СПЕШНО: Как да го нахраня?

  • 5 014
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 844
Млечница или зачервено гърло. За мленицата - провери в устата за бели налепи по езика и челюстите, бузките. Ако има - вземаш малко мед 1л. примерно и 1 л. хлябна сода. разбъркваш. Вземаш и една марля, навиваш я около пръста и с пръста мажеш налепите. Като отидете на лекар ще ви предпише мазило. Но дотогава, пробвай!

# 16
Не се тревожи, това е просто някакъв период който ще отмине. Ние бяхме в същото положение първите месеци след раждането-3,4 мес. Голям зор беше сменяхме 10 вида шишета и биби, стаи , човека който да я храни и един час така (пъхам бибата- вадя я , давам биберона с вода веднага след това млякото и нищо, един я занимава другия храни, ходим по всички стаи)и като захапе биберона след това го изпива на един дъх. Пробвай на по малък интервал от време да даваш млякото по по малко количество  може да е от пригладняване, но общо взето с времето нещата ще си дойдат на мястото иначе нервите са големи! Дано да е нещо моменто и да склони да се храни! newsm10

# 17
  • Мнения: 455
За млечницата аз мажем устата на Даниил с Daktarin орален гел. Но след като се отвори може да се ползва само 28 дена. Можеш да пробваш и с Nistatin.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 062
Не мажи с нищо, докато лекар не види детето!!!
По-добре отивай сега на лекар, отколкото да мажеш с каквото и да било.

Иначе и Веси беше така по едно време. Започнах да и давам докато лежи на нашата спалня и си хапва. Иначе взема ли я в ръце, почва рееев и спира яденето. Също и в количката пробвай да дадеш мляко. Пробвай и докато спи да дадеш шишето. И ако не става, обади се на лекаря си.

# 19
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
При нас беше така в края на 3 месец само,4е като му давах кърма с шише, а адаптирано мляко го пиеше така по4ти седмица и аз си спрях кърмата / тя и без туй ми стигаше за 2-3 хранения/ . Може да не му харесва млякото пробвай друг вид, но при вси4ки слу4ай е нещо моментно и ще мине. Аз даже го водих на лекар да му гледа уши4ките, гърлото нищо му нямаше.

# 20
  • Мнения: 21
moeto bebe be6e po sastia na4in reve i ne iska da pie mliako.i nie sme s 6i6eta na Avent, no na6ata pediatyrka me posyvetva da uveli4a intervala na hraneniata i tova zasega pomaga Embarassed

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
абе да не е жадно това дете? ДАни прави така когато иска вода, а аз му тикам храна!!!  Thinking  Thinking

понякога бебковците искат вода преди да почнат да ядат!

# 22
  • Мнения: 21
beb4o naistina ne pie mnogo voda .prosto ne iska

# 23
  • Мнения: 1 181
сега се връщаме от лекарката - нищо му няма на детето. Няма млечница, не му е червено гърлото, няма хрипове. Ама не яде и туй то! Днес цял ден е така. Само реве. Личи си че е гладен, само като му дам вода или чай направо ще глътне бибата. Педито каза засега да не му сменям млякото, а да го пробвам тази вечер с кис. мляко и ако и това не иска утре ще го сменим. Само че незнам с какво. Направо ще се побъркам.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Какво кисело мляко?
Пробвай първо да го напоиш и после да го храниш - може да е повечко жаден!
Какво мляко ползвате?
Да няма запек детето? От кога не се е изхождал? Или пък диария?
Да не са колики?
Кърмиш ли или си само на сухо мляко?

# 25
  • Мнения: 1 181
за киселото мляко - Данон 2%
за водата - не става
ползваме нутрилон1
запек по принцип има, но днес си се изака
колики имахме само първия месец
само на адаптирано мляко сме
 Bulb аз сега друго си мисля - понеже "режима" му е такъв че след като се наяде стои буден около половин час, после спи към 1 час и после пак будува до следващото хранене. Та мисля си да не би да се преуморява и като после хем да е гладен, хем да му се спи и да не знае какво да прави?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: nezistratieva
Млечница или зачервено гърло. За мленицата - провери в устата за бели налепи по езика и челюстите, бузките. Ако има - вземаш малко мед 1л. примерно и 1 л. хлябна сода. разбъркваш. Вземаш и една марля, навиваш я около пръста и с пръста мажеш налепите. Като отидете на лекар ще ви предпише мазило. Но дотогава, пробвай!

Какъв мед - не трябва да се дава поне до годинка, в меда може да има ботулинов токсин в малки количества, може да си отровиш детето. НИКАКЪВ мед.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: denitsa
сега се връщаме от лекарката - нищо му няма на детето. Няма млечница, не му е червено гърлото, няма хрипове. Ама не яде и туй то! Днес цял ден е така. Само реве. Личи си че е гладен, само като му дам вода или чай направо ще глътне бибата. Педито каза засега да не му сменям млякото, а да го пробвам тази вечер с кис. мляко и ако и това не иска утре ще го сменим. Само че незнам с какво. Направо ще се побъркам.

Каква е тази лекарка - какво кисело мляко, това е направо безумие, да ти каже кисело мляко за толкова малко бебе.
Не че едно време не са ме хранили мене с кисело мляко, когато мама е нямала кърма, ама сега такива алергии се получават. Мене още ме е страх ябълково сокче да й дам, а кисело мляко...
Все пак аз не съм много веща още по въпроса за захранването на бебетата, може и да не съм права.  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 181
Ми к'во да правя?   33uu

# 29
  • Мнения: 844
Цитат на: Denat
Цитат на: nezistratieva
Млечница или зачервено гърло. За мленицата - провери в устата за бели налепи по езика и челюстите, бузките. Ако има - вземаш малко мед 1л. примерно и 1 л. хлябна сода. разбъркваш. Вземаш и една марля, навиваш я около пръста и с пръста мажеш налепите. Като отидете на лекар ще ви предпише мазило. Но дотогава, пробвай!

Какъв мед - не трябва да се дава поне до годинка, в меда може да има ботулинов токсин в малки количества, може да си отровиш детето. НИКАКЪВ мед.

Знам, че мед не се дава до годинка, но това е стара и изпитана рецепта от време оно за млечницата. И майка ми, която е педиатър и други лекари също го предписват. Аз съм го изпробвала и с двете си деца, чак пък да убива...., ей ги на мърдат Laughing

Общи условия

Активация на акаунт