Продължаваме с новите уроци във Фотошоп-а....(4)

  • 30 256
  • 312
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 971
Благодаря Чародейка.
Искам да попитам нещо за елементите. Знам, че те трябва да са във формат .png, но някои са в .jpg. Опитах да сложа такъв елемент, който е .jpg , обаче ми се копира и белият фон, как да сложа само елемента без фона?
Ето този например е в .jpg

Благодаря предварително.

Вземаш си маджик гумата и щракаш върху зеленото.Зеленото се маха и си готова Mr. Green

# 121
  • Мнения: 1 400

Кой беше питал за четките? Разгадахте ли ги вече (за смяна на размер, цвят и т.н.) или да обяснявам?  newsm78

Вейдър    аз, аз .....- ми не съм Sad Исках да мога ада ги сменя цвета и да ги въртя в пространството. Моля те , Praynigобясни!

Ще се опитам да обясня подробно. Не ми стана ясно как точно искаш да сменаш цвета , но ще обясня и двата начина. КОгато работите е четки е хубаво четката да е в нов слой - така шанса да си правиш с тях каквото си поискаш е много голям, а ако я мацнеш директно върху фона - надежда всяка остави за качественни смени. Та - правиш си нов слой, избираш четка . Горе, над полетата с леърите трябва да имаш прозорче Brushes/tool presets/ layer comps >> ей туй http://gabulinka.multiply.com/photos/hi-res/11/4?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F11%2F4, цъкваш на него и ти се показва ей това>> http://images.gabulinka.multiply.com/image/3/photos/11/500x500/5 … yVzyFnfA%2ClGRp4A Ето там са много опции за смяна на това-онова на четката. Това, което съм щракнала в момента на "снимката" е Brush tip shape - кръгчето със стрелка, което се вижда там е да си връткаш чеката накъдето си искаш - прозореца долу ти показва как се завърта.Flip X & Flip Y - обръща ти я по хоризонтала и по вертикала. По надолу в списъка има най-най-най различни опцийки - отваряйте наред и опитвайте. Интересно е Color dynamics - ако е ометнато с човчица можеш да си поиграеш (така да се каже) с цветовете. Ето тук се вижда, къде съм задала  два цвята > http://images.gabulinka.multiply.com/image/3/photos/11/500x500/6 … P0Kw4IxFQMOrLrTyg (сменят се цветовете като кликнеш в квадратчето на цвета и ти излиза палитра, но това предполагам се знае де)> при включена опцийка Color dynamic и провлачване с мишока по документа ще се види как цветовете се преливат. И тъй. Ако тръгна да обяснявам за всяка една опция ще стане мноооого дълго , а и най-добре става да се пробва едно по едно кое как променя четката. Това за промяната на характеристиките на самият инструмент.
Отделно - като ти е  в нов леър мацнатото с четка можеш да си правиш с него абсолютно същото като със всеки един елемент - задаваш му обем, сменяш му цвета  - абе всичко.
Не знам доколко успях да обясня ...надявам се да сте разбрали Hug
Самото мацнато може да стане с преливащи се цветове, но това вече е друг урок, който и аз не съм усъвършенствала още Blush

# 122
  • Мнения: 1 400
Колкото до табелките на Maxin - за да ти станат всяка едничка на ново документче трябва да си ги клъцкаш една по една. Ако само махнеш фона ще ти останат всичките накуп пак, ама без фон. И трябва да си отключила катинарчето. Най-лесно става тъй> махаш фона (с магическа пръчка най-бързо)> очертаваш с Margquee Tool (правоъгълен) някоя си табелчица> Копи> нов документ> пейст. Туй то. Нов елемент. Аааа - и новият ти документ да е нагласен на Transparent , а това как става...май го имаше нейде обяснено, а ако не е - свиркай - все ще обади някой, ама сега трябва да ставам. Peace

# 123
  • Мнения: 2 270
Благодаря Чародейка.
Искам да попитам нещо за елементите. Знам, че те трябва да са във формат .png, но някои са в .jpg. Опитах да сложа такъв елемент, който е .jpg , обаче ми се копира и белият фон, как да сложа само елемента без фона?
Ето този например е в .jpg

Благодаря предварително.

Вземаш си маджик гумата и щракаш върху зеленото.Зеленото се маха и си готова Mr. Green
това не е правилно.Магическата пръчка не реже прецизно и не е хубаво да се прилага на жпег формат.Изрежи си го с пен тула или ,ако толкова много бързаш с полигон ласото с малка стъпка.
Момичета трябва да се научите да бъдете ,колкото се може по прецизни в началото ,а в последствие вече да си позволите този или онзи трик,който може да се замаскира по някакъв начин. Grinning Grinning Grinning

# 124
  • Мнения: 1 400
Ха така! Подкрепям думите на Ани Peace

# 125
  • Мнения: 179
аз съм начинаещ , но днес намерих случайно начин да въртя и променям цветово  четките  Simple Smile
значи всеки елемент е на отделен лейар и когато цъкнеш в/у въпросният лейар където ти се намира нещото за промяна вече можеш да си го местиш , въртиш , променяш цветовете и т.н.
моля Лекторите да помагат ако не е така

Вейдър цитирам себе си Joy ... гледам , че не съм обяснила като хората , но толкова мога явно Simple Smile  ... та начина с въртенето на четки мисля , че може и така Simple Smile т.е. сигурна съм , вече е изпробвано с елфчетата на последното ми творение Simple Smile И много благодаря за твоя урок за същото , но по- друг начин  ... ще се възползвам Simple Smile

# 126
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ау Вейдър добре си се сетила за урока с четките  bouquet  bouquet  bouquet

# 127
  • София
  • Мнения: 7 242
Извинявам се, ако вече е обсъждано, но искам да изрежа една фигура и да я наложа в/у др. фон. С пен тул-ът е ок, с изключение на косата, която е леко бухнала, а не е възможно да изрязвам косъм по косъм. Какво се прави, за да седи косата естествено?

# 128
  • Мнения: 179
 и аз имам запитване Simple Smile ... изтеглих си шрифтове Simple Smile  ... та как да си ги кача във фотошопа ? ... сори ако има някъде обяснено , но .... инфото е прекалено много ииииии.... и другото което е  Simple Smile някой има ли шрифтове на кирилица  ... много ми трябват , а в библиотеката на тази тема е много постно и не удовлетворяващо Sad  трябват ми обикновени не направени от разни елементи Simple Smile ... благодаря много Simple Smile

# 129
  • София
  • Мнения: 1 230
Виж във ВСЕОБХВАТНА Фотошопска БИБЛИОТЕКА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229485.0

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Ехо, във Фотошоп 45 вече никой не остана / с изключение на 2-3 ветерани/  Rolling Eyes
Предлагам да обединим темите.  Hug Съгласни ли сте?

# 131
  • София
  • Мнения: 6 743
Ехо, във Фотошоп 45 вече никой не остана / с изключение на 2-3 ветерани/  Rolling Eyes
Предлагам да обединим темите.  Hug Съгласни ли сте?
И аз искааааам - много сте забавни  Hug , а и аз научих нови неща по край вас и си припомних стари  Blush

# 132
  • Мнения: 2 336
какво ще кажете за тази

# 133
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Лекси, а и останалите творящи момичета - не се сърдете, че ние начинаещите не коментираме вашите творения Praynig  - аз лично трудно намирам време напоследък дори да ви следя, камо ли да изпробвам последните уроци. Намирам нещата, които правите, за страхотни, при положение, че се смята, че сте начинаещи в необхватния фотошоп.
Недостатъците, съм сигурна, че с времето ще бъдат преодоляни  и триковете за справяне с тях - безупречно усвоени.
Продължавайте в същия дух!!! Hug

# 134
  • Мнения: 179
Виж във ВСЕОБХВАТНА Фотошопска БИБЛИОТЕКА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229485.0

Изтръсках и нея , но не намерих това което ми трябва  newsm78 . Лошото е , че някъде някой беше писал  за такива шрифтове  Thinking ( чела съм го някъде из темите  за фотошопа) , но не намирам къде  newsm78  Ако някой има нещо конкретно , то много моля да пише .... БЛАГОДАРЯ

Общи условия

Активация на акаунт