МНОГОДЕТНИ МАМИ 28

  • 18 821
  • 396
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 353
nizamova, много хубави снимки! Тук освен социалните контакти, учим по нещо-кой компютри, кой рецепти. Много е полезно да си във форума ( това ми е като оправдание, че стоя на компютъра  Mr. Green)
Кабо Алма, децата много си харесаха книжките. Бори днес като започна да решава задачките, цял час не стана. Татко им пък много хареса фенерчетата. Ели хвана една вафла и докато не я надроби на ситни трошици не я остави.
За празник на хапването гласуваме с две ръце, цялото ни семейство. На тази маса май беше соления кекс за който ви споменах. Да си признае на който е и да пусне рецепта!
А имаше една мама с побелели коси и бебе в слонг( кенгуру). Видях я и на предишния празник, но не успях да се запозная с нея. Сещате ли се коя е?

# 211
  • Мнения: 11 607
Има нова тема за Клуба, с отзивите от Празника.... - ЦЪК

# 212
  • Мнения: 1 069
Тази седмица ще предам материалите на ДБМ. Ако мъжът ти успее да мине към Ситняково през седмицата, за да донесе гобленчетата, ще е чудесно. Аз продължавам да съм без кола.

Кабо, мъж ми работи в Банкя,  Crazy.  А Аз не съм сигурна че ще успея, ти къде ще ги носиш? Някъде по-близко или към центъра или някой друг който има път да ги донесе??????? Ще измисля нещо за гобленчетата - дай ми някакъв телефон за контак. Ама каква съм патица само....

Ох, лелееееее, разсмяхте ме с тоя Супер Любо...  Laughing И Влади му вика така, абе нарицателно си стана... само дето казва и на Станимърко - Супер Стани  hahaha hahaha hahaha

Мадам Мим, снимките са ти страхотни. Свалих си няколко.

Наде, утре ще ти пратя снимки - моите са общо 70 - ще отбера най-интересните и ще ти ги пратя. Наде, ама ти си пълна с енергия......... веднага сладки да прави...... newsm78

НИЗамова - СТРАХОТНИ СА ТИ ДЕЦАТА, следващия път да се запознаем....


Моя Влади много хареса подаръка, ама като го питах кой ти го подари - и той вика: "Ми ТИ". Как може да не запомни  #Crazy

# 213
  • Мнения: 1 069
За празник на хапването гласуваме с две ръце, цялото ни семейство. На тази маса май беше соления кекс за който ви споменах. Да си признае на който е и да пусне рецепта!

Точно над мойта торта е соления кекс - аз само него и едни солени кифлички опитах.

# 214
  • Мнения: 11 607
За празник на хапването гласуваме с две ръце, цялото ни семейство. На тази маса май беше соления кекс за който ви споменах. Да си признае на който е и да пусне рецепта!

Точно над мойта торта е соления кекс - аз само него и едни солени кифлички опитах.

Искам само нещо да допълня...Тъй като се опитвах да съвместявам няколко задачи, в един момент за кулинарната изложба се грижеше Лъчо. Та в неговият списък соленият кекс е под номер 16 и се води на - ЦветиС - така се е представила жената....Вили също каза,че е бил много хубав...

Компа ми не е с най-добри характеристики...аз и да сваля записа от Празника - само 30 мин. е - как и къде да го кача...Видео съм качвала само един единствен път, но бяха секунди...Някакви идеи????И да кажа...не съм снимала всичко, опитах се да има по-обобщени кадри на хората, предполагам,че записа не е кой знае какво, но все пак...понякакъв начин е спомен от събитието...

Усещам,че пак ще се бия с някой...Марги-М е била на Празника, а аз защо не се запознах с нея????

Пиги - еклерите директно в Готварския,а тук дай линк...не са за изпускане!

# 215
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Варено тесто за еклери и толумбички:

375гр. вода
100гр. маргарин(аз обаче си слагам масло)
200гр.брашно
5 яйца и щипка сол

Водата,солта и маргарина(маслото) се кипват,изсипва се пресятото брашно и
се бърка на слаб огън(печката ми е на газ и намалявам котлона веднага щом
прибавя брашното),докато сместа се отлепи от дъното и стане на топка,което
се получава за около 2-3 минутки.
Сваля се от огъня и бързо се разбърква с едно яйце,когато тестото го поеме,едно
по едно се прибавят и останалите яйца,тестото трябва да бъде гладко и разтегливо.
В тавата се разстила хартия за печене намазана с олио и отгоре се шприцоват рози-
чки,на който не му се занимава може и топченца с чаена лъжичка с големина колкото
половин едър орех,за да станат като моите,иначе може да се шприцоват и големи ек-
лери,пекат се точно на 250 градуса докато порозовеят,не трябва да са недопечени
защото се свиват,може би около 10-ина минути в предварително загрята фурна!

За толумбички се използва същото тесто,шприцоват се направо в нагорещената
мазнина като с ножче се рязва до желаната дължина.Сиропа е едно към едно захар и
вода + 1-2 ванилии,вари се като за баклава!

Ванилов млечен крем

5 супени лъжици брашно+250 гр.мляко +3 яйца+ 2праха ванилия се разбиват с миксер.

250гр.мляко+1ч.ч.захар се кипва,в него се изсипва горната смес и се бърка непрекъснато
докато се получи гладък крем,вари се не повече от 3-4 минути.

Като се свали от огъня се прибавят 125 гр.масло и бъркането продължава докато крема по-
еме напълно маслото.

Оставя се да изстине и се пълнят еклерчетата,не с шприц,нямам нерви,режа еклерчето напо-
ловина и с чаена лъжичка слагам крема Wink

Крема може да се използва и за торта,става много по-вкусно отколкото с готова сметана
особено ако блата е орехов!

Приятен апетит  chef

# 216
  • Мнения: 1 069
ЗАПИСАХ  newsm44

# 217
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Цоци,пуснах ги вече,копвайте ги и после ги махам и аз ще ги копна в Word-а,който иска да му ги пусна на лични!

Клипчета може да качваш във фотобъкет и ви-бокс!

Тук или Tук

# 218
  • Мнения: 3 740
Цоци,пуснах ги вече,копвайте ги и после ги махам

Никакво махане, ние да не сме всичките неуморни като Надето! Докато се натуткаме - ще вземеш да изтриеш безценната рецепта. Да си стои тука!

# 219
  • София
  • Мнения: 1 677
Вълшебна,жената с бебето в слинг се казва Патриция.Тя ми е позната,но не се виждаме често.

Цоци,Марги-М е е една елегантна дама с бежав костюм и беше около клоуните заедно с нас.Дъщерите й Ани и Рая бяха заедно с нас да танцуват и пеят за Дядо Коледа.Има ги на доста снимки.Голям пропуск е,че не си се запознала.Следващия път ще имам грижата за това да се срещнете.  Laughing

Ваньо каза,че за следващия празник ще бъде хубаво ние да си поемем нещата с децата.Не че не ни харесаха аниматорите,напротив,но  може би децата ще се отпуснат по-бързо с нас.А и имаме много деца,които са тооооолкова талантливи,че можем да си направим концерт на големите (малки ) таланти от големите семейства.

Ние имахме пак малко отрицателни емоции с Анди.Нещо се чувстваше неразположен и следобяд направи пак фибрилен гърч  Cry Слава Богу не много тежък,веднага му сложих свещичка Диазепам,но е мноого неприятно.Повдигна му се,но му се стегна челюстта и Ваньо добре,че успя да му отвори устата,че сигурно щеше да се задави.Извинете,че ви поразвалих настроението от празника,но ми е мъчно.Молете се да се възстанови бързо,моля!

Успех на всички ви през идната седмица!

# 220
  • Мнения: 11 607
Страхотните ми попадения..... bowuu bowuu bowuu

Анииииииииииииии, къде си..............имам нужда от теб...снимки с лошо качество,а и ми се иска един колаж да спретнеш от снимките...А и 2 думи да кажеш...Е и мама 3 не бе с нас..ама...пише!

# 221
  • Мнения: 3 740
Ние имахме пак малко отрицателни емоции с Анди.

Що така това дете, да не се превъзбудил от суматохата на празника?

# 222
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ние имахме пак малко отрицателни емоции с Анди.

Теди,дано се оправи бързо детенцето,ще се молим Praynig

Цоци,браво,снимала си ми и еклерчетата Hug Етотук има една много прилична програмка за редактиране на снимки,лека,не заема много място на диска!

Отивам да спя,ужас станало е 12ч.,утре не мога да стана за работа Rolling Eyes

Лека нощ на всички newsm46

# 223
  • Мнения: 3 323
Ах, нагледах се на хубави деца и техните мами и татковци...
Само аз изглеждам като Лудото Ленче, да зема да се прекръстя ли, що ли  newsm78?
И да вметна, мамата с прекрасното коремче е Маня или както се регистрира отначало - Акага. Очаква четвъртото си дете през Януари! ХИП, ХИП, УРА! Много слънчева и лъчезарна и мноого красива!
Ани  май не чака бебе... Sad
Пиги, копнах я на десктопа... сега да видим кога ще се накумя... Един път, само съм правила еклери у дома - забърках двойна доза /че как иначе! - макар Дивна да не яде/ играх си цял следобяд и... изчезнаха за 10-на минути  smile3514.... Не знам, дали ще направя такъв подвиг два пъти в една година! С Палачинките е същата работа - 14 яйца, 2 л. мляко и 3-4 часа на печката... когато приключа - са останали последните 3-4, твърде топли зада ги изядат!

# 224
  • Мнения: 11 607



Пиги...шштт...че не снимах тортата на Каишка.....Маня изчезна.....пък то виж какви новини имало при нея.....Ох...аман...от това време...писна ми да лягам в 2ч.

Общи условия

Активация на акаунт