Моето меню за РД

  • 9 502
  • 55
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 410
Мили мами, понеже доста често има теми със заглавие "Какво меню за РД?" си позволявам да споделя с вас моето меню за вчерашния ми рожден ден.
Много салати подредени в плата, основното - свинска пържола със сос с гъби и гарнитура картофено пюре, мезета и разбира се торта.

Ето го в снимки и картинки  Grinning Надявам се да ви хареса и да ползвате някои идеи
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=191369

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Страхотно и много ефектно. Поздравления   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 826
Сама ли направи всичко това ?  Shocked

# 3
  • Мнения: 276
Малее супер.Браво напрово си страотна.

# 4
  • Мнения: 644
И на мен много ми харесаха нещицата които си направила особено оформените като хапки! Идеята е страхотна! Поздравления! А какъв е този сух таратор откъде го вземаш, плийс!?
И също как правиш тази баница?

И също какво представлява салата "слънчоглед"? Grinning

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 16:32 от sneji20

# 5
  • Мнения: 7 201
Всичко изглежда адски вкусно! newsm22
Чудесни идеи!Тортата е страхотна!Поздравления!  bouquet
Ей на такива домакини се възхищавам!

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Поздравления   bouquet

# 7
  • Мнения: 400
Всичко изглежда перфектно. Поздравления. Не ми се мисли, колко време ти е отнело, но пък със сигурност си шашнала гостите си. Браво.

Ще си крадна, някоя и друга идейка ....

А листенцата на салата "Слънчоглед" от какво са? На чипс ми приличат.

# 8
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
 Честит рожден ден! smile3525Браво на теб!Всичко изглежда страхотно!

# 9
  • Мнения: 506
лелее ,само да можех да готвя така...... Praynig

# 10
  • Мнения: 952
Браво  bouquet всичко е много красиво направено,убедена съм чее и вкусно Peace
Искам да ти дойда на гости с тия красиви приготовления обещавам няма да ям само ще им се наслаждавам Mr. Green Laughing

# 11
  • Русе
  • Мнения: 410
Момичета, благодаря за поздравленията. Радвам се, че ви е харесало и може да бъде като идея за някой ваш празник.

Снежи, сухия таратор си го правя сама, не го купувам.
За баницата - нареждам няколко реда листи за баница, натрошавам сирене, пак листи, пак сирене и накрая завършвам с листи. Нарязвам баницата на парчета и заливам с вряло олио по очертанията, които съм рязала. Заливам баницата с 1 малка газирана вода разбита с 3-4 яйца. Оставям я така да си поеме заливката около 10 мин. и пека във фурната. След като я извадя обръщам тавата върху 2 купички докато поизстине баницата. Това е. Ако се нареже обаче гореща спада, но пак е вкусна  Laughing

Шеки, да чипс е. А самата рецепта за салатата е тук
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=794.msg35729#msg35729

malka s4etka  Grinning

# 12
  • Мнения: 315
Всичко изглежда чудесно ,как се прави салатата слънчоглед

# 13
  • Мнения: 315
опа видях я с малко закъснение  bouquet

# 14
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Страхотни идеи ! Разбира се , че ще се възползвам с някоя от тях ! Поздравления и от мен !  bouquet

# 15
  • Мнения: 2 199
 smile3501 супер чудесна идея е да се снимат приготовления по такива поводи   bouquet Улесни доста хора сигурна съм Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 065
Поздравления за рожденния ти ден,mama 1+2  bouquet  bouquet
Всичко,което си приготвила много ми хареса ,дано имам търпение и време да направя и аз, когато имам повод подобни ,,красоти''

# 17
  • Мнения: 3 622
Страхотни неща си направила  Grinning
Ще кажеш ли за малко повече за плънката на рулцата /виждам кисели краставички/, и с каква смес са шприцовани яйцата

# 18
  • Русе
  • Мнения: 410
Tasha , в рулцата има освен киселата краставичка, морков /бланширан/ и кашкавал. Но по принцип може да се сложи каквото ти харесва - чушка - зелена, червена и т.н.
Сместа за яйцата е от жълтъците, които са настъргани на ренде, настъргано на ренде сирене и майонеза с чесън. Но това също търпи промени. Аз просто това се сетих  Laughing

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 830
Голяма красота  bouquet.БРАВО smile3501 smile3501

# 20
  • Мнения: 362
ей   супер е всичко  smile3501   дали не съм поканена  smile3508

# 21
  • Мнения: 526
Супер идеи и аз скоро имам рожден ден та идеите ще ги ползвам Joy

# 22
  • Мнения: 515
Браво!!!!!!!Откраднах си няколко идеики от теб,дано да шашна колегите ,4е голям рожден ден се заформя.Завиждам на семейството ти с домакиня като теб!!!!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 6 461
Браво ...всичко е направено перфектно.
Личи си ,че си майсторка на студената кухня. Peace
Поздравления  bouquet

# 24
Всичко което си приготвила е чудесно и изглежда доста апетитно, благодарско за идейките и снимките.

# 25
Първо поздравления за рожденият ти ден mama1+2    bouquet  bouquet
Всичко изглежда много красиво , вкусно , перфектно /доста идеи крадвам от твоите творения Rolling Eyes/
Много силно впечатление ми направиха и снимките от албумчетата , които разгледах на един дъх Wink  и украсите  също ...
Семейството ти трябва да се гордее с теб Heart Eyes
Перфектна домакиня според мен .Бравоооо smile3501 smile3501 smile3501

# 26
Имам едно въпросче:
Ей това как става????  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=23345&photo=5
Скоро синът ми става на 11г. дали мога да го изненадам с тази красота.Фен е на футбол

# 27
  • Мнения: 426
  Браво Hug страхотна си. Трябва да се запишеш за участие в Перфекната вечеря Peace

# 28
  • Мнения: 1 679
Браво, справяш се като фирма за кетъринг - майстор си!!!

Моля те за рецептите за:
Мюсли торта, Солен кекс, Желирано кисело мляко - плодово

 smile3525

# 29
  • Мнения: 186
БРАВО!!! Много добре си се справила   bouquet

# 30
  • Русе
  • Мнения: 410
Цитат
Ей това как става???? 

От всички неща, които съм показала само това не съм го правила аз. Бях го поръчала като украса за торта за сина ми, който е спортист. Но е направено от захарно тесто. Виж в темата на Наталина за тортите - има различни моделиращи маси, от които можеш да направиш, ако ти се отдава моделирането. За мен специално това е нещо непостижимо  Cry

Цитат
Моля те за рецептите за:
Мюсли торта, Солен кекс, Желирано кисело мляко - плодово


Мюсли тортата е на Сладка Хапка - погледни в нейните рецепти. Миналото лято беше много нашумял десерт и с основание - лесен и вкусен. В общи линии се реди ред обикновени бисквити, залива се с подсладено кисело мляко и се редят мюсли и така 3 реда. Най отгоре върху последния слой кисело мляко пак ръсиш с мюсли.

Ето нейната рецепта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105335.msg1872255#msg1872255

Желираното кисело мляко също е светкавичен десерт. Примерно 2 кисели млека се разбъркват и се смесват с плодове според сезона /каквито обичате/, може и от компот. Разтварят се 2 желатина и се вливат в млякото. Сместа се разпределя в подходящи купички и се оставя в хладилника докато се желират. След това се обръщат /или не, както искаш/ и се украсяват по твой вкус.

Рецептата за солен кекс ще напиша довечера, че не я помня, а тетрадката ми с рецепти не е в мен в момента.

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 11:23 от mama1+2

# 31
  • Мнения: 1 679
Благодаря!  Simple Smile

Направих си цял фолдер със снимки на твои идеи - ще ги използвам задължително.

За още две неща ще те помоля за рецепта: пълнената тиква - като пълнени ябълки ли я правиш, за соленките и за джинджифиловите сладки.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 410
Smiley*

рецептите за пълнена тиква и джинджифилови сладки са на Зори. Беше ги пуснала в коледната тема миналата година, но не съм си ги записала, така че виж в нейната тема в Любими рецепти или пък може в новата коледна тема пак да излязат.

А за соленките, за кои точно става дума? На пръчици ли са или на лунички и звездички, че рецептите са различни.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 672
Уоууууууууу, всичко изглежда невероятно красиво и вкусно ! Поздравления  smile3501
За пореден път се убеждавам, че наистина трябва да му се отдава на човек и да му идва отвътре !

# 34
  • Мнения: 1 679
Smiley*

рецептите за пълнена тиква и джинджифилови сладки са на Зори. Беше ги пуснала в коледната тема миналата година, но не съм си ги записала, така че виж в нейната тема в Любими рецепти или пък може в новата коледна тема пак да излязат.

А за соленките, за кои точно става дума? На пръчици ли са или на лунички и звездички, че рецептите са различни.

Соленките на лунички и звездички.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 410
Smiley*
Заповядай рецептите!

Солен кекс

4 яйца
6 с.л. олио
16 с.л. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат
1 1/2 ч. ч. кисело мляко
150 гр. сирене
магданоз, копър, черен пипер /на вкус/
Всичко се разбърква добре до хомогенна смес и се пече във форма за кекс



Соленки

300 гр. сирене и 300 гр. кашкавал се настъргват
1 маргарин /250 гр./ стайна температура
1 кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
около 6 ч.ч. брашно
Замесва се средно меко тесто. Разточва се не много тънко и се изрязват формички. Отгоре се маже с разбит жълтък с няколко капки олио и се поръсва с мак, сусам, ким /по желание/





# 36
  • Мнения: 1 679
Благодаря ти отново!   smile3525

# 37
  • Мнения: 3 268
Браво на теб!!!!Доматите и аз така ги правя.Гостите ти са били във възторг.

# 38
Всички рецепти са супер. Мойта дъщеря на 06.12 има чрд и мисля да използвам някои от твоите рецепти.Само не разбрах на доматите и краставиците отгоре какво има? smile3510

# 39
  • Русе
  • Мнения: 410
Всички рецепти са супер. Мойта дъщеря на 06.12 има чрд и мисля да използвам някои от твоите рецепти.Само не разбрах на доматите и краставиците отгоре какво има? smile3510

сух таратор  Grinning

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ауууу, страхотно меню! Поздравления!  bouquet

# 41
  • Мнения: 644
MAMA 1+2  с какво може да се замести сухия таратор?
Ако купя салата снежанка дали ще стане така? Или извара с какво да смеся?
Някаква идея?

# 42
  • Русе
  • Мнения: 410
Според мен сух таратор и снежанка е едно и също, така че ще стане.

# 43
  • Мнения: 2 199
Според мен сух таратор и снежанка е едно и също, така че ще стане.
Сух таратор е краставички с извара, аз доколкото знам   bouquet

# 44
  • Мнения: 1 122
Сух таратор и Снежанка е едно и също и се прави от цедено кис. мляко и краставички.

# 45
  • Русе
  • Мнения: 410
Сух таратор и Снежанка е едно и също и се прави от цедено кис. мляко и краставички.

Точно така е. И аз това имах предвид. Така че Снежи, давай смело- купувай готова "Снежанка". Ще ти свърши същата работа. Аз просто харесвам повече домашно приготвената, затова си я направих сама.

# 46
  • Мнения: 6 442
Страхотно!!! Heart Eyes
И аз ще си открадна някой идейки!Скоро ни предстои РД! Hug
А салатата Слънчоглед как точно се прави?

# 47
  • Мнения: 644
Сух таратор и Снежанка е едно и също и се прави от цедено кис. мляко и краставички.

Точно така е. И аз това имах предвид. Така че Снежи, давай смело- купувай готова "Снежанка". Ще ти свърши същата работа. Аз просто харесвам повече домашно приготвената, затова си я направих сама.

Мерси за отговора, но все пак може ли да ми кажеш как си правиш домашно приготвената? С овкусяване , с всичко там както си е!?

# 48
  • София
  • Мнения: 7 040
Честит рожден ден! Менюто ти е страхотно, завиждам на гостите ти, хапнали ли са си много добре.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 410
Снежи, ето как го правя:

Според количеството което ми трябва разбира се, аз изцеждам 4 кисели млека /оставям ги да се цедят от сутринта до вечерта, малко преди да ми дойдат гостите/, нарязвам 1-2 краставици /зависи от големината им/ като за таратор - на дребно, посолявам ги, слагам копър нарязан на дребно - на вкус, чесън -пресован, също на вкус, разбърквам добре с киселото мляко и слагам олио и сол - пак на вкус.
Всичко е както при обикновения таратор, само че това е с изцедено кисело мляко.
Надявам се да съм била достатъчно ясна, но ако имаш въпроси - пиши, ще ти отговоря с удоволствие   bouquet

buni благодаря за пожеланията. Рожденият ми ден беше на 11 ноември, /тази тема е старичка/, менюто е отдавна изядено и наистина се хареса от гостите ми.
Благодаря ти още веднъж, радвам се че ти е допаднало и на теб  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 7 040
 Grinning  Embarassed, извини ме много, изобщо не обърнах внимание от кога е темата.

# 51
  • Мнения: 6 442
mama1+2 ,салатата Слънчоглед как я направи?

# 52
  • Мнения: 22 867
mama1+2 ,салатата Слънчоглед как я направи?

Докато mama1+2 ти отговори, виж ТУК, има обяснения.

# 53
  • Мнения: 6 442
mama1+2 ,салатата Слънчоглед как я направи?

Докато mama1+2 ти отговори, виж ТУК, има обяснения.
Hug Hug Hug

# 54
  • Русе
  • Мнения: 410
mama1+2 ,салатата Слънчоглед как я направи?

Докато mama1+2 ти отговори, виж ТУК, има обяснения.
Hug Hug Hug

Виждам, че вече са ти отговорили. От руски форум е идеята за оформление, а аз я направих с продукти, които на мен ми харесват Simple Smile

# 55
  • Мнения: 633
тук ще се запиша ,че менюто е прекрастно...и ще чета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт