Начинаещи във Фотошоп-а чакат своето контролно първо! (3)

  • 23 829
  • 386
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Синята е според елементите.
Но видях там едно мече, което носи подарък  Simple Smile е, то със сигурност го няма
Ще ми е интересно после коментарите на увачвстващите, който са модифицирали елементите така, че да не ги познаем  Crazy

А, то имало и друга синя  Blush

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 15:31 от ханна

# 166
  • Мнения: 2 196
Мислех,че може да ползваме и други елементи,не само зададените. Rolling Eyes

# 167
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Учителите имат ли си вече фаворити  Wink Peace

# 168
  • Мнения: 1 400
Учителите имат ли си вече фаворити  Wink Peace
Аха Wink Ама ще си трайкам Whistling Whistling Whistling

# 169
  • Мнения: 1 884
Отнов има два албума направени в сайта.

# 170
  • Мнения: 276
мечка страх, мен - не страх...       .. Приемате ли нови в класа?  Blush

# 171
  • София
  • Мнения: 1 456
Мили  госпожи учителки и съкласнички, да ви помоля за малко коментар! Оказа се, че малко или повече се наложи да прилагам малкото си познания и във фирмата. Ето това плакатче, ще трябва да се разпечатва А1 и и казаха да го направя 60/84? формат. Много хора ще го гледат, че ще бъде на видно място в Неделя. Ще съм ви мнооооого благодарна за коментари какво да променя! Исках да сложа сянка на снежинките , ама май трябваше да ги направя на отделен слой,а?
Ох, ето! Embarassed

# 172
  • Мнения: 452
Май ще минете в друга тема докато се запиша.

# 173
  • Мнения: 3 971
целта на контролното не беше ли да се използват само конкретни елементи  newsm78
Да, защо? Само в една снимка има и то само един елемент, който не е зададен. Другите са ок или поне аз не забелязвам.

И други има ooooh! Нали само едни и същи трябва да използваме Crossing Arms Аз съм готова де  Whistling

# 174
  • Мнения: 1 400
Отнов има два албума направени в сайта.
Да.  Tired

# 175
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
може ли да попитам учителките как да махна един предмет от снимка Praynig

# 176
  • Мнения: 2 379
А сега, за така наречените Photoshop Actions
Това са готови, предварително направено команди, които се езползват за
създаването на различни ефекти - например, подвити краища, пъзел ефект, рамка и т.н.
В този случай обаче става въпрос за подобряване качеството на снимките.
Има различни набори от екшани за тази цел. Зареждат се и се изпълняват както е показано
на картинката.



Източник: http://www.dezinerfolio.com
Здравейте,
искам да ви кажа 2 думи за Actions. Thinking
Това, което е написала SheDevil е така, но липсва истинското обяснение какво са и как работят Actions.
Всеки екшън е просто запис на някаква последователност от действия.
Примерно аз съм си създала екшън, който ползвам за преоразмеряване на снимките от цифровия ми фотоапарат, за да ги разпращам после по електронна поща. Екшънът е елементаен и се състои от стъпките Image/Image Size..., където променям резолЮцията от 300 на 72 dpi, а размерът на изображението намалявам с 50%. Следващата стъпка е File/Save. Последната стъпка е File/Close.
Много тъпо, нали? Laughing Обаче, когато отворя 20 огромни снимки, просто казвам "пусни екшън :преоразмеряване: на всички" и след 3 секунди всички те изчезват, вече преоразмерени и прибрани в папчицата си.
Идеята е, че екшън се прави на операция, която ще се използва отново и отново и по този начин се автоматизира.
Най_долу на панела Actions има бутончета (катринки) Stop, Record, Play + познатите ви бутони за Нова папка, Нов слой/екшън (или каквото е там според панела), Изтриване.
Преди да започнете да записвате, направете си нов екшън със смислено име. Става с натискане на бутона Create new action (пети бутон). След това натискате Record (кръгчето) и Photoshop започва да записва всяка една операция, която извършвате. Когато натиснете Stop, записът спира и екшънът ви е готов и можете да го използвате многократно и над различни документи.

Ако искате, мога да ви напиша и как се използва даден екшън автоматично и едновременно над няколко документа.

До сега не съм обяснявала нищо и не следя отблизо темите за Photoshop, така че кажете, ако пропускам нещо в обясненията. Надявам се, че съм ви била полезна. Peace

Музка1, недй да слагаш сянка на снежинките, защото е ... нелогично Wink Снежинките, които падат от небето нямат сянка. Този ефект би бил самоцелен.
Бих те посъветвала да намалиш малко горния надпис и да увеличиш страничните полета. Липсва ти малко въздух. Peace

# 177
  • Мнения: 1 270
и аз си имам фаворит  Peace

# 178
  • Мнения: 557
Искам да питам, тези рамки с непозволените елементи ще участват ли в контролното?

# 179
  • Мнения: 3 810
Ако искате, мога да ви напиша и как се използва даден екшън автоматично и едновременно над няколко документа.

Много бих искала да преоразмерявам много файлове с един екшън. Бях го правила веднъж преди години и повече не можах да го повторя  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт