Продължаваме с новите уроци във Фотошоп-а....(4)

  • 30 246
  • 312
  •   2
Отговори
# 75
Има и още един готин метод за премахване на част от фон или целият. Това става с Background Eraser, който изтрива само цвета върху който е кликнато и оставя прозрачен фон или фона който е под снимката. Много е полезен при сложни фигури като коса, финни листенца и др. подобни. Кликва се със средно голяма четка в близост до коса, например, и ще видите как фона е изтрит, а косъмчетата от косата, макар и разпиляни, са си останали невредими.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 22:18 от salsichka

# 76
  • Мнения: 179
та аз пак да питам за календарите Simple Smile ... тези дни доста изчетах из форума Simple Smile срещнах някъде това с календарите , но не мога сега да го намеря Sad ... та започнах сама да си го правя Simple Smile не знам колко време ще ми отнеме , че нещо все ми се разминават датите , но ще ги скалъпя някак си Simple Smile . Ако имате идея как ... приемам всякакви съвети Simple Smile Аз го правя така : всеки ред от понеделник до петък ми е на отделен лейар  и после пада едно нагласяне Simple Smile , но това да е кахъра Simple Smile ... не ми съвпадат числата едно под друго Sad нещо не мога да ги наглася .... хелп
другото което е  търся урок за ето тази моя приумица : искам да състаря снимка , после да я скъсам , тук таме прогорена и накрая съшита с подръчни материали . Не знам дали обясних както трябва , но толкова изсмуках от пръстите - ако намерите нещо подобно като урок дайте насам
Simple Smile

# 77
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Има и още един готин метод за премахване на част от фон или целият. Това става с Background Eraser, който изтрива само цвета върху който е кликнато и оставя прозрачен фон или фона който е под снимката. Много е полезен при сложни фигури като коса, финни листенца и др. подобни. Кликва се със средно голяма четка в близост до коса, например, и ще видите как фона е изтрит, а косъмчетата от косата, макар и разпиляни, са си останали невредими.
Това ще се постарая да го запомня и утре да пробвам Peace

# 78
Има и още един готин метод за премахване на част от фон или целият. Това става с Background Eraser, който изтрива само цвета върху който е кликнато и оставя прозрачен фон или фона който е под снимката. Много е полезен при сложни фигури като коса, финни листенца и др. подобни. Кликва се със средно голяма четка в близост до коса, например, и ще видите как фона е изтрит, а косъмчетата от косата, макар и разпиляни, са си останали невредими.
Това ще се постарая да го запомня и утре да пробвам Peace


Успех!!! Аз лично го ползвам редовно и ми е любимо трикче    Peace

# 79
  • Мнения: 2 336
та аз пак да питам за календарите Simple Smile ... тези дни доста изчетах из форума Simple Smile срещнах някъде това с календарите , но не мога сега да го намеря Sad ... та започнах сама да си го правя Simple Smile не знам колко време ще ми отнеме , че нещо все ми се разминават датите , но ще ги скалъпя някак си Simple Smile . Ако имате идея как ... приемам всякакви съвети Simple Smile Аз го правя така : всеки ред от понеделник до петък ми е на отделен лейар  и после пада едно нагласяне Simple Smile , но това да е кахъра Simple Smile ... не ми съвпадат числата едно под друго Sad нещо не мога да ги наглася .... хелп
другото което е  търся урок за ето тази моя приумица : искам да състаря снимка , после да я скъсам , тук таме прогорена и накрая съшита с подръчни материали . Не знам дали обясних както трябва , но толкова изсмуках от пръстите - ако намерите нещо подобно като урок дайте насам
Simple Smile
ето тук съм качила няколко вида имам намерение още да качвам, но ще е утре
http://tedkamar.multiply.com/photos/album/9
Има и още един готин метод за премахване на част от фон или целият. Това става с Background Eraser, който изтрива само цвета върху който е кликнато и оставя прозрачен фон или фона който е под снимката. Много е полезен при сложни фигури като коса, финни листенца и др. подобни. Кликва се със средно голяма четка в близост до коса, например, и ще видите как фона е изтрит, а косъмчетата от косата, макар и разпиляни, са си останали невредими.
дай по подробно пробвай нещо нищо не става Cry

# 80

[/quote]
дай по подробно пробвай нещо нищо не става Cry
[/quote]


Какво точно не става, не разбрах  Thinking

# 81
  • Мнения: 2 336
къде се намира  Background Eraser,не го намерих newsm78 та за това исках и по подробно да обясниш тази тактика

# 82
къде се намира  Background Eraser,не го намерих newsm78 та за това исках и по подробно да обясниш тази тактика


В менюто с инструментите отиваш при гумичката, кликни с десен бутон, за да се покажат и другите видове гумички. Избираш си Background Eraser,  отиваш на фона и чистиш. Ако виждаш само кръстче на екрана, значи че гумичката ти е много малка. Увеличаваш колкото ти е необходима ( в горният десен ъгъл при опциите). Гледай числата.

# 83
  • Мнения: 480
Благодаря ви на всички за милите пожелания! newsm51

# 84
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
абе това с Background Eraser нещо не се вижда нищо отдолу,може би не го правя както трябва newsm78 ,ама магическата гумичка ми хареса ,досега не я бях ползвала Peace


Поправям се открих как става магията ,то имало три варианта но тази гумичка ,страхотна е Peace

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 23:32 от Чародейка

# 85
абе това с Background Eraser нещо не се вижда нищо отдолу,може би не го правя както трябва newsm78 ,ама магическата гумичка ми хареса ,досега не я бях ползвала Peace

Да, и Магическата е страхотна, но трябва да се внимава с нюансите които искаме да трием и тези които да останат. В противен случай и те ще се затрият.
А "отдолу" трябва да се види Background-a ти ( в превод Заден фон). Ако Задния фон е прозрачен - бели-черни квадрати, значи това ще видиш. Ако е бял, то бяло ще видиш и т. н.

# 86
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
поиграх си малко и ги разгадах ,това са страхотни инструменти Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 1 230
Момичета, ето първата ми рамка, набързо я скалъпих вчера и ми се струва, че нещо не е наред. Аз харесвам изчистените неща, така че се опитах да направя такава рамка. Кажете си мнението моля.


# 88
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Имам въпрос, който може и да сте обсъждали, но са много фотошопските теми и ми е трудно да ги прегледам всичките. Ще съм благодарна ако някой ми даде линк или разясни тук в темата.

Как мога да премахна излишен обект от снимка? Примерно, чашата ето тук:



# 89
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета.
Червена кралице-това което искаш с чашата е доста сложен трик,но не и невъзможен.Трябва да нарисуваш отгоре върху снимката това което се вижда зад чашата,все едно,че нея я няма.В случая этова си е един вид ретуш.Най лесно става с тези инструменти:-clone stamp ,patch tool.Прилага се и маска..........Незнам до колко си напред с фотошопа,но ако си начинаеща ,то си избрала трудно начало Grinning.Ще се опитам да направя урок за това/че нямам много време в момента/
Maxin-ако това е първата ти рамка и досега не си се занимавала с фотошоп-мога смело да заявя ,че ти си талант.Прекрасно подбрани цветове,всичко се е позиционирано както трябва.Браво.Имам само една забележка относно панделката/връв/Понеже си и дала дебелина ,а на самата рамка не/или поне е незабележима/ и така долния и край,който трябва да се подпъхне под рамката ,не е реалистичен,стои като изрязан а не като подпъхнат
Цоци-ставаш все по добра.Вече може да пускаш рамките си в другата тема ,а тук да продължаваш да се учиш на другите трикове Hug  bouquet Heart Eyes
Днес ще се помъча да направя2 урока-единия за състаряване на снимка,а другия за огледални  и реалистични изображения.
След което,ще има контролно свързано с тях

Общи условия

Активация на акаунт