Календари вече принтят начинаещите Фотошоп-ки...(5)

  • 27 133
  • 416
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 336
във uroci.net бях срещала урок промяна цвета на очите Peace направо ви завиждам че имате време , при мен нещо то взе на липсва Sad

# 226
  • Мнения: 2 123
Привет момичета.
Мног ощ есъм ви благодарна ако ме открехнете, след кат осваля дадени "четки", откъде да ги отворя, къд еда ги сейвна, за да ги ползвам?!


много ви благодаря предварително!  bouquet

Първо ги разархивираш,после файла с разширение .abr го слагаш в C->Program Files->Adobe->Adobe Photoshop CS2->Presets->Brushes
После във ФШ цъкваш на четките вдясно на тръъгълничето-Load Brushes и зареждаш четките,които искаш.Те ти отиват най-отдолу в палитрата с четките.
благодаря   bouquet аз открих и идруг начин. Дезархивирам и ги сейввам в някаква лесна за откриване папка. И после от четките във фотошоп натискам Load  и избирам съотвения сет. Просто го вмятам като идея.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 456
Привет момичета.
Мног ощ есъм ви благодарна ако ме открехнете, след кат осваля дадени "четки", откъде да ги отворя, къд еда ги сейвна, за да ги ползвам?!


много ви благодаря предварително!  bouquet


Първо ги разархивираш,после файла с разширение .abr го слагаш в C->Program Files->Adobe->Adobe Photoshop CS2->Presets->Brushes
После във ФШ цъкваш на четките вдясно на тръъгълничето-Load Brushes и зареждаш четките,които искаш.Те ти отиват най-отдолу в палитрата с четките.
благодаря   bouquet аз открих и идруг начин. Дезархивирам и ги сейввам в някаква лесна за откриване папка. И после от четките във фотошоп натискам Load  и избирам съотвения сет. Просто го вмятам като идея.

irinii, и аз така си качих моите четки, щото за другия начин не знаех!

# 228
  • Мнения: 1 237
Ами то е без значение в  коя папка ще са четките,просто в тази,която аз посочих си стоят основните четки и така  всички ще са си на едно място.   Wink

# 229
  • София
  • Мнения: 1 456
От един час търся спайдермен! ooooh! На някой да
му се намира това чудо!
Скоро ще има рожден ден едно момченце (ставана 4г) и държи всичко да е на тема спайдер - покани, торта и т.н.
Та ще се опитам поканка  да му спретна, ама пусто главния герой не мога да открия готов!
Благодаря ви!

# 230
  • Мнения: 203
Дано ти свърши работа този спайдерман!


Тази не е изрязана.Поствам ти ги големи, за да можеш да си ги намалиш колкото е необходимо....

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 15:45 от dilmi

# 231
  • София
  • Мнения: 1 456
dilmi    bouquet!

# 232
  • Мнения: 804
Искам да помоля учителките за един урок за Пен туула.  Praynig Praynig Praynig
Това ми е най - сложния инструмент към момента. Точките ги разбрах как стават,но тези закръгляния и прочие не мога и не мога. Някакви векторни маски ми се явяват,а не знам как да ги използвам.  newsm78
Проба,грешка,проба,грешка,ама до момента нищо не съм направила както трябва.  Tired

# 233
  • Мнения: 1 884
Медовинка когато работиш с пен тула, автоматично ти се отваря нов лайер /нов слой/.
Когато маркираш, гледай точките да са близо една до друга, за да се получи качествено изрязване, особено там където имаш извивки по картинката. След като започнеш да работиш, ти се появява на нов слой /Лаер маск/, която е оцветена обикновено в някакъв цвят/като зададения в палитрата в момента/. За да виждаш картинката отдолу, от блендинг опциите, на слоя с маската си избери Overlay, за да стане слоя полупрозрачен, така ще виждаш къде слагаш анхор точките, и ще ти е доста по-лесно. Освен това, винаги работи с приближението, зуумни си максимално така, че да ти е удобно. Когато направиш селекцията от точки, първата и последната трябва да са свързани - за да се получи затворена окръжност. С второто копче на мишката избираш Make selection - това ти селектира изрязания  образ. Правиш слоя с маската невидим /избираш оченцето пред слоя/, той изчезва - и от слоя с фона от който се рязала, така да се каже с пен туул-а, избираш Copy Megre. След това на фона на който искаш да си ползваш така получения рендер, си правиш Paste. Това е!

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 10:19 от SheDevil

# 234
  • Мнения: 2 336
Искам да помоля учителките за един урок за Пен туула.  Praynig Praynig Praynig
Това ми е най - сложния инструмент към момента. Точките ги разбрах как стават,но тези закръгляния и прочие не мога и не мога. Някакви векторни маски ми се явяват,а не знам как да ги използвам.  newsm78
Проба,грешка,проба,грешка,ама до момента нищо не съм направила както трябва.  Tired
и аз също ще помоля Praynig Praynig Praynig
и отново след като очертая обекта ми се оцветява в някакъв цвят и не мога да разбера защо така става Tired

# 235
  • Мнения: 1 884
Искам да помоля учителките за един урок за Пен туула.  Praynig Praynig Praynig
Това ми е най - сложния инструмент към момента. Точките ги разбрах как стават,но тези закръгляния и прочие не мога и не мога. Някакви векторни маски ми се явяват,а не знам как да ги използвам.  newsm78
Проба,грешка,проба,грешка,ама до момента нищо не съм направила както трябва.  Tired
и аз също ще помоля Praynig Praynig Praynig
и отново след като очертая обекта ми се оцветява в някакъв цвят и не мога да разбера защо така става Tired


Май не прочете предния ми пост.  Whaasup alert

# 236
  • Мнения: 2 336
съжалявам наистина не го прочетох Embarassed

# 237
  • Мнения: 1 884
съжалявам наистина не го прочетох Embarassed
Joy Joy Joy Няма проблем, просто се получава едно въртене в кръг за обеснения на едни и същи неща.

# 238
  • Мнения: 804
Мерси,Дяволке.   bouquet
Изглежда лесно,ще опитам следобед в контролното си и ще чакам коментари в неделя.

П.П.Никаква Дяволка не си,направо си ангел.  Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 2 336
да ви покажа и моята първа работа с пен туул-а. Много, много благодаря на SheDevil  bouquet Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт