Шал, шапка, терлички- плетем дружно всички! /13/

  • 82 176
  • 322
  •   1
Отговори
# 195
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За предницата и гърба заедно - схванах, ама как плетеш ръкавите заедно на обръч?

# 196
  • Мнения: 3 810
изплита единия и оставя конеца, изплита другия, обръща, изплита го, пуска конецаи продължава с другия ръкав. Аз не бях се сетила по- рано Mr. Green

тити, прочетох издирих и пробвах, но край мен няма желаещи да им го изплета от- до Wink

# 197
  • Мнения: 4 406
Честита Коледа на всички! Simple Smile

Дайте малко акъл какво да правя, взех си белята май - плета пуловер от прежда Лори, 3-цветна е, обаче шарките на гърба се получават равномерни, нещо като тигрови ивици, а на предницата, която уплетох вече почти до деколтето, шарките са на големи едноцветни петна, редувани с ивици от по 1 ред от цвят.
ъхъм, случва се това. аз щот съм нахална, ходих да връщам две от гранчетата. уж бяха бяло, сиво, антрацитено, а се оказа, че на двете бялото е с черни точки и на по- къс интервал. падна разгръщане на гранчетата в магазина, но жената не спори много с мен, може и защото бремелинската тъпота ми личи отдалеч  Mr. Green
иначе , с напасване, развиване на преждата , мерене, го докарах до почти еднакво редуване на цветовете

# 198
  • Мнения: 1 172
firebird , почти както мимиту го обясни,само че влача 2 кълбета.Нанизвам си двата ръкава един до друг, плета 1 ред единия ръкав,1 ред другия ръкав, обръщам, и пак 1 ред единия ръкав,1 ред другия,все едно плетеш едно цяло,ама всъщност прекъснато по средата Mr. Green Сега като почна ръкавите на блузата,ще ти щракна снимка.

# 199
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Някой може ли да ми разясни подробно как се прави пета на чорап Praynig?Помня,че имаше такова в предишна тема,но явно е в тези,които не се отварят,че не успях да го намеря.Може и на лични да ми го пратите да не се повтаряме в темата.

# 200
  • Мнения: 743
Здравейте мами,аз от скоро започнах да плета отново ,но понеже не бях плела има вече 8-9 години съм забравила всичко  Embarassed и и исках да ви помоля за помощ,плета една жилетка ,сега започнах гърба,с 60 бримки,плета го от едната страна лицево от другата опаки,та въпроса ми е ,как да свивам за ръкавите ,искам да са реглан ,така че да ми се получи 22 бримки при деколтето ?
И то после ли се оформя или се плете направо с гърба?  BlushСигурно са ми тъпи въпросите ,но не съм наясно.Майка ми плетеше разкошно ,но за жалост почина преди да ме научи на тънкостите  Cry,нямам и баба ,свекърва ми е незряща ,така че нямам помощ ,разчитам много на вас  Praynig ,благодаря ви предварително! Hug

# 201
  • Мнения: 2 199
Здравейте мами,аз от скоро започнах да плета отново ,но понеже не бях плела има вече 8-9 години съм забравила всичко  Embarassed и и исках да ви помоля за помощ,плета една жилетка ,сега започнах гърба,с 60 бримки,плета го от едната страна лицево от другата опаки,та въпроса ми е ,как да свивам за ръкавите ,искам да са реглан ,така че да ми се получи 22 бримки при деколтето ?
И то после ли се оформя или се плете направо с гърба?  BlushСигурно са ми тъпи въпросите ,но не съм наясно.Майка ми плетеше разкошно ,но за жалост почина преди да ме научи на тънкостите  Cry,нямам и баба ,свекърва ми е незряща ,така че нямам помощ ,разчитам много на вас  Praynig ,благодаря ви предварително! Hug

Здравей аз съм правила така(доколкото разбрах от описанията ти)
60-22=38
38/2=19
Така от двете страни трябва да свиеш по 20(19) бримки има свивки за реглан ръкав но трябва да търся из албумите

 Rolling Eyes Аз на веднъж свивам (само от едната страна по 2 бримки) значи на ред на който свивам = 4 бр тоест за 10 пъти ти ще успееш да свиеш тези бримки  Thinking Незнам дали ме разбра  Blush

Едно клипче което може да ти е от полза http://www.youtube.com/watch?v=RGwcYW3GG3M&feature=related

http://www.thedietdiary.com/blog/?p=275

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 09:42 от Айля

# 202
  • Мнения: 3 810
Някой може ли да ми разясни подробно как се прави пета на чорап Praynig?

Ще опитам, макарче обясняването не ми се удава много... Embarassed
Петата е само за половиния чорап, така че ще обясня какво точно се прави- само там.

1. подготовка- Разделяш мислено бримките на 1/2-я чорап на 3 части(или средната да е мааалко по- голяма). Ще ги нарека- лява, средна, дясна част. Средната част бримки ще си останат същия брой, а останалите от двете страни ще бъдат свити. Да кажем че бримките вляво и вдясно са 5бр.
2. Изплитат се 5 реда(колкото броя на бримките вляво и вдясно) само за половината чорап.
Заформяне на петата:
3. Като стигнеш до последната бримка от дясната част, свиваш, като вземаш последната отляво и първата отдясно, разменяш местата им и изплиташ заедно. Това разместване осигурява хубаво ръбче Wink
4. Като стигнеш до първата отляво, вземаш я заедно с последната от средната част без разменяне.
Така на всеки изплетен ред от средната част се свиват по 1 бримка отляво и отдясно.
Свиването приключва при изчерпване на бримките в ляво и дясно(които са еднакъв брой)
Продължаване на чорапа:
5. Изкарват се по 5бр. отляво и дясно, там където са изплетени 5-те реда. Всички бримки отново се нанизват на 5-те куки и се пордължава плетенето в кръг.

# 203
  • Мнения: 498
Мимиту много хубаво си го обяснила   bouquet

Аз не мога да плета чорапи и се зачитам във всички обяснения и картинки, които са пускани по въпроса. Чета до някъде и си казвам - то като го почна ще видя как ще стане. Чак сега ми стана ясно след написаното от теб!


MamaMargo можем да подкрепим написаното от Айля с няколко снимки:

http://picasaweb.google.com/taisiaH/zBkPLD/photo#5091075257901030130

Както и с идеята на Amelly от предната страница за съвместно плетене на частите за да стават еднакви.

Бието се плете отделно, като се изваждат бримките за него от гърб и предницата или се изплита, а след това зашива. В албума, който посочих има и такива снимки за оформяне на бие.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 12:55 от Snejana_G

# 204
  • Мнения: 3 810
Snejana_G,   Flutter

не знам дали е много точно...защото си го представях само...
Освен това се допълвам че за самите свивки- дали ще се разменят или не зависи от коя страна на плетката се плете май... newsm78Наистина като се заплете ще се види Grinning. Също- говоря за плетене на чорапа от глезена към пръстите. Някои ги плетат обратно.
Имам едни снимки в едно списанийце, ето ги:
http://images22.snimka.bg/004805758-big.jpg

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 13:18 от мимиту с кирилизация

# 205
  • Мнения: 141
Такааа.Вече няколко часа се ровя напред-назад и не мога да открия завършването на една шапка.Не се сещам коя от вас я е плела, но дано се сети някой за какво става въпрос.Шапката беше шарена Laughingи завършваше от средата нагоре, на някалко места с лицеви бримки, доста големички, а на върха имаше помпон /ама че обяснение/.То всъщност си имаше обяснение, но аз не го намирам.Беше дадена като линк от някой.Нещо такова беше.Това е към върха.Ако никой не се сети за тази шапка, може ли да ми обясни пак.

                                                                     V
                                                                  V V  V
                                                                V   V   V
                                                              V     V    V

# 206
  • Мнения: 13 512
Честита Коледа на всички!
Момичета,ще ми кажете ли къде във Варна има магазин за прежди?

# 207
  • Мнения: 2 199
Варна:

Има магазинче на Цар Освободител, малко под детската кухня в една маза.Това е бившия огромен магазин!
Малко сбутано магазинче, но адски добре заредено с много любезна и разбираща продавачка - на пазарчето на ул. Роза, до кафето.
И едно пак малко основно с български прежди на ъгъла на ул."Парижка комуна"и бул."Владислав", до магазин Бурлекс
Има и едно малко магазинче на пазар "Панелчето"

# 208
  • Мнения: 13 512
Много ти благодая,Айля Hug

# 209
  • Мнения: 743
Момичета хиляди  Hug Hug Hug
Много благодаря!Клипчето особено ,а и снимките!   bouquet
Захващам се и да видим какво ще излезе  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт