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ето и аз до къде я докарах
Пак ми идват някакви идеи за дооправяне, ама първо да ги направя всички месеци и тогава Simple Smile

# 107
  • Мнения: 2 751
Ето и аз до къде я докарах
Харесват ми  Hug
От къде взе фоновете, елементите, рамките....
Аз нещо все попадам на много кичозни елементи.
Търся си по-простички рамки, без много елементи по тях и подходящи за сезоните фонове.
Сама ли ги прави или са готови?

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Фоновете си ги правих сама или съм наслагвала върху готова снимка.
Рамките... каквото изчопля от нета, но са преправяна, като изрежа кичозната част
Не съм запазила сайтовете, от където съм ги краднала. На момента като ми потрябва нещо търся го ползвам и затварям.
Ама си е голяма играчка

# 109
А какво ще кажете за мини календарчета ( джобен формат)!? Много добра възможност да зарадваме всеки свой близък. Аз лично най-ми е удобно като ги изкопирам на фотохартия 9х13, прегъвам на две ( като снимката се пада от едната страна, а календара от другата), а накрая    ги ламинирам ( така няма да има мърдане при всякакво третиране   hahaha  Laughing )

# 110
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз ще се опитам да направя календар с 4-те сезона. това е проекта за есен:

# 111
  • Мнения: 2 751
Ама си е голяма играчка
Така е  Grinning
Но до Коледа има време.
Скоро ще пусна и мои проекти  Hug

# 112
  • Мнения: 2 751
Качвам РАБОТЕН вариант на 1ва стр. от календара.
Със сигурност ще го доработвам.  Peace
http://images20.snimka.bg/004563982.jpg

П.С. Снимка.бг е променил много цветовете ...

# 113
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Ето го и моят: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=195022

Ще се доработва Peace

# 114
  • Мнения: 2 587
Записвам се,за да крада идеи ако ми остане време за правене на календар.

# 115
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
С моята програма толкова мога .На мен ми харесва че се вижда детето а не някакви фльонги.
Ще го сложа в истинска рамка и миля че ще е добреhttp://i222.photobucket.com/albums/dd230/tarlio/d39eddae.jpg

# 116
  • Мнения: 2 336
ако махнеш точките след дните ще е по добре

# 117
  • Мнения: 1 251
И аз мисля да пробвам да направя календар за първи път и се записвам да следя темата. Peace

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Лекси много ми харесва твоя календар. Аз съм решила първо да направя настолния, където ще са месец по месец. Вече направих януари и ...... зациклих на февруари  newsm78, та май за сега ще го прескоча....... и ще продължа с месеците, за които имам идеи, пък после ще се върна да се мъча на безидейните......Аз съм решила да ги свързвам с празници и събитийна тематика. Например:
януари - сняг; февруари - ???; март - пролет, цветя; април - великден, яйца; май - примерно 24 май; юни, юли и август все ги свързвам с морето, лятото, та незнам..... но ще са на такава тематика, септември - начало на учебната година, октомври - Хелоуин, ноември - с есента, декември - Коледа, елха и такива.......
Сега докато пишех се сетих, че през Февруари е св. Валентин - имам много яки снимки на синковеца ми с едно наборско гадже, та може тях да сложа, ама нали календара е за бабите та незнам дали е подходящо....., а и друго за началото на учебната година сме малки, та ще мисля друго и за септември де......, та който има някакви идеи - да помага.....

Ето го януари: http://martichka.multiply.com/photos/photo/6/2

имам и други идеи, но тях ще ги приложа за другите календари, ако стигна до тях де....

# 119
  • Мнения: 720
Nevada, благодаря за идеята   bouquet
Реших да опитам с твоят календар, защото мислех, че ексел ми е добре познат, но уви  Confused Можеш ли да ми кажеш как а махна линиите от табличката?  newsm78 Търсих из менютата Gridlines и Page Layout, но не открих.  Rolling Eyes

# 120
  • Мнения: 6 442
Лекси много ми харесва твоя календар. Аз съм решила първо да направя настолния, където ще са месец по месец. Вече направих януари и ...... зациклих на февруари  newsm78, та май за сега ще го прескоча....... и ще продължа с месеците, за които имам идеи, пък после ще се върна да се мъча на безидейните......Аз съм решила да ги свързвам с празници и събитийна тематика. Например:
януари - сняг; февруари - ???; март - пролет, цветя; април - великден, яйца; май - примерно 24 май; юни, юли и август все ги свързвам с морето, лятото, та незнам..... но ще са на такава тематика, септември - начало на учебната година, октомври - Хелоуин, ноември - с есента, декември - Коледа, елха и такива.......
Сега докато пишех се сетих, че през Февруари е св. Валентин - имам много яки снимки на синковеца ми с едно наборско гадже, та може тях да сложа, ама нали календара е за бабите та незнам дали е подходящо....., а и друго за началото на учебната година сме малки, та ще мисля друго и за септември де......, та който има някакви идеи - да помага.....

Ето го януари: http://martichka.multiply.com/photos/photo/6/2

имам и други идеи, но тях ще ги приложа за другите календари, ако стигна до тях де....
Февруари-Трифон Зарезан,а може и пак нещо със снега да го свържеш или с кокичето.Септември-аз го свързвам с края на лятото.за др  newsm78 не се сещам.

# 121
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
ако махнеш точките след дните ще е по добре
Да, права си Peace Но една приятелка ми ги прави на Корел /датите/ и ми ги прати по Скайп, та ми беше неудобно да я карам да ги поправя и пак да ги праща. Ще пробвам да ги махна с ФШ Thinking

# 122
  • Мнения: 2 587
Намерих време за януари,да видим дали ще смогна с другите:

# 123
  • Мнения: 1 531
ух че кеееф - дано да се справя и аз някак си  Crazy Flutter Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 2 751
Ето и моите проекти засега.

Трябва да им добавям елементи, сложила съм само няколко.




Този е за едни приятели:



Този е само 1ва стр. Crazy

# 125
  • Мнения: 2 587
Вече си имам и февруари и март:

# 126
  • Мнения: 2 751
ПОМАГАЙТЕ:
Къде да ги печатаме тези календари?
В Офис 1 излиза много скъпо, понеже печатат в/у обикновена хартия, после ламинират и слгат спирала...та един 4листов календар формат А3 излиза повече от 20 лв  ooooh!

Иска ми се да е в някое цифрово фото, но засега не намирам къде печата в/у по-специална хартия  Thinking

# 127
  • София
  • Мнения: 7 242
До нас има копирен център на Канон. Ще питам утре какви са възможностите.
Понеже работя в А4, дали ще има проблем да ми го изкарат в по-голям формат /относно качеството/?

# 128
  • Мнения: 2 751
До нас има копирен център на Канон. Ще питам утре какви са възможностите.
Понеже работя в А4, дали ще има проблем да ми го изкарат в по-голям формат /относно качеството/?
Предполагам, че качеството ще спадне...

Ще чакам инфо за цените  Hug

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Почти съм на финала. Остава ми само август, но музата ме напусна. А ми се иска да приключвам вече, та ще се понасила да го измисля Simple Smile и после ще показвам Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 587
ПОМАГАЙТЕ:
Къде да ги печатаме тези календари?
В Офис 1 излиза много скъпо, понеже печатат в/у обикновена хартия, после ламинират и слгат спирала...та един 4листов календар формат А3 излиза повече от 20 лв  ooooh!

Иска ми се да е в някое цифрово фото, но засега не намирам къде печата в/у по-специална хартия  Thinking

Аз съм се ориентирала към копирен център.Един лист на формат А4 излиза 1,50лв печатано на картон,а на обикновен лист-1.20лв + ламиниране-1,50лв - общо 2,70лв на лист.Във фотото на снимкова хартия е 5,50лв на лист и излиза доста скъпо.

# 131
  • Мнения: 2 751
Днес звънях на тези:

http://printvizia.com

Много любезно ми обясниха какви са възможностите.
Един лист от най-дебелия картон, формат А3, струва 2.7 лв. Формат А4- 1.5 лв.
Съвсем прилично Peace

Ще ги пробвам и, ако ми харесат, всички ще ги отпечатам там  Grinning

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ето го








Някои неща не са доизпипани, ама май нямам вече нерви Simple Smile и юли ми е малко постен...
ама ако имате критики или идеи... казвайте Mr. Green

# 133
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Боже момичета, какви красоти правите smile3501
аз никога няма да се справя smile3518

# 134
  • Мнения: 179
  момичета ето един линк за печатене на календари . можете да си направите примерна поръчка и да видите колко ще струва Simple Smile 
http://print.bg/login/categories.php?cid=20&pr=38

# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Аз ползвах Пъблишър и ето какво сътворих. Ще правим фотосесия за по-хубава снимка, но то това е най лесното Simple Smile

http://lubricant29.hit.bg/Pub2.jpg

# 136
  • Мнения: 2 242
 ooooh! най-после завърших първият, по-семпъл с акцент на снимката. Мисля да направя и няколко варианта с всички месеци и две снимки на един лист А3

                  

kalli кажи си впечатленията после - този офис ми е много удобен и ако си доволна ще ида направо да поръчвам

# 137
  • Мнения: 2 751
kalli кажи си впечатленията после - този офис ми е много удобен и ако си доволна ще ида направо да поръчвам
Аз съм почти готова, остава ми още един лист и в събота мисля да печатам  Grinning
После ще споделя.

П.С. Календарите ти ми харесват, нищо че са семпли. За сметка на това снимките, които си сложила, са много много интересни!Харесвам по-семплите и стилни неща  Peace Hug

# 138
  • Мнения: 557
Slavi страхотни календари и снимки newsm10 newsm10 newsm10,използвала ли си нещо да дооформиш снимките?

# 139
  • Мнения: 6 442
Боже момичета, какви красоти правите smile3501
аз никога няма да се справя smile3518
И аз се чувствам така като разглевдам тази тема..... Cry

# 140
  • Мнения: 2 242
благодаря ви Hug   Hug Hug много се радвам че ви допаднаха

слава богу снимките отдавана си бяха нагласени, иначе щях да стана готова за календар 2009 Mr. Green
първите две съм пипала в лайтрума (готов филтър и настройки на цветовете), останалите имат леки корекции (главно цветове и криви) в шопа

# 141
  • София
  • Мнения: 7 242
Слави, много, много ми харесва  bouquet. Каква е тайната - добър фотограф, добър апарат, добра обработка или от всичко по малко Grinning? Аз нямам нито една снимка, която поне малко да се доближава да твоите Sad

# 142
  • Мнения: 2 336
скоро не съм се записвала с календар, но обещавам това да стане в най-близко бъдеще Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 242
ааа Лекси няма да се разберем така  Mr. Green виждала съм ти снимките в шопската тема и се справяш чудесно  Peace  като си начешеш крастата с фотошопа идвай при нас във фототемата:hug:
моите не са стока (харесвам ги първите 24 часа и после само кусури намирам), но определено напоследък има разлика - и вината изцяло е на новото ми ДСЛР апаратче (сдобих се с дъъъъълго мечтаният Никон Laughing) Кой каквото ще да ми разправя, но техниката има огромно значение!!!
А обработки на снимки много много не уважавам (или чиста снимка или някоя артЬ лигня  Mr. Green)

# 144
  • София
  • Мнения: 7 242
Абе, не ми разправяй...не ще да е само от апарата Wink
Ще намина и при вас след някой и друг месец Mr. Green. Обаче май ще ми трябва и ново апаратче Sad Сегашното /Сони, 6 МР е/, трудно прави читави снимки, а и аз съм един фотограф....

Календарът ми напредва бавно, т.к. бебчо не е въодушевен от заниманието ми. Днес пробно изкарах един от месеците на цветен принтер формат А4 на обикновено хартия /за 1.50 лв/ . Горе-долу бива като качество, най-вероятно всеки лист ще залепя върху картон и ще сложа спирала.

# 145
  • Мнения: 179
запис
много сте бързи ... ден да ме няма и буммммм .... човек не може да ви догони Simple Smile
между другото  ако някой има коледна шапка много моля дайте я насам ........ 2 дена диря Sad ... може и снимка с такава , аз ще си я изрежа Wink Моля , моля, моля ... Коледна шапка , може и две различни за малчуганите ми ..... Ей май нахална станах   Joy Simple Smile
 но какво да се прави ще питам още едно нещо : за формат А3 какви са размерите и каква трябва да е резолюцията , че аз май съм оплескала всичко до тук , та да знам и по - скоро да го преработя Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 23:46 от Axrax

# 146
  • София
  • Мнения: 7 242
В албумчето на мира има http://mimivi.multiply.com/photos/photo/15/7

# 147
  • Мнения: 2 751
запис
ако някой има коледна шапка много моля дайте я насам [/b]........ 2 дена диря Sad ... може и снимка с такава , аз ще си я изрежа Wink Моля , моля, моля ...
Коледани шапки има в почти всеки магазин за левче  Mr. Green
Има и в Комо също. И по някой пазар да се разходиш, пак ще намериш  Peace

# 148
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Заповядай Mr. Green

# 149
  • София
  • Мнения: 1 456
Момичета, пълни сте с прекрасни идеи!
Слави, и на мен много ми харесват снимките!
Лекси, ти що дириш тук ми не правиш рамки? Mr. Green
Сега видях, че и Plachi и Ted се моткат из календарни теми!Пропуснах ли някой?
Я,бързо в нашта тема да докладвате какво сте чули и видели tooth

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 14:27 от muzka1

# 150
  • Мнения: 179
запис
ако някой има коледна шапка много моля дайте я насам [/b]........ 2 дена диря Sad ... може и снимка с такава , аз ще си я изрежа Wink Моля , моля, моля ...
Коледни шапки има в почти всеки магазин за левче  Mr. Green
Има и в Комо също. И по някой пазар да се разходиш, пак ще намериш  Peace
у дома си имаме коледни шапки  поне 3 вида и всеки вид е по 2-3 бройки , но си нямаме фотоапарат за да ги щракна ... или пък още по - лесно да ги надена на главите на маймунките и направи да ги снимам така вместо да се мъча да изрязвам , да напасвам и т.н. и т.н. .....  Peace
kalaza благодарско  ще се възползвам  Heart Eyes

# 151
  • Мнения: 2 751
или пък още по - лесно да ги надена на главите на маймунките и направи да ги снимам така вместо да се мъча да изрязвам , да напасвам и т.н. и т.н. .....  Peace
ДА, точно това ми беше идеята  Hug

# 152
  • София
  • Мнения: 7 242
muzka1, баби чакат календари Grinning. Какво да се прави... Обаче започнах да се изхитрявам - правя си рамките в А4 и ако позволяват, пействам по един месец Grinning

# 153
  • Мнения: 6 442
Момичета,може ли да ви помоля за една услуга....Може ли да смените фона на тази снимка??
Днес снимах моя малкия и тази във фотото му сложила този фона,а на мен хич не ми се връзва...

# 154
  • на село
  • Мнения: 1 028
Нещо такова? Или в друг цвят?



Мога повече да си поиграя и да го изрежа по- добре, но ми трябва по- качествена снимка.

# 155
  • София
  • Мнения: 1 456
Ето виж и това



tatyana моля те сподели с какво режеш, щото аз никога не мога да преценя кой инструмен е най-добър?

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 11:36 от muzka1

# 156
  • Мнения: 2 751
Това е, готова съм   Grinning

http://kallli.multiply.com/photos/album/2/Kalendari

Само януари нещо не ме впечатлява-той ми беше първият  Blush

# 157
  • Мнения: 6 442
Леле,момичета златни сте!Много,много ви благодаря!Така наистина изглежда много по-добре!!!! Hug Heart Eyes Hug

# 158
  • Банкя
  • Мнения: 1 291


аз разучавам моята програма и леко напредвам
това енай-новото .Аз не си падам много по рамките -много шарени ми се виждат.

# 159
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен! Първо искам да ви поздравя за страхотните календари! До сега бях пасивен наблюдател, защото нямах много свободно време да се заема с моя календар, но ето че дойде време и аз да се разпиша тук Simple Smile Ето една от страниците (първите две не мога да ги кача, като успея, ще ги пусна и тях):

http://valinia.multiply.com/photos/photo/2/3

Само че имам проблем с месецие - не мога да прехвърля датите от програмката за генериране, а и там има само 1 възможен шрифт....

# 160
  • Мнения: 230
Здравейте милички! Поздравления за уникалните календари - страхотни са наистина!

Аз много се запалих по идеята да направя календар, но подарък за приятеля ми. Мислех да е с общи снимки, но не се получи нещо - а и той го знае наизуст hahaha

Искам да намеря хубави картинки за десктоп с по-високо качество от всякакви теми и да избера 12 от тях за календара. Прерових де що имаше из гугъл, но нещо не съм много очарована Confused

Моля ако някоя от вас може да ми помогне с линкове към интересни галерии картинки и всичко, което ви дойде на ум да пише! Хубав, усмихнат ден и дано музата не ви напуска никога! newsm51

# 161
  • София
  • Мнения: 7 242
Обаче трябва да се регистрираш, за да ги саволиш. От 529 стр. все се надявам да си харесаш нещо Mr. Green
http://www.sxc.hu/category/9000/50

# 162
  • Мнения: 230
Благодарско   bouquet

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ето я и последната шаренийка за стенен календар Simple Smile

# 164
  • Мнения: 286
Здравейте, моя календар е вече принтиран размер А3!
ето го:


това е адреса на maniaprint там го направиха качеството е страхотно!тук

# 165
  • Мнения: 2 242
vanda  kiss
 мисля да направя и малки календарчета за портмоне (от едната страна снимка, от другата календар) да знаете къде мога да ламинирам толкова малък размер

# 166
  • Мнения: 2 751
vanda  kiss
 мисля да направя и малки календарчета за портмоне (от едната страна снимка, от другата календар) да знаете къде мога да ламинирам толкова малък размер
В Офис 1 със сигурност  Peace

# 167
  • София
  • Мнения: 29
Ето и моят вариант за календар формат А3!

# 168
  • Мнения: 557
Момичета кажете за последно какви са размерите на А3,защото нещо имаше разминавания в мненията.

# 169
  • Мнения: 2 751
Момичета кажете за последно какви са размерите на А3,защото нещо имаше разминавания в мненията.
Не може да има разминаване, това са точни размери:
297*420 мм

# 170
  • Мнения: 557
kalli ,благодаря ти за инфото,просто някъде засекох и др. размери.  bouquet

# 171
  • София
  • Мнения: 7 242
Като си правиш нов документ във фотошопа, просто си задай А3 или какъвто си искаш стандартен размер при отварянето на нов документ от Preset

# 172
  • Мнения: 2 336
Аз моите календари ги разпечатвах във формат А3 и ми харесват как изглеждат като големина, формат А4 ще е малко

# 173
  • Мнения: 230
Мами, има ли някъде из интернет празниците за 2008? Искам да си ги отбележа в календара, ама не откривам нищо Confused

# 174
  • Мнения: 2 336
Мами, има ли някъде из интернет празниците за 2008? Искам да си ги отбележа в календара, ама не откривам нищо Confused
гледай от календара за 2007г. те са същите, освен ако искаш църковните там някои се променят

# 175
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Днес звънях на тези:

http://printvizia.com

Много любезно ми обясниха какви са възможностите.
Един лист от най-дебелия картон, формат А3, струва 2.7 лв. Формат А4- 1.5 лв.
Съвсем прилично Peace

Ще ги пробвам и, ако ми харесат, всички ще ги отпечатам там  Grinning
днес и аз им звънях но ми казаха цена 3,80 лева за бройка - да уточня че питах за календар А3 но само от една страница .... момичето ми каза че към цената е и добавила нещо като ламинат на картона за по-голяма здравина ... може би при тях ще поръчам тези календари които са от по една страница само
memorgana ето за празниците
Официални празници                       
Януари
1 – Нова година
Март
3 – Национален празник на България. Освобождение на България от Османско робство.
Април
8, 9 – Възкресение Христово (Великден)
Май
1 – Ден на труда
6 – Ден на храбростта и на Българската армия
24 – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.
Септември
6 – Съединение на България
22 – Ден на независимостта на България
Ноември
1 - Ден на народните будители - неприсъствен за всички учебни заведения
Декември
24 - Бъдни вечер
25, 26 – Рождество Христово
        
Професионални празници
Януари
8 - Акушери, гинеколози
Февруари
1 - Лозари.
10 - Пчелари, градинари.
Март
3 - Коневъдци.
25 - Ден на майката.
Април
11 - Зъболекари.
Май
6 - овчари, пастири, млекари, военни.
20 - Хлебари, ситничари и сладкари.
24 - Учители, учени, ученици, просветни дейци.
Юни
5 - Шофьори, строители, хотелиери, цветари.
Юли
27 - Лекари, аптекари.
Август
18 - Миньори
Октомври
1 - Певци, музиканти.
18 - Живописци, художници.
26- Ковачи, техници, металурзи.
Ноември
8 - Касапи, колбасари, полицаи
Декември
6 - Рибари, търговци, банкери
8 - Студенти
12- Плетачи, тъкачи, кошничари
        
Църковни празници
Януари
1 – Васильовден.
6 – Богоявление (Йордановден)
7 – Ивановден
Февруари
2 – Сретение Господне
Март
25 – Благовещение
Април
8, 9 и 10 – Възкресение Христово
Май
6 – Гергьовден
11 – Св.Св. Кирил и Методий
17 - Възнесение Господне (Спасовден)
27 - Петдесетница
28 - Св. Дух
Юни
29 – Св. Петър и Павел
Юли
20 – Св. пророк. Илия (Илинден)
Август
6 – Преображение Господне
15 – Успение на Пресвета Богородица
Септември
8 – Рождество на Пресвета Богородица
14 – Кръстовден
Октомври
19 – Преп. Иван Рилски
26 – Димитровден
Ноември
8 – Архангеловден
21 – Въведение Богородично
Декември
6 – Никулден
25 – Рождество Христово
26 – Събор на Пресвета Богородица
27 – Св. Първомъченик Стефан (Стефановден)

# 176
  • Мнения: 2 751

днес и аз им звънях но ми казаха цена 3,80 лева за бройка - да уточня че питах за календар А3 но само от една страница .... момичето ми каза че към цената е и добавила нещо като ламинат на картона за по-голяма здравина ... може би при тях ще поръчам тези календари които са от по една страница само
Аз няма може би да ги правя ламинирани, особено 4листния  newsm78
В събота вече трябва да отида да ги напечатам и ще докладвам  Grinning

# 177
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050

днес и аз им звънях но ми казаха цена 3,80 лева за бройка - да уточня че питах за календар А3 но само от една страница .... момичето ми каза че към цената е и добавила нещо като ламинат на картона за по-голяма здравина ... може би при тях ще поръчам тези календари които са от по една страница само
Аз няма може би да ги правя ламинирани, особено 4листния  newsm78
В събота вече трябва да отида да ги напечатам и ще докладвам  Grinning
то не било точно ламиниране но изглеждало така,препоръча го,аз не съм искала и каза че в тази цена влиза .... и аз не я разбрах много .... както  да е мисълта ми беше,тази цена която са ти казали зависи от това че при мен е само един лист а при теб повече,защото сега правя и многолистни и там вече ще трябва да си направя по-точна сметка

# 178
  • Мнения: 230
ТЕДДеситка Благодаря за празниците!

# 179
  • София
  • Мнения: 310
Привет момичета, ето нещо и от мен, знам че рязането ми куца ужасно Embarassed, но нямах никакво време да се науча, това са първите ми работи с фотошопа  #Crazy,
а имам голям мерак да изненадам бабите, така че очаквам критиките ви
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=200265

# 180
  • Мнения: 1 251
Привет момичета, ето нещо и от мен, знам че рязането ми куца ужасно Embarassed, но нямах никакво време да се науча, това са първите ми работи с фотошопа  #Crazy,
а имам голям мерак да изненадам бабите, така че очаквам критиките ви
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=200265

На мен ми харесва календара ти, само цветята нещо на месец май влизат доста в снимката, иначе е супер! Peace

# 181
  • Мнения: 28
Привет момичета, ето нещо и от мен, знам че рязането ми куца ужасно Embarassed, но нямах никакво време да се науча, това са първите ми работи с фотошопа  #Crazy,
а имам голям мерак да изненадам бабите, така че очаквам критиките ви
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=200265

На мен също много ми хареса календара ти, даже и със рязането си се справила много добре  Peace
Ето и моят календар, вече в завършен вид - http://valinia.multiply.com/photos/album/2/Kalendar_2008
Принтирали ли сте тук? На мен като цени за А3 ми се вижда много приемливо и мисля да поръчам календарите там. Имате ли наблюдения?

# 182
  • Мнения: 2 336
Валина календарите ми харесват, има само една забележка безопасните игли на м.март стоят неестествено. Постави ги по-добре

# 183
  • Мнения: 1 531
здравейте  Hug
много се вълнувам най-накрая и аз да представя първата част от произведението си - то ми е първото на фотошоп  Blush нямах хич време да изучавам всичко, а мнооого исках да изненадам роднините с календар и картички на мъничката ни мира  Heart Eyes
ще се радвам да чуя мненията ви и продължавам с другите си части, че дядо коледа ще ме изпревари май  Crazy

# 184
  • Мнения: 640
Здравейте,

Ето и моя календар http://www.snimka.bg/album.php?album_id=187246&photo=1
Утре трябва да го взема и разпечатан. Избрах да е на фото хартия мат, пуснах тестово за печат и се получи много добре.

# 185
  • София
  • Мнения: 7 242
Рени, радвам се да те видя в подфорума  Hug Много красив и стилен календар Grinning

# 186
  • Мнения: 507
Ето го и моя календар за новата година:



А тук можете да разгледати и миналогодишния, който беше от12 страници.
http://larado.multiply.com/photos/album/10/kalendar_2007

 Embarassed не ми се смейте много тогава тъкмо прохождах с фотошопа.

# 187
  • Мнения: 640
Лекси, благодаря  Hug
Аз редовно ви шпионирам и в тази тема, и в темата за начинаещи фотошопистки, и за напреднали (там само гледам и се възхищавам  Mr. Green ), та реших, че е крайно време да се включа и аз да правя калабалък. Сигурно скоро ще се присъединя и към темата с начинаещите във фотошопа Simple Smile

# 188
  • Мнения: 210
Валина, добре се е получил календара, радвам се,че и аз помогнах малко Wink
rosi k, много ми харесва Peace

# 189
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цял ден надничам тук, но така и не схванах от къде сваляте месеците  newsm78 Пробвах от готов календар да си изрежа само датите, но като тръгна да оцветя фона с цвят, който ме устройва, числата+буквите се размазват. Помощ.......Плииййййззззз.....

# 190
  • Мнения: 640
Аз моите си ги правих на word и после с copy и paste в шопа и трия фона с магическата гума. Другия вариант е да си ги свалиш от ТУК Те са прозрачни и си ги слагаш на желания фон  Hug

# 191
  • Мнения: 1 520
Еех, момичета, много са ви готини календарите.
Очите ми останаха.

Аз не се справям с тия творчески програми. а изпуснахме и снимките в детската градина, че бяхме болни.

На някоя занимава ли й се да ни направи рамки с Маккуин и другите от филма, и със Споондж Боб - новия ни любимец.
Нищо претенциозно.
Място за малчугана, една две картинки и месеците.
 
Praynig
Ще черпя, после някак виртуално.

# 192
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз моите си ги правих на word и после с copy и paste в шопа и трия фона с магическата гума. Другия вариант е да си ги свалиш от ТУК Те са прозрачни и си ги слагаш на желания фон  Hug

Благодарско   bouquet! От зор се сдобихме и с Корел Дроу Crazy Вместо да си гледам бебето, цял ден се боря с Фотошопа  ooooh!

# 193
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз моите си ги правих на word и после с copy и paste в шопа и трия фона с магическата гума. Другия вариант е да си ги свалиш от ТУК Те са прозрачни и си ги слагаш на желания фон  Hug

Благодарско   bouquet! От зор се сдобихме и с Корел Дроу Crazy Вместо да си гледам бебето, цял ден се боря с Фотошопа  ooooh!
Mr. Green не си само ти. И аз имам известни угризения на съвестта.

# 194
  • Мнения: 640
Моя синковец спи по повечко, та не ме гложди по отношение на него съвестта. Но примерно прането чака по 2 дни за гладене от пустия шоп  Embarassed Добре, че и мъж ми не е претенциозен  и не ме юрка много като знае, че ми е страст Heart Eyes

# 195
  • Мнения: 1 531
на моя календар аз си правих месеците - то е много лесно, като в word Peace

# 196
  • на село
  • Мнения: 1 028


На някоя занимава ли й се да ни направи рамки с Маккуин и другите от филма, и със Споондж Боб - новия ни любимец.
Нищо претенциозно.
Място за малчугана, една две картинки и месеците.
 
:

Може да се пробвам. Само че не съм никак наясно с тези анимационни герои  Crazy. Кой е Маккуин и за какво се бори? А Споондж не беше ли една гъба?

# 197
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Момичета, изчетох цялата темичка. И фотошопа инсталирах, но нещо нямам време да се справя. Най лесно за сега ми се струва с ексела. Правя сезонни странички - 4 бр.. Но нещо немога да намеря елементи да поукрася страничките. Искам като фон да сложа някоя картинка и да сложа тук там на страничката някоя красотичка. Някой може ли де ми услужи с линк?  Blush

# 198
  • Мнения: 1 251
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229485.0 -виж тук за елементи, рамки и други! Peace

# 199
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Сътворих нещо, но не е за пред хора, че ми е сефтето  Blush

# 200
  • Мнения: 1 668
Эдравейте момичета Hug
Сега открих темичката Simple Smile Искам и аэ да направя календар на моята дъщеричка като вашите, просто са newsm74
Имам въпрос-цифрите на месеците сами ли ги пишете или се свалят отнякъде newsm78

# 201
  • Мнения: 1 520


На някоя занимава ли й се да ни направи рамки с Маккуин и другите от филма, и със Споондж Боб - новия ни любимец.
Нищо претенциозно.
Място за малчугана, една две картинки и месеците.
 
:

Може да се пробвам. Само че не съм никак наясно с тези анимационни герои  Crazy. Кой е Маккуин и за какво се бори? А Споондж не беше ли една гъба?

О, Татяна, много благодаря.
Маккуин е от филма Колите. Ето тук. http://www.mundodescargas.com/2k6/servicios/especiales/cars/fotos/foto_cars.jpg

А Спондж Боб е гъба, да, от едно детско на картуун нетуорк май.
Ето го и него: http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.wallpaperbase.c … 6hl%3Dbg%26sa%3DX

Ако ти се занимава - много благодаря.

# 202
  • Мнения: 505
здравейте момичета... искам да споделя с вас моят работен вариант за КАЛЕНДАР 2008, ... че време не остана и бабите вече очакват подаръка си....  hahaha Joy ще се равдам на всякакви коментари и съвети...  Hug

Календар 2008

# 203
  • Мнения: 2 751
Искам да ви се похваля, че изпринтих календарите си ето тук:
http://www.kavira.com/ и останах доволна.
Цената за печат в/у картон от 300 гр,  мат, формат А3, е 2.10 без ДДС.
Което е доста приелмливо.
Обработиха ми ги малко да не се режат и изобщо изглеждат доста добре  Peace

# 204
  • Мнения: 1 668
Някой да энае къде в Пловдив мога да си отпечатам календара?

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Някой да энае къде в Пловдив мога да си отпечатам календара?

картон А3
1 бр - 2.40лв
5 бр - 10.80лв по 2.16 бр
10 бр - 20.40лв
25 бр - 48лв  по 1.92 броя

Това е Елина-принт на "6-ти Септември" 116

# 206
  • Мнения: 1 668
Някой да энае къде в Пловдив мога да си отпечатам календара?

картон А3
1 бр - 2.40лв
5 бр - 10.80лв по 2.16 бр
10 бр - 20.40лв
25 бр - 48лв  по 1.92 броя

Това е Елина-принт на "6-ти Септември" 116

Благодаря эа инфото  bouquet

# 207
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...........
Избираш Gridlines да не се виждат (при мене е на Page Layout).
.............
Хиляди благодарности за изчерпателното обяснение, но туй нещо дето трие линиите така и не го открих. Къде да го търся?  newsm78
И да добавя питане: Как може една картинка да стане Бакграунд в ексела. т. е да се вижда зад календара?

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 20:19 от zwetellina

# 208
  • Мнения: 3 861
Ето какво сътворих аз...

# 209
  • Мнения: 977
Милички, страхотни неща сте направили!

За съжаление аз нямам време за това. А поех ангажимента да изготвя календар за сина ми и двамата ми племенника.

Може ли някоя от вас да ми изготви проекти на календари срещу заплащане? Питах и в друга тема включително и с желание да даря парички, но не получих отговор.

Надявам се да ми помогнете или поне да ме насочите. Благодаря!

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 14:49 от mishelle

# 210
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
...........
Избираш Gridlines да не се виждат (при мене е на Page Layout).
.............
Хиляди благодарности за изчерпателното обяснение, но туй нещо дето трие линиите така и не го открих. Къде да го търся?  newsm78
И да добавя питане: Как може една картинка да стане Бакграунд в ексела. т. е да се вижда зад календара?
Както в Лърд така и в Ексел,картинката може да се постави да е фон ... в момента съм на работата и тук съм с някаква версия на БГ език и незнам дали ще мога да те ориентирам добре но след като си поставиш картинката цъкваш с десен бутон върху нея и намираш "подреждане към фона" като го маркираш след това спокойно каквото пишеш излиза върху картинката тоест тя е бекграунд и е отдолу ... довечера от вкъщи ще прегледам как ставаше с английската версия  и ще пиша
 Peace

# 211
  • Мнения: 1 531
ето го моят - тва си ми е сефтето,както казах,ама с голям кефе правено  Heart Eyes

# 212
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
zwetellina аз съм с последната версия на Офис пакета 2007 така че между различните версии може да има лека разминаване кое къде е,затова е най-добре да ми напишеш с коя версия работиш ... така в тази версия има два начина на направа на картинката на фон
1/ отиваш на page leyout - там цъкваш на background и ти се отваря меню от което избираш въпросната картинка,като я избереш тя се появява за фон но върху цялата book и се наслагва .... дано ме разбираш но пробвай .... мисля че този начин не е много подходящ в случая
2/ от insert си отваряш и поставяш картинката,пак от там намираш къде пише text box и цъкваш на него,след това с мишката цъкваш там където искаш да пишеш върху картинката,появява се едно прозорче и започаш да пишеш там ... надписа ти е вече върху картинката
ninochkaхубав календар си направила  Grinning но наистина има чисто технически върху какво да се поработи още,първото което ми направи впечатление е изрязването в случая снимките на бебчето например месец май ... за повече реалност слагай сянка на снимките и можеш още малко да обработиш самите снимки тоест контраст,яркост и прочие но все пак  това ти е сефта та честито  Peace

очаквам мъжо да ми донесе календарите разпечатани и ще ви пиша за повече информация  Peace

# 213
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
desytka благодаря ти!   bouquet Вече написах календара и сложих снимка, но като искам да добавя след това елемент, независимо коя опция избера /дали искам върху текста или под него/ все върху цифрите ми седи. Иначе като избера опция "зад" ми застава зад добавената снимка безпроблем, а в/у цифрите все така стои. От къде си си изтеглила най-новата версия на офиса? Може ли линк?

# 214
  • Мнения: 1 531
деситка,мерси  Hug тази снимка точно верно е най-кофти,ама нямаше как по-добре с моите умения,а много удачна ми се стори  Heart Eyes
момичета,ето какво откритие е нарпавила дилми и го е казала във форума за начинаещи фотошопки,че да докладвам тук - безплатни календари по шаблони принтват коника-минолта -
тук  Peace

# 215
  • Мнения: 1 111

Може ли някоя от вас да ми изготви проекти на календари срещу заплащане? Питах и в друга тема включително и с желание да даря парички, но не получих отговор.

Надявам се да ми помогнете или поне да ме насочите. Благодаря!

да питам и аз

# 216
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050

Може ли някоя от вас да ми изготви проекти на календари срещу заплащане? Питах и в друга тема включително и с желание да даря парички, но не получих отговор.

Надявам се да ми помогнете или поне да ме насочите. Благодаря!

да питам и аз
момичета по принцип с удоволствие бих се заела да ви направя но няма да имам време,а след Коледа заминавам

вчера мъжо ми донесе календарите и съм очарована как са станали ,много съм доволна от фирмата с която работих,бързо,нормални цени,качествено и разбиращ и услужлив екип ... благодаря им   Grinning http://www.avdesigngroup.org/  първо се бях насочила към Принтвизия/някой също им беше пускал сайта/ но нещо ме замотаха и накрая имали някакъв проблем и нямало да могат да ми изпълнят поръчката

точно щях да ви пускам да видите тези готовите от Минолта но са ме изпреварили ето за това ви пускам тези готови,тегли се и се работи върху него http://office.microsoft.com/bg-bg/templates/CT101425391026.aspx

zwetellina сега разбирам но мисля че това което искаш май няма да стане  newsm78 защото,това което аз съм описала става въпрос само за една картинка а дефакто ти искаш да са повече от една с елемента,затова е най-добре да се работи с картинките в Фш защото там има слоеве и това което го искаш е възможно а текста само да се набере в Ексел и после да се прехвърли във ФШ ... ако искаш ми прати файла да го погледна все пак desytka@abv.bg
от тук тегля но трябва да имаш регистрация за торента http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=106493

# 217
  • Мнения: 2 035
Айде да си покажа и тук календара  Grinning Направих го за приятелката ми да си го разпечата за бабите подарък  Mr. Green


http://valstef.multiply.com/photos/photo/8/41

# 218
  • Мнения: 2 587
Ето моят календар в размер 60 на 75см.


Вече е разпечатан и опакован за подарък.

# 219
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен  Simple Smile
Заразих се и аз от вашата тема и реших да направя календар на моя син.
По-долу съм дала линкове на двата варианта. Много си ги харесах като ги направих, но после като видях вашите трябва да призная че изглеждат доста по-добре Laughing.
Но с моите способности - толкова засега.
Ще се радвам ако някой изкаже мнение, каквото и да е то и да кажете кой е по-добър.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4762760
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4762758

# 220
  • на село
  • Мнения: 1 028
Здравейте и от мен  Simple Smile
Заразих се и аз от вашата тема и реших да направя календар на моя син.
По-долу съм дала линкове на двата варианта. Много си ги харесах като ги направих, но после като видях вашите трябва да призная че изглеждат доста по-добре Laughing.
Но с моите способности - толкова засега.
Ще се радвам ако някой изкаже мнение, каквото и да е то и да кажете кой е по-добър.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4762760
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4762758

Иска парола

# 221
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен  Simple Smile
Заразих се и аз от вашата тема и реших да направя календар на моя син.
По-долу съм дала линкове на двата варианта. Много си ги харесах като ги направих, но после като видях вашите трябва да призная че изглеждат доста по-добре Laughing.
Но с моите способности - толкова засега.
Ще се радвам ако някой изкаже мнение, каквото и да е то и да кажете кой е по-добър.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4762760
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4762758

Иска парола


Естествено че ще иска ама кой да се сети ooooh!
име: ilin
парола: arerifuf

# 222
  • на село
  • Мнения: 1 028
Получило се е! Само фончетата малко ми бледнеятя . Синият вариант като че ли е по- добре.

# 223
  • Мнения: 79
Благодаря Татяна77! И аз си ги харесвам все повече. Дори ги разпечатахме като допълних рамки на снимките за да не излязат на пиксели. Станаха добре и съм доволна. Надявам се бабите още повече  Laughing
Благодаря за хубавата идея!
Весели празници на всички  Simple Smile

# 224
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
за календар с размер АЗ какви трябва да са ми настройките на см

# 225
  • Мнения: 2 035
за календар с размер АЗ какви трябва да са ми настройките на см

297 x 420 mm обаче  Peace

# 226
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
за календар с размер АЗ какви трябва да са ми настройките на см

297 x 420 mm обаче  Peace
  bouquet

# 227
  • Мнения: 1 466
Това е календар за подарък на сина на една приятелка. Ползвах готов шаблон, като само обработих снимката, за да се върже с цялостната визия и пооправих малко месеците, тъй като не бяха на български. Разпечатах го на цветен лазерен принтер във формат А3 и се получи много добре.
http://progg.hit.bg/kalendar.jpg

# 228
  • Мнения: 131
Момичета, а някъде в Тракия може ли да принтирам календар, че това на "6-ти Септември" 116 ми е много далече, а ми трябва сега  newsm78?

# 229
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Момичета, да съживя темата. Още работя по календара. Казала съм на бабите, че поради липса на време ще им давам по една страничка в началото на всяко тримесечие  Joy Искам да призная, че използвам готови рамки за по-бързо. Сега се опитвам да намеря във всеобхватната фотошопска тема нещо с пролетни мотиви, но без успех. Може ли малко помощ!!!   bouquet

# 230
  • София
  • Мнения: 310
Момичета, да съживя темата. Още работя по календара. Казала съм на бабите, че поради липса на време ще им давам по една страничка в началото на всяко тримесечие  Joy Искам да призная, че използвам готови рамки за по-бързо. Сега се опитвам да намеря във всеобхватната фотошопска тема нещо с пролетни мотиви, но без успех. Може ли малко помощ!!!   bouquet

виж от тук до 101 страница има доста идеи, които може да вземеш
http://forum.materinstvo.ru/index.php?showtopic=97203&st=490

просто трябва да ги попрелистиш Peace

# 231
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт