СПЕШНО: Как да го нахраня?

  • 5 016
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 844
Тази пък докторка, как така не ви каза, ако не хареса киселото мляко, какво мляко да давате? А досега харесваше ли Нутрилона?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: nezistratieva
Цитат на: Denat
Цитат на: nezistratieva
Млечница или зачервено гърло. За мленицата - провери в устата за бели налепи по езика и челюстите, бузките. Ако има - вземаш малко мед 1л. примерно и 1 л. хлябна сода. разбъркваш. Вземаш и една марля, навиваш я около пръста и с пръста мажеш налепите. Като отидете на лекар ще ви предпише мазило. Но дотогава, пробвай!

Какъв мед - не трябва да се дава поне до годинка, в меда може да има ботулинов токсин в малки количества, може да си отровиш детето. НИКАКЪВ мед.

Знам, че мед не се дава до годинка, но това е стара и изпитана рецепта от време оно за млечницата. И майка ми, която е педиатър и други лекари също го предписват. Аз съм го изпробвала и с двете си деца, чак пък да убива...., ей ги на мърдат Laughing

Аз не съм лекар, но съм чела за това, че в меда има ботулин. А ботулина наистина е страшен, срещу него няма противоотрова, и симптомите се появяват като е вече късно, това съм го учила в университета по токсикохимия. Но не натрапвам мнение, просто така мисля.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: denitsa
Ми к'во да правя?   33uu

От колко часа не е яло детето?

# 33
  • Мнения: 1 181
Абе шантава работа, преди малко (след като рева 40 мин. се омаломощи и заспа) се събуди  и си изяде 100г. Направо вече незнам какво да мисля.

# 34
  • Мнения: 844
Цитат на: denitsa
Абе шантава работа, преди малко (след като рева 40 мин. се омаломощи и заспа) се събуди  и си изяде 100г. Направо вече незнам какво да мисля.

й, да не почват да ви никнат зъби? Я хубаво огледай венците, макар и да е рано, може да са подути?

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И двете ми деца имаха такова поведение първите 3 месеца заради коликите.Рев,рев и накрая-двойна доза.Голямата по бабешки я мазах с мед и сода за млечница,но това е много зверска операция,има си лекарства за това.А кисело мляко давах от 3м.,защото го ядеше повече от другото.Живи и здрави сме-така че ако искаш пробвай.

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз бих пробвала ново сухо мляко а не кисело
пробвай да дадеш млякото малко по-рано - да не прегладнява!

# 37
  • Мнения: 1 181
мисля че не е от прегладняване, защото днес като отказа нутрилона ( отново със рев ) аз му направих кис. мляко и човека го изпи с голям кеф. А за адаптираното какво бихте ме посъветвали - с какво да го сменя? Чувам че много майки дават Аптамил...

# 38
  • Мнения: 844
Цитат на: denitsa
мисля че не е от прегладняване, защото днес като отказа нутрилона ( отново със рев ) аз му направих кис. мляко и човека го изпи с голям кеф. А за адаптираното какво бихте ме посъветвали - с какво да го сменя? Чувам че много майки дават Аптамил...

Явно не му харесва адаптираното мляко. Виж какво, пробвай още няколко хранения с кисело мляко и ако на човека му харесва и няма някакви нежелание последици - обрив, запек, колики и пр. давай му от него. Хич недей ги слуша другите за киселото мляко, доскоро много майки захранваха бебоците още от трети месец с кисело мляко, че по евтино, от съвсем скоро измислиха, че било вредно. Ама едно време с какво мислиш са ги хранили дечицата, важното детенцето да се чуства добре и да наддава, аз съм изхранена само с кисело мляко. И аз Цвета се опитах навремето да я мина на кис. мляко след 6 м., ама не щя, не го хареса и това си е, пи си Фризомела - "мекито", както му викаше, че едвам я отказах даже от него. Така, че следвай детенцето и няма да сбъркаш!
Успех!

# 39
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами дават и аз давах - добро е и просто нишестето му е малко повече  Wink
аз съм сега на испанските блемил против запек, че имахме този проблем - но нормалното им мляко има странна миризма - може би заради завишените количества витамини

то какво да ти кажа - всеки се кланя на различна фирма - все пак Аптамила има доста поддръжници и аз го харесвах!

# 40
  • Мнения: 1 181
Цитат на: catnadeen
аз съм сега на испанските блемил против запек, че имахме този проблем

а трябва ли специално да ми го предпише педиатърката и колко струва горе-долу, че и ние сме със запек, а сега ме е шубе от кис. мляко да не се влоши.

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не - не трябва спец.рецепта струва от 9.30 в Штъркел до 10.70 в Малечко

има и на Фризолак - май Фризопан или нещо подобно - също срещу запек

Общи условия

Активация на акаунт